2012 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan belkis_nur, 04 Temmuz , 2011, 21:08:57

« önceki - sonraki »

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: sweetrose25 - 07 Mart , 2012, 15:09:51
doğru söylüyorsun canım ikisininde yeri ayrı oluyor bakalım bunlar hayırlısıyla gelsin diğerlerinide inş zamanı gelince doğururuz artık zamanda geçmemeye başladı sanki evde olsam kafama takardım Allahtan çalışıyoruz

dediğin gibi çalışınca daha iyi oluyor bencede yoksa saysay günler bitmez zaten sabırsızım ben masamda takvimi çiziyorum daha sabahtan bugünde bitti sayıyorum :k06:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 07 Mart , 2012, 16:21:35
Alıntı yapılan: gulum22 - 07 Mart , 2012, 16:12:21
kizlar gercekten kiz bebekler babalarina cok düskün oluyo  :love8: aglayinca esim kucagina aldigi an susuyo masallah  :k06: :k06: esimde zaten onsuz duramiyo isten eve gelmeyi iplen cekiyo resmen hatta bazen msj atiyo ay belim agriyo eve gelcem ben diye  :ehi: :ehi:

gülüm insan seninkini yer o nasıl bir duruştur öyle.. :nazar: :nazar:.adam iş yapamıyordur..o tatlılığı düşünürken..maşallah çok tatlı oluyorlar..allah nazarlardan saklasın :nazar: :nazar:
saol cnm  :opucuk: cok dadlu kizim  :love7: sizinkilerde öyle cikcak bal hepsi bunlarin bal  :hungry: :hungry: kizim zaten dogustan manken  :k06: :k06: Rabbim hepimizin bebislerini nazarlardan saklasin  :nazar: :nazar: :love9:
:nazar: :nazar:

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: gulum22 - 07 Mart , 2012, 17:37:09
Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 07 Mart , 2012, 16:21:35
Alıntı yapılan: gulum22 - 07 Mart , 2012, 16:12:21
kizlar gercekten kiz bebekler babalarina cok düskün oluyo  :love8: aglayinca esim kucagina aldigi an susuyo masallah  :k06: :k06: esimde zaten onsuz duramiyo isten eve gelmeyi iplen cekiyo resmen hatta bazen msj atiyo ay belim agriyo eve gelcem ben diye  :ehi: :ehi:

gülüm insan seninkini yer o nasıl bir duruştur öyle.. :nazar: :nazar:.adam iş yapamıyordur..o tatlılığı düşünürken..maşallah çok tatlı oluyorlar..allah nazarlardan saklasın :nazar: :nazar:
saol cnm  :opucuk: cok dadlu kizim  :love7: sizinkilerde öyle cikcak bal hepsi bunlarin bal  :hungry: :hungry: kizim zaten dogustan manken  :k06: :k06: Rabbim hepimizin bebislerini nazarlardan saklasin  :nazar: :nazar: :love9:

amin amin inşallah :amin: :amin: :amin:..ya çok tatlı olcak dimi...acaip merak ediyorum nasıl olcak, öylemi olcak böylemi olcak...ama çokda sabırsızlık yapmak istemiyorum...inşallah tam zamanında gelir, en sağlıklı şekilde.. :amin: :amin: dadlu kızını bizzim içinde öp bol bol...çocuğunu öpmek çok sevapmış sende bol bol sevap kazanıyorsundur  :opucuk: darısı başımızaaa...ya bakınca benimde böyle bebişim mi olcak hiç inanamıyorum.. :nazar: :nazar: :nazar:   :muzz: :muzz: :hello2: :hello2: :hieyt: :hieyt: :occasion5: :occasion5: :occasion14: :occasion14:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

hemde ne datlu  :love7: :love7: az kaldi cnm sabret  :opucuk: valla inan uykusuz kaliyom yorgun oluyom bazen günde 4keren elbise degistiyom nedenide kizim ya altini degisitirirken iser yada kakasini yapar acik kalinca yada kusar  :k06: :k06: genede off demem aksine hosuma gidiyo  :muzz: :muzz: :muzz: simdi uyuyo  :sleepy1: kalksada baksam ona diyom özlüyom  :love8: gercekten cok güzel duygu yasayinca anlican ne demek istedimi  :love9:

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: gulum22 - 07 Mart , 2012, 18:08:33
hemde ne datlu  :love7: :love7: az kaldi cnm sabret  :opucuk: valla inan uykusuz kaliyom yorgun oluyom bazen günde 4keren elbise degistiyom nedenide kizim ya altini degisitirirken iser yada kakasini yapar acik kalinca yada kusar  :k06: :k06: genede off demem aksine hosuma gidiyo  :muzz: :muzz: :muzz: simdi uyuyo  :sleepy1: kalksada baksam ona diyom özlüyom  :love8: gercekten cok güzel duygu yasayinca anlican ne demek istedimi  :love9:

Allahım çok güzel bişeydir eminim. :nazar: :nazar:.maşallah ya... evet az kaldı artık sabır... :nazar: :nazar:
sizi çok öpüyorum mesai biter ben eve gidiyorum..:) bir günü daha devirdik;)
kızınada kendine de çok iyi bak canım   :opucuk: :opucuk:

lagrima

selam kızlar. bizde bugün kotrole gittik. herşeyimiz iyi normal. başıyla geliyor.. kan değerlerim hafiften düşk çıktı onada ilaç vermişti geçen hata kullanmaya devam. çok şükür kilomuzda iyi bakalım ne zaman gelecek oğluşummm.. hayırısıyla gelsin inşallah...

sweetrose25

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 07 Mart , 2012, 16:22:59
Alıntı yapılan: sweetrose25 - 07 Mart , 2012, 15:09:51
doğru söylüyorsun canım ikisininde yeri ayrı oluyor bakalım bunlar hayırlısıyla gelsin diğerlerinide inş zamanı gelince doğururuz artık zamanda geçmemeye başladı sanki evde olsam kafama takardım Allahtan çalışıyoruz

dediğin gibi çalışınca daha iyi oluyor bencede yoksa saysay günler bitmez zaten sabırsızım ben masamda takvimi çiziyorum daha sabahtan bugünde bitti sayıyorum :k06:

canım aynen bende o taktiği kullanıyorum geçen sene düğün için takvimi çiziyordum şimdide oğluşum gelsin diye takvimi çiziyorum :toothy10: :toothy10: :toothy10:

HAYATIMIN ANLAMIYLA

MERCİMEĞİM

kızlar niye bizim sayfamızda kimse bişiler paylaşmıyo....nerelerdesiniz..bebişler gelince hiç konuşamazsınız?
ozaman ben bişiler yazaayım en azından:) saçma ama
ben 10 yıldır falan aile, akrabalardan uzak izmirdeyim, üniversiteden sonra burda kaldım o yüzden okul falan derken hiç bebek görmedim, tutmadım sayılır..gördüğüm en küçük bebek 6 aylık falandı..hiç kucağıma bile almadım..çünkü korkuyorum elalemiin çocuğuna bişi yaparım zaten tutmayı bilmiyorum diye..şimdi kendi çocuğumu nasııl tutcam nasıl bakcam çok korkuyorum beceremezsem diye...gülmüşsünüzdür ama gerçekten korkuyorum..herkes nasıl yaparsa bende öyle yaparım, annem falanda olcak ama...
birde benim eltim fesatın önde gideni ve.kendisi hemşire ve yeni doğanda o yüzden benim bilmediğim bu şey onun işi:))).ben tuttamayınca, emzirmeyi falan beceremeyince bisürü laf eder kesin herkesin yanında..
ya bebeği tutmak emzirmek zor bişi midir?

__nil__

canım biçok insan daha çocuk yaşta anne oluyor ve bebeğine kendileri çok zor koşullarda bakıyorlar bence onun gayretini allah vericektir.hem zaten bebeğin bir doğsun bence sen önceden kucağıma nasıl alıcam derken sonrada kucağından indirmek istemiceksin kimseye vermeye kıyamıcaksın hem bak annende varmış yanında yardımcı olur sana.eltinde madem fesat birisi o zaman sen bebeğine çok doğru şekilde davransan bile içinde fesatlık olduğundan mutlaka seni uyarıp akıl vermeye kalkacaktır.sende he he der geçersin.
Ben bebek bakımı konusunda cesaretliyim gerçi kuzenimin bebeğine bakmaya başlamıştım ama 2 aylıktı o zaman.yeni doğan bebeğe bende bakmadım ama içimde öyle bir cesaret var ki herşeyini kendim yapmak istiyorum ilk banyosunu vs.
eğer sende bu konuda daha da bilgilenmek istersen çeşitli kitaplardan internetten bebek bakımı ile ilgili teorik bilgileri edinirsin.Sonrada allahında yardımıyla pratikte uygularsın canım.

MERCİMEĞİM

nilcim çok teşekkür ederim haklısın..ya aslında bende de acaip bi cesaret var kimse olmasın ben kendim bakayım kimse dokunmasın falan istiyorum, dediğin gibi herkes yapıyo sonuçta..zaten muhtemelen içimizden geldiği gibi yapsak herşey yeterli olur..ama insan daha görmeden korkuyo gerçekte yapabilirmiyim, ya yanlış yaparsam diye...
tam da dediğin gibi eltim şimdi bile yalan yanlışta olsa herşeye yorum yapıyo o sağlıkçı diye herkeste gerçek zannediyo..aranızda hemşire varsa kusura bakmasınlar tabi her işte böyleleri vardır ama onun yüzünden tüm hemşirelere kesin yanlış biliyordur diye şüphe ile bakar oldum :k06:
en çokda bebişimi iyi bir şekilde tutamazsam diye çok korkuyorum :'(
bununla ilgili ssürekli  okumaya falan çalışıyorum ama kucağıma doğru düzgün bir bebek bile almadığım için okuduklarımla gerçekler aynı olmaz diye korkuyorum....neyse çok abartmaya gerek yok...bakıcam bişekilde yeterki minik kızım çok sağlıklı olsun, hayırlısıyla gelsinde :amin: :amin: :amin:

__nil__

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 08 Mart , 2012, 13:38:05
nilcim çok teşekkür ederim haklısın..ya aslında bende de acaip bi cesaret var kimse olmasın ben kendim bakayım kimse dokunmasın falan istiyorum, dediğin gibi herkes yapıyo sonuçta..zaten muhtemelen içimizden geldiği gibi yapsak herşey yeterli olur..ama insan daha görmeden korkuyo gerçekte yapabilirmiyim, ya yanlış yaparsam diye...
tam da dediğin gibi eltim şimdi bile yalan yanlışta olsa herşeye yorum yapıyo o sağlıkçı diye herkeste gerçek zannediyo..aranızda hemşire varsa kusura bakmasınlar tabi her işte böyleleri vardır ama onun yüzünden tüm hemşirelere kesin yanlış biliyordur diye şüphe ile bakar oldum :k06:
bununla ilgili ssürekli  okumaya falan çalışıyorum ama kucağıma doğru düzgün bir bebek bile almadığım için okuduklarımla gerçekler aynı olmaz diye korkuyorum....neyse çok abartmaya gerek yok...bakıcam bişekilde yeterki minik kızım çok sağlıklı olsun, hayırlısıyla gelsinde :amin: :amin: :amin:

halledersin halledersin bişi olur diye endişelenme sakınann göze çöp batar diye bir lafı boşuna dememişler sen bir anne olarak gereken özeni gösterir mis gibide bakarsın.bu bilmişlik taslama sadece hemşireler için değil her meslekten o tarz insanlar için geçerli.toplum içinde ne zaman kendi meslekleri ile ilgili konu açılsa başlarlar ahkam kesmeye.bense hiç hoşlanmam öyle şeylerden.ben okul öncesi öğretmeniyim.dokuz eylül üniversitesinde 4 yıl çocuk gelişimi üzerine okudum.tamda böyle bir sitede hiç daha ahkam kesmedim bana saçma geliyor.he bişii soran olursa seve seve cevaplarım ama sorulmazsa ağzımı bile açmam.

__nil__

canım gelicem birazdan yemeği ocağa koyayım geliyorum bu arada sen nstye girmeye başladınmı

pertelote

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 08 Mart , 2012, 13:23:43
kızlar niye bizim sayfamızda kimse bişiler paylaşmıyo....nerelerdesiniz..bebişler gelince hiç konuşamazsınız?
ben 10 yıldır falan aile, akrabalardan uzak izmirdeyim, üniversiteden sonra burda kaldım o yüzden okul falan derken hiç bebek görmedim, tutmadım sayılır..gördüğüm en küçük bebek 6 aylık falandı..hiç kucağıma bile almadım..çünkü korkuyorum elalemiin çocuğuna bişi yaparım zaten tutmayı bilmiyorum diye..şimdi kendi çocuğumu nasııl tutcam nasıl bakcam çok korkuyorum beceremezsem diye...gülmüşsünüzdür ama gerçekten korkuyorum..herkes nasıl yaparsa bende öyle yaparım, annem falanda olcak ama...
birde benim eltim fesatın önde gideni ve.kendisi hemşire ve yeni doğanda o yüzden benim bilmediğim bu şey onun işi:))).ben tuttamayınca, emzirmeyi falan beceremeyince bisürü laf eder kesin herkesin yanında..
slm. bu kadar endişelenme bence. milleti de boşver. her kafadan bir ses çıkıyo zaten pek takmamak lazım. bebeğine de pekala çok iyi bakarsın. sanki millet anasının karnında mı öğreniyo. valla bebek tutmayı bırak çocukları sevmeyen arkadaşlarım bile anne oldu ve öok da iyi bakıyolar bebeklerine. bir bebeğin dilinden en iyi anlayan da annedir. küçük bebekler de hep annelerinin kokularını ararlar ayrılmak istemezler hiç. benim de ilk hamileliğim. kardeş kuzen derken 6 çocuk büyüttüm ama ona rağmen bende endişeleniyorum bazen ama kendi çocuğuma çok daha iyi bakacağıma eminim.

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: __nil__ - 08 Mart , 2012, 13:41:49
Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 08 Mart , 2012, 13:38:05

halledersin halledersin bişi olur diye endişelenme sakınann göze çöp batar diye bir lafı boşuna dememişler sen bir anne olarak gereken özeni gösterir mis gibide bakarsın.bu bilmişlik taslama sadece hemşireler için değil her meslekten o tarz insanlar için geçerli.toplum içinde ne zaman kendi meslekleri ile ilgili konu açılsa başlarlar ahkam kesmeye.bense hiç hoşlanmam öyle şeylerden.ben okul öncesi öğretmeniyim.dokuz eylül üniversitesinde 4 yıl çocuk gelişimi üzerine okudum.tamda böyle bir sitede hiç daha ahkam kesmedim bana saçma geliyor.he bişii soran olursa seve seve cevaplarım ama sorulmazsa ağzımı bile açmam.

çok da haklısın canım..dediğin gibi herkes profösör zannedersin..ne güzel msleğin varmış valla kızın çok şanslı olcak...:) dediğin gibi mis gibi bakarım sonuçta sevgiyle herşey hallolur sonuçta bukadar sevgiyle büyütünce bebişlerimizin herşeyi çok güzel olur inşallah..
canım henüz başlamadım ntsye...bunda sonraki kontorlümüz 17sinde sonra birhafta sonra tekrar çağırcakmış çatı kontrıolü için..size yapıldımı çatı kontrolü..nasıl yapılıoo bu parmakla falan baktıkları değil dimi o..onu hiç istemiyorum yaaa.. :y25: benim maşşalh çatımın baya bi geniş olduğunu düşünüyorum..dışardan öyle görünüyo :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: pertelote - 08 Mart , 2012, 14:01:56
Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 08 Mart , 2012, 13:23:43
slm. bu kadar endişelenme bence. milleti de boşver. her kafadan bir ses çıkıyo zaten pek takmamak lazım. bebeğine de pekala çok iyi bakarsın. sanki millet anasının karnında mı öğreniyo. valla bebek tutmayı bırak çocukları sevmeyen arkadaşlarım bile anne oldu ve öok da iyi bakıyolar bebeklerine. bir bebeğin dilinden en iyi anlayan da annedir. küçük bebekler de hep annelerinin kokularını ararlar ayrılmak istemezler hiç. benim de ilk hamileliğim. kardeş kuzen derken 6 çocuk büyüttüm ama ona rağmen bende endişeleniyorum bazen ama kendi çocuğuma çok daha iyi bakacağıma eminim.

çok haklısınız ya zaten hep diyorlarya annelik başka bişey diye sonuçta valla o annelik duygusuyla bunların farkında bile olmadan herşeyin üstesinden geliriz muhtemelen de insan aman bişi olur diyor mu mutlaka...ama çok pimpirikli olmamak konusunda çok haklısınız kesinizlikle nilin dediği gibi sakınan göze çöp batar mazallah..rahat olmak takılmamak lazım...umarım kızım olunca okadar pimpirik yapmıcam herşeyde diyorum ..ama bakalımm