2012 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan belkis_nur, 04 Temmuz , 2011, 21:08:57

« önceki - sonraki »

lagrima

Alıntı yapılan: __nil__ - 22 Şubat , 2012, 18:33:13
Alıntı yapılan: lagrima - 22 Şubat , 2012, 18:13:59
çantanıza neler koydunuz? bebiş için ve kendiniz için?

orkid mi koydunuz? yoksa başka bir şey mi? bana kim dedi hasta bezi koy, kimi dedi eczaneden şu kalın pedlerden al koy, kimi dedi normal orkid yeter, kimi dedi bebek bezi. siz ne koydunuz?  çok mu kanama oluyormus kidoğumdan sonra?

merhaba canım ben doktoruma sordum her hastane farklı oluyor.bana doktorum hastan bezini biz buradan veriyoruz sen ssadece orkid koy dedi.sende doktoruna sor bence.birde kanama kişisel bişi kiminin ilk günler çok olup sonra azalıyormuş kiminde az oluyormuş kişiden kişiye değişiyor yani.

çantaya kendim için
-2 gecelik
-Terlik
-çorap (çift tabanlı 4 çift)
-emzirme südyeni
-Hastane dönüşü için kıyafet
-Göğüs pedi
-ayna,tarak,makyaj,malzemesi,lohusa tacı
-orkid

bebiş için
-2 hastane çıkış takımı
-1 tulum
-1 alt üst patikli takım
-2 çıtçıtlı badi
-3 çorap,2 eldiven,2 bere,1 patik
-1 yelek
-1 kalın,2 penye  battaniye (ablamın bebeğinde kusunca hemen kirlendi diye 2 tane koydum)
-biberon,emzik (nolur nolmaz diye)
-bebek bezi 15 adet
-ıslak mendil (yenidoğan için)
-ağız mendili 5 adet

ayrıca giderken yanımıza hastane süslerimizi bebek şekerlerimizi ve puset götürücez.

aklıma gelenler bunlar şimdilik eksik yazdığım varsada eklerim sonra canım
orkid normal orkid mi koydun? bebk için çok değilmi hem takım hem tulum falan bendemi koysam ki?

lagrima

Alıntı yapılan: __nil__ - 22 Şubat , 2012, 18:38:07
bakın teyzeleri bu da kızımın doğumunda dağıtmak için sipariş ettiğimiz bebek şekerleri..
ayak şeklinde çerçeve hem masaya koymak için arkada ayağı var hemde mıknatıslı yapıştırmak için dolaba filan.

çokgüzellerrr.. bende ben,mkini koyayım :D

lagrima

__nil__

canım ben fazla olsun eksik olmasın düşüncesindeyim ablamdan biliyorum hastane çıkışları hemen kirlenmişti o nedenlede çıkarken giymeye kıyafet kalmamıştı.o nedenle dedim hani kullanmasam bile bulunsun diye.
orkid ben normaldede zaten gece kullanırım.şimdide gece aldım daha büyük diye.

sizin bebek şekerlerinizde çok güzelmiş.ben onada bakmıştım beğenmiştim sonradan buna karar verdim

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 22 Şubat , 2012, 08:10:58
amin gülümm amin inşallah bizde hayırlı sağlıklı bi şekilde kavuşuruz bebişlerimize..canım sana yardımcı annenler falan yakınlarındalar dimi...ya ben bakamamaktan falan çok korkuyorum ara sıra aklıma geliyo nasıl olcak, becerebilcekmiyim, ya iyi bakamazsam falan die düşünüyorum bazen..sonra herkes yapıyorsa bizde yaparız diyorum gerçi de acaip mrak ediyorum.. :love7:
cnm ben annemlerlen kaynanamlarlan ayni mahallede oturuyom onlar sadece yikamaya yada sevmeye geliyo kendim istemiyom yardim etsinler diye bide eve ebe bile tutabilirdim ücretsiz burda genede istemedim  :k06: inan herseyini kendim yapiyom bide benimki kücük  :k06: ama genede korkmuyom esimde öyle idare ediyoz sizde alisirsiniz zaten ilk zamanlar kolay altini degistir sütünü ver gazini cikar üstünü degistir uyut bukadar  :k06: geceleri zor geciyo okadar onuda yaparsiniz korkma  :opucuk:
:nazar: :nazar:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

kizlar bebek sekerleriniz cok datlu  :love7: bende aldim aslinda mevlütünde dagitcam demistim ama gelen olunca eline veriyom ins yeter  :k06:

lagrima

Alıntı yapılan: __nil__ - 22 Şubat , 2012, 18:56:39
canım ben fazla olsun eksik olmasın düşüncesindeyim ablamdan biliyorum hastane çıkışları hemen kirlenmişti o nedenlede çıkarken giymeye kıyafet kalmamıştı.o nedenle dedim hani kullanmasam bile bulunsun diye.
orkid ben normaldede zaten gece kullanırım.şimdide gece aldım daha büyük diye.

sizin bebek şekerlerinizde çok güzelmiş.ben onada bakmıştım beğenmiştim sonradan buna karar verdim
iyi yapmışsın cnm :) millet hasta bezi falan koyun cok kanama oluyor dedide ondan sordum normal orkid mi diye.

__nil__

Alıntı yapılan: gulum22 - 22 Şubat , 2012, 19:07:32
kizlar bebek sekerleriniz cok datlu  :love7: bende aldim aslinda mevlütünde dagitcam demistim ama gelen olunca eline veriyom ins yeter  :k06:

sağol canım.bende mevlitte düşünüodum aslında ama sonra karar değiştirdim belki mevlittede yaptırabirim yada bebek kkurabiyeleri filan yaptırıp ta dağıtabilirim bakalım

MERCİMEĞİM

gülümm saol dediğin gibi o bi gelsinde hertürlü bakarız minişimize:)))

kızlar bebek şekerlerinize bayıdım çok tatlılar..tam bende bebek şekerini naptınız diye sormak için girmiştim..internetten mi aldınız? acaba kemeraltında çeşitli model falan var mıdır diye düşündüm..en azından çeşitleri görmüş olmak için..orayda hiç sevmiyorum zor geliyo gidip bakmak...

bihterp3416

slm kızlar nasılsınız bebişleriniz nasıl ? bayağıdır giremiyorum laptop servise gitti ondan giremiyordum sizleri unutmuş değilim yoksa  :k06: şekerlerinize bayıldım çok güzeller valla ben çok rahatım bırakın şekeri o kadar eksiğimiz varki her ay erteliyorum herhalde doğum yapacam sonra aklıma gelecek  :k06: :k06: şu sıralar bayağı zorlanmaya başladım belim ayaklarım falan çok ağrıyor .. kızlar bide göbeğim o kadar aşağı inmişki oturmakta bile zorlanıyorum çok erken indi inş bizim kız erken gelmez halen eksiklerim var zavallım ortada kalır  :toothy10: :k06:

__nil__

Alıntı yapılan: bihterp3416 - 23 Şubat , 2012, 12:30:55
slm kızlar nasılsınız bebişleriniz nasıl ? bayağıdır giremiyorum laptop servise gitti ondan giremiyordum sizleri unutmuş değilim yoksa  :k06: şekerlerinize bayıldım çok güzeller valla ben çok rahatım bırakın şekeri o kadar eksiğimiz varki her ay erteliyorum herhalde doğum yapacam sonra aklıma gelecek  :k06: :k06: şu sıralar bayağı zorlanmaya başladım belim ayaklarım falan çok ağrıyor .. kızlar bide göbeğim o kadar aşağı inmişki oturmakta bile zorlanıyorum çok erken indi inş bizim kız erken gelmez halen eksiklerim var zavallım ortada kalır  :toothy10: :k06:

canım sen iyice ağırlaşmdan al eksiklerini erteleme her geçen gün daha da zor olucak bak ben şimdi iyiki yapmışım diyorum 2 adım yürüyemiyorum.birde karnın aşağı inmesinden korkma benim senden daha da erken indi ama gelen giden yok henüz banada erken gelir filan dediler ama çok şğkür beklio kızım hala.

__nil__

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 23 Şubat , 2012, 10:07:41

kızlar bebek şekerlerinize bayıdım çok tatlılar..tam bende bebek şekerini naptınız diye sormak için girmiştim..internetten mi aldınız? acaba kemeraltında çeşitli model falan var mıdır diye düşündüm..en azından çeşitleri görmüş olmak için..orayda hiç sevmiyorum zor geliyo gidip bakmak...

canım valla bende izmirdeyim biliosun banada kemeraltında çeşit bulursun dediler ama ben bebek şekeriş yaptıormaya son anda karar verdiğim için önceden almamıştım şimdide bu kadar ağırlaşmışken kemeraltına gidemem çünkü hem uzun süre yürüyemiyorum hemde kızım aşağıya öyle baskı yapıo ki aprım oluo ve hemen wc gitmem gerekio.bende o nedenle netten bakıodum.araştırdım sonra bu modeli beğendim ve en uygun fiyatla yapan yeri bulup sipariş ettim.inş istediğim gibi gelir

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: __nil__ - 23 Şubat , 2012, 12:43:33

canım valla bende izmirdeyim biliosun banada kemeraltında çeşit bulursun dediler ama ben bebek şekeriş yaptıormaya son anda karar verdiğim için önceden almamıştım şimdide bu kadar ağırlaşmışken kemeraltına gidemem çünkü hem uzun süre yürüyemiyorum hemde kızım aşağıya öyle baskı yapıo ki aprım oluo ve hemen wc gitmem gerekio.bende o nedenle netten bakıodum.araştırdım sonra bu modeli beğendim ve en uygun fiyatla yapan yeri bulup sipariş ettim.inş istediğim gibi gelir

evet canım biliyorum o yüzden senin fikrini sordum kemeraltını.. çok iyi yapmışsın bence..zaten oralarda gezinmekte zor oluyo..hem aldıkların çook tatlı bende o tarz bişey alırım..aslında internette çok daha fazla çeşit vardır.. ama belki uygun olur mu? belki bende gidemem..bifırsat bulursam bakarım sadece:)
buarada benimde karnım erken indi çokk belki ben çook kilo aldığımdandır die düşünüodum ama nil sen hiç kilo almadın maşallah...yapı meselesi herhalde..bana da erken gelbilir diyorlar insanı korkutuyorlar..zaten doktorum yok öyle bişey dedi..bakalım cumartesi kontrolümüz var inşallah kızım çok iyidir :amin: :amin: :amin:..herşey yolundadır..dr.a gitmeden önce biraz stres oluyorum..

lagrima

ben netten baktımm alcaktım ama kargo parası ile daha pahalıya gelcekti bizim burda gittim yaptırdım

__nil__

mercimeğim canım ben gitti gidiyordan aldım.daha öncede o siteden alışveriş yapmıştım güvenli yani.birde orada aynı ürünün farklı firmalardan farklı fiyatlarınıda görüyorsun.mesela benim aldığım ürün internette genelde 2 ile 3 tl arası iken ben 1.70 tl ye buldum ve aldım üstelik bazı firmalar 50 tl ve üzerine ücretsiz kargo oluyor.hem çok çeşit var bakabilirsin sende.
benimde  karnım erken aşağı indi onunla alakası yokmuş erken doğumun.çünkü öyle olsa ben her hafta kontrole gidiyorum doktorum söylerdi.sen millete bakma banada öyle diyorlar.Onun kiloylada alakası yok ben şimdiye kadar 8-9 kilo aldım ama karnım aşağıda