29 Nisan , 2024, 06:18:29

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

tecrübeli anneler,süt pompası...

Başlatan serife26, 11 Ağustos , 2011, 20:49:24

« önceki - sonraki »

serife26

arkadaşlar medela marka elektrikli süt pompası aldım.göğüslerimi boşalttım ilk önce onla.3-4 saat sonra sağdığımda her 2 memeyi toplamda 80-90 cc arası süt çıktı,bu da bana açıkcası az geldi çünkü bebeğim 45 günlük fln,bebeğim memeden ayrılmak istemiyordu,bazen emdikten sonra ağlıyordu ve annem de mama veriyordu fln,acaba benim sütüm yetersiz mi diye düşünüyorum şimdi,sıkınca memeden süt gelmesi sütün var olduğu anlamını taşımıyor sanırım.
bir de bu süt sağma makinesi varolan sütün hemen hepsini çekebiliyor mudur?bunu da çok merak ediyorum.bu konuda tecrübeli annelerin bilgisine ihtiyacım var.

Lă_Tăhzen!

elektrikli pompa kullanmadım oyuzden bilğim yok ama sutun hepsini çekmez pompa bi bebek ne kadar emerse emsın ne kadar pompa ile çekilirse çekilsinn kaynakda bol'dur bitmez :D ben bır ay oldu kızımı memeden ayıralı hala sut var bı turlu kesılmedı o kadar sagmama ragmen  bebegın meme almıyormu  da pompaya ıhtıyac duyuyorsun  :icon_scratch:

serife26

doğum iznim bitmek üzere,işe başlayınca kullanmam şart olacak,aldık bakalım,anlamaya çalışıyorum aleti ;)

βαlκιz

canım sütün okadardır yani okadar geldiyse okadardır
ama el pompaları dha iyi bende medela elektrkli almıştım sonra normalinden aldım o dah iyi bence  :icon_thumright:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Lă_Tăhzen!

11 Ağustos , 2011, 21:50:14 #4 Son düzenlenme: 11 Ağustos , 2011, 22:42:40 Lă_Tăhzen!
Alıntı yapılan: serife26 - 11 Ağustos , 2011, 21:47:04
doğum iznim bitmek üzere,işe başlayınca kullanmam şart olacak,aldık bakalım,anlamaya çalışıyorum aleti ;)

hmm anladım Allah kolaylık versin  ;)   

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

benım oglum 3 saat memede kalırdı ben cekmesem hıc bırakacagı yoktu herkes sutun yetmıyo yetmıyo derken dr aksine sutumun yaradıgını bebek sdece benım kokumu istedigi için memede durdugunu sölemişti ... bence sutun yeter li ilk ayda kilo alımı nasıldı... benım kullandıgım pompada oydu ama bende garip bir olay var eymen emmedigi surece ne kadar kuvvetlide olsa sut pombaları sutu cekemiyodu bir turlu dolmuyo elimle sagdıgımda daha cok sagıyodum ...
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

serife26

Alıntı yapılan: ♥ღ♥  JADE  ♥ღ♥ - 26 Ağustos , 2011, 09:55:23
benım oglum 3 saat memede kalırdı ben cekmesem hıc bırakacagı yoktu herkes sutun yetmıyo yetmıyo derken dr aksine sutumun yaradıgını bebek sdece benım kokumu istedigi için memede durdugunu sölemişti ... bence sutun yeter li ilk ayda kilo alımı nasıldı... benım kullandıgım pompada oydu ama bende garip bir olay var eymen emmedigi surece ne kadar kuvvetlide olsa sut pombaları sutu cekemiyodu bir turlu dolmuyo elimle sagdıgımda daha cok sagıyodum ...
bebiş doyuyo ondan artık eminim,kilo alımı fln iyi fakat dediğin gibi pompa memeyi boşaltamıyor bu konuda senle hemfikirim,bir kısmı memede kalıyor,demekki sağılan sütten çok daha fazlası mevcut memede

burcum

canım bebeğin makinadan daha iyi vakumluyor seni yani makinadan daha fazla süt çıkartıyor bebişin :icon_thumright: aylık kontrole gittiğinde bebeğinin kilo alımı nasıldı iyiyse demekki sütün yetiyor :icon_thumright:

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

Alıntı yapılan: serife26 - 26 Ağustos , 2011, 20:57:33
Alıntı yapılan: ♥ღ♥  JADE  ♥ღ♥ - 26 Ağustos , 2011, 09:55:23
bebiş doyuyo ondan artık eminim,kilo alımı fln iyi fakat dediğin gibi pompa memeyi boşaltamıyor bu konuda senle hemfikirim,bir kısmı memede kalıyor,demekki sağılan sütten çok daha fazlası mevcut memede

tabiki kalıyo sut sagma makinaları hepsini bosaltmıyor bence
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

Aytii

bu medelanın pompasını bende almak istiyorum ama nette okudum özelliklerini motora süt kaçabilir felan yazıyodu  :icon_scratch: kullananlar sorun çıktımı hiç sizde  ???

tulayysl

YOK CANIM motora kacacak bir yeri yok tamamen kapalkı sistem. motorla irtibatı olmuor hiç bi şekilde ben de kullanıyorum memnunum.

asya81

bende manuel el pompası kullanıyorum tille die geçio 5 tl bişey onunla sağıyorum bendende 80cc çıkıo çıka çıka oda tek göğüsten diğerinden bişe çıkmıo

serife26

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 07 Aralık , 2011, 11:18:19
bu medelanın pompasını bende almak istiyorum ama nette okudum özelliklerini motora süt kaçabilir felan yazıyodu  :icon_scratch: kullananlar sorun çıktımı hiç sizde  ???

yok canım ya ben kullandım gayette memnun kaldım,tavsiye ederim,ztn ondan randımanlı ve de ucuz olan yok sanırım o kalitede.

serife26

Alıntı yapılan: asya81 - 07 Aralık , 2011, 13:02:40
bende manuel el pompası kullanıyorum tille die geçio 5 tl bişey onunla sağıyorum bendende 80cc çıkıo çıka çıka oda tek göğüsten diğerinden bişe çıkmıo
manuel çok uğraştırıyordu beni ondan elektrikli almıştım,5-10 dk da hallediyordum işimi,sen neden sağıyosun,çalışıyo musun?bir de diğer memede süt mü yokki çekmiyor anlamadım yani o durumu.birde en az 50 cc kadar fazladan olurmuş memede sağılandan fazlası,sütüm az sanarmış insanlarda.

asya81

Alıntı yapılan: serife26 - 07 Aralık , 2011, 13:09:29
Alıntı yapılan: asya81 - 07 Aralık , 2011, 13:02:40
manuel çok uğraştırıyordu beni ondan elektrikli almıştım,5-10 dk da hallediyordum işimi,sen neden sağıyosun,çalışıyo musun?bir de diğer memede süt mü yokki çekmiyor anlamadım yani o durumu.birde en az 50 cc kadar fazladan olurmuş memede sağılandan fazlası,sütüm az sanarmış insanlarda.
canım benim kıza geceleri sağdığım sütü yarı uyur vaziyette uyandırıp biberonla veriom yoksa memede uyuyo içmio doğru dürüst sonra her 10dk bi kalkıo doymadığı için bende böyle teknk geliştirdim ;Dvallahi benim sol gögsümden 70cc çıkıo diğerinden 10cc bile çıkmıo