28 Nisan , 2024, 14:52:21

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Şampuan şişmanlatıyor

Başlatan Balböceği, 11 Temmuz , 2011, 19:44:35

« önceki - sonraki »

Balböceği

Kozmetik ürünlerinin içinde bulunan birtakım kimyasalların şişmanlamaya neden olduğu belirlendi.
New York Mount Sinai Tıp Merkezi'nde yapılan bir araştırma, şampuan ve sabun gibi temizlik ürünlerinin yüzde 70'inde bulunan fitalat maddesinin iç salgı bezlerinin işlevini sekteye uğrattığını gösteriyor.

Daily Mail'de yer alan habere göre; endokrin salınımında görülen işlev bozukluğunun, hormonların çalışma kapasitesini etkilediği bulgusuyla karşılaşan uzmanlar, aynı etkiyi yaratarak uzun vadede obeziteye sebep olan Bisphenol-A maddesinin de plastik su şişelerinde ve biberonlarda bol miktarda bulunduğunu belirtiyor.

Araştırmayı yapan ekipte bulunan Pediatrist Maida Galvez, 330 çocuk üzerinde yapılan çalışma sonucu endokrinel işlev bozukluklarına neden olan bu maddelerin vücut yapısında birtakım değişikliklere neden olduğu görüşünde.

Şampuan, sabun ve kozmetiklerin yüzde 70'inde bulunan 'kimyasal kalorilerden' kaçınmak için organik ve kokusuz ürünlerin tercih edilmesi öneriliyor.

Habertürk

Aytii

vay anasini bende diyodum neden haftada 2 kilo almaya basladim meger hergün yikandigim içinmis  :ehi:

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ponçik

onu kullanma, bundan uzak dur, şunda kansorejen madde var, bunları yiyip içme  :cildir:  :cildir:
eee biz nasıl yaşayacağız arkadaş  :suclu:

derbeder

okumustum bunu bir kac gun once  :k06:

isleri gucleri yok yaptiklari arastirmaya bak, bravaaa
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Balböceği

Cocuklari SIK SIK banyo yaptirin, gelisimi aCIsindan hizli buyur diyorlar belki duymussunuzdur  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

yalan degil o zaman  :ehi: :ehi:

banu_fth

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 22 Temmuz , 2011, 14:08:26
Cocuklari SIK SIK banyo yaptirin, gelisimi aCIsindan hizli buyur diyorlar belki duymussunuzdur  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

yalan degil o zaman  :ehi: :ehi:

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

vay arkadaş yaa... obeziteye kadar dayandırmışlar konuyu ama yaa. banyo yaparkende artık çabuk çabuk durulancaz  :ehi: :ehi: rahatlık yok hiçbi yerde ..  ::)

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

:nazar: :nazar:

flowers

aynı şekiLde ßende neden kiLo aLıOrum diorDum yaaa Seßeß ßuymuŞ demek  :-ooo ee ne yani aRtık azmı yıkanaaz YokSa azmı ŞampuanLanCaz  :caca:  :toothy10: 

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: ஐஐFLowerSஐஐ - 22 Temmuz , 2011, 14:30:38
aynı şekiLde ßende neden kiLo aLıOrum diorDum yaaa Seßeß ßuymuŞ demek  :-ooo ee ne yani aRtık azmı yıkanaaz YokSa azmı ŞampuanLanCaz  :caca:  :toothy10: 
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :laughing7: :laughing7:

Balböceği

En iyiisi arap sabunu  :ehi: :ehi: :ehi: organikmiydi o   :icon_scratch:

flowers

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 22 Temmuz , 2011, 15:43:12
hı hımm Organikti sanıRım ßen türkiyeden zeytinyağLı defne saßunu getirmiŞtim..Onu KuLLanayım ßari :D
Onları saoLsun eSki kadınarımız Taze Taze yapıoLar  :laughing7:

Balböceği

Alıntı yapılan: ஐஐFLowerSஐஐ - 22 Temmuz , 2011, 15:46:17
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 22 Temmuz , 2011, 15:43:12
hı hımm Organikti sanıRım ßen türkiyeden zeytinyağLı defne saßunu getirmiŞtim..Onu KuLLanayım ßari :D
Onları saoLsun eSki kadınarımız Taze Taze yapıoLar  :laughing7:

ben markette gordum denemeyi cok isterdim  :k06: :k06:

zaten hersey zarar bize  :ehi: :ehi: insanoglu en cok kanserden gidici  :ehi:

flowers

:k06: :k06: Dimii Ya..
hakLIsın vaLLa eDa'cım..Şu zamanda neyin OrjinaLi kaLmıŞki..
ßaSın hormanu ßasın Hormonu miLlet ßigün hepten PatlıCan 'o' oLuCak  :laughing7: