2012 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan belkis_nur, 04 Temmuz , 2011, 21:08:57

« önceki - sonraki »

lagrima

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 16 Ocak , 2012, 11:25:26
nilcim geçmiş olsun bende çok kötüydüm ama ıhlamur, nane limon, bal ii geldi şimdi çok daha iyiyim...öksürürken benimde karnım ağrıyordu ..  Allahtan çok öksürmedim umarım atlaırsın hemen...buarada gülle ikinizde yıkamışsınız çamaşırları şimdi daha çok içinize sinmiştir...kaç derecede, neyle yıkadınız...
ben daha yeni aldım bikaç parça şey..park yatak aldık henüz kurmadık..alt açma hastane çıkışı, kapı süsü, 5li parça, takım falan aldık babası normalde  bigünde ben bukadar para harcasam ikide bir şakasını yapardı bişiler söylerdi..şimdi helal olsun kızıma diyip duruyo...:)))
buarda ben de normal doğum çok istiyorum inşallah bebeğim için hangisi daha sağlıklıysa o olur, sezeryandan daha çok korkuyorum...dr. nisanın ilk haftası gelicek bence dedi..hayırlısı nezamansa ozaman gelir inş.. ben hep boğa burcu olsun isterdim birde 23 nisan bizim çıkma yıldönümümüzdü, çok güzel birgündü bizim için güzel bi anlamı vardı çok isterdik o güne denk gelsin ama hiç önemi yok..buarada en çok koç burcu olcak die korkardım 12 tane burç arasıdan tabi bunlarda saçma...sağlıklı mutlu bi bebiş olur inşallah :amin: :amin: :amin:

en sevmediğim burç benimde koç burcudur ama koç burcu olcak.. sevmediğin ot burnunun dibinde bitiyor gerçekten :)

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: lagrima - 16 Ocak , 2012, 11:35:37
nilcim geçmiş olsun bende çok kötüydüm ama ıhlamur, nane limon, bal ii geldi şimdi çok daha iyiyim...öksürürken benimde karnım ağrıyordu ..  Allahtan çok öksürmedim umarım atlaırsın hemen...buarada gülle ikinizde yıkamışsınız çamaşırları şimdi daha çok içinize sinmiştir...kaç derecede, neyle yıkadınız...
ben daha yeni aldım bikaç parça şey..park yatak aldık henüz kurmadık..alt açma hastane çıkışı, kapı süsü, 5li parça, takım falan aldık babası normalde  bigünde ben bukadar para harcasam ikide bir şakasını yapardı bişiler söylerdi..şimdi helal olsun kızıma diyip duruyo...:)))
buarda ben de normal doğum çok istiyorum inşallah bebeğim için hangisi daha sağlıklıysa o olur, sezeryandan daha çok korkuyorum...dr. nisanın ilk haftası gelicek bence dedi..hayırlısı nezamansa ozaman gelir inş.. ben hep boğa burcu olsun isterdim birde 23 nisan bizim çıkma yıldönümümüzdü, çok güzel birgündü bizim için güzel bi anlamı vardı çok isterdik o güne denk gelsin ama hiç önemi yok..buarada en çok koç burcu olcak die korkardım 12 tane burç arasıdan tabi bunlarda saçma...sağlıklı mutlu bi bebiş olur inşallah :amin: :amin: :amin:

en sevmediğim burç benimde koç burcudur ama koç burcu olcak.. sevmediğin ot burnunun dibinde bitiyor gerçekten :)
etrafımda bikaç kişi var inatlıklarına deli oluyordum o yüzden istemiyorudum ama dediğin gibi cnm koç bebeklerine çok inat olur diyorlar..başka burçlarla ilgili bilgim yok aslında eşim boğa burcu ve özellikleri çok hoşuma gidiyo o yüzden boğa isterdima ama yeterki sağlıklı olsun önemi yok...:)

lagrima

Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 16 Ocak , 2012, 11:46:26

etrafımda bikaç kişi var inatlıklarına deli oluyordum o yüzden istemiyorudum ama dediğin gibi cnm koç bebeklerine çok inat olur diyorlar..başka burçlarla ilgili bilgim yok aslında eşim boğa burcu ve özellikleri çok hoşuma gidiyo o yüzden boğa isterdima ama yeterki sağlıklı olsun önemi yok...:)

bende kuzenimi hiç sevem ve koç burcu ve 7 nisan doğumlu dua ediyorumki 7 nisana denk glmesin zaten koç olacak :D

bihterp3416

Alıntı yapılan: __nil__ - 15 Ocak , 2012, 22:54:12
selam kızlar nasılsınız?biz pek iyi değiliz.eşim grip oldu yatıo dünden beri.bende öksürüom.karnım yine gündüzden beri taş gibi çok acıo.öksürüncede karnıma ağrılar girio.nasıl geçicek bilmiyorum.ıhlamur çayı içtim balla toz zencefil karıştırp yiyorum ama azalmak bilmiyor.o nedenle fazla giremedim bugün nete.karnım çok sert ve acıyor oturamıyorum pek.
bende dün gece ve bugün kızımın eşyalarını yıkadım kaloriferde kuruttum :k06: ütüledim.Çok az bir eşyası kaldı yıkanıcak.şimdilik yerleştirmedim kokulun torbalara koyup dolabına koydum doğuma yakın çıkarıp yerleştiricem ki doğuma kadar toz olmasın hemde güzel güzel koksun diye.
salı günü kontrol var ama yarın arıcam doktoru öksürük  için bi şurup söylesin bana da geçsin biran önce kendimi geçtim bebeğime yazık ben öksürünce ne hale gelio kimbilir
canım çok geçmiş olsun bende yeni atlattım grip ve öksürüğü ama mahvolmuştum iki haftada ancak geçti  :crybaby2: öksürdükçe bebek fırlayacakmış gibi oluyordu çok zordu  :BangHead: karnın neden o kadar sert oluyor canım bende henüz sertleşme falan olmuyor çok şükür doktora sor bi neden sertleşiyormuş  :dontknow: ohh mis kokulu kıyafetlerini yerim onun inş rabbim giydirdiğin günleri de gösterir  :amin: bende bir iki hafta sonra başlarım herhalde  :k06:

bihterp3416

kızlar selam nasılsınız bebeişler nasıl ?? ya birşey soracam doktorum bana düz yatma sağa ve sola yat dedi .. uymaya çalışıyorum ama uykudan uyanıyorum ki düz yatıyorum hep uyanınca düz yattığımı görüyorum sizce bir sorun olurmu kızlar  :dontknow:

qonca

slm canm ben ve oğlum çok iyiyiz  :nazar:

sen ve bebiş  nasıl ??

bende yan yatmakta zorlanıyorm ama sol tarafa yatmak daha sağlıklı bebek açısından

bana 24. haftadan sonra sola yatmam gerektiğini söyledi doktorum

ben zaten ona özen gösteriyodum çünkü çevremden duyduğum sırt üstü yatmak kordon dolanmasını kolaylaştırıyomuş

__nil__

selam kızlar biz geldik kızımla.ben aynen öksürmeye devam.karnımın sertliği de devam birde halsizlik var çok ama burun akıntısı filan yok çok şükür.

mercimeğim (adını unuttum kusura bakma canım) kızımın eşyalarını 30 derecede kısa programda bebek yumuşatıcısıyla yıkadım fazla yıpranmasın kullanılmış gibi olmasın diye.bu arada canım 27.haftada benim kızımda 1.200 gr ve 36 cmdi  kiloları aynı gidiyor.doktor bana haftasından önde gidiyor böyle giderse 4 kiloyu geçer doğana kadar demişti demekki aynı şey senin içinde geçerli canım tombik bizimkiler :k06:

bihtercim sağol canım işte bende ıhlamur bal vs. bitkisel geçrimeye çalışıyorum.karnım devamlı taş gibi.sabah uyanınca bişiyim yok tam biraz evin içinde dolanmaya başlıyorum kahjvaltı ortalık toplama vs. karnımın sertliği bir başlıyor yatana kadar geçmek bilmiyor.yarın sorucam doktora bu durumu.çünkü cidden canım çok yanıyor şuandada öyle zor oturuyorum pc başında.

bu arada bihtercim sırtüstü yatınca rahime kan taşıyan damarlar baskılanırmış birde bebekte kordon dolanma ihtimali daha yüksek olurmuş.ayrıca düz yatınca nefes darlığı ve mide yanmasının artma olasılığı daha yüksek canım.en sağlıklısı sola yatmak.sola yatınca bebeğe kan akışı ve oksijen daha çok gidermiş.Doktor bana sırtüstü yatma sola yat arada sağa da yatabilirsin.ama genelde sola yatmaya çalış.gece uykunda düz yada sağa yattığını farkedersende sola dönmeye çalış dedi.sende öyle yap farkedince düzeltirsin yatma şeklini sorun olmaz canım merak etme.

benimde aklım öksürükte ve karın sertliğinde.sanki 1-2 gündür bebeğimin hareketlerini eskisi gibi çok hissedemiyorum gibi birde öksürdükçe karnım acıyor içim gidiyor kızım zarar görücek diye.

birde ben martın 20sine kadar doğurursam balık olucak ama 20sinden sonraya kalırsak koç olucak.bende koç burcundansa balık olmasını istiyorum.koç bebeğinin özelliklerini okuynca tırstım.:k06:

bihterp3416

Alıntı yapılan: qonca - 16 Ocak , 2012, 13:36:47
slm canm ben ve oğlum çok iyiyiz  :nazar:

sen ve bebiş  nasıl ??

bende yan yatmakta zorlanıyorm ama sol tarafa yatmak daha sağlıklı bebek açısından

bana 24. haftadan sonra sola yatmam gerektiğini söyledi doktorum

ben zaten ona özen gösteriyodum çünkü çevremden duyduğum sırt üstü yatmak kordon dolanmasını kolaylaştırıyomuş
iyiyız canım çok şükür uğraşıp gidiyoruz  :opucuk: bende çok zorlanıyorum ya vallahi yinede çok yatmamaya çalışıyorum ama uykuda engel olamıyorum ki :ehi: daha ne yapalım az kaldı bebişlerimizin için katlanacaz  :dontknow:

lagrima

Alıntı yapılan: bihterp3416 - 16 Ocak , 2012, 13:24:53
kızlar selam nasılsınız bebeişler nasıl ?? ya birşey soracam doktorum bana düz yatma sağa ve sola yat dedi .. uymaya çalışıyorum ama uykudan uyanıyorum ki düz yatıyorum hep uyanınca düz yattığımı görüyorum sizce bir sorun olurmu kızlar  :dontknow:

birşey olacagını sanmıyorum ben yüzüstü yatıyorum tek bacagım karnımda :D napıyım uyuyamıyorum bir şekilde uyusam bile o şekilde buluyorum kendimi.

bihterp3416

Alıntı yapılan: __nil__ - 16 Ocak , 2012, 13:45:31
selam kızlar biz geldik kızımla.ben aynen öksürmeye devam.karnımın sertliği de devam birde halsizlik var çok ama burun akıntısı filan yok çok şükür.

