2012 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan belkis_nur, 04 Temmuz , 2011, 21:08:57

« önceki - sonraki »

azelia

ben de özel sağlık sigortasıyla doğum yapçam kısmetse, acıbadem hastanesinde, hiç para ödemicem, sigortaya 2 senede toplam 2000 tl ödedik... onu da taksitle ödedik zorlamadı... acıbademde normal doğum 6500 sezaryen 7.700 tl... bi de bunların epidural normali ve epidural sezaryeni var, onlar da daha farklı fiyat... Walla çok pahalı cidden yaaa türkiyede şartlar...

Güldemcim ben Dr. Browns cam biberon ve avent emzik aldım, kaynattım kuruttum attım hastane çantasına... çok dert etme, sakınılan göze çöp batar derler biliyosun, abartmamak lazım bazı şeyleri, biz nası büyümüşüz bize bu kdr dikkatli mi bakmışlar acaba:))))

lagrima

Alıntı yapılan: __nil__ - 27 Şubat , 2012, 10:18:32
Alıntı yapılan: lagrima - 26 Şubat , 2012, 23:17:59
nilcim chicconun alcam dediğim gibi biberon alayım 6+  ayrıca emzik alayım ilk aylar için 0+ ama çok pahalı gibime geldei 45 tl  :-ooo :-ooo :-ooo  böyl olursa beli doğrultamayız

evet chicconun fiyatları yüksek diğerlerine göre.birde eğer biberonu 6+ alırsan aylara göre delikleri ve ağız şekli farklı olduğundan ilk günlerde hastanede kullandırtmazlar yine yenisini almak zorunda kalırsın

6+ alacagım ama emziğini 0+ alacagım karar verdim. plastiğide kaynatırım bişi olmaz. cam kırılır ben kırmışım küçükken annem sakın alma dediç neyse chicconun var birbirine uyan başlıklı bi ürünü onu alcam inş.

lagrima

bu arada bugün başkentteki doktora gittim ilk defa ya adam mal ya ztb de gittiğim kadın mal yada ben malım cok afedersiniz.
adam bugün iğneyi bırakmalısın yoksa doğumda seni kaybedebilriiz kanaman fazla olur dedi 35 hafta olmuşsun cocuga bu saatten sonra bişi olmaz dedi. ztb de gittiğim kadın bırakma suan bebeğini kaybedebilriiz demişti.
ikiside normal doğurtmaktan yana beni. ama başkentteki sezeryan istersen yaparım ama 4000 tl dedi :( neyse böyle işte ben şimdi iğneyi bırakayım mı? bırakmayayım mı? neden bu doktorlar birbirlerinin dediklerini kabul etmiyor? daha bir srü şey dedide aklıma gelmiyor üzgündüm bugün..

Balböceği

Ebrar, doktorlar hakkaten malmis  :violent1: :violent1: :violent1:

iyice arastir baska doktorada git, Allah korusun bebeginide senide  :amin:

4000tl ne demek yaaa  :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo

Allah'in izniyle bebegini sag salim kucagina al canim  :amin:

lagrima

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 27 Şubat , 2012, 19:45:15
Ebrar, doktorlar hakkaten malmis  :violent1: :violent1: :violent1:

iyice arastir baska doktorada git, Allah korusun bebeginide senide  :amin:

4000tl ne demek yaaa  :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo

Allah'in izniyle bebegini sag salim kucagina al canim  :amin:

anlamadım gitti. ben kime inancam kime güvencem. gene iyi istedi başka bi hast aradım 5700 dedi :) amann napcamm ben şimdi.. evde doğurcam bu gidişle hepsi birbirinden gıcık bu doktorlar..

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: __nil__ - 27 Şubat , 2012, 17:45:30
Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 27 Şubat , 2012, 17:29:38
kızlar buarada biz cumartesi dra gittik...minik prensesimm çok iyiymiş maşallah..ama bana da dr. 25inden sonra bekle dedi..buarada 24üne kadar işteyim 25inde doğuma gitmiyim..bebişim tamamlasın inşallah 37yi...
45cm 2342gr olmuş(32+5) dedi dr..ama benim hesabıma göre 33+2ydi iiyice karıştı benim bu hafta gün hesapları anlamadım ki nasıl oluyo...ben şimdi kaç haftalığım acaba

canım ultrasonla son adet tarihin aynı değil demekki. belki doktorun geç döllemme olduysa adet tarihini baz almıyor olabilir.ama eğer ultrasona senin verdiğin son adet tarihini yazdığı halde seninkinden eksik çıkıyorsa demekki sen yanlış hesaplamışsındır. internette hesapladınmı?
peki doktorun neden 25inden sonra bekle dedi cnm ayın 25inde kaç haftalık oluyorsunuz ki

internetten hesaplatınca 12 nisan görünüyo canım... aslında son adet tarihimin ilk günü 7 temmuz ama o gün hamile kalmamışımdır ama neyse 37yi tamamlasında kafam karışık kalsın :) doktor gelişimi iyi olduğu için 25inden sonra hazır ol dedi.. 24ünde 37 oluyo cnm iştende ayrılcam artık

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: azelia - 27 Şubat , 2012, 19:27:22
ben de özel sağlık sigortasıyla doğum yapçam kısmetse, acıbadem hastanesinde, hiç para ödemicem, sigortaya 2 senede toplam 2000 tl ödedik... onu da taksitle ödedik zorlamadı... acıbademde normal doğum 6500 sezaryen 7.700 tl... bi de bunların epidural normali ve epidural sezaryeni var, onlar da daha farklı fiyat... Walla çok pahalı cidden yaaa türkiyede şartlar...

Güldemcim ben Dr. Browns cam biberon ve avent emzik aldım, kaynattım kuruttum attım hastane çantasına... çok dert etme, sakınılan göze çöp batar derler biliyosun, abartmamak lazım bazı şeyleri, biz nası büyümüşüz bize bu kdr dikkatli mi bakmışlar acaba:))))

özel sağlık sigortası izde düşündük ama sonra vazgeçtik zaten 2000le 3000 arasında çok fark yok ama seninkinde baya bi fark varmış canım acıbadem çok iyidir ama...çook iyi yapmışsın..bakalım hayırlısıyla sağlıklı birşekilde alalımda kucağımıza inşallah...türkiyede işte saçma sapan bişekilde çok pahalı devletin imkanları çok rezil..
ravzacım haklısın canım abartmamak lazım bbebeğim olmadan önce vazgeçmem lazım bu huyumdan..daha sakin ve rahat biri olmaya çalışıyorum zaten  :laughing7:

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: lagrima - 27 Şubat , 2012, 19:41:18
Alıntı yapılan: __nil__ - 27 Şubat , 2012, 10:18:32
Alıntı yapılan: lagrima - 26 Şubat , 2012, 23:17:59
nilcim chicconun alcam dediğim gibi biberon alayım 6+  ayrıca emzik alayım ilk aylar için 0+ ama çok pahalı gibime geldei 45 tl  :-ooo :-ooo :-ooo  böyl olursa beli doğrultamayız

evet chicconun fiyatları yüksek diğerlerine göre.birde eğer biberonu 6+ alırsan aylara göre delikleri ve ağız şekli farklı olduğundan ilk günlerde hastanede kullandırtmazlar yine yenisini almak zorunda kalırsın

6+ alacagım ama emziğini 0+ alacagım karar verdim. plastiğide kaynatırım bişi olmaz. cam kırılır ben kırmışım küçükken annem sakın alma dediç neyse chicconun var birbirine uyan başlıklı bi ürünü onu alcam inş.

bana da zaten sorduğum bikaç kişi çocuğun napacağı belli olmaz kırması bisaniye alır anlamazsın dediler..ama  yinede cam sağlıklıdır...ben de lazım olursa birtane cam alırım..i gelsin bebişimde acil bile lazım olsa herhangi bişi babamızı göndericez:) babalar ne için  :ehi: :ehi:

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: lagrima - 27 Şubat , 2012, 19:41:46
bu arada bugün başkentteki doktora gittim ilk defa ya adam mal ya ztb de gittiğim kadın mal yada ben malım cok afedersiniz.
adam bugün iğneyi bırakmalısın yoksa doğumda seni kaybedebilriiz kanaman fazla olur dedi 35 hafta olmuşsun cocuga bu saatten sonra bişi olmaz dedi. ztb de gittiğim kadın bırakma suan bebeğini kaybedebilriiz demişti.
ikiside normal doğurtmaktan yana beni. ama başkentteki sezeryan istersen yaparım ama 4000 tl dedi :( neyse böyle işte ben şimdi iğneyi bırakayım mı? bırakmayayım mı? neden bu doktorlar birbirlerinin dediklerini kabul etmiyor? daha bir srü şey dedide aklıma gelmiyor üzgündüm bugün..

canım allah yardıımcın olsun valla...sen bi doktora daha sor olmazsa...ikisini yanyana getirip kapıştırmak lazım bu doktorları ya....hakikatten nie bu doğumlar bukadar pahalı ya lükse mi giriyo sanki.. sanki estetik yaptırıyoruz..

lagrima

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 29 Şubat , 2012, 14:11:37

canım allah yardıımcın olsun valla...sen bi doktora daha sor olmazsa...ikisini yanyana getirip kapıştırmak lazım bu doktorları ya....hakikatten nie bu doğumlar bukadar pahalı ya lükse mi giriyo sanki.. sanki estetik yaptırıyoruz..

bencede :) bugün gittim her zamanki ztb deki doktoruma 38 39 da bırakırız iğneyi dedi 37 de de kanala girmişmi bakarız dedi ona görede sezeryan ya da normal kararı verilcek sanırım. artık normalden zerre kadar korkmuyorum hatta normal istiyorm da denebilir. Allah a emanet bebeğimde bende. alacak nefesimiz varsa normal de olsa sezeryanda olsa kurtuluruz. başka doktorlara görünmemeye karar verdim başkente de gitmeyeceğim ztb gideceğim. herşey de güzel olacak inşallah..
sezeryan keyfi oldugundan lükse giriyor sanırım ama normalde de ciddi paralar istiyorlar o ne bilmiyorum..

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: lagrima - 29 Şubat , 2012, 15:01:03
Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 29 Şubat , 2012, 14:11:37

bencede :) bugün gittim her zamanki ztb deki doktoruma 38 39 da bırakırız iğneyi dedi 37 de de kanala girmişmi bakarız dedi ona görede sezeryan ya da normal kararı verilcek sanırım. artık normalden zerre kadar korkmuyorum hatta normal istiyorm da denebilir. Allah a emanet bebeğimde bende. alacak nefesimiz varsa normal de olsa sezeryanda olsa kurtuluruz. başka doktorlara görünmemeye karar verdim başkente de gitmeyeceğim ztb gideceğim. herşey de güzel olacak inşallah..
sezeryan keyfi oldugundan lükse giriyor sanırım ama normalde de ciddi paralar istiyorlar o ne bilmiyorum..

canım bencede sen içini ferah tut..sonuçta hepimiz, hepimizin bebekleri Allaha emanet inşallah sağlıcakla alırız  kucağımıza...bizim sezeryanla normal aynı..bifarkı yokmuş güya..acaba ben normal istiyorum normal istiyorum deyip durduğum için mi farkı yok..sonuçta birinde bildiğin amliyat yapıyorlar ben epidural falanda istemiyorum normalde ne varki okadar para vercek..

lagrima

valla bilemiyorum ki mercimekcim.. hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.seninde az kaldı snırım.

MERCİMEĞİM

kızlar dün izmirde kardan işe gidemeyen biri olarak tarihe geçmem lazım..diğer semtlerdeki kar bile görmemiş hatta bornovada bile kar sadece uçuşmuş...bizim orda( atatürk, oldukça yüksek biyer) baya bi kar kapladı heryeri..bende kardan evden çıkamıyorum dedim gitmedim işe(eşim, eltim herkes gitti gerçi ama gerçekten baya fırtına oldu) bende evde bebeğimin benim tüm eşyalarımı ütüledeim.4 çeşit ymek yaptım bikaçgün uğraşmam süper oldu..hastaneye götüreceğğim çarşafları falanda ütüledim..bi bavula yerleştirmesi kaldı..küçük bavula sığamadım büyük bavula koycam herşeyi...
sizkendinize nevresim yakımı aldınız mı, ben çift kişilik koydum :icon_scratch:
bebeğe 2 takım hastane çıkışı(10lu), 2 tane ayrı alt üst takım yedek çıtçıtlı badi, çorap falan koydum havlusunu, kalın battaniye falanda..(çok mu sizce 1 gün kalcam sonuçta)
birde ben hala pijama alamadım ya...birtane gecelik alcam birde çeyiz için aldığım pijama takımını ve sabahlığı koycam..saten süslü bişi ama olsun şık şık gezerim..kızım güzel görsün annesini :k06:
birde çıkarken için yanımda bulunsun die alt üst eşofman takımı koydum önü fermuarlı.. küçük beden doğumda 20kilo birden vercem ya :toothy10: :ehi: :k06:

lagrima

bende gecelik alıp koyacagım. bebeğimin tam hazır cantası kendiminkide hazır bi geceliğim eksik:) birde ped. kendime çıkısa kıyafet koymadım ama :)

MERCİMEĞİM

29 Şubat , 2012, 15:58:50 #3659 Son düzenlenme: 29 Şubat , 2012, 17:14:17 MERCİMEĞİM
Alıntı yapılan: lagrima - 29 Şubat , 2012, 15:51:36
bende gecelik alıp koyacagım. bebeğimin tam hazır cantası kendiminkide hazır bi geceliğim eksik:) birde ped. kendime çıkısa kıyafet koymadım ama :)
bende çıkış için çok bişey koydum sayılmaz şimdilik koyduklarım küçük sayılır:) bir paket orkid koydum...
33+ da yım cnm sen kaçıncı haftadasın