2012 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan belkis_nur, 04 Temmuz , 2011, 21:08:57

« önceki - sonraki »

azelia

Ben de 2 gündür rahatım biraz... pek kimse yok ofiste... Ben de çok fazla giremiyorum kaçaklardanım senin gibi:) şimdi bi bu sayfada gözüm bi projede:))) akşam da mı giremiyosun? ben bazen giriyorum ama eşimden fırsat kalırsa:) şimdi tatili bekliyorum 5 yıldır burda çalışıyorum sıkıldım artık azcık ara vermem lazım:) sen ne iş yapıyosun yani ne mühendisisin diyim:)

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: azelia - 21 Ekim , 2011, 16:27:44
Ben de 2 gündür rahatım biraz... pek kimse yok ofiste... Ben de çok fazla giremiyorum kaçaklardanım senin gibi:) şimdi bi bu sayfada gözüm bi projede:))) akşam da mı giremiyosun? ben bazen giriyorum ama eşimden fırsat kalırsa:) şimdi tatili bekliyorum 5 yıldır burda çalışıyorum sıkıldım artık azcık ara vermem lazım:) sen ne iş yapıyosun yani ne mühendisisin diyim:)

aynen canım ya hakkaten ne çok ortak yönümüz var..bende bi işime bakıyorum bi buraya...
kimya mühendisiyim canım ben bi fabrikada çalışıyorum ama allahtan kimyasallarin içinde değilim. Kalite mühendisi olarak çalışıyorum oturuyorum hep hele buaralar yoruluyorum hemen diye sürekli oturyorum..
akşam hiç giremiyorum artık..bilgisayarımı kardeşime verdim..eşim bilgisayarını işten getirirse girip burda konuşmalara katılmaya çalışıyorum..ama zaten benimde akşam eşim, iş, yemek derken zaman kalmıyo...zaten eve 7-7 buçuk arası gidebiliyorum... yemekten sonra tvnin karşısında sürekli sızıyorum son zamanlarda...ben daha burda 1 yıldır çalışıyorum (dün bir yılım doldu  :ehi: :ehi: :k06:) iş yerindekilerin hiç hoşuna gitmedi bu hamilelik durumu ama:) :k06: :k06: napalım
senin 5 yıl olmuş dinlenmeyi haketmişsin canım...napmayı düşünüyosun bebişten sonra...bizim şirkette 4-5 aylıkken dönmen gerekiyo bende çok bilmiyorum hakları falan ama....özel sektör heryerde aynı değil onu biliyorum :dontknow:
benim henüz iş tecrübem çok az döncem işe bebişi bırakıp şimdiden üzülüyorum  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: azelia - 21 Ekim , 2011, 16:27:44

sen kaçta çıkıyorsun canım işten..kaç gibi evde oluyorsun...
erken evde olanlara çok özeniyorum...umarım biz doğum izninden dönünce çalışma saatleri düşürülmüş olur :director: :k06:

azelia

Ben 6 da çıkıyorum canım... ev de çok diil tek vesait 6:30 gibi evde oluyorum en geç... hele bu aralar eşim alıyo genelde daha da erken oluyorum:)) İşyerim 5-6 ay sonra evin bi alt sokağına taşıncak... yeri satın aldılar ama tadilat işleri falan var, yani doğum izninden döndükten sonra muhtemelen yürüme mesafesinde olcak işim... Biraz da aile gibi olduk artık zaten burda çok fazla çalışan yok, yani büyük bi firma ama taşeron kullanıyoruz kendi bünyemizde 10 kişi falanız... Patronlarımın sağ kolu gibi bişeyim:) beni bırakmazlar kolay kolay o yüzden ben de bütün haklarımı kullanırım diye düşünüyorum:) yani şöle ki izindeyken bile ara ara işe gelip yardımcı olabilir böylelikle de izin sürem uzar... İş oldukça gelirim yani o şekilde... İnşallah kısmetse o günleri görebilirsek:)

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: azelia - 21 Ekim , 2011, 17:37:23
Ben 6 da çıkıyorum canım... ev de çok diil tek vesait 6:30 gibi evde oluyorum en geç... hele bu aralar eşim alıyo genelde daha da erken oluyorum:)) İşyerim 5-6 ay sonra evin bi alt sokağına taşıncak... yeri satın aldılar ama tadilat işleri falan var, yani doğum izninden döndükten sonra muhtemelen yürüme mesafesinde olcak işim... Biraz da aile gibi olduk artık zaten burda çok fazla çalışan yok, yani büyük bi firma ama taşeron kullanıyoruz kendi bünyemizde 10 kişi falanız... Patronlarımın sağ kolu gibi bişeyim:) beni bırakmazlar kolay kolay o yüzden ben de bütün haklarımı kullanırım diye düşünüyorum:) yani şöle ki izindeyken bile ara ara işe gelip yardımcı olabilir böylelikle de izin sürem uzar... İş oldukça gelirim yani o şekilde... İnşallah kısmetse o günleri görebilirsek:)

çok iyi olcak ozaman senin cnm.. bizde 6:15 çıkış ama servis buçukta çıkıyo biz evde olana kadar bidünya zaman geçiyo..bukadar geç evde olmasam herşeye zaman kalcakta...bakalım bebişle nasıl olcak.. :dontknow:.şimdi eşimi zor görüyom..bebişi bukadar az görcem diye üzülüyom ben şimdiden...
hayırlısı bakalım...
sana iyi akşamlar canım....öpüyorum çok

azelia

sANA DA CANIM KONUŞURUZ tekrar ok? Öpüyorum... kolay gelsinnnnn...

cirakmerve

Alıntı yapılan: azelia - 21 Ekim , 2011, 10:41:47
Herkes uyumuş o saatte kadriyecimmm:) ben de bugün bakabildim genelde evde pek bakamıyorum... 3 gün kaldı bebeğimi görmeye, sabırsızlanıyorum yaaa...

@cirakmerve canım umarım böyle rahat bi şekilde gider hamileliğin, sana tavsiyem herkese iyiyim çok iyi gidiyo falan deme:) ben de çok iiydim ilk haftalar herkes soruyodu çok iyiyim diyodum... 11. haftada bi başladı bulantılar 1 ay sürdü:((( gün aşırı kusuyodum, yemek falan zar zor yapıyodum, bi de ramazana denk geldi, eşime iftar sahur hazırlicam diye mahvoldum:(( Ama şimdi o kadar iyiyim ki maaşallah, hepiniz hamişsiniz diye burda rahat yazıyorum:) en altın dönemlerimizi yaşıyoruz OĞLUMLAAA...

Umarım böyle de devam eder ve mutlu sona geliriz... Herkes nerelerde yaşıyo arkadaşlar?? Yazalım birbirimize, doktorlarımızla ilgili de paylaşımlarımız olabilir...

tavsiyeni dikkate alıcam canım teşekkür ederim:) ama çenem durmuyo işte her olan biteni millete yetiştirmeye çalışıom sanki...
bu arada 2 buçuk yıllık evliyim adapazarında sınıf öğretmeniyim yaş 26.

azelia

İşte ben de aynen öyle heyecanlı heyecanlı davrandım, herkese herşeyi yetiştirdim sonra nazara geldim:( 1 ay çektim walla... Ama şimdi maaşallah iyiyim... Hem de çok iyiyim... şu an bile kıpırtılarla yazıorum yazıyı:) Oğlum hareket halinde sürekli... Çok mutluyummmm:)

MERCİMEĞİM

Günaydın kızlar...nasılsınız?
Valla ravzacım yazdıklarını bende yaşadım sanki..şimdi bile kendimi iyi hissettiğimi söylesem nazar mı oluyo ne arkasından az da olsa midem bulanmaya başlıyo :dontknow:
ya buarada daha önce konuşmuşmuyduk hatırlayamadım ama ben şimdi elevit kullanıyorum 10 gündür..aslında dr. kan değerlerime bakmadan verdi eleviti..sonuçlarımı o gün yanıma almayı unutmuştum..
ama şimdi ilaç falan kimyasal ya sonuçta rahatsız oluyorum...sonuçta ben faydalı bildiğim herşeyden tüketmeye çalışıyorum o yüzden ilaç kullanıyo olmak beni çok rahatsız ediyo.. Etrafımdakilerde " aa neden kullanıyorsun ben hiç kullanmadım hep doğal beslendim, benim doktorum ilaca karşıydı" falan diyolar içime daha çok kurt düşüyo...
siz kullanıyormusunuz, napmalı acaba başka bir dr.a da mı danışmalı?  :icon_scratch: :dontknow: :dontknow:

azelia

Canım walla benim doktorum herşeyin ilacını verdi:) sabahları elevit alıyorum, öğlen kalsiyum için osteocare akşam da demir folik asit karışımı gyno ferro sanol içiyorum... Günde 3 tane ilacım var anliycaan... Hiç de kafama takmıyorum walla... doktor iyi bi doktor Acıbadem hastanesine gidiyorum.Güveniyorum yani... Ne kdr doğal beslensek de alamıyoruz yeterince o kdr vitamini ve gerekli gıdaları... Bence sen de kafana takma canım, nerdeyse hamilelerin % 80-90 ına veriyolar eleviti...

__nil__

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 22 Ekim , 2011, 11:03:22
Günaydın kızlar...nasılsınız?
Valla ravzacım yazdıklarını bende yaşadım sanki..şimdi bile kendimi iyi hissettiğimi söylesem nazar mı oluyo ne arkasından az da olsa midem bulanmaya başlıyo :dontknow:
ya buarada daha önce konuşmuşmuyduk hatırlayamadım ama ben şimdi elevit kullanıyorum 10 gündür..aslında dr. kan değerlerime bakmadan verdi eleviti..sonuçlarımı o gün yanıma almayı unutmuştum..
ama şimdi ilaç falan kimyasal ya sonuçta rahatsız oluyorum...sonuçta ben faydalı bildiğim herşeyden tüketmeye çalışıyorum o yüzden ilaç kullanıyo olmak beni çok rahatsız ediyo.. Etrafımdakilerde " aa neden kullanıyorsun ben hiç kullanmadım hep doğal beslendim, benim doktorum ilaca karşıydı" falan diyolar içime daha çok kurt düşüyo...
siz kullanıyormusunuz, napmalı acaba başka bir dr.a da mı danışmalı?  :icon_scratch: :dontknow: :dontknow:

canım merhaba.multivitaminin çoğu doktor veriyor.Bende elevit kullanıyorum.Ve gittiğim 3 farklı doktor da eleviti kullanmanın hamilelere çok faydası olduğunu.Yiyeceklerden bazı vitaminleri alsakta yinede eksiklik olabileceğini söyledi.Benim çevremdeherkes kullanıyor.ZAten eleviti kan değerlerine bakıp vermiyor canım benimde kan değerim vs.iyiydi ama kullanıyorum.Üstelik tam tersi içim rahatlıyor bebeğim tam vitamin alıyor diye.
Bende demir ilacı,elevit ve magnezyum ilacı kullanıyorum.,ve hepsi bebeğimin dahada sağlıklı olması için.Sen kimseyi dinleme.Böyle durumlardan herkes doktordan daha doktor kesiliyor.Sen doktorunu dinle ki bebeğin güzelce büyüsün canım

cirakmerve

nazar filan konuştuk hemen sonrasında değdi heralde. doktora gittiğimde kanama görünüyo dedi. bi de 1 ay sonra gel bakalım kalbi durmuş mu bebeğin dedi çok moralimi bozdu. doktordan da gelince yoğun bi sancı kanama filan canım sıkıldı iyice şimdi bol bol yatıyorum.

__nil__

Alıntı yapılan: cirakmerve - 22 Ekim , 2011, 22:34:54
nazar filan konuştuk hemen sonrasında değdi heralde. doktora gittiğimde kanama görünüyo dedi. bi de 1 ay sonra gel bakalım kalbi durmuş mu bebeğin dedi çok moralimi bozdu. doktordan da gelince yoğun bi sancı kanama filan canım sıkıldı iyice şimdi bol bol yatıyorum.

canım çok geçmiş olsun.Sen bol bol yat wc yemek  haricinde kalkma.Sıkma canını streste etkiler rabbim korusun meleğini cnm

cirakmerve

Alıntı yapılan: __nil__ - 22 Ekim , 2011, 22:59:19

canım çok geçmiş olsun.Sen bol bol yat wc yemek  haricinde kalkma.Sıkma canını streste etkiler rabbim korusun meleğini cnm

teşekkür ederim canım. ben de zaten öyle yapmayı planlıyorum. Allah herkesin çocuğunu korusun inşallah.

__nil__

Alıntı yapılan: cirakmerve - 22 Ekim , 2011, 23:15:53
Alıntı yapılan: __nil__ - 22 Ekim , 2011, 22:59:19

teşekkür ederim canım. ben de zaten öyle yapmayı planlıyorum. Allah herkesin çocuğunu korusun inşallah.

amin cnm inş