Sezeryan sonrası dikiş problemi...!

Başlatan Shadowqueen, 27 Eylül , 2011, 01:24:28

« önceki - sonraki »

Shadowqueen

Merhaba arkadaşlar bir çoğunuzun bildiği gibi 8 temmuzda genel anestezi ile sezeryan oldum, o zamandan beri dikişimin olduğu bölgedeki acı geçmedi ve karnımın şekli bozulmuş gibi yani bir tarafı şiş gibi kötü duruyor sizde de böyle mi? Dikişlerimin sağ tarafına doğru morarmalar oldu ve geçen günlerde oradan bir dikişim attı(estetik dikiş olduğu için dikişlerim alınmadı) biraz kanama yaptı ve geçti. Şimdide sürekli iç ve dış dikişlerimde acı oluyor resmen karnıma dokunamıyorum sezeryan ile doğum yapan arkadaşlar sizlerde de bu şikayetler var mı?

Lohusalığım bitmeden doktora gitmiştim hiç bir problem yok dedi herşey yolunda demişti ama bir türlü geçmiyor  :dontknow: :dontknow:

dirim

27 Eylül , 2011, 10:13:01 #1 Son düzenlenme: 27 Eylül , 2011, 10:19:42 dirim
Alıntı yapılan: Shadowqueen - 27 Eylül , 2011, 01:24:28
Merhaba arkadaşlar bir çoğunuzun bildiği gibi 8 temmuzda genel anestezi ile sezeryan oldum, o zamandan beri dikişimin olduğu bölgedeki acı geçmedi ve karnımın şekli bozulmuş gibi yani bir tarafı şiş gibi kötü duruyor sizde de böyle mi? Dikişlerimin sağ tarafına doğru morarmalar oldu ve geçen günlerde oradan bir dikişim attı(estetik dikiş olduğu için dikişlerim alınmadı) biraz kanama yaptı ve geçti. Şimdide sürekli iç ve dış dikişlerimde acı oluyor resmen karnıma dokunamıyorum sezeryan ile doğum yapan arkadaşlar sizlerde de bu şikayetler var mı?

Lohusalığım bitmeden doktora gitmiştim hiç bir problem yok dedi herşey yolunda demişti ama bir türlü geçmiyor  :dontknow: :dontknow:

canım benim 8 ay geçti.kanama yada morarma hiç olmadı.İLK HAFTALAR AĞRILARIM OLDU
oturup kalkarken ama sonra geçti.dikişimde atmadı hiç.
sadece kaşıntı oluyor arada,yada çamaşırın lastiği üstüne gelince acıyor.
birde sanırım çok sıcak suyla banyo yaptığım için sütüm gelsin diye
bir kısmı kabarık duruyor.bir kısmı gömük

aslı

Bende sezeryanla doğum yaptım 2 kere. İkisindede hiç kanama ve morarma olmadı . ilk haftalarda ağrı oluyor ama artık ağrı olmaması gerekir. Hatta ben 2.doğumdan sonra 15.gün araba kullanmaya başladım. Bence doktora git . yada doktoruna telefonla ulaşıp sıkıntılarını anlat ne diyecek.

tulayysl

canım ben de sezaryen olalı 20 gun oldu. benmki d estetik dikiş. estetikte sadece iki dikiş oluyor onları da ilk hafta aldırdım hiç bir sorunum yok suan. morarması normal değil bence. enfeksiyon olmus olabilir.

serife26

benim dikişlerim estetik değildi ama morarma değilde hafif iş yapsam bişe kaldırsam kızarıyor ve kızarık alan genişliyor,acıyor biraz,benim doğuma da 3 ay oldu.bu normal mi acaba?

izemsevi

gizem canım benimde allaha şükür herhangi bir sıkıntım olmadı ama senin anlattığın sorunları şuan yeni doğum yapan arkadaşım yaşıyor ve dr ona iltahap kapmış dedi o bölgeyi açtı iltahapı boşalttı bence bir dr git ihmal etme

hümeyra_t_e

dikişin atması hiç normal değil canım bende sezeryan oldum ama hiç böle sorun yaşamadım dikişlerimi almadılar benimde kendi düştü ara ara hafif kaşıntı oluyo oda normalmiş.ihmal etme hemen dr git canım

Tebessüm

canım benim dikişim yok lazerle yapıştırıldı ve sadece ilk 10 gün ağrım oldu sonra ağrı hissetmedim sadece halen uyuşuk  :icon_scratch:
Gözümün Nur'u geldi...Çok ama çok hoşgeldi... (:

burcum

krizantem84

canim bence sen yine doktoruna git ALLAH KORUSUN ne olur ne olmaz :y25: kesinlikle git ihmal et derim...

krizantem84

ha birde ben sezeryan falan olmadim oyüzden bilmiyorum.ama cevremde cok insanoldu hic senin gibi sorunu olanida duymadim :dontknow:

BLue_NiGht

sezeryan mı daha zor normal dogum mu ki?

krizantem84

Alıntı yapılan: BLue_NiGht - 28 Eylül , 2011, 19:52:00
sezeryan mı daha zor normal dogum mu ki?

valla ben kizimi normal dogumla yaptim ama bende acilma olmadigi icin epidüral oldum normal bir sekilde.yani benim dogum cok zordu cok sanci cektim ve dedimki eger yine hamile olursam sezeryan olucam dedim ama anlatanlari duyunca geri vazgectim korktum biraz :y25:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: dirim - 27 Eylül , 2011, 10:13:01
Alıntı yapılan: Shadowqueen - 27 Eylül , 2011, 01:24:28

canım benim 8 ay geçti.kanama yada morarma hiç olmadı.İLK HAFTALAR AĞRILARIM OLDU
oturup kalkarken ama sonra geçti.dikişimde atmadı hiç.
sadece kaşıntı oluyor arada,yada çamaşırın lastiği üstüne gelince acıyor.
birde sanırım çok sıcak suyla banyo yaptığım için sütüm gelsin diye
bir kısmı kabarık duruyor.bir kısmı gömük

Canım aynı şeyleri yaşıyorum işte ama benim o kabaran yerlerimde morarma var doktorda gördü birşey yok geçicek dedi bakalım bekliyorum. Dikiş atan yer toplu iğne başı kadar delik gibi oldu hafif kanadı krem sürdüm geçmek üzere ama acılar hala aynı. Herkes daha çok yeni 6 aydan  sonra anca azalır diyo ama bakalım bekliyorum  :dontknow: :dontknow:

Aytii

benim hiç kanama yada morarma olmadı fakat gece çişimi çok tutunca ve tuvalete gittikten sonra sanki bir yanma hissediyorum amelyat yerimde  :sad1: