2012 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan belkis_nur, 04 Temmuz , 2011, 21:08:57

« önceki - sonraki »

sweetrose25

canım inş sağ salim bebişini kucağına almak nasip olur :amin: :amin:

HAYATIMIN ANLAMIYLA

lagrima

Sütümüz olmuyor, az oluyor diye, bebekler suni gıdalara mahkum edilmemelidir. Siz de 26 formülden birini seçip, deneyebilirsiniz. İşte anne sütünü artünü arttıran gıdalar:
1 – Anne hamileyken ayva yerse,kan dolaşımına faydalı olur.
2 – Marul yemek, anne sütünü arttırır
3 – Nohut yemek, anne sütünü arttırır
4 – Bal şerbeti, tıkanan damarları açar,sütü arttırır
5 – Yoğurt, üzüm, hurma, kuru incir, doğum yapan kadınların vazgeçilmez gıdasıdır.Hurma ve bal, lohusalık yaralarının tedavisini kolaylaştırır.
6 – Mürver çiçeği, biberiya anne sütünü arttırır
7 – Çakal eriği ( dağ eriği ) suda kaynatılıp, günde 3 kere 1'er çay kaşığı içilir.( Kabızlık yapmaması için sinameki ilave edilir )
8 – Havuç tohumu, su ile kaynatılıp içilir
9 – Funda, su ile kaynatılıp içilir
10 – Rezene, su ile kaynatılıp içilir
11 – Anason, su ile kaynatılıp içilir
12 – Turp tohumu, su ile kaynatılıp içilir
13 – Isırgan otu, su ile kaynatılıp içilir
14 – Kırmızı mercimek, mısır unu, yulaf unu, kimyon, çorba yapılıp içilir.
15 –Turp, badem, tavuk eti, yerelması, şalgam, enginar, muz, elma
16 – Şalgam suyu, anne sütünü arttırır
17 – Adaçayı, anne sütünü arttırır
18 – Maydanoz, anne sütünü arttırır
19 – Süt düğümlenmesinden, tıkanmasından şişen , sertleşen memeye nane lapası konursa tıkanıklığı giderir,şişi indirir
20 – 2 yaşına kadar bebek emzirilir.Bu zaman içinde beyni çok gelişir.Beyin için gerekli olan gümüş iyonu, cevizde bol miktarda vardır.Anne çokça ceviz yerse, sütten bebeğe geçer.Bebek, hariçten yemeye başladığında da ceviz yedirmek gerekir.Cevizi bal, azıcık sirke ile macun yapıp yedirmek yan tesirini telafi eder.Anne de ceviz yiyince bal şerbetine sirke katıp içerse daha aydalı olur.
21 – Çörek otu, ılık bal şerbetiyle içilirse anne sütünü arttırır
22 – Antep fıstığı, anne sütünü arttırır.Fazlası baş ağrısı yapar.Şeker telafi eder
23 – Soğan, anne sütünü arttırır.Fazlası bebekte karın ağrısı yapar
24 – Kara lahana ( Karadenizlilerin çok sevdiği lahana ) yemek, yemeğini yemek, anne sütünü arttırır
25 – Enginar yemek, her türlü yemeğini yemek anne sütünü arttırır
26 – Ayva, balla pişirilip lapa olarak ğöğüse bağlanırsa süt yollarını açar.

MERCİMEĞİM

canım süper bir formül böyle faydalı şeyler payaşalım... :opucuk:
burda yazıyor mu bilemedim ama badem ve kuru incirde çok arttırırmış anne sütünü...
ya birde kolay normal doğum yapmak için ne yapmak gerek bilenler varsa paylaşabilir mi...birde acaba hurda yemeğe nezaman başlasak..ben göbeğim zaten aşağıda erken gelmesin diye yemeye korkuyorum..biara günde birtane yiyordum ama

lagrima

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 06 Mart , 2012, 18:14:33
canım süper bir formül böyle faydalı şeyler payaşalım... :opucuk:
burda yazıyor mu bilemedim ama badem ve kuru incirde çok arttırırmış anne sütünü...
ya birde kolay normal doğum yapmak için ne yapmak gerek bilenler varsa paylaşabilir mi...birde acaba hurda yemeğe nezaman başlasak..ben göbeğim zaten aşağıda erken gelmesin diye yemeye korkuyorum..biara günde birtane yiyordum ama
bildiğim hurma yemek doğumu kolaylaştırıyor ewet hergün 3 4 tane yemege başlayabilriz aslında.
yürümek kolaylaştırıyor. nar kasılmaları arttırıyor. aklıma geldikce orda burda okudukalırmıda yazarım

pertelote

hurma yemek doğumu kolaylaştırıyor bugün kontrolüm vardı ve doktorum hergün birer tane hurma yememi tavsiye etti.ayrıca normal doğum istediğim için hergün 20 dk. yürümemi söyledi. anne sütünün artması için de en etkili şey bol su içmek diye biliyorum. rezene de arttırıyor anne sütünü ayrıca bebeğin gaz problemine de iyi geliyor.

rusta

Alıntı yapılan: azelia - 06 Mart , 2012, 09:06:25
yok güzelim daha gelmedi metehan:) yarın sabah saat 7:30 ta kavuşucaz kısmetse... 4 kiloyu çıkaramazsın bu cüsseyle minyonsun sen dedi doktorum... İstersen deneriz dedi, cesaret edemedim:) Hayırlısı olsun, epidural sezaryenle alıcam inşallah kucağıma...

Karnının şeklinden belli güzelim kız olduğu... Benim faceteki fotorafıma bak, top gibi önde, seninki kız karnı:) merak etme yanlış çıkmaz seninki:)
hayırlı doğumlar canm rabbim sağ salim kucağına aldırsın inş. :amin:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: azelia - 06 Mart , 2012, 09:06:25
yok güzelim daha gelmedi metehan:) yarın sabah saat 7:30 ta kavuşucaz kısmetse... 4 kiloyu çıkaramazsın bu cüsseyle minyonsun sen dedi doktorum... İstersen deneriz dedi, cesaret edemedim:) Hayırlısı olsun, epidural sezaryenle alıcam inşallah kucağıma...

Karnının şeklinden belli güzelim kız olduğu... Benim faceteki fotorafıma bak, top gibi önde, seninki kız karnı:) merak etme yanlış çıkmaz seninki:)
hakkinda hayirlisi olsun cnm  :opucuk: az kaldi hatta saatler kaldi  :hieyt: :hieyt: :hieyt: bak habersiz birakma bizi merak ederim  :muzz: :muzz: :muzz:
yanliz karnin sekline aldanmayin siz bana herkes erkek dedi top gibi karnim vardi kiz cikti  :ehi: :ehi:
:nazar: :nazar:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

valla kizlar kim ne derse desin bu listedeki besinler sütde yapar belki ama kiloda yapar  :laughing7: o yüzden en iyi ve en cok süt yapan sey SU  :occasion14: hem bebekde gaz sorunuda olmuyo hemde kilo almiyosun aksine veriyosun  :muzz: :muzz: :muzz: sükür 13kilo verdim az kaldi  :nazar: :basardim: :basardim:

__nil__

selam bahar anneleri biz geldik kızımla.bugün doktor kontrolümüz vardı.çok şükür herşey yolundaymış nstye girdik sancı filan çıkmadı.Doktor artık kesin karar verdi sezeryan olucam kısmetse.Çünkü kızımın hem kilosu hemde kafası iri çıkıyor.doktor normal doğuramazsın riskli olur dedi.Kızım 36.haftada 3.500 gram ve 50 cm olmuş. Doktor eğer beklerse sancın açılman yada suyun vs. gelmezse 39.haftaya kadar bekleticem o nedenle 24 marta gün veriyorum dedi.Ama daha önce gelirse madem sende sezeryan istiyorsun hemen alırız dedi.Bakalım zaman ne göstericek duru hanım ne zaman gelicek? Bende gelsin istiyorum biran önce gerçi doktor risk yok dedi artık isterse gelebilir dedi ondanda rahatladım ya biran önce kavuşmak istiyorum.

__nil__

azeliacım sağlıkla ve hayırlısıyla kavuşursunuz inş allah yardımcın olsun canım

MERCİMEĞİM

Günaydın kızlar ravza(azelia) için dua edelim bebeğini kucağına almak üzeredir..inşallah en sağlıklı şekilde kavuşur oğluşuyla     
haber alan olursa yazsın mutlaka..

sweetrose25

evet şimdi belkide bebişi gelmek üzeredir Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip eder inş sağlıkla sıhhatle :amin: :amin:

HAYATIMIN ANLAMIYLA

sweetrose25

Alıntı yapılan: __nil__ - 06 Mart , 2012, 23:23:53
selam bahar anneleri biz geldik kızımla.bugün doktor kontrolümüz vardı.çok şükür herşey yolundaymış nstye girdik sancı filan çıkmadı.Doktor artık kesin karar verdi sezeryan olucam kısmetse.Çünkü kızımın hem kilosu hemde kafası iri çıkıyor.doktor normal doğuramazsın riskli olur dedi.Kızım 36.haftada 3.500 gram ve 50 cm olmuş. Doktor eğer beklerse sancın açılman yada suyun vs. gelmezse 39.haftaya kadar bekleticem o nedenle 24 marta gün veriyorum dedi.Ama daha önce gelirse madem sende sezeryan istiyorsun hemen alırız dedi.Bakalım zaman ne göstericek duru hanım ne zaman gelicek? Bende gelsin istiyorum biran önce gerçi doktor risk yok dedi artık isterse gelebilir dedi ondanda rahatladım ya biran önce kavuşmak istiyorum.

canım inş sağlıklı bi şekilde sende duruna kavuşursun  :amin: :amin:

HAYATIMIN ANLAMIYLA

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: __nil__ - 06 Mart , 2012, 23:23:53

maşalllah size cnm :nazar:..inşallah hayırlısıyla alırsın kucağına. :amin:. az kaldı artık alcaksın duru hanımı kucağına :love9:

MERCİMEĞİM

07 Mart , 2012, 10:48:13 #3749 Son düzenlenme: 07 Mart , 2012, 10:49:51 MERCİMEĞİM
KIZLAR RAVZADA METEHANINA KAVUŞMUŞ. :muzz: :muzz: :muzz:..FOTOLARINI GÖRDÜM...ÇOOK TATLILAR YA MAŞALLAH MAŞALLAH :nazar: :nazar: :nazar: ALLAH NAZARLARDAN SAKLASIN ONLARI...ANALI BABALI BÜYÜTMEK NASİP ETSİN.. :amin: :amin:
DARISI BAŞIMIZA ARTIKKKK..YA ÇOOK GÜZEL BİŞEY ZAMAN GEÇSİN ÇABUCAK BİZLER DE KAVUŞŞALIM HAYIRLISIYLA...