2012 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan belkis_nur, 04 Temmuz , 2011, 21:08:57

« önceki - sonraki »

bihterp3416

Alıntı yapılan: gulum22 - 15 Ocak , 2012, 21:25:31
Alıntı yapılan: bihterp3416 - 15 Ocak , 2012, 21:03:10
Alıntı yapılan: gulum22 - 15 Ocak , 2012, 20:59:02
gec kalmadin ya cnm alirsin bende 30.haftamdan sonra tam almaya baslamistim zaten insan gördükce aliyo cogunuda internetten aldim aynisi magazalarda vardi ama internet kolayima geldi  :k06: :k06: sonradan odasini alirsin nolcak zaten hemen odasinda kalmicak ya  :k06: bende ilk aylar yanimda yatmasi icin sepet aldik sonrasinda odasinda gecicek ins  :love7: ay su son zamanlarda gecsinde artik kizima kavusayim valla sabirsizlaniyom  :k06: :k06: nerdeyse 6haftam kalmis  :nazar: :love7: :muzz: :muzz: :muzz:
bende öyle yapmayı diüşünüyorum canım internetten de bakacam ama işte eşim çok internetten alma taraftarı değil bakalım ikna ederim inşş.. ya bide ben herşeyde öyle kararsızım ki hiçbirşey alamıyorum ne kendime ne bebeğime kararsızım artık hastalık gibi geliyor bana nasıl atarım üstümden bilmiyorum  :crybaby2: şimdi ben nisanda doğacam ya üç altı aylık yaz kıyafetleri alayım dimi işte kaç aylık alacağımı hiç bilmiyorum  :dontknow: :dontknow: ayy canım sabırsızlanıyorsun rabbim sağlıkla kucağına aldığın günleride gösterir inşş  :amin: azcık kalmış canım sabret normal istiyon demi sen
cnm bende öyleydim valla al al alistim valla  :ehi: :ehi: bi basla gerisi gelir valla  :k06: ilk zamanlar soguk olur belki kislik al sonrasini yazlik alirsin  :opucuk: bende öyle yaptim cogunluk ama uzun kollu burda yaz cok olmadigi icin üsümesin kizim  :love7:
canım bir başlasam zaten gerisi gelir de başlayabilirsem tabi :caca: zaten kırkıydı falan filandı onlar için takımları var temmuzdan sonrada yazlık giydiririm herhalde iki üç ay yazlık giyer bura soğuk zaten eylülde başlarız yine kışlıklara öyle hesaplar alırım canım ..

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

demin sormusun normal dogummu istiyon diye evet cnm normal istiyom ama tembel kizim hala poposunun üstünde oturuyo daha dönmemis  :caca: :caca: :k06: :k06: böyle devam ederse zorunlu sezeryan olcak hic de istemiyom ve korkuyom  :-ooo hayirlisi olsun  :amin: :amin: babasi diyo kizim dön sen sana kocaman ayicik alcam  :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: sende normal istiyon dimi  :icon_scratch:
:nazar: :nazar:

lagrima

bende iyiyim çok şükür ama baya yoruldum temizlik falan yaptım belim koptu bugünn. hamilelikte mide yanmalarım dısında iyi..

bihterp3416

Alıntı yapılan: gulum22 - 15 Ocak , 2012, 21:32:50
demin sormusun normal dogummu istiyon diye evet cnm normal istiyom ama tembel kizim hala poposunun üstünde oturuyo daha dönmemis  :caca: :caca: :k06: :k06: böyle devam ederse zorunlu sezeryan olcak hic de istemiyom ve korkuyom  :-ooo hayirlisi olsun  :amin: :amin: babasi diyo kizim dön sen sana kocaman ayicik alcam  :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: sende normal istiyon dimi  :icon_scratch:
anladım canım inşallah döner ozaman daha doğrusu hangisi hayırlıysa o olur inşş :amin: :amin: bak bak şimdiden baba işini biliyor  :toothy10: ayy benimde doğum nisan 18 gibi ya babası diyorki biraz geç doğarsa 23 nisanda götürürüm stata derim bak kızım herkes senin doğum günün kutluyor  :toothy10: :toothy10: öyle gülmüştümki zavallı kızımda inanacak diyorum..  :ehi: :ehi: canım vallahi ben nedesem yalan olur bir hafta sezeryan olacam diyorum bir hafta normal öyle gidiyor bakalım son aya ne kalacak çok korkuyorum normal doğumdan zaten ağrı eşiğimde düşük ne yapacam bilmiyorum..  :crybaby2: doktorum sezeryan taraftarı değil ama hiç konuşmadım doğumu 30. haftadan sonra konuşurum herhalde  :k06:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: lagrima - 15 Ocak , 2012, 21:33:47
bende iyiyim çok şükür ama baya yoruldum temizlik falan yaptım belim koptu bugünn. hamilelikte mide yanmalarım dısında iyi..
benimde belim cok agriyo ayakta cok durunca  :-ooo mide yanmasi bende hemen hemen hergün var  :icon_pale: süt ic soguk iyi geliyo ama bi süre  :k06:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: bihterp3416 - 15 Ocak , 2012, 21:43:49
Alıntı yapılan: gulum22 - 15 Ocak , 2012, 21:32:50
anladım canım inşallah döner ozaman daha doğrusu hangisi hayırlıysa o olur inşş :amin: :amin: bak bak şimdiden baba işini biliyor  :toothy10: ayy benimde doğum nisan 18 gibi ya babası diyorki biraz geç doğarsa 23 nisanda götürürüm stata derim bak kızım herkes senin doğum günün kutluyor  :toothy10: :toothy10: öyle gülmüştümki zavallı kızımda inanacak diyorum..  :ehi: :ehi: canım vallahi ben nedesem yalan olur bir hafta sezeryan olacam diyorum bir hafta normal öyle gidiyor bakalım son aya ne kalacak çok korkuyorum normal doğumdan zaten ağrı eşiğimde düşük ne yapacam bilmiyorum..  :crybaby2: doktorum sezeryan taraftarı değil ama hiç konuşmadım doğumu 30. haftadan sonra konuşurum herhalde  :k06:
hayirlisi olsun cnm ben nedense normalden hic korkmuyom  :k06: :k06: sezeryandan korkuyom  :-ooo ya benimki diyo sezeryanlan olcaksa 9.subatta olsun dogum günümde  :ehi: :ehi: :ehi: dedim oldu bebek erken gelcek senin yüzünden  :caca: :caca: :ehi: :ehi:

lagrima

Alıntı yapılan: gulum22 - 15 Ocak , 2012, 21:55:36
benimde belim cok agriyo ayakta cok durunca  :-ooo mide yanmasi bende hemen hemen hergün var  :icon_pale: süt ic soguk iyi geliyo ama bi süre  :k06:
benimde ayakta biraz kalayım belim benden ayrı hareket etmeye başlıyor. mide yanmam zaten her gün gece gündüz demeden var. süt ve soda iyi geliyor.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: lagrima - 15 Ocak , 2012, 22:28:50
benimde ayakta biraz kalayım belim benden ayrı hareket etmeye başlıyor. mide yanmam zaten her gün gece gündüz demeden var. süt ve soda iyi geliyor.
evet son zamanlar böyle zorluklar oluyo bebislermize feda olsun  :love7: ben bide cok su iciyom diye gece belki 15-20kere wc gidiyom  :sleepy1: :sleepy1: uyku filan kalmiyo zaten bide yoruluyom resmen  :ehi: :ehi:

__nil__

selam kızlar nasılsınız?biz pek iyi değiliz.eşim grip oldu yatıo dünden beri.bende öksürüom.karnım yine gündüzden beri taş gibi çok acıo.öksürüncede karnıma ağrılar girio.nasıl geçicek bilmiyorum.ıhlamur çayı içtim balla toz zencefil karıştırp yiyorum ama azalmak bilmiyor.o nedenle fazla giremedim bugün nete.karnım çok sert ve acıyor oturamıyorum pek.
bende dün gece ve bugün kızımın eşyalarını yıkadım kaloriferde kuruttum :k06: ütüledim.Çok az bir eşyası kaldı yıkanıcak.şimdilik yerleştirmedim kokulun torbalara koyup dolabına koydum doğuma yakın çıkarıp yerleştiricem ki doğuma kadar toz olmasın hemde güzel güzel koksun diye.
salı günü kontrol var ama yarın arıcam doktoru öksürük  için bi şurup söylesin bana da geçsin biran önce kendimi geçtim bebeğime yazık ben öksürünce ne hale gelio kimbilir

lagrima

Alıntı yapılan: gulum22 - 15 Ocak , 2012, 22:30:43
evet son zamanlar böyle zorluklar oluyo bebislermize feda olsun  :love7: ben bide cok su iciyom diye gece belki 15-20kere wc gidiyom  :sleepy1: :sleepy1: uyku filan kalmiyo zaten bide yoruluyom resmen  :ehi: :ehi:
ben cok su içemiyorumm ne yazık ki.. oda midemi rahatsız ediyor. son zamanla alakası yok ben başından beri böyleyim :) neyse Rabbim sağlıkla sıhhatle dünyaya getirmemizi nasip etsin. herşey ona feda olsun. okadarbekledim şikayet edermiyim :)

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: __nil__ - 15 Ocak , 2012, 22:54:12
selam kızlar nasılsınız?biz pek iyi değiliz.eşim grip oldu yatıo dünden beri.bende öksürüom.karnım yine gündüzden beri taş gibi çok acıo.öksürüncede karnıma ağrılar girio.nasıl geçicek bilmiyorum.ıhlamur çayı içtim balla toz zencefil karıştırp yiyorum ama azalmak bilmiyor.o nedenle fazla giremedim bugün nete.karnım çok sert ve acıyor oturamıyorum pek.
bende dün gece ve bugün kızımın eşyalarını yıkadım kaloriferde kuruttum :k06: ütüledim.Çok az bir eşyası kaldı yıkanıcak.şimdilik yerleştirmedim kokulun torbalara koyup dolabına koydum doğuma yakın çıkarıp yerleştiricem ki doğuma kadar toz olmasın hemde güzel güzel koksun diye.
salı günü kontrol var ama yarın arıcam doktoru öksürük  için bi şurup söylesin bana da geçsin biran önce kendimi geçtim bebeğime yazık ben öksürünce ne hale gelio kimbilir
as cnm hgdiniz  :opucuk: gecmis olsun doktoruna sor belki hamisler icin ilac verir  :dontknow: burdada hava buz oldu ev cok sicak yaptim kizimin esyalari kurusun  :muzz: :muzz: sanki anlastik da ayni günde yikamisiz  :k06: :k06: ben ama hepsini yikadim tenine deyecek herseyini yikadim   :love7: ama ütüyü dolabi gelince yapcam simdi kurusun posetlerim kokusu gitmesin diye cok güzel bebek kokuyo  :k06: :k06: benimde suan gene karnim tas kesildi valla aciyo  :-\ :-\

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: lagrima - 15 Ocak , 2012, 22:57:59
Alıntı yapılan: gulum22 - 15 Ocak , 2012, 22:30:43
ben cok su içemiyorumm ne yazık ki.. oda midemi rahatsız ediyor. son zamanla alakası yok ben başından beri böyleyim :) neyse Rabbim sağlıkla sıhhatle dünyaya getirmemizi nasip etsin. herşey ona feda olsun. okadarbekledim şikayet edermiyim :)
valla mecbur iciceksin  :laughing7: ben günde 1,5 yada 2lt iciyodum doktorum en az 3lt iciceksin dedi  :-ooo bide kis günü  :ehi: :ehi: :ehi: bende sikayet etmem asla bunlar tatli dertler  :hieyt: :hieyt: :hieyt:

__nil__

Alıntı yapılan: gulum22 - 15 Ocak , 2012, 23:01:35
Alıntı yapılan: __nil__ - 15 Ocak , 2012, 22:54:12
as cnm hgdiniz  :opucuk: gecmis olsun doktoruna sor belki hamisler icin ilac verir  :dontknow: burdada hava buz oldu ev cok sicak yaptim kizimin esyalari kurusun  :muzz: :muzz: sanki anlastik da ayni günde yikamisiz  :k06: :k06: ben ama hepsini yikadim tenine deyecek herseyini yikadim   :love7: ama ütüyü dolabi gelince yapcam simdi kurusun posetlerim kokusu gitmesin diye cok güzel bebek kokuyo  :k06: :k06: benimde suan gene karnim tas kesildi valla aciyo  :-\ :-\

evet cnm aynı günde yapmışız bende kıyafet,nevresim,battaniye uyku seti vs.aklına ne geliosa yıkadım.ütüledim de ama gene yerleştirirken çok buruşan varsa sonra düzeltebilirim tabi.eşime diyorum hiç bir şeyi bugüne kadar böyle zevkle yıkayıp ütülememiştim :k06: hepsi minik minik ama nasıl bir aşk ki zevkle yaptım hepsini.allah sağlıkla kullanmayıda nasip etsin inş.
günler yaklaştıkça sabırsızlaşıyoruz eşimde bende.az kaldı ne zaman gelcek acaba,diye hayal duruyoruz durmadan.inş sağlıkla doğarlar gülcüm.
zaten senin kızdan sonra eğer sezeryanla doğum yaparsam sırayı kaptırmam arkanızdan geliriz bizde :k06:

MERCİMEĞİM

16 Ocak , 2012, 11:11:24 #3013 Son düzenlenme: 16 Ocak , 2012, 11:13:56 MERCİMEĞİM
KIZLAR SELAMMMM....NİLDA'mla biz geldik...umarım herkes iyidir..
Haftasonu hiç giremedim biraz okumaya çalıştım yazdıklarınızı...biz cumrtesi dra gittik, kızım çok iyimiş ŞÜKÜRLER OLSUN  :amin: :amin: 1200gr, 37 cm iyi dimi kızlar :nazar:..dr memnun.. :muzz