2012 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan belkis_nur, 04 Temmuz , 2011, 21:08:57

« önceki - sonraki »

MERCİMEĞİM

kızlar dün çalışabilir raporu aldım daa 5 hafta çalışcam...denetim bitti artık cumartesi çalışması, akşam mesaisi yok bende evde durmaktansa işe gideim dedim..çünkü evde olunca deli gibi temizlikle bozuyom kafayı.. dün kızımın eşyalarını yıkadım, odasında eşyaları sileyim dedim..mübarek bulaşık yıkar gibi heryeri köpürtttüm 40kere falan duruladım, temizlik yaparken camıda açmıştım havalansın die...anlıycanız bokunu çıkarttım temizliğin..acaip yoruldum. birde üşütüşüm gece yarısı uyandım sabah 6ya kadar 6 kere kustum..akılsız başımın cezasını kızım çekmese bari..şimdi iiyiim hiç bişeyim yok..ama kızıma zarar vermemişimdir dimi...:S ama bugün kızım maşşalah normal hareketlerinde gibi...kontrol cumartesi..o yüzden dr.u da aramadım kendi akılsızlığımı bildiğim için benim hamile değilkende böyle olurdu üşütünce cereyanda kalınca...sıcak ıhlamurlar falan içtim..hep bişiler yemeye çalıştı toparladım..yine de dru aramalımıyım sizce? :dontknow:

sweetrose25

canım geçmiş olsun eğer toparlandıysan bebişininde hareketleri normalse cumartesiye kadar bekle canım şu çalışabilir raporunu nasıl aldın bu arada kendi doktorumuzun imzası yeterli oluyormu

HAYATIMIN ANLAMIYLA

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: sweetrose25 - 21 Şubat , 2012, 15:24:20
canım geçmiş olsun eğer toparlandıysan bebişininde hareketleri normalse cumartesiye kadar bekle canım şu çalışabilir raporunu nasıl aldın bu arada kendi doktorumuzun imzası yeterli oluyormu

saol cnm toparladım şimdi kötü hissetmiyorum hiç..halsiz bile değilim tüm gece uyumama rağmen...
canım benim dr. um özel muayenesi olduğu için bi arkadaşına yönlendirdi..ssskyla anlaşması olan biyerdi sanırım...gittim sadece kimlikle drumun gönderdiğini söyledim direk yazdı muayene bile etmedi..normalde muayene de ediyorlarmış 32yi tamamladın mı die bakıyorlarmış sanrıım..ta 32yi tamamlayınca git..o kağıdın fotokopisini bizim muhasebeye verdim okadar cnm..yanında bişi götürmüyorsun

sweetrose25

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 21 Şubat , 2012, 15:28:48
Alıntı yapılan: sweetrose25 - 21 Şubat , 2012, 15:24:20

saol cnm toparladım şimdi kötü hissetmiyorum hiç..halsiz bile değilim tüm gece uyumama rağmen...
canım benim dr. um özel muayenesi olduğu için bi arkadaşına yönlendirdi..ssskyla anlaşması olan biyerdi sanırım...gittim sadece kimlikle drumun gönderdiğini söyledim direk yazdı muayene bile etmedi..normalde muayene de ediyorlarmış 32yi tamamladın mı die bakıyorlarmış sanrıım..ta 32yi tamamlayınca git..o kağıdın fotokopisini bizim muhasebeye verdim okadar cnm..yanında bişi götürmüyorsun

saol canım o zaman 33. haftada giderim devlet hastanesine gidiyorum zaten doktorum sorun çıkarmaz öğrendiğim iyi oldu saol canım

HAYATIMIN ANLAMIYLA

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 21 Şubat , 2012, 15:17:19
slm kızlar minik kızımla bizde burdayız..
gülüm çok sevindim canım..allah sağlıcakla büyütmeyi nasip etsin..artık evinizdesiniz...ya bana kocam ne çok ağlıyosun die kızıyo..doğumdan sonra da ağlarsam yandık...

demet cnm geçmiş olsun..inşallah ağrıların hafifler, geçerde paşan biraz daha sabreder...allah hayırlısyla en hayırlı zamanda kucağına almayı nasip etsin..

ravzacım hakikatten az kaldı yakında inşallah hayırlısıyla sende kucaklıcaksın metehan paşayı...
saol cnm darisi sizin basiniza insallah hep yazamasamda takip ediyom zaman olmuyo eskisi gibi 5dk durup cikiyom  :k06: yakinda sizde öyle olcaniz  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: ya konu kizim olunca hep duygusalim  :love7: kizim uyurkene bile özlüyom  :love9: ins sizde yakinda bu güzel duygulari yasicaniz  :amin: :opucuk: :opucuk:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

MERCİMEĞİM

amin gülümm amin inşallah bizde hayırlı sağlıklı bi şekilde kavuşuruz bebişlerimize..canım sana yardımcı annenler falan yakınlarındalar dimi...ya ben bakamamaktan falan çok korkuyorum ara sıra aklıma geliyo nasıl olcak, becerebilcekmiyim, ya iyi bakamazsam falan die düşünüyorum bazen..sonra herkes yapıyorsa bizde yaparız diyorum gerçi de acaip mrak ediyorum.. :love7:

__nil__

selam bahar anneleri nasılsınız? biz geldik kızımla.evi toparlıyorduk yorulduk burada bir mola verelim dedik dinlenince devam edicez inş. kızım iyi çok şükür kıpır kıpır durmak bilmiyor hoplayıp duruyor içeride :D cuma günü kontrolümüz var tekrardan artık her hafta gidiyoruz çok şükür öyle olunca zaman hemen geçiyor.dün sağlık ocağında tahlillerimiz vardı onları yaptırdık bugünde sonuçları almaya gidicem 3-4 gibi.zaman daralıyor gittikçe.heyecan dorukta.inş hayırlısıyla doğsun kızımda kavuşalım biran önce.geçen gün hastane odası için süsler ve bebek şekerleri aldım internetten onları bekliyorum.hayırlısıyla birtek evimin dip bucak temizliği kaldı onun haricinde herşey tamam :nazar:

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: __nil__ - 22 Şubat , 2012, 13:33:45
selam bahar anneleri nasılsınız? biz geldik kızımla.evi toparlıyorduk yorulduk burada bir mola verelim dedik dinlenince devam edicez inş. kızım iyi çok şükür kıpır kıpır durmak bilmiyor hoplayıp duruyor içeride :D cuma günü kontrolümüz var tekrardan artık her hafta gidiyoruz çok şükür öyle olunca zaman hemen geçiyor.dün sağlık ocağında tahlillerimiz vardı onları yaptırdık bugünde sonuçları almaya gidicem 3-4 gibi.zaman daralıyor gittikçe.heyecan dorukta.inş hayırlısıyla doğsun kızımda kavuşalım biran önce.geçen gün hastane odası için süsler ve bebek şekerleri aldım internetten onları bekliyorum.hayırlısıyla birtek evimin dip bucak temizliği kaldı onun haricinde herşey tamam :nazar:
maşallah annesiyle kızına :nazar:..iyi olmanıza sevindim dikkat edin kendinize temizlik yaparken...ben geçengün temizlik yaparken yetiştireyim derken kendimi unutmuşum..bebeğimde etkilencek die korktum..midemi fena üşütmüşüm:S aldıkların gelince fotosunu koysana canım...bende buhaftasonu herşeyi ütüleyip yerleştircem ama fotoğraf yüklemeyi bilmiyorum :)

sweetrose25

canım bencede kendine ve bebişe dikkat sana yardım etcek birileri felan yokmu tek başına yapma temizliğini

HAYATIMIN ANLAMIYLA

lagrima

lagrima

çantanıza neler koydunuz? bebiş için ve kendiniz için?

orkid mi koydunuz? yoksa başka bir şey mi? bana kim dedi hasta bezi koy, kimi dedi eczaneden şu kalın pedlerden al koy, kimi dedi normal orkid yeter, kimi dedi bebek bezi. siz ne koydunuz?  çok mu kanama oluyormus kidoğumdan sonra?

__nil__

Alıntı yapılan: lagrima - 22 Şubat , 2012, 18:13:59
çantanıza neler koydunuz? bebiş için ve kendiniz için?

orkid mi koydunuz? yoksa başka bir şey mi? bana kim dedi hasta bezi koy, kimi dedi eczaneden şu kalın pedlerden al koy, kimi dedi normal orkid yeter, kimi dedi bebek bezi. siz ne koydunuz?  çok mu kanama oluyormus kidoğumdan sonra?

merhaba canım ben doktoruma sordum her hastane farklı oluyor.bana doktorum hastan bezini biz buradan veriyoruz sen ssadece orkid koy dedi.sende doktoruna sor bence.birde kanama kişisel bişi kiminin ilk günler çok olup sonra azalıyormuş kiminde az oluyormuş kişiden kişiye değişiyor yani.

çantaya kendim için
-2 gecelik
-Terlik
-çorap (çift tabanlı 4 çift)
-emzirme südyeni
-Hastane dönüşü için kıyafet
-Göğüs pedi
-ayna,tarak,makyaj,malzemesi,lohusa tacı
-orkid

bebiş için
-2 hastane çıkış takımı
-1 tulum
-1 alt üst patikli takım
-2 çıtçıtlı badi
-3 çorap,2 eldiven,2 bere,1 patik
-1 yelek
-1 kalın,2 penye  battaniye (ablamın bebeğinde kusunca hemen kirlendi diye 2 tane koydum)
-biberon,emzik (nolur nolmaz diye)
-bebek bezi 15 adet
-ıslak mendil (yenidoğan için)
-ağız mendili 5 adet

ayrıca giderken yanımıza hastane süslerimizi bebek şekerlerimizi ve puset götürücez.

aklıma gelenler bunlar şimdilik eksik yazdığım varsada eklerim sonra canım

__nil__

Alıntı yapılan: sweetrose25 - 22 Şubat , 2012, 14:04:49
canım bencede kendine ve bebişe dikkat sana yardım etcek birileri felan yokmu tek başına yapma temizliğini

canım günlük işleri ben yapıyorum da dip bucak temizlikte annemle kayınvalidem gelicekler yapmaya

__nil__

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 22 Şubat , 2012, 13:53:25
Alıntı yapılan: __nil__ - 22 Şubat , 2012, 13:33:45
maşallah annesiyle kızına :nazar:..iyi olmanıza sevindim dikkat edin kendinize temizlik yaparken...ben geçengün temizlik yaparken yetiştireyim derken kendimi unutmuşum..bebeğimde etkilencek die korktum..midemi fena üşütmüşüm:S aldıkların gelince fotosunu koysana canım...bende buhaftasonu herşeyi ütüleyip yerleştircem ama fotoğraf yüklemeyi bilmiyorum :)

yok canım o kadar büyük temizlik yapmadım zaten günlük işler yapmıştım.büyük temizliğe annemle kayınvalidem yapıcaklar ben yapamam tek zaten.sanada geçmiş olsun canım sende dikkat et. bak bebek şekerinin fotosunu koyarım şimdi daha gelmedi ama bilg.de var fotosu

__nil__

bakın teyzeleri bu da kızımın doğumunda dağıtmak için sipariş ettiğimiz bebek şekerleri..
ayak şeklinde çerçeve hem masaya koymak için arkada ayağı var hemde mıknatıslı yapıştırmak için dolaba filan.