29 Nisan , 2024, 20:38:13

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Türk dizilerini yasakladı, çünkü...

Başlatan Lă_Tăhzen!, 08 Eylül , 2011, 21:23:55

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

2008 yılı sonunda, Azerbaycan'ın RTÜK benzeri kurumu Milli Radyo Televizyon Şûrası, "televizyonlarda dizi, film ve programların Azerbaycan Türkçesi'nde yayımlanması" kararı almış, Türk dizilerini de bundan muaf tutmamıştı. Özel televizyon yetkilileri de, Türkiye Türkçesiyle ilgili konunun net olmadığına işaret edip, durum açıklığa kavuşturuluncaya dek Türk dizilerinin yayımlanmayacağını duyurmuştu.

WikiLeaks'te yayımlanan yeni belgeler, Türk dizilerine yönelik ambargonun kaynağının, doğrudan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev olduğunu gösterirken, esas nedeninse başörtüsü sorunu olduğunu kanıtladı. ABD Bakü Büyükelçiliği'nce hazırlanan 23 Ocak 2009 tarihli kriptoda, ABD'li yetkiliyle Aliyev arasında yapılan görüşmenin özetine yer veriliyor.

Başörtüden rahatsızız

Aliyev bu görüşmede, Türk dizilerine yönelik ambargonun, "İslamcılık" korkusundan kaynaklandığını söyleyerek, dizilerde kadınların başörtüsüyle gösterilmesinin, kendilerini rahatsız ettiğini aktarıyor. Belgede, Aliyev'in şu sözlerine doğrudan atıf yapılıyor: "İranlılar, kadınlarını kapatırken gülüyoruz; ama insanlar, Türklerin de kadınlarını kapattıklarını görürse bu ciddiye alınabilir."  Aynı belgeye göre Aliyev, televizyon yöneticilerinden "gayrıresmi bir istek"te bulunarak, bundan sonra yayınlara başörtülü kadınların davet edilmemesini talep etmiş.

Lă_Tăhzen!

derbeder

sevisme sahnelerine evet basortusune hayir  :ehi:

kurallar cignenmek icindir, heryerde oldugu gibi...

iranda...cogunun suratinda bi ton makyaj ve kafalari yariya kadar kapali..cogu estetikli ve hatta kizlarin ve erkeklerin bulustugu yerler var..oyleki bu sekilde bulusmalar filan artik bir kultur haline gelmis.

sadece esarp takmak zorunlu, ama laikiyla yapan ise cok az. kadinlar zannettigimiz kadar kisitlanmiyorlar.

Turk oldugumuz icin ne kadar sukretsek azdir, cunku dogu tarafina gittikce gercekten kadini adam yerine bile koymayan ulkeler var, batiya gidildiginde kadin haklari diyerek kadinlari somurmeleri...

Bizim aslimiz kadina deger vermis, cunku dinimiz bunu emretmekte...ah birde ulkemizde heryerde basortumuze sahip cikabilsek cok guzel olacak. umutla o gunleri bekliyorum...
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Lă_Tăhzen!

:icon_thumright: :icon_thumright:

AYNEN  ZEHRACIMM SENİN BU DUSUNCELERİNE HASTAYIMM TERCUMAN OLUYOSUN ADETA BENIM DUSUNCELERİME  :alkış:

Balböceği

Benm anlamadigim hangi dizide basortusu varmis?!
Turk dizilerinin hepsinde sevisme sahneleri var  :honk: Bu adam kesin sarhosken konusmus.
sanada ayriyeten katiliyorum zehra  :occasion5:

♥ღвüşяαღ♥

Al bu adamı koy çuvala salla salla vur duvara :ehi: :ehi:

toprakk

YA AMA BASÖRTÜLÜ HİÇ BİR DİZİ YOKKİ HEP KISA ETEK UZUN SAÇ TOPUKLU AYAKKABI  NEYİNİ YASAKLIYOR HMMM YATAK SAHNELERİ AZ GELMİŞ DEMEK BİRAZDAHA BİHTER ÇALISMASI LAZIM DEMEKKİ
Make a pregnancy ticker

SENİNLE VAR OLDUM ,SENİNLE VARIM SIKI TUTUN ANNENE

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

Lă_Tăhzen!