29 Nisan , 2024, 13:21:53

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Normal doğuma teşvik

Başlatan Balböceği, 06 Ağustos , 2011, 17:07:32

« önceki - sonraki »

Balböceği

Sezeryan doğumun artması dolayısıyla Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Sağlık Bakanlığı, son 3.5 yılda tam 1 milyon 858 bin 354 kadının sezaryenle doğum yapması üzerine, normal doğumu teşvik için kampanya başlatma kararı aldı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Eylül 2011-Haziran 2012 arasındaki kampanyayla, yüzde 40'lara varan sezaryen ile doğumun, Dünya Sağlık Örgütü'nün öngördüğü yüzde 15 seviyesine indirilmesi amaçlanıyor. Bu amaçla anne adayları ve sağlık personeli normal doğum konusunda bilinçlendirilecek. Normal doğuma özendirmek için "Medya Kampanyası" da düzenlenecek.

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

Aytii

ah ah çok istedim normal doğumu ama şartlar uymayınca sezeryan oldum

hayırlısı böyleymiş

Avrupa standartlarına göre hareket etmek istiyolar artık ama Gülşahın dediği gibi sanki biraz çok geç  :k06:

çoğu kadın sezeryanı rahatlık sanıyor oyüzden sezeryanı tercih ediyolar ama bence şartlar uygunsa ne anneye nede bebeğe zararı olmıcaksa kesinlikle normal doğum  :icon_thumright:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

evet ayten sezeryanın ağrıları çekilmez oluyo
hele ilk 2 gün
ama ben yinede sezeryan istiyodum
35. haftadan sonra çok korkmaya başlamıştım  :laughing7:

karapnr

inşallah nasip olursa ben de normal istiyorum  :amin:

Aytii

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 07 Ağustos , 2011, 11:20:50
evet ayten sezeryanın ağrıları çekilmez oluyo
hele ilk 2 gün
ama ben yinede sezeryan istiyodum
35. haftadan sonra çok korkmaya başlamıştım  :laughing7:

nasıl korkuyosun ya  :dontknow: ben mesela hamile kalmadan korkardım anlatılanları duydukça sonra doğumum yaklaştıkça korkum geçti gitti çünkü oğluşumu kucağıma aldığımı hayal ettikçe güç geliyodu bana  :nazar: :love9:

Balböceği

Sezeryanda dunya sampiyonuymusuz  :-ooo

duyunca inanamadim her iki kisiden biri normal dogum sancisi cekmemek icin sezeryan oluyormus  :-ooo

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

valla benim bel fıtığım vardı doktorum izin vermedi
ama dediğim gibi aklımın bi köşesinde sezeryan vardı hep  ::)
yine de hayırlısı olsun diyodum normal doğum olsa da sonu güzel olucak sancı çekerim diyodum  :love7:
hayırlısı buymuş napalım  :dontknow:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

benn normal doğum sancısı çekip sezeryan oldum  :ehi: ikisini de denedim ama isterdim ki normal doğumla sonuca varsaydım.hayırlısı böyleymiş hakkımızda demekki.önce nişan geldi sonra sancım başladı hastanede suni sancıyla açıklığım 7 cm oldu.alttan üstten uğraştılar durdular ama bebeğin sağlığı tehlikeye girebilir devam etmek istiyormusun deyince tabiki hayır dedim.kısmet.çok şükür rabbime ikimizde sağlıklıyız
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