Tecrübeli annişler bebeğinizin kıyafetlerini yıkarken ne kullanıyorsunuz???

Başlatan aydinays, 22 Temmuz , 2011, 21:24:46

« önceki - sonraki »

aydinays

Tecrübeli annişler bebeğinizin kıyafetlerini yıkarken ne kullanıyorsunuz??? Granül sabunlar mı yoksa sıvı bebek için deterjanlar mı? Birde ek gıdalara geçince bebek deterjanları yada sabunlar yetersiz kalıyormuş? Bilgilerinizi biz tecrübesiz annalerle payşabilir misiniz?
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Aytii

ben hacı şakir sabununu rendeledim onla yıkadım + dalinin yumuşatıcısından kullandım yıkarken ve ütüledim inşallah lokumum onları giyecek bikaç gün sonra  :amin:

aydinays

Mantıklı hiç aklıma gelmemişti canım. Akıl akıldan üstündür boşuna demiyorlar.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Aytii

eskiler bu sabunla yıkarmış çamaşırları benim kayınvalidem rendelermiş yıkarmış öyle bende ondan öğrendim

ben birsürü sabun rendeledim öyle 5 kg lık boş yoğurt kovalarına doldurdum

bütün kıyafetlerini o sabunla yıkadım gayette güzel yıkandı  :icon_thumright:

aydinays

peki ne kadar atıyorsunuz makineye. Normalde sabun fazla köpürme falan oluyordur mutlaka.

karapnr

Bebek ve Ben

Ben bebekler için hazırlanmış, kokusuz ve alerji yapmayan bebek deterjanı kullanıyorum. Eğer elbisesine kaka bulaşmışsa makina için bekletene kadar önce sabunlayıp öyle bekletiyorum. Leke olma ihtimali ortadan kalkıyor.
Websitem : bebekveben .com
Facebook'ta Bebek ve Ben

°•.ℓανιηуα.•°

valla ben dalinin sabun tozunu kullanıyorum. hem lavanta kokuyo mis gibi,hem de yumuşak çıkıyo kıyafetleri  :k06:

elif35

ben dalanın sabuntozunu kullandım çok memnundum hatta doğum temziliğinde perdeleri bile onunla yıkadım tertemiz olmuştu  :k06: şimdi artık normal deterjan kullanıyorum

Balböceği

Benim dogamda yok boyle ayricaliklar  :ehi: :ehi: :ehi:

Normalde biz ne kullaniyorsak o =))

°•.ℓανιηуα.•°

Balböceği

°•.ℓανιηуα.•°

kız öyle deme ama bizim bi tanıdık amaaaaaan boş ver bizimkilerle yıkansın demiş de çocuğunun cildi hep kabardı. doktor deterjandan olmuş demiş  ;D ama tabi her bebeğin cildi de bir olmuyo  ;)

Balböceği

Yemesine, icmesine , giymesine cok ozen gosteririm ama

bazi seylerida alismasi lazim, ne bulursam yediririm hani acaba birsey yaparmi demem :ehi:  :ehi:

Cok sukur simdiye kadar kotu birseyle karsilasmadim umarim bundan sonrada karsilasmam  :amin: