27 Nisan , 2024, 23:53:04

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Aranızda Kan Uyuşmazlığı Olan Var mı?

Başlatan sude, 17 Mayıs , 2008, 10:59:56

« önceki - sonraki »

sude

SLM KIZLAR eşim pozıtıf ben negatıfım heray duzenlı kan uyusmazlıgı ıcın ındırect combs testını yaptırdık hep negatıf cıkıyordu ama dun uc kere yaptırdık pozıtıf cıktı ucundede.yanı esımın kanını almıs bebeklerım ve drum sehır dısındaymıs pazartesı gelın dedı ama pazartesıde 19 mayıs oldugu ıcın tatılmıs heryer.ve ben uzuntuden kafayı yıcem..aranızda boyle bır sorun yasayan varmı yada duyan bılen.ne yapılabılır.bana antıkor ıgnesı verılebılırmıs yada anne karnında bebeklerın kanı degısıyormus.bu nasıl bırsey.cok korkuyorum bebeklerıme bısey olucak dıye. :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :( :( :( :( :(
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

emosum

canım gecmiş olsun korkma bebişlerine bişey olmas hep iyi düşün :opucuk:

yeşil

kan uyuşmazlığı sorunu olanlarda ilk gebelikten sonra yapılan bir iğne var (bu ilk gebeliğe düşük ve küretajda dahil) onu yaptırınca ikinci ve diğer gebeliklerde bir sorun olmuyor ama zatan kan uyuşmazlığı ilk gebelikten sonra sorun yaratıyor ilk gebeliğinse iğneni yaptırırsın zaten bu gebelik için sorun yok takma kafanı  :-[

sude

saol emosum tesekkur ederım ınsallah
yeşil ıgneyı bılıyorum ama bızde sımdı sorun cıktı dune kadar yoktu bebekler benım kanımdandı ama sımdı babanın kanını tasıyorlar ve anne karnında bebeklerın kanı degısıyormus yada dogduktan sonra degısıyormus bebeklerın kanı.pazartesı dr cagırdı dra gıdıcez nedıcek ne yapıcak bellı olucak.tesekkur ederım ılgınıze

mavili

canım üzülme sen içini rahat tut bak ne anlatacagım benim annemle babam arasında da sizin gibi uyuşmazlık varmış annem negatif babam pozitif ilk bebekleri benim ve beni ilk oldugum için etkilememiş ortanca kardeşim babamın kan grubundan oldugu için etkilenmemiş o zamanlar kan grubu felan bakılmamış ve bilinmiyormuş ve en son kardeşim şuan 7 yaşında dogumuna birkaç hafta kala anlaşıldı durum ve dogduktan sonra exchange adı verilen işlem yapıldı yani kanı degişti başka bir sorun olmadı sen canını sıkma bişey olmaz inşallah  :k06:

sude

saol mavılı ya valla ıcımı rahatlattın canım eşimde dogduktan sonra kanlarının degıstıgını ogrenmıs yada anne karnındada degısıyormus.yarın drumuza gıdıcez bakalım ınsallah bır sorun cıkmaz.33.haftada hastaneye yatırabılırm demıstı belı yatırır ınsallah yatırmazda.bakalım yarın belı olucak alahım yardım etsın ınsallah :wave:

mavili

amin canım sen rahat ol Allahın izniyle bişeycik olmaz sen ne kadarlık hamişsin şimdi  :k06:

sude

33.haftaya gırdık canım.dun dra gıttık tekrar yaptırdık test ve cok sukur negatıf cıktı yanı bır sorun yok allaha sukur.ama eger gene pozıtıf cıksaydı hemen hastaneye yatırıp alıcaktı bebişlerımı.ama bırazdaha durabılırız artık sımdı.bır hafta 10 gun daha beklıcez 35.haftada falan aalırız dedı.hayırlısı artık zamanı gelınce dogar bebişlerım ınsallah. :amin:

Lă_Tăhzen!

Nasil yazacagimi da bilemedim okadar kotuyum ki interette de arastirmaya hhic hhalim yok sizlere sorayim cevap illaki gelir dedim :) esimle bizim aramizda kan uyusmazligi var ben negatif o pozitif kizimin kan grubuda babasiyla ayni dr sorun olmaz demisti simdi 2.de ignemi gerekiyor yasayanlar varmi neyapmamiz lazim ben degilde esim fena takilmis durumda yasayanlar varsa okutturayim da ici rahhatlasin adamin :))

muhribe

ilkinde nasıl sorun olmadı canım  :icon_scratch:
ablamlarda vardı kan uyuşmazlığı iğne oldu hamileyken
doktorlar da hep soruyor kan uyuşmazlığınız var mı diye

bak ne buldum

Kan uyuşmazlığı çok çeşitli olabilmesine karşın en sık rastlanılan babanın Rh faktörünün pozitif olması ve annenin Rh faktörünün negatif olmasıdır. Bu durumda çiftler arasında bir uyuşmazlık vardır. Kan uyuşmazlığı olması mutlaka bebeğin hastalanacağı anlamına gelmez. Bebeğin kan uyuşmazlığından etkilenip etkilenmeyeceğ i öncelikle bebeğin kan grubunu daha sonra da annenin bebeğin bu "yabancı" olarak algıladığı kan hücrelerine saldırıp saldırmamasına bağlıdır. İlk gebeliklerde kan uyuşmazlığı nadiren problem yaratır. Sonraki gebeliklerde de gerekli önlemler alındığında kan uyuşmazlığının problem yaratması beklenmez.

muhribe

ve altta gelen bir yorum

kesinlikle çok dikkat edilmesi gereken bir konu.bu durum abim ve eşinde var, onlar tedbirini aldılar ve bir sorun yaşamadılar, ancak aynı durum kuzenimde var. onlara ilk bebekten sonra yapılması gereken iğne yapılmadığı için arkasından yaşanan gebeliklerde malesefki sorun yaşıyorlar.

Lă_Tăhzen!

Biz bunu doktora devamli soyledik ama hep sorun olmayacagini soyledi 2.hamileligimde igne vurulmam gerektigini soyledi Turkiyeye gittgimde orda da bi jinekologa gittim oda kizimin kan grruu benimkinden farkli oldugu icin demekki ters tepki yaratmamis 2.ye hamile kaldiginda vurulmam geektigini soyledi ve suan basima agrilar girdi burdaki doktorlara hicisekilde guvenmemem gerektigini birkez daha analadim daha kapsamli aastircam farkli doktorlara sorup tesekkur ederim 

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

bende bi yerde okumustum ikinci cocuga hamile kalinca igne vuruluyo diye  :dontknow: bence en iyisi doktoruna danis
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

...ŞehzadEfe...

nurum benimde bildigim iğne vuruluyorsun sonra korkulucak bişey olmuyor bir an önce araştır canım bask doktora git hem için rahat olsun  ;)
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

Lă_Tăhzen!

insallah ya simdi baktim da herkes ilk bebegini ya dusurmus ya anne karninda olmus Allahima sukur ilk gebelikte yasamadim oyle bisey ama icime  fena halde kurt dustu farkli bi doktora gidip muhakkah vurulcam  insalla gec kalmis olmam