mercimeğim (adını unuttum kusura bakma canım) kızımın eşyalarını 30 derecede kısa programda bebek yumuşatıcısıyla yıkadım fazla yıpranmasın kullanılmış gibi olmasın diye.bu arada canım 27.haftada benim kızımda 1.200 gr ve 36 cmdi  kiloları aynı gidiyor.doktor bana haftasından önde gidiyor böyle giderse 4 kiloyu geçer doğana kadar demişti demekki aynı şey senin içinde geçerli canım tombik bizimkiler :k06:

bihtercim sağol canım işte bende ıhlamur bal vs. bitkisel geçrimeye çalışıyorum.karnım devamlı taş gibi.sabah uyanınca bişiyim yok tam biraz evin içinde dolanmaya başlıyorum kahjvaltı ortalık toplama vs. karnımın sertliği bir başlıyor yatana kadar geçmek bilmiyor.yarın sorucam doktora bu durumu.çünkü cidden canım çok yanıyor şuandada öyle zor oturuyorum pc başında.

bu arada bihtercim sırtüstü yatınca rahime kan taşıyan damarlar baskılanırmış birde bebekte kordon dolanma ihtimali daha yüksek olurmuş.ayrıca düz yatınca nefes darlığı ve mide yanmasının artma olasılığı daha yüksek canım.en sağlıklısı sola yatmak.sola yatınca bebeğe kan akışı ve oksijen daha çok gidermiş.Doktor bana sırtüstü yatma sola yat arada sağa da yatabilirsin.ama genelde sola yatmaya çalış.gece uykunda düz yada sağa yattığını farkedersende sola dönmeye çalış dedi.sende öyle yap farkedince düzeltirsin yatma şeklini sorun olmaz canım merak etme.

benimde aklım öksürükte ve karın sertliğinde.sanki 1-2 gündür bebeğimin hareketlerini eskisi gibi çok hissedemiyorum gibi birde öksürdükçe karnım acıyor içim gidiyor kızım zarar görücek diye.

birde ben martın 20sine kadar doğurursam balık olucak ama 20sinden sonraya kalırsak koç olucak.bende koç burcundansa balık olmasını istiyorum.koç bebeğinin özelliklerini okuynca tırstım.:k06:

hoşgeldiniz canım ya çok geçmiş olsun dikkat et kendine yarın doktoruna sor tavsiyelerde bulunur belki sana.. benimde doktor sağa yada sola yat dedi uymaya çalışıyorum ama uykuda düz dönüyorum uyanıyorum ki düz yatmışım heme dönüyorum ama inşş birşey olmaz  :amin: ayy canım hiç bakmadım benim bebenin burcuna  :ehi: :ehi: aklıma gelmedi  :k06: babasının burcu olamaycak bu yeter bana  :toothy10: :toothy10: :ehi: :ehi:

MERCİMEĞİM

16 Ocak , 2012, 15:53:37 #3025 Son düzenlenme: 16 Ocak , 2012, 15:57:30 MERCİMEĞİM
Alıntı yapılan: lagrima - 16 Ocak , 2012, 12:47:39
Alıntı yapılan: MERCİMEĞİM - 16 Ocak , 2012, 11:46:26

bende kuzenimi hiç sevem ve koç burcu ve 7 nisan doğumlu dua ediyorumki 7 nisana denk glmesin zaten koç olacak :D

canım aynen benimde kuzenim koç, hiç sevmiyorum ne kendini ne özelliklerini o yüzden istemiyorum onunda 4 nisan bari günü aynı olmasa..ama dr. ilk hafta gelir dedi... neyse kızlar bizim bebişler öyle olmıcak inşallah...onlar bize benziycek..
nilcim çook saol bende senin gibi yıkarım yıpranmasın..zaten ütüde dezenfekte eder kıyafetleri..buarda çok geçmiş olsun bol bol sıcak şeyler içmeye çalış..günde 10kez hareketini hissediyorsan hiç sorun yok..yani her hareket kıpırtı saycaksın mesela 3 kez arka arkaya vurdu 3..sonra iki kez kıpırtı hissettin 2 gibi bana da hastayken öyle gibi gelmişti hareket etmiyormuş gibi dr bişi yok..bebeği çok ciddi bisorun olmadıkça etkilemez grip falan dedi..plasenta korur..galiba hareketleri biz hastalıktan dolayı hissetmiyoruz..rahat ol bence...maşallah canım bizim tombişlere..ben normal çok istiyordum engel olcak bıdık galiba..neyse sağlıklı olsunda inşallah....
bana da dr..soluna yat bebek en ii ozaman besleniyor dedi..bende düz yada sağıma dönük uyanıyorum ama bişey olmaz dedi dr..sen yine soluna dön uyu dedi...

MERCİMEĞİM

kızlar buarada bizim bebiş yine yüzünü göstermedi çok utangaç olcak sanırım..bu durum babasının çok hoşuna gidiyo..afferin kızıma diyo..dr. bi ordan bi burdan uzun uzun bakmaya çalıştı iki elini de yüzüne kaldırdı dr.un verdiği fotoda suratının önünden kordon  geçiyor elleri falan var..ya bi göremedik acaip merak ediyorum hiç fotojenik değil minişim  :k06:

__nil__

Selam arkadaşlar günaydın?nasılsınız?inş herkes için çok güzel bir gün olur.
Bugün bizim kızımla kontrol günümüz doktora gidicez.Ondan erkenden uyandık.Geberiyorum uykusuzluktan zaten gece hiç uyuyamadım hem öksürmekten hemde doktora gitmeden önce hep uykum kaçıyor :BangHead: Artık sonra dinlenirim ne yapalım bu günlük böyle olsun.Çok merak ediyorum kızımı.Kilosu boyu nasıl olmuş büyümüş mü sağlığı yerinde mi diye öğrenmek için sabırsızlanıyorum.doktora bisürü şey sorucam bu defa unutmayyaım diye kağıda yazdım  :toothy10:
Bakalım bu kontrole babaneside gelicek kızımın.İnş güzell hayırlı haberlerle dönerim buraya.görüşmek üzere :hello:

MERCİMEĞİM

Alıntı yapılan: __nil__ - 17 Ocak , 2012, 09:42:25
Selam arkadaşlar günaydın?nasılsınız?inş herkes için çok güzel bir gün olur.
Bugün bizim kızımla kontrol günümüz doktora gidicez.Ondan erkenden uyandık.Geberiyorum uykusuzluktan zaten gece hiç uyuyamadım hem öksürmekten hemde doktora gitmeden önce hep uykum kaçıyor :BangHead: Artık sonra dinlenirim ne yapalım bu günlük böyle olsun.Çok merak ediyorum kızımı.Kilosu boyu nasıl olmuş büyümüş mü sağlığı yerinde mi diye öğrenmek için sabırsızlanıyorum.doktora bisürü şey sorucam bu defa unutmayyaım diye kağıda yazdım  :toothy10:
Bakalım bu kontrole babaneside gelicek kızımın.İnş güzell hayırlı haberlerle dönerim buraya.görüşmek üzere :hello:

Günaydınn canımmm bizde iyiyiz güzel kızımla geldik... :love9:
inşallah çok güzel haberle geliceksiniz canım...ben de kontrol öncesi bi garip oluyorum..1 gün öncesi acaip gergindim..ne bilim insan bilinçaltında ya kötü bişi derse falan die korkuo sanırım ben acaip gergiindim ağladım ağlıycam..eşime bile dedim çook gerginim saçmalayabilirim diye...ama öyle yapmamak lazım bebişi de geriyoruz..hiç iyi birşey değil..sonuçta maşallah bebişlerimiz çok iyi rahat olmamız lazım...hayırlısıyla git gel canım iyi haberlerini bekliyoruz... :flowers:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

nilcim güzel haberlerlen gel insallah  :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: bende bugün nst gircem bakalim  :dontknow: :dontknow: hayirlisi gelince yaz merak ederim  :k06: :k06: :opucuk:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar: