Tecrübeli annişler bebeğinizin kıyafetlerini yıkarken ne kullanıyorsunuz???

Başlatan aydinays, 22 Temmuz , 2011, 21:24:46

« önceki - sonraki »

elif35

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 04 Ağustos , 2011, 17:50:31
Yemesine, icmesine , giymesine cok ozen gosteririm ama

bazi seylerida alismasi lazim, ne bulursam yediririm hani acaba birsey yaparmi demem :ehi:  :ehi:

Cok sukur simdiye kadar kotu birseyle karsilasmadim umarim bundan sonrada karsilasmam  :amin:

saldım çayıra mevlam kayıra yani  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

--elif--

**Gül**

Bende farkli deterjan kullanmiyorum. bizim kullandigimizla yikiyorum. Cunku bu tur malzemelerden ne kadar korursan ilerde karsilastiginda alerji olma riski o kadar yuksek olur diye dusunuyorum. Haa eger asiri hassas cildi olsaydi deterjan yaramasaydi o zaman tabiki uygun olani kullanirdim ama cok sukur bir sorun olmadigi icin devam
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

Alıntı yapılan: **Gül** - 04 Ağustos , 2011, 22:03:41
Bende farkli deterjan kullanmiyorum. bizim kullandigimizla yikiyorum. Cunku bu tur malzemelerden ne kadar korursan ilerde karsilastiginda alerji olma riski o kadar yuksek olur diye dusunuyorum. Haa eger asiri hassas cildi olsaydi deterjan yaramasaydi o zaman tabiki uygun olani kullanirdim ama cok sukur bir sorun olmadigi icin devam
hah aynen yaa  :icon_thumright: ne kadar cok

Balböceği

Alıntı yapılan: elif35 - 04 Ağustos , 2011, 18:00:29
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 04 Ağustos , 2011, 17:50:31
Yemesine, icmesine , giymesine cok ozen gosteririm ama

bazi seylerida alismasi lazim, ne bulursam yediririm hani acaba birsey yaparmi demem :ehi:  :ehi:

Cok sukur simdiye kadar kotu birseyle karsilasmadim umarim bundan sonrada karsilasmam  :amin:

saldım çayıra mevlam kayıra yani  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
valla esim derki cocuklarin ustune fazla dusmeyeceksin ne kadar cok dusersen o kadar cok bela acarsin basina der  :ehi: :ehi: :ehi:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Bende ilk 6 ay boyunca dalinin granürünü kullandım daha sonra bebekler için çamaşır makineleri var özel antibakteriyel vaziyette çıkıyor onu kullandım 1 yasına gelene kadar şimdi allah ne verdiyse :k06:

doğangüneş

bende iki çocuğumda da farklı deterjan kullanmadım.. bizimkilerle birlikte yıkadım hep hamdolsun bi sorunla karşılaşmadık..kızımda da aynı yönteme devam etmeyi düşünüyorum inş. kızımda oğullarım gibi olur cilt konusunda  :amin: :amin:

Demet_dk

1.5 YAŞINA KADAR SABUN TOZU KULLANDIM :icon_thumright: VE AYRI YIKADIM  :icon_thumright:

ARTIK NORMAL DETERJAN KULLANIYORUM KENDİ ÜSTLERİMİZLE YIKIYORUM

banu_fth

Sanki başka deterjanla yıkanmaz gibi gelirdi bana .  :icon_scratch:
ALERJİ OLMAZSA ASLINDA NORMAL DETERJAN KULLANMAK LAZIM .. HAKLISINIZ .. BİR KÜÇÜK PAKET SABUN TOZU ALIRIM OLMAZSA .. BİZİMKİLERLE YIKARIM ÖNCE .. BİŞE OLURSA HEMEN ONA GEÇER SONRA BABAMIZA SÖLERİZ ALIR BİZE  :basardim: :basardim:

Lă_Tăhzen!

ilk aldıgım tum kıyafetlerını sabun tozuyla yıkamıstım daha sonra kendı kıyafetlerımıze kullandıgım deterjanla yıkıyorum alerjı falanda olmadı

AyNi

bende 40ı çıkana kadar dalin sıvı deterjan ve yumuşatıcıyla yıkadım (40ıyla alakası yok, deterjanın bitmesi öyle denk geldi  :k06: :k06: ) bitince de normal bize kullandığım sıvı deterjan kullanmaya başladım ama extra durulama yapıyorum her seferinde...

miray

bende 2-3 aylık olana kadar granül matik le yıkadım
şimdi normal yıkıyorum

toprakk

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 22 Temmuz , 2011, 21:37:18

eskiler bu sabunla yıkarmış çamaşırları benim kayınvalidem rendelermiş yıkarmış öyle bende ondan öğrendim

ben birsürü sabun rendeledim öyle 5 kg lık boş yoğurt kovalarına doldurdum

bütün kıyafetlerini o sabunla yıkadım gayette güzel yıkandı  :icon_thumright:

eldemi yıkıyorsunuz peki canımm
Make a pregnancy ticker

SENİNLE VAR OLDUM ,SENİNLE VARIM SIKI TUTUN ANNENE

Emine

Ben de 1.5 yaşına kadar Dalan Roxy Matik toz sabun kullandım bitkisel olduğu için. Şimdi bizim deterjanlardan kullanıyorum, bizimkilerden ayrı yıkıyorum ama yumuşatıcı kullanmıyorum zararlı diye biliyorum. Zaten Roxy matiğin üzerinde ilave yumuşatıcı kullanımı gerektirmez yazıyor yumuşak oluyor zaten çamaşırlar

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

bende bu roxy kullanıyorum ama maalesef kaka lekelerini çıkarmıyor
o yüzden elimde hacışakir kalıp sabunla lekeyi çıkarıp öyle makinaya atıyorum
iyki varsın hacışakir