Kızlar Bebekleriniz kaç dakika emiyor ?

Başlatan izemsevi, 23 Ağustos , 2011, 17:40:32

« önceki - sonraki »

izemsevi

mrb kızlar çogunuz biliyorsunuz 23 gün önce sezeryan doğumla kızımı kucağıma aldım.ilk 4 gün sütüm gelmedi şimdi sütüm var ama kızım sadece tek gögsümü emiyor diğer gögsümdeki sütün tadına baktım tuzlu ve rengi sap sarı dr sordum tadını sevmemiştir ondan almaz dedi şimdi sol gögsümü emiyor ama şöyle bir durum var kızım en az 20-25dk emiyor sonra acayip huysuzlanıyor gögsümü veriyorum almıyor ama 2-3 ölçek mama veriyoruz onu yiyor bunun için yeniden dr gi,ttik seni okadar zaman emdikten sonra mamayı alıyorsa sütün yetmiyordur ve çocuk doymuyordur dedi benimle aynı durumu yaşayanlar varmı ne yapmalıyım süt artırıcı çay içiyorum en az 2.5 lt su içiyorum helva yiyorum kimden ne duysam yapıyorum ben sütümün arttığını nasıl anlıycam bana yardım edin.

Lă_Tăhzen!

HAYIRLI OLSUN BEBEGIN CANIM
MEMENIN  BI TARAFINDAKI SUT TUZLU DIGER TARAFIN TADI TATLI OLURMUS 
SEN DEVAMLI VERMEYE CALIS BEBEGINE ALMADIGI TARAFI 
İÇGUDUSEL OLARAK DOYDUGUNU ANLADIGIM AN BIRAKIRDIM BEN EMZIRMEYI 15 DAKIKA 1 MEME  15 DAKIKA DİGER MEME  DENİYOR GENELLİKLE
SUTUN OLUP OLMADIGINIDA ANLAMAK ICIN  EGERKI GOGSUN SERTLESIYORSA SEN HISSEDERSIN VARMI YOKMU

izemsevi

la tahzen canım benim ilk bebek oldfuğu için insan her konuda hem tecrübesiz hemde çok telaşlı oluyor diğer gögsümü güzel emiyor olmasa emmez diye düşünüyorum ne biliyim anlamadımki boş gögsü emermiki sıktığımda süt geliyor

gülay t.

Alıntı yapılan: izemsevi - 23 Ağustos , 2011, 17:40:32
mrb kızlar çogunuz biliyorsunuz 23 gün önce sezeryan doğumla kızımı kucağıma aldım.ilk 4 gün sütüm gelmedi şimdi sütüm var ama kızım sadece tek gögsümü emiyor diğer gögsümdeki sütün tadına baktım tuzlu ve rengi sap sarı dr sordum tadını sevmemiştir ondan almaz dedi şimdi sol gögsümü emiyor ama şöyle bir durum var kızım en az 20-25dk emiyor sonra acayip huysuzlanıyor gögsümü veriyorum almıyor ama 2-3 ölçek mama veriyoruz onu yiyor bunun için yeniden dr gi,ttik seni okadar zaman emdikten sonra mamayı alıyorsa sütün yetmiyordur ve çocuk doymuyordur dedi benimle aynı durumu yaşayanlar varmı ne yapmalıyım süt artırıcı çay içiyorum en az 2.5 lt su içiyorum helva yiyorum kimden ne duysam yapıyorum ben sütümün arttığını nasıl anlıycam bana yardım edin.

Canım sadece tek göğsünü emdiği için doymuyor olabilir, sen diğerini de emzirmeye çalış, olmazsa sağıp bir şekilde içir bebeğine kaşıkla veya biberonla, aksi takdirde emmemeye devam ederse  süt birikir göğsünde ağrı yapar veya bir süre sonra sütün azalır o göğsünde.

O göğsünü  emmediği için  rengi sarı ve tadı tuzlu olabilir, çünkü şimdiye sarı süt kalmaz renginin beyaz olması lazım. Benim de göğsümün tekini almıyor kızım ve rengi bahssettiğin gibi sarı, tadı da hiç hoş değil, bekleyen süt bu hale geliyor zamanla. O sarı süt gidene kadar sağ göğsünü ve beyaz süt geldikten sonra düzenli emzirmeye veya sağmaya çalış, o zaman büyük ihtimal yetecektir sütün.

Yine de mama verdiğinde  yerse eğer, anla ki ya çok iştahlı veya vücudunun süt üretimi bu kadar. Ama emdikçe ve zaman ilerledikçe artar merak etme sen. 20-25 dakika tek göğüs için güzel bir süre, emerken dikkat et her emdiğinde yutkunuyorsa  süt var demektir.

tgbybr

canım ben de ilk günler bilemedim nasıl emzireceğimi. göğsünde süt bitiyorsa emmek istemez bebek. benim oğlum süt bitince hemen çıkarıyo memeyi ağzından ve versem de emmiyo kızıyo. sıkınca süt geliyo demişsin gelir. benim de öyle oluyo ama devamı gelmiyo. bebiş hemen emip bitiriyo onu. yarım saat 1 saat dinlendirmen lazım göğsünü ki bebiş iyice emsin. göğüs uçlarının boyutları farklıysa da emmek istemeyebilir. benim öyle mesela biri biraz büyük ama alıştı oğlum. sen emzirmeye çalış ısrarla. zamanla alışır

izemsevi

gülay canım verdiğin bilgiler çok önemli belliki epey tecrübeli bir annesin söylediklerini dikkate alıcam bence sarı olduğu ve tadı tuzlu olduğu içn almıyor bundan sonra ağlasada zorla vercem ağlıyor diye zorlamıyorum ama onun iyiliği için zorlıycam

izemsevi

Alıntı yapılan: tgbybr - 23 Ağustos , 2011, 21:56:27
canım ben de ilk günler bilemedim nasıl emzireceğimi. göğsünde süt bitiyorsa emmek istemez bebek. benim oğlum süt bitince hemen çıkarıyo memeyi ağzından ve versem de emmiyo kızıyo. sıkınca süt geliyo demişsin gelir. benim de öyle oluyo ama devamı gelmiyo. bebiş hemen emip bitiriyo onu. yarım saat 1 saat dinlendirmen lazım göğsünü ki bebiş iyice emsin. göğüs uçlarının boyutları farklıysa da emmek istemeyebilir. benim öyle mesela biri biraz büyük ama alıştı oğlum. sen emzirmeye çalış ısrarla. zamanla alışır

aynen benimde başta maşallah çokmiştahlı emiyor belli zaman sonra almak istemiyor ağlıyor dediğin gibi benim kızımda sadece gögsümü emzirip uyutursam en fazla yarım saat uyuyor ve hemen uyanıyor yeniden emmek istiyor dediğiniz gibi tek çare diğer gögsümüde huysuzluk yapsada emzirmek verdğiniz bilgiler için çok sağolun

Aytii

Sevalciğim bebek emdikçe artar sütün

süreyi sormuşsun. benim doktorum 20 dk birini 20 dk diğerini emdiğinde boşaltır göğsü demişti ama bu duruma göre değişiyo

benim oğluşta 28 günlük oldu bu hafta itibariyle daha sık emzirmeye başladım sütüm devamlı olarak akıyo göğsümden  :nazar:

mesela bazen emmediğinde göğüs şişer sertleşir işte ozaman sağ göğsünü gerekiyosa biberonla ver ben öyle yapıyorum

bende ilk iki hafta zorlandım çok doymuyodu oğlum mama takviyesi yapıyodum gerçi hala yaptığım oluyo ama eskisine göre daha az

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

cnm emme suresini soruyorsan ilkin kucuk olduklarindan zor emiyorlar uzun emmesi cok normal benim kizim yarim saat kalirdi memede sonrada alistikca suremiz her memede 5 dk ya indi 5 dkta bosaltiyodu mememi sik sik emzier cnm masallah kizim 6 ay mamasiz sadece sut emdi darisi sana cnm

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

gülay t.

Alıntı yapılan: izemsevi - 23 Ağustos , 2011, 22:13:54
gülay canım verdiğin bilgiler çok önemli belliki epey tecrübeli bir annesin söylediklerini dikkate alıcam bence sarı olduğu ve tadı tuzlu olduğu içn almıyor bundan sonra ağlasada zorla vercem ağlıyor diye zorlamıyorum ama onun iyiliği için zorlıycam

Rica ederim tatlım , kızım 21 aylık mecburen tecrübeli oldum:)
Dediğim gibi canım o sarı sütü sağ belki beklediği için zararlı olabilir ama ondan sonra biraz zorla bakalım belki de  emer. Diğer göğsünden süt sağıp ucuna sür belki kanar böylece emmeye başlar.

hümeyra_t_e

benim bebegm 2ayı geçti ilk zamankar 15dk birini 15dk bırni emiyodu büyüdükce 5dkya dùştù

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: afra024 - 24 Ağustos , 2011, 01:10:44
benim bebegm 2ayı geçti ilk zamankar 15dk birini 15dk bırni emiyodu büyüdükce 5dkya dùştù

aynen yaaa. benim danam da 15-20 dk emerdi ama şimdi 5 dakikada işi bitiriyor :k06: :k06: vakum gibi ağzı

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

büyük halini koysana bi

izemsevi

mrb kızlar hepnize verdiğiniz bilgiler için tşkler kızıma iki gündür emmediği gögsümü veriyorum zorda olsa alıyor ağlıyor felan ama yinede alıyor artık beyaz geliyor ordanda sütüm umarım dediğiniz gibi zamanla emme süreside kısalır

gülay t.

Alıntı yapılan: izemsevi - 25 Ağustos , 2011, 14:19:54
mrb kızlar hepnize verdiğiniz bilgiler için tşkler kızıma iki gündür emmediği gögsümü veriyorum zorda olsa alıyor ağlıyor felan ama yinede alıyor artık beyaz geliyor ordanda sütüm umarım dediğiniz gibi zamanla emme süreside kısalır

Sevindim canım diğer göğsünü de emmesine. Ara ara ilerleyen aylarda da göğüs seçebilir ama sen hiç pes etme, emzir, uyanıkken emmek istemezse uyurken ver, bir şekilde emzir  yani. Emme süresi de ilerleyen aylarda  bebeğin emme  gücü artacağından azalacaktır  çok normal bu. Önemli olan her emdiğinde süt olması, süre kısalsa da o doyacağı kadar sütü emiyor zaten.