2011 Eylül-Ekim-Kasım Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 11:49:11

« önceki - sonraki »

aydinays

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 21 Mart , 2012, 12:23:39
Alıntı yapılan: aydinays - 21 Mart , 2012, 12:21:48
maşallah kuzulara. Benim oğlum en son 7500 kiloydu. 65 cmdi. Onuda martın 6. sında baktırdık.
Ama benim oğlum yediğini midesinde tutamıyor. Hep kusuyor. Kusmasa bir o kadar daha olurdu yavrucuğum. Bu ay sanırım çok kilo almamıştır. Boyununda uzadığını sanmıyorum.

ama boyu uzun maşallah.benimde 64 yada 65 anca olmuştur heraaaal :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

ama 52 cm doğdu zaten. Doğduğu ay her gün yıkadım. Ondan sonrada hafta 3 kez yıkamaya özen gösterdim. Gazı olduğu için banyo yapıp uyutuyordum. ilk üç sadece anne sütü içti. İşe başladıktan sonra mama aldı ve bir haftadır anne sütü almıyor malesef  :'( :'( :'( bıraktı.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

DUNURUM HOŞGELDİN
MASALLAH KAYRAMA BOYUDA KİLOSUDA İYİ  :nazar: :nazar: ALLAH NAZARLARDAN ESİRGESİNNNN  :nazar: :amin:
CANIM ECRENİN BOYUDA 63.5 CMDİ 2 HAFTA OLDU TABİ ŞİMDİ UZADIMI BİLMİYORE  :k06:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

aydinays

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 21 Mart , 2012, 12:29:21
Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 21 Mart , 2012, 12:21:35
Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 21 Mart , 2012, 12:16:24
ÖLE CANIM HAYIRLISI OLSUN SAGLIKLI OLSUNLARDA TEK BELKİ ŞİMDİ 8 KİLOYU GEÇMİŞTİR ECRE
CANIM SİZ BİZDEN BUYUKSUNUZ BENİM KIZ 14 EKİM DOĞUMLU  :k06: GALİBA SİZDE 20 EKİMDİ YANLIŞ HATIRLAMIYOSAM  :icon_scratch:

evet canım tek onlar sağlıklı olsunlarda.

eee tamam işte canım.senin kız benim oğlandan 6 gün önce geldi dünyaya.6 gün büyüksünüz bizden.14 ekim olduğunu bilmiyordum ama.1 hafta öndesiniz. :icon_thumright: :icon_thumright:

aslında benim hamileliğim senden daha öndeydi.ama senin doktor sezeryana erken aldı seni.38.haftadamı doğum yaptın sen??? benim 40 bitmişti.3 gün geçmişti bile.
:opucuk: EVET DİLARA KORDON DOLANMASINDAN DOLAYI ECRE SULTAN ERKEN GELDİ DUNYAYA  :k06: ERKEK ÇOCUKLARININ KİLOSU BİRAZDAHA FAZLA OLUYOR KIZ COCUKLARINA BAKARAK  :icon_thumright:

kızlar maşallah deyin bebişlerinize. Sağlıklı olsunlarda kilo alınıp veriliyor. :nazar: :nazar: :nazar:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:-\ DUNURUM KEŞKE ANNE SUTUNE DEVAM ETSEYDİ KAYRAM  :-[

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

KIZLAR EK GIYA BASLAMAYA KORKUYORUM BENDE YA BOGAZINA KACARSA DİYE YUTAMAZSA DİYE  :icon_pale: :icon_pale:
SİZ NASIL YATIRARAKMI YEDİRİYOSUNUZ  :icon_scratch:

aydinays

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 21 Mart , 2012, 12:32:07
etseydi canım. Ama şimdi memeyi görünce başını çeviriyor resmen. Sağarak vermeye çalışıyorum sütümde iyice azlldı damla damla 10 cc bile çıkmıyor malesef.

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 21 Mart , 2012, 12:37:47
KIZLAR EK GIYA BASLAMAYA KORKUYORUM BENDE YA BOGAZINA KACARSA DİYE YUTAMAZSA DİYE  :icon_pale: :icon_pale:
Canım altına yastık koy. Yatırarak yedir. çay kaşığının ucuyla başla. Benim oğlum yutmayı bilmiyo rdiliyle itiyor  :k06: :k06: :k06:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

DÜNÜRÜM SUTUN TUM GİTMİŞ KESKE KAYRA EMSE EMDİKCE GELİRDİ  :y25: HAYIRLISI OLSUN

CANIM TAMAM ÖLE YAPAYIM YASTIK KOYAYIM ZATEN DAHA 15 GUN VAR EK GIDAYA BASLAMAMIZA ASIMIZDA YAKLASIYOR  :icon_pale: :icon_pale: :y25:

susanna

teyzeleri bugun zeynep aselim 6 ayini bitirdi  :nazar: pentaksim ve hepatit B 2 hafta sonrada prevenar 13u yaptirip asi dosyasini kapaticaz kismetse  :hieyt:
64 cm cik olmus benim minnak kizim 7.700 gr  :nazar:

oslemturgay

Alıntı yapılan: aydinays - 21 Mart , 2012, 12:41:43
Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 21 Mart , 2012, 12:32:07
etseydi canım. Ama şimdi memeyi görünce başını çeviriyor resmen. Sağarak vermeye çalışıyorum sütümde iyice azlldı damla damla 10 cc bile çıkmıyor malesef.

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 21 Mart , 2012, 12:37:47

Canım altına yastık koy. Yatırarak yedir. çay kaşığının ucuyla başla. Benim oğlum yutmayı bilmiyo rdiliyle itiyor  :k06: :k06: :k06:

ayşecim bnm kızımda 4-5 aylıkken emmeyi reddetmişti göğsümü görünce başlıyordu ağlamaya ne biberon ne kaşık maması bişey yediremedim bende sütüm gitmesin diye  uykusunda emzirdim uyuyunca arıyordu 1-2 hafta sonra tekrar emmeye basladı bi dönem reddediyorlar herhalde sütüm gidiyor diye üzülme bnmkide cok azalmıştı ama emmeye baslayınca tekrar arttı

susanna

oslemturgay

susanna

Alıntı yapılan: oslemturgay - 22 Mart , 2012, 00:43:21
Alıntı yapılan: susanna - 22 Mart , 2012, 00:35:24
hosgeldin ozlemcim nasilsin ???

iyiyim canım sen nasılsın zeynepcik nasıl
iyiyiz  canim 6 ayimiz bugun bitti bugun  :nazar: minnak kizim buyuyo vallaha siz nasilsiniz pelinim nasil ?

oslemturgay

pelincik iyi canım desteksiz oturmaya elinden tuttugunda ufak adımlar atmaya basladı yürütece biniyor ama dönmüyor sıpa karın üstüne yatmaktanda nefret ediyor  6 ay boyunca agzına emzik aldıramadım tam 6 aylık oldugu gün emzik aldı şimdide agzından hiç çıkarmıyo  tuhaf tuhaf huylar ediniyoruz anlıyacagın

KONYALI

kevsercım dıkkatlı olucaksın ama vereceksın yutmayı ögrenecek zaten...ablamın bır komsusu korkmus tıkanor falan dıye cocuga hep ezerek yedırmıs herseyı..cocugun kursagı gelısmemıs sımdı koca cocuk olmus hala ezr-erek yedırıyor..cocuk tedavi goruyormus cnm..ben sabahları kendım kahvaltı ederken zerenın agzına ufak peynır parçaları verıyorum cokta guzel ezıp yıyor hatta tadına alıstı ben kahvaltı ederken peynırı gorunce ıstıyor...sende aslında yavas yavas basla ecreye...ben dınlemedım doktoru basladım valla..dun asımızı vurulurken doktor artık yogurt sebze corbası muhallebı falan hepsını ver dedı...doktorlara kalırsak cnm cok beklıyoruz..ama tabı yıne tercıh meselesı sen bıldıgını yap...