27 Nisan , 2024, 20:01:58

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

sezeryan sonrası...

Başlatan serife26, 06 Temmuz , 2011, 20:30:35

« önceki - sonraki »

serife26

sezeryanla doğum yaptım,dikişlerim normal bildiğiniz türden ve alınması gerek,fakat doktorum ne kadar süre sonra alınması gerektigini söylemedi,karanbole gitti yani durum,sizler ne zaman aldırdınız dikişlerinizi?bugün bi hafta oldu ameliyat olalı.

Demet_dk

BEN 2009 DA YAPTIM DOĞUMU SEZERYANLA
AMA NORMAL İPLE DEĞİL KENDİLİĞİNDEN ERİYEN İPLERLE DİKİLDİĞİ İÇİN ALDIRMAMA GEREK KALMADI
BELKİ SENİNKİDE O ŞEKİLDEDİR
DOKTORUNA ARAYIP Bİ SOR İSTERSEN

serife26

yok canım benimki estetik dikiş değil,normal ondan eminim.neyse bakacaz bir hal çaresine

Demet_dk

DOĞUMDAN SONRA ÇAĞIRMADIMI DOKTORUN HİÇ
PANSUMAN FALAN OLMASI GEREKİRDİ  :icon_scratch:

serife26

ben il merkezinde sezeryan oldum,ilçedeyim şimdi,kendim yaptım pansumanı da...dikişler bildiğim 1 haftada alınıyor,birileri teyit etseydi forumdan ii olcaktı,öğreniriz yarın artık:)

βαlκιz

bır hafta olmuş saglık ocagına git alsınlar been bir hafta sonra aldırdım doktorum öyle demişti
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

serife26

Alıntı yapılan: βαlκιz - 07 Temmuz , 2011, 03:37:25
bır hafta olmuş saglık ocagına git alsınlar been bir hafta sonra aldırdım doktorum öyle demişti
çok tşk ederim:)

ยรlคภ๓คz göภlüm

ben de bir haftalıkken aldırmıştım

tgbybr

canım benim de dikişsiz oldu sezeryanım ama 1 hafta sonra alınıyo bildiğim kadarıyla. sağlık ocağı alır. ama  dr un kontrole çağırması lazımdı rahim yerleşmiş mi diye ultrasonda bakması lazımdı.

serife26

Alıntı yapılan: tgbybr - 07 Temmuz , 2011, 11:25:04
canım benim de dikişsiz oldu sezeryanım ama 1 hafta sonra alınıyo bildiğim kadarıyla. sağlık ocağı alır. ama  dr un kontrole çağırması lazımdı rahim yerleşmiş mi diye ultrasonda bakması lazımdı.
dr. aramadım,ama başka bir hastaneye gittim,ordaki dr. aldı dikişlerimi,ultrasonlada baktı,rahim normal dedi,benim dr. kontrole bile çağırmamıştı beni,bir de özel olacak kurum,neyse kızlar ilginize teşekkürler.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Doğum sonrası ilk kontrol dikişsiz ise sezeryan 20 gün sonra oluyor rahim toparlanmış mı bakılıyor ihmal etmemek gerek..
Benimde yapıştırma ile kapatıldı sezeryan yerim ama bildiğim kadarıyla 1 hafta olması gerek..

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

benim tam 1 hafta olduğunda doktorum çağırdı gittim zaten estetik dikişti uçlarında ipler vardı ve onları aldı,senınde dikişliyse söylemesı lazımdı şu gün gel diye  ???
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

nehirmiray

:(
kızlar merhaba bende yeni üyeyim.2 ay önce epidural sezeryanla doğum yaptım.doktorum estetik dikiş attı.şimdi dikiş yerim hafif kabuk bağladı.bu normalmi ? sezeryanla ameliyat olan varmı aranızda lütfen yardımcı olun.

susanna

Alıntı yapılan: nehirmiray - 14 Mart , 2012, 13:44:55
:(
kızlar merhaba bende yeni üyeyim.2 ay önce epidural sezeryanla doğum yaptım.doktorum estetik dikiş attı.şimdi dikiş yerim hafif kabuk bağladı.bu normalmi ? sezeryanla ameliyat olan varmı aranızda lütfen yardımcı olun.
gecmis olsun canim bebegin hayirli olsun  :nazar: ben de epidural sezeryan oldum 6 ay once dikislerim yapistirma kapatildi 1 haftalikkken siddetli oksurdugum ve hapsirdigim icin kenari ustuste bindi 1 cm lik bi kisim cizgi halinde orasi kabuk olmustu sadece
20 gunlukkenki kontolde doktor aynen soyledigim gibi oldugunu soyledi ve contractubex diye bi krem verdi yara izi azaltici
sende kontrol ettir derim ben  :opucuk:

nehirmiray

susanna bendede kırmızı çizgi var ...kabuk ölü deriye benziyor çok ince...acaba doktoruma gitsemmi diye düşündüm ama ağrım falan yok...arada sadece çok hafif sızlama yapıyor..bütün bunlar sende de oldu mu?