bebeği kucakta tutmak mı kendi haline bırakmak mı??

Başlatan tgbybr, 16 Ağustos , 2011, 12:49:02

« önceki - sonraki »

tgbybr

kızlar merhaba. oğlum 2 gün sonra 3 ayını bitirecek. bi tanıdığımız al kucağına kucaktaki çocuk iyi olur dedi. yani ağladığında falan. korkma en fazla 1 sene uğraşırsın dedi. dün de bi akrabamız bırak ağlasın sakın alma kucağına dedi. oğlum da öyle zırt pırt ağlayan bi çocuk değil. yatırıyorum oyunlar oynuyoruz. acıkınca ağlıyo sadece. emecek çocuğu da mı ağlatayım yani?? şaştım kaldım iiice :sad1:

banu_fth

canım çok anlamam bu işlerden ama bunun bir sistematiği olduğuna inanmıyorum ..
içinden nasıl geliyorsa öyle davran bence .. kumandalı bişi diil ki bu .. makine diil ki bu insan yavrusu  ???
ve senin yavrun .. gönlün nasıl istiyorsa öyle davran .. eğitimini sen vereceksin .. ve kucağa almakla eğitimi , ilerki yaşantısı
etkileniceğini sanmıyorum .. senin yavrun istediğin kadar kucağına al bence ..

hatta ben hep alıcam  :love9:
9 ay beklemişim hasreti var .. istediğim zaman alırım .. olsun varsın hep istesin .. doya doya sev yavrunu zaten cabuk büyüyolar  :'(
özlersin bu zamanlarını  :k06:  :flowers: :flowers:

Lă_Tăhzen!

çok kucaga alma alısır veya agladıgında kendi haline bırak gibi laflar hikaye agladıgı zaman zaten sana ıhtıyacı var senin sıcaklıgını senın sefkaatını hıssetmek ıstıyor o cocuk ve kucaga alınca sakınlesıyor

diledigince kucagına al cocugunu varsın alışsın kucaga buyuyunce istesende alamayacaksın zaten

medine

ilk 3 ay bebek agladigi zaman kucaga almamak cok iyi deilmis guven eksikligi oluyormus bebekte.ben kizim nezaman aglasa alirdim kendini guvennde hissetsin diye dogru olanida bu zaten kendi kendine nasil birakicaksinki cocugu yazik gunah ihitiyaci olmasa zaten aglamaz bence sen milleti bosver cocugun nezaman aglarsa al kucagina sakinlestir onun senin sevgine ve ilgine ihtiyaci var annesi suan :icon_thumright:
sen benim herseyimsinn:)

AyNi

canım bende senin tanıdığın gibi düşünüyorum.. kucak isteyeceği en fazla bir sene, sonra yürümek, koşmak isteyecek... ağlatmaya gerek yok yazık... tabi bu demek değil ki, sürekli kucakta taşı, kucağından indirme demek değil.. kendimizden misal vereyim..

genelde kızım uyumadığı zamanlarda oyun halısında oynuyor, eğer sıkılırsa başka oyuncaklar veriyorum, yine sıkılırsa yanına uzanıyorum, birlikte oynuyoruz... en son çok diretirse alıyorum.. zaten sen çocuğun bilirsin, gerçekten ihtiyacı varmı sana, yoksa sadece canı sıkıldığı için mi istiyor diye.. eğer can sıkıntısındansa bence oyala... eper ihtiyacı varsa, üzgün olduğu için, yada bir yeri ağrıdığı için, o zaman kesinlikle al kucağına...

tgbybr

bence de yaaa. yavrum minick daha. kaprisinden ağayacak numara yapacak hali yok.

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Ağustos , 2011, 12:53:04
canım çok anlamam bu işlerden ama bunun bir sistematiği olduğuna inanmıyorum ..
içinden nasıl geliyorsa öyle davran bence .. kumandalı bişi diil ki bu .. makine diil ki bu insan yavrusu  ???
ve senin yavrun .. gönlün nasıl istiyorsa öyle davran .. eğitimini sen vereceksin .. ve kucağa almakla eğitimi , ilerki yaşantısı
etkileniceğini sanmıyorum .. senin yavrun istediğin kadar kucağına al bence ..

hatta ben hep alıcam  :love9:
9 ay beklemişim hasreti var .. istediğim zaman alırım .. olsun varsın hep istesin .. doya doya sev yavrunu zaten cabuk büyüyolar  :'(
özlersin bu zamanlarını  :k06:  :flowers: :flowers:

:icon_thumright:

serife26

henüz yalandan ağlayacak kadar büyük değil :laughing7:ağlıyorsa annesine duygusal ya da fizyolojik açıdan  ihtiyacı vardır,her ne sebeple olursa olsun,ister karnı acıksın ister annesinin kokusunu özlesin,bol bol kucaklamakta fayda var:)

hümeyra_t_e

valla bende kucağa alma taraftarıyım çocuklar da öz güven eksikliği oluyomuş ileride onlar daha minicik bize ihtiyaçları var..çok gıcık oluyorum zaten kucağına alma ağlasın diyenlere..niye ağlatayım ya çocuğumu

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

valla cok anlamam ama ben kucagima alirdim kiyamam herhalde kendi haline birakirsam  :love7: ama büyükler kucaga alistirma der  :dontknow:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

Balböceği

Ben ilk baslarda kucaga alistirmamaya calistim, ama zaten bebek annesini istedigi zaman agliyor..

Kucagina aldi diye sinyallerini veriyor ben yalnizim cocuguma bakacak kimsem yok

ilk baslarda biraz korktum kucaga veya ayaga alisacak diye.. oglusum buyudukce yerde oynamaya

besiginde kendi basina yatmayi ogrendi  :aferin: cok sukur bana hic zarari yok  :nazar: :nazar: :nazar:

Bu arada arkadaslara katiliyorum bebekler cok cabuk buyuyor bu zamanlari degerlendirmek lazim..

Istedigin gibi al sev oksa  :icon_thumright: konusulanlarida duymazliktan gel.

Aytii

ben o anda içimden nasıl geliyosa öyle davranırım banane milletin ne dediğinden

eylülün dediği gibi bunun bir sistematiği olamaz

adı üstünde çocuk bu annesine her daim ihtiyacı olacaktır

anneside onu sarıp sarmalamayacaksa sevmeyecekse sırf alışacak diye gitsin bir cami havlusuna terketsin o zaman   :dontknow: anne olan insan kendi haline bırakamaz zaten

oslemturgay

amann hiç takmam söyleneni kaynanama kalcak olsam çoçugu sadece emzirmeden emzirmeye kucagına alcan cocuk beşikte yata yata büyüyecek put gibi..bebek bu yer gelcek sevmek için alcaksın yeri gelcek bebek dinlensin diye alcaksın içinden geldigi gibi davran her laf konusanı kendine klavuz edinme  :opucuk:

tulayysl

canım dun senn konuyu okuduktan sonra ne tevafuktur ki eşim pat diye tv de bir programda duyduklarını anlatmaya basladı. orda da bebeği 1 yasına kadar her ağladığında kucağa almanın bebeğin fiziksel ve ruhsal gelişimi açısından olumlu etkilediğinisöylemişler.

tgbybr

Alıntı yapılan: tulayysl - 17 Ağustos , 2011, 17:07:27
canım dun senn konuyu okuduktan sonra ne tevafuktur ki eşim pat diye tv de bir programda duyduklarını anlatmaya basladı. orda da bebeği 1 yasına kadar her ağladığında kucağa almanın bebeğin fiziksel ve ruhsal gelişimi açısından olumlu etkilediğinisöylemişler.

:) alıyorum kucağıma kıyamıyorum yaa. hatta bugün uyudu göğsüme yatıp. 2 saat kıpırdamadan yattım sırt üstü. oğlum da üstümde uyudu bi güzel. yatırmaya kıyamadım yatırınca uyanıyo çünkü. sonra mecburen uyandırdım babasına iftar hazırlamak için. yoksa uyıcaktı yavrum daha ;D