2012 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan belkis_nur, 04 Temmuz , 2011, 21:08:57

« önceki - sonraki »

lagrima

valla hamile kaldıgımı öğrendiğim günden beri yanıyorummm kavruluyorummm ilaca son ana kadar hepp hayır dedim ama son 1 aydır gaviskon kullanıyorum dayanamadıgım için. 1 haftada 1 şişe gaviskon surup bitiriyorumm

__nil__

Alıntı yapılan: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"°°¤Yağmur nisa°°¤"♥♥♥♥♥♥♥♥ - 14 Mart , 2012, 17:38:57
nilcim galiba biz bir doğuracaz benim paşa kafayı aşağı yerleştireli çok oldu doktor heran gelebilir dedi ama benim paşamın rahatı çok iyi gelmeye pek niyetli değil 22marta kadar bekleyecez sancı falan olmazsa suni sancı verecekmiş olmadı sezaryana alacakmış herşey normal gözükür ama benim oğlum sezaryanla gelecekmiş gibime geliyor herşeyin hayırlısı artık

ayy evet cnm galina yakın zamanlarda doğurcaz benimde 23marta gün verdi doktor ancak tabi daha önce gelmezse dedi.ama gelmicek heralde bayadır gelebilir diodu doktor ama dün kontroldeydim gelcek gibi değildi.sen önümüzdeki hafta doğrurusun bence gelir artık paşan.hayırlısıyla kucağımıza almak nasip olur inş cnm

__nil__

Alıntı yapılan: lagrima - 14 Mart , 2012, 18:20:13
valla hamile kaldıgımı öğrendiğim günden beri yanıyorummm kavruluyorummm ilaca son ana kadar hepp hayır dedim ama son 1 aydır gaviskon kullanıyorum dayanamadıgım için. 1 haftada 1 şişe gaviskon surup bitiriyorumm

bende 3.aydan beri çekiyorum mide yanmasını ve o zamandan beride şurup kullanıyorum.şurubumö gece gündüz her yerde yanımda.çevrfemdeki eczaneler ezberlerdi artık o kadar çabuk btiyor ki anlatamam şimdiye kadar kaç şişe gitti kimbilir ama başka türlü duramıyorum

Balböceği

az kaldi insallah nil masallah bitti bitecek  :nazar: :nazar:
:muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

__nil__

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 14 Mart , 2012, 23:40:55
az kaldi insallah nil masallah bitti bitecek  :nazar: :nazar:
:muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

valla edacım yaa zaman geldi geçti.adet olmamak için tedaviler için gün sayarken burada şimdi kısmetse doğum içinm gün sayıyorum şşükürler olsun daha ne isterim ki kızım sağlıklı olsun yeter.

<<<betty>>>

kızlar Allah hepinizin yardımcısı olsun, sağlıkla kavuşun bebişlerinize inşallah  :amin: :amin:
heyecan doruktadır hepinizde, çok az kalmış artık, şükür sizlerde bitirmişsiniz şafaklarınızı  :love9:
kolay doğumlarınız olsun inşallah   :opucuk::amin: :amin:

lagrima

Alıntı yapılan: __nil__ - 14 Mart , 2012, 23:37:56
Alıntı yapılan: lagrima - 14 Mart , 2012, 18:20:13

bende 3.aydan beri çekiyorum mide yanmasını ve o zamandan beride şurup kullanıyorum.şurubumö gece gündüz her yerde yanımda.çevrfemdeki eczaneler ezberlerdi artık o kadar çabuk btiyor ki anlatamam şimdiye kadar kaç şişe gitti kimbilir ama başka türlü duramıyorum
neyse az kaldı inşallah kalıcı olmazz..

MERCİMEĞİM

15 Mart , 2012, 11:06:22 #3907 Son düzenlenme: 15 Mart , 2012, 11:08:21 MERCİMEĞİM
günaydın kızımın teyzişleri bizim iş yerinde son iki günümüz... :muzz: :muzz:
anlayışsız, vijdansız, bencil müdüreme(bayan :cildir:) busaate kadar beddua etmeden dayandım şu iki gün daha beddua etmeden geçirmeye çalışıyorum...bedduadan çok korktuğum için etmiyorum..hep minik kızım aklıma geliyo kimse için kötü düşünmk istemiyorum ama şuiki gün hızlı geçmeli...Onu Allaha havale ediyorum...ama ne yalan söyliyim başına bişi gelse hiç üzülmem....napıyımmm :suclu: :suclu:
kızlar artık çok yaklaştık dediğiniz gibi :hieyt: :hieyt: :hieyt: bizim evde çok işlerimiz var kızım işlerimiz bitip evi toparlayınca gelir inşallah...bu hafta onları halletmeye çalışcam..akıllı kızımda bizi bekler diye düşünüyorum  :aferin:  :laughing7:
nilcim sana da sürekli erken gelir diyorlardı bak sonuna kadar bekledi prensesin :nazar: :nazar:...insanlar gelir dedikçe erken gelirse diye korkuyorum :amin: :amin:..ama seni düşünüp rahatladım hep seninkide zamansız gelmedi diye :nazar: demek ki karnımızın okadar aşağıda olması yapı meselesi...kızının şansına önümüzdeki haftadan sonra havalarda ısınacakmış..tam bahar bebişleri olcak bizimkiler inşallah... :muzz: :muzz:

muhribe

mercimeğim, kızını kucağına aldığında son güne çalıştığın için şükredeceksin.

çünkü onunla geçireceğin bir saniye bile her şeyden kıymetli.

işi bir gün erken bırakırsan kızından bir gün erken ayrılacaksın işe döneceğin zaman.

ben de hamileyken son güne kadar dayandım, şimdi oğlumla keyif yapıyorum  8)

__nil__

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 15 Mart , 2012, 11:06:22
günaydın kızımın teyzişleri bizim iş yerinde son iki günümüz... :muzz: :muzz:
anlayışsız, vijdansız, bencil müdüreme(bayan :cildir:) busaate kadar beddua etmeden dayandım şu iki gün daha beddua etmeden geçirmeye çalışıyorum...bedduadan çok korktuğum için etmiyorum..hep minik kızım aklıma geliyo kimse için kötü düşünmk istemiyorum ama şuiki gün hızlı geçmeli...Onu Allaha havale ediyorum...ama ne yalan söyliyim başına bişi gelse hiç üzülmem....napıyımmm :suclu: :suclu:
kızlar artık çok yaklaştık dediğiniz gibi :hieyt: :hieyt: :hieyt: bizim evde çok işlerimiz var kızım işlerimiz bitip evi toparlayınca gelir inşallah...bu hafta onları halletmeye çalışcam..akıllı kızımda bizi bekler diye düşünüyorum  :aferin:  :laughing7:
nilcim sana da sürekli erken gelir diyorlardı bak sonuna kadar bekledi prensesin :nazar: :nazar:...insanlar gelir dedikçe erken gelirse diye korkuyorum :amin: :amin:..ama seni düşünüp rahatladım hep seninkide zamansız gelmedi diye :nazar: demek ki karnımızın okadar aşağıda olması yapı meselesi...kızının şansına önümüzdeki haftadan sonra havalarda ısınacakmış..tam bahar bebişleri olcak bizimkiler inşallah... :muzz: :muzz:

cnm evet benim karnımda çok aşağıdaydı ve herkes aa doğcak bu derdi.doktor bile gününü beklemeyebilir diyordu ama eğer doktorun verdiği tarihte doğurursam kızım 39.haftaya kadar beklemiş olucak.yani hiç belli olmuyor o.evet ya bende bekkliyorum havaların ısınmasını,şöyle güzelce güneş çıksın,çiçekler açsın sonra bebişler gelsin.bundan daha neşeli ilk bahar olurmu insanın düşününce bile içi ısınıyor.
Sende insanlara bakma doktor bana 34.haftadan önce gelirse riskli olur 34.haftadan sonra gelirse eğer suyun gelmemişse 37ye kadar bekletmeye çalışırım.ama 36- 37.haftadan sonra gelirse o zaman engellemem demişti.Sende riskli zamanı geçmişsin artık korkma canım.

__nil__

bu arada kızlar dün ilk defa doğum sancısını yaşadım sanırım.daha öncede ağrım olduğu oluyordu ama dün geceden sonra anladım ki onlar hiçbirşeymiş ya.bilgisayar başında oturuyordum eşimde karşı koltukta uyuyordu.Tam kalkıp wcye gidicektim.Kalkarken belimden altıma doğru öyle bir sancı girdiki resmen gözümden yaşlar gelmeye başladı ve acayip korktum eşime seslendim.O da bi panikle uyandı yardım etti bana wcye götürdü.Sonra geçti.Tabi ben hemen saate baktım bi daha olurmu diye.sonrada burda sitede sordum böylemi oluyor diye.Neyseki sancıların devamı gelmedi ama ben tüm gece olur mu  vs. diye uyuyamadım hiç..
bir kere daha dün gece normal doğum yapamıcağımı anlamış oldum böylece.

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: __nil__ - 15 Mart , 2012, 11:19:28
bu arada kızlar dün ilk defa doğum sancısını yaşadım sanırım.daha öncede ağrım olduğu oluyordu ama dün geceden sonra anladım ki onlar hiçbirşeymiş ya.bilgisayar başında oturuyordum eşimde karşı koltukta uyuyordu.Tam kalkıp wcye gidicektim.Kalkarken belimden altıma doğru öyle bir sancı girdiki resmen gözümden yaşlar gelmeye başladı ve acayip korktum eşime seslendim.O da bi panikle uyandı yardım etti bana wcye götürdü.Sonra geçti.Tabi ben hemen saate baktım bi daha olurmu diye.sonrada burda sitede sordum böylemi oluyor diye.Neyseki sancıların devamı gelmedi ama ben tüm gece olur mu  vs. diye uyuyamadım hiç..

canım geçmiş olsun...gerçek sancılar geçmiyomuş sıklaşıyormuş sanırım... artık sen sonuna geldin canım çok normaldir bence 37den sonra zaten doldurmul sayılıyorsun artık..tecrübeli anneler rahatlatmıştır seni..ben de henüz öyle bişey yaşamadığım için yaparım herhalde diyorum ama bakalım ilk sancılarda görcez..zaten hastaneyi görmeye gittiğimizde ben normal deyince ebe zaten dedi buraya hep normal istiyorum diye geliyorlar..ilk sancılardan sonra iğne yapın diye yalvarıyolar dedi :k06: inşallah benim öyle olmaz...
Allah hepimize hayırlısıyla en sağlıklı şekilde çok sağlıklı bebişlerimizi kucağımıza almamızı nasip eder...

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: muhribe - 15 Mart , 2012, 11:10:50
mercimeğim, kızını kucağına aldığında son güne çalıştığın için şükredeceksin.

çünkü onunla geçireceğin bir saniye bile her şeyden kıymetli.

işi bir gün erken bırakırsan kızından bir gün erken ayrılacaksın işe döneceğin zaman.

ben de hamileyken son güne kadar dayandım, şimdi oğlumla keyif yapıyorum  8)

maşallah size canım....buhafta yıllık iznimi kullanıcam ama aslında sonuna kadar durdum ama doğumdan sonra bu müdüre dayanamam...bebeğimin yüzünü görmem onun yüzünden çok anlayışsız...kadının kendi kocası ailesi çocuğuyla alakası yok..iş iş diye deliriyo..benim çocuğum hasta olsa izin vermez..ki benden öncekileri de hep delirtmiş kaçmışlar onlarda hamile kalıp.kadın kendi çocuğu 39 derece ateşliyken evdekilere talimat verdi çocuğa şunu içirin bunu içirin diye biz saçma sapan dosya işleri için mesai kaldık 9-10lara kadar düşün böyle birinsan...kendi çocuğu umrunda değil
..ben biraz daha maaş gelsin diye, birde işim ağır olmasığı için çalıştım aslında iş yerimden ve iştekileri seviyorum ama bukadınla çalışılmaz kimsede uzun süre çalışmamış..belki ilerde başka bir iş yada bu işyerinde başka bölüm olursa çalışcam ama biraz bebeğime bakıcam...

__nil__

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 15 Mart , 2012, 11:52:18
Alıntı yapılan: __nil__ - 15 Mart , 2012, 11:19:28

canım geçmiş olsun...gerçek sancılar geçmiyomuş sıklaşıyormuş sanırım... artık sen sonuna geldin canım çok normaldir bence 37den sonra zaten doldurmul sayılıyorsun artık..tecrübeli anneler rahatlatmıştır seni..ben de henüz öyle bişey yaşamadığım için yaparım herhalde diyorum ama bakalım ilk sancılarda görcez..zaten hastaneyi görmeye gittiğimizde ben normal deyince ebe zaten dedi buraya hep normal istiyorum diye geliyorlar..ilk sancılardan sonra iğne yapın diye yalvarıyolar dedi :k06: inşallah benim öyle olmaz...
Allah hepimize hayırlısıyla en sağlıklı şekilde çok sağlıklı bebişlerimizi kucağımıza almamızı nasip eder...

ya bende böyle olcağını düşünmemiştim.tamam sezeryan olucam ama sonuçta gününden önce sancıyla gelirse bebeğim diye hep düşünüyordum.ama dün gece yaşayınca yokdedim ya sancı filan gelmesin ben direk sezeryan olayım. :k06:

MERCİMEĞİM

kızlar evde neler yapıonuz..iş, yemek, temizlik yapıonuz mu ben geçenlerde iki kez evde kaldım tüm gün şunu da yapayım şunu da yapayım derken okadar yormuşumki kendimi akşam yemeği zor yedim ve huzursuz uyudum..bebeğimde bigarip hareketler yapıomuş gibi geldi(belki korktuğuum için bana öyle gelmiştir) korktum valla geliyo diye.... :crybaby2: :y25:
özellikle az zamanı kalan arkadaşlar evde neler yapıyordunuz, yapıyorsunuz...nil canım sana yardımcı kimse dvarmı ev işlerini kendin mi yapıyordun?