27 Nisan , 2024, 18:23:33

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebeğimin kilosu az

Başlatan aşkitoom, 10 Ekim , 2011, 23:45:12

« önceki - sonraki »

aşkitoom

arkadaşlar bebeğim 25 mart 2011de dünyaya gelmişti,yani 6. ayı bitti.fakat kilosu az,kilo almıyor.herşeyden yiyor,sofra gördüğünde durmuyor,yiyecem diye.yediriyorum ama gelişimi az.devam sütü olarak aptamil veriyorum. 1 hafta önce 68 cm, 6500 gram geldi.ne yapabilrim.yardımcı olun lütfen

Aytii

:-ooo

o verdiğin ölçüler 2 hafta önce benim oğlumun ölçüleriydi

2 aylıkken 6.500 kiloydu

sütün yaramıyo olabilirmi  :icon_scratch: benim annemin sütü yaramıyomuş doktor emzirmeyi bırak mamaya geç demiş sonra kilo almaya başlamışım ben. tabi yine anne sütü takviyesi oluyodu ama mama daha fazla

birde senin bebeğin artık 6 aylık olduğuna göre ona keçi veya inek sütü verebilirsin. belki buda etkili olabilir

serife26

canım ya benim bebişte 3,5 aylık seninki kadar ölçüleri nerdeyse,biraz az kilosu boyu evet ama ne kadar doğduğu da önemli,doktor yönlendirmeli seni diye düşünüyorum ben,çünkü şimdi biz ne desek boş,boşuna endişelenebilirsin,belki senin bebeğin durumundakilere  uygun yiyecek programları fln vardır,bu konuyu uzmanıyla konuş derim ben.

burcum

inek sütü 1 yaşından önce yasak :icon_thumright:

Aytii

6 aydan sonra su ile karıştırılarak verilirse bişey olmaz diye biliyorum

ayrıca şimdikiler çok biliyor

eskiden mama mı varmış

bizim analarımız köy ineğinin verdiği sütle büyümüşler iyi onlara bişey olmamış

burcum

eskiden 1 yaş altı bebek ölümleri de çokmuş canım  :icon_thumright:

Aytii

kesin inek sütündendir

eskiden tıp bu kadar ilerde değildi

bebekler sağlıksız koşullarda doğuyolardı

sağlıksız beslenen köy kadınları vardı heryerde

tarlada bağda bahçede çalışmaktan beslenememekten kadının doğurduğu çocuk nasıl sağlıklı olsun

şimdiki mamalara ne kattıkları belli değil

burcum

neden konuyu bu kadar uzattığını anlayamadım bu senin görüşün diğeri benim görüşüm madem öyle düşünüyorsun bebeğine ister şimdi ister 6.cı ayda verirsin inek sütünü :icon_thumright:

Aytii

bak orda ne yazıyor

benim kendi fikrim

sen yanlış anladın  ;)

serife26

Alıntı yapılan: burcum - 11 Ekim , 2011, 13:36:20
inek sütü 1 yaşından önce yasak :icon_thumright:

benim bildiğim formül mamalarda ztn inek sütü var sıvılaştırılmış mı ne ya da belli işlemlerden geçmiş,inek sütünü tamamen sindirememesinden bebeğin kullanmayın diyorlar,formül mamaya ekonomisi yetmeyenler için doktorlar bile inek sütü takviyesi veriyor 3-4 aylık bebeklere bile,ama vermemek yerinde olur inek sütünü eğer imkanın elveriyorsa.

hümeyra_t_e

canım devam sütünün gram'ını arttırsan az geliyodur belki baya az gerçekten benimki 4 aylık o kiloda benim bebişte çok gelişkin değil ama normalmiş

aşkitoom

bilmiyorum arkadaşlar yaa,mamasını iyi yapıyorum.emmiyor,2,5 aylıkken bırakmıştı.yaramıyordu,mama içiyor ogünden beri.yemek sularından,meyvelerden,kaşık mamalrından herşeyden yiyor,seçmiyor.ama kilo almıyor.

dirim

canım sen bir gün boyunca yediklerini yazarmısın.ve ne kadar yiyor
ona göre yorum yapalım.verdiğin miktarlar azdır belki?

kızlar doktorlar mama alamıyorsanız sütü sulandırıp verin diyor.
süt verilebilir tabiki ama ben de vermiyorum ne olur ne olmaz diye
ama verilebilirde tabi sonuçta bizler o şekilde büyümüşüz.
sağlammıyım bilemem tabi  :honk:
sürekli demir eksikliği-kansızlık gibi sorunlar çıkıyor 10 yıldır ilaç kullanmama rağmen uğraşıyorum

Aytii

pekmez iç hergün bir yemek kaşığı farkı göreceksin ozaman dirim

AyNi

canım benim kız da 11 mart doğumlu 7600 gr. yani bizim kilomuz da çok değil... doğum kilonuz ne kadar? doktorum 6. aylık olduğunda kilosunu ikiye katladıysa sorun yok demişti... sağlıklı olsun da kilo sorun değil, bizimkilerde cıtı pıtı hanımlar olurlar napalım  :icon_thumright: :icon_thumright: