28 Nisan , 2024, 07:38:00

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

2. Ay Aşısı Yardım Lütfen ...

Başlatan <<AyBüKe>>, 09 Ağustos , 2011, 15:06:06

« önceki - sonraki »

<<AyBüKe>>

Arkadaşlar bugün saat 10 da kızımın 2. ay aşılarını yaptırdık. Verem, 5'li karma ve Kanjuge aşısı toplam 3 tane aşı vurundu kızım. 2 tanesi bacaktan, 1 tanesi omuzdan  :crybaby2:   1 saat öncesine kadar bişeyi yoktu ama 1 saat önce bir ağlamaya başladı imkansız susturamıyoruz  :y25:  Ateşi yok şimdilik ama inanılmaz acısı var sanırım . Sizlerde de böyle oldumu tecrübeli annelerden yardım istiyorum lütfen  :crybaby2:   Resmen ağlarken morarıyo çocuğum ya içim gidiyo  :crybaby2:  Doğduğundan beri hiç ama hiç böyle ağlamamıştı. Uykudayken unutuyo sanırım ama gözlerini açar açmaz deli gibi ağlıyo vede çok sıçrıyo  :crybaby2:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Aybukecim ates dusurucu calpolu ver 4 saat arayla cikacak buyuk ihtimal atesi cikmadan ver ki fazla yukselmesin bir de rezene filan icirmeye bak rahatlasin mayissin yavrucak

<<AyBüKe>>

Biraz önce verdim 1 çay kaşığı Gözdecim, şimdi de rezene veriyim bakalım.  İnş. sakinleşir yaa çok kötü ağlıyo yavrum  :crybaby2:  Rüzgarda böyle ağlamışmıydı canım ? Aşıdanmı yoksa başka derdimi var acaba ?

--elif--

aybüke ateş olmasa bile aşı yerleri kesinlikle çok acıyodur ve muhtemelen ateşide çıkacaktır bi süre sonra
ben aşı yaptırmadan yarım fitil verp götürürdüm hemşire öyle söylemşti pek sıkıntı olmazdı onun için
sende verebilirsin yarım fitil ben faydasını görmüştüm

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: --€lif-- - 09 Ağustos , 2011, 15:15:39
aybüke ateş olmasa bile aşı yerleri kesinlikle çok acıyodur ve muhtemelen ateşide çıkacaktır bi süre sonra
ben aşı yaptırmadan yarım fitil verp götürürdüm hemşire öyle söylemşti pek sıkıntı olmazdı onun için

Sağol canım fitil acısınmı alıyo yoksa ateş içinmi? ben hiç fitil kullanmadımda ondan soruyorum canım ?

--elif--

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 09 Ağustos , 2011, 15:20:52
Alıntı yapılan: --€lif-- - 09 Ağustos , 2011, 15:15:39

Sağol canım fitil acısınmı alıyo yoksa ateş içinmi? ben hiç fitil kullanmadımda ondan soruyorum canım ?
fitil hem ağrısını alıyor hemde ateşini düşürüyor cnm
ben şurup içirmeye korkardım bebekken onun için yarım fitil verirdim hep
ama sen şimdi şurup içirmişsin ya fitil vermemen gerekir
yanlış hatırlamıyorsam 6 saatte bir dönüşümlü olarak verebilirsin

<<AyBüKe>>

Anladım elifcim çok sağol . Aşıdan sonra doktorada gösterdikte o yazdı calpol ateş düşürücüyü . Çok ağlayınca biraz önce verdim bende inş. etkisini gösterir . Ne beter aşıymış bu , öncekilerde hiç böyle olmamıştı, bir seferde 3 tane birden aşı olurmu yaa yazık yavrularımıza  :y25:   

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Tatlim verem asisinin acisi ve yakmasi oluyor cok normal huysuzlugu ruzgar da da olmustu..
fitili en son care olarak dusun yuksek ateslerde extrem durumlarda..
calpolu duzenli verdigin muddetce ve sivi takviyesi yaptigin surece atesi yukselip cikmaz mrk etme tatlim

--elif--

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 09 Ağustos , 2011, 15:27:41
   Anladım elifcim çok sağol . Aşıdan sonra doktorada gösterdikte o yazdı calpol ateş düşürücüyü . Çok ağlayınca biraz önce verdim bende inş. etkisini gösterir . Ne beter aşıymış bu , öncekilerde hiç böyle olmamıştı, bir seferde 3 tane birden aşı olurmu yaa yazık yavrularımıza  :y25:   
rica ederim cnm geçmiş olsun benim kızımın sabahlara kadar uyumayıp ağladığını biliyorum aşı günlerinde ALLAH yardımcın olsun tatlım

<<AyBüKe>>

Çok teşekkür ederim Gözdecim, Elifcim  :opucuk:   Sabaha kadar uyku yok bana o zaman yeterki o iyi olsunda. Şimdi uyuyo ama uyanınca yine başlıycak yavrum ağlamaya  :sad1:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

dünürüm geçmiş olsun güzel gelinime
inşallah hemen iyileşir kuzum
huzursuzluğu aşıdan canım,ama ateş düşürücü rahatlatır inşallah
ben aşıdan önce ve 4-5 saat sonra bide yatmadan verdim
çok şükür ne ateşi oldu nede ağlaması
inşallah asyamda hemen iyileşir

°•.ℓανιηуα.•°

aybükeeeeee....

canım biz daha dün vurulduk 2. ay aşımızı. ama bizim omuzdan vurulanını 3 gün sonra yani 11 ağustosta vuracaklar. neden hepsini birden yaptılar ki. ağır gelir çocuğa....

bu arada sarper de dün 4.30 kadar yani sabaha kadar ağladı canım. ve ateşi yükseldi akşam 8 gibi. ateş düşürücü verdik de ancak düştü 2-3 saat sonra. merak etme ama sabah kalktığında çok mutluydu bebeğim. geçer yani. ama ateşe karşı hazırlıklı ol canım.  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 09 Ağustos , 2011, 15:41:10
dünürüm geçmiş olsun güzel gelinime
inşallah hemen iyileşir kuzum
huzursuzluğu aşıdan canım,ama ateş düşürücü rahatlatır inşallah
ben aşıdan önce ve 4-5 saat sonra bide yatmadan verdim
çok şükür ne ateşi oldu nede ağlaması
inşallah asyamda hemen iyileşir

Sağol dünürüm inş. geçer hemen yüreğim dayanmıyo yoksa ağlamasına  :sad1:  Ahh keşke önceden bilseydim de bende aşıdan önce verseydim şurubu  :BangHead:   Belki bu kadar canı acımazdı...

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 09 Ağustos , 2011, 15:44:41
aybükeeeeee....

canım biz daha dün vurulduk 2. ay aşımızı. ama bizim omuzdan vurulanını 3 gün sonra yani 11 ağustosta vuracaklar. neden hepsini birden yaptılar ki. ağır gelir çocuğa....

bu arada sarper de dün 4.30 kadar yani sabaha kadar ağladı canım. ve ateşi yükseldi akşam 8 gibi. ateş düşürücü verdik de ancak düştü 2-3 saat sonra. merak etme ama sabah kalktığında çok mutluydu bebeğim. geçer yani. ama ateşe karşı hazırlıklı ol canım.  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Ya Öznurcum bende bilmiyorum el kadar bebeğe aynı anda 3 tane vurdular canım gitti o ağlarken  :crybaby2:  Calpol verdim 3 saat sonra tekrar vericem bakalım .. Yaa benim kızımda sabaha mutlu uyansınnn :y25:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

evet canım daha teskin ediyo şurup
ama sonradanda faydası olur
alperende vurunurken ağladı dudaklarını büze büze  :crybaby2:
insan dayanamıyor  :y25:
bizimde haftaya var 4.ay aşısı
şimdiden içim sızlıyor  :honk: :y25:
oda ateş yapıyormuş,inşallah olmaz
yine önceden verecem şurup
eğer ateşi çıkarsa şurup vermene rağmen,sirkeli suyla sil
ılık banyo yaptır canım
geçmiş olsun tekrar mis kokulu gelinime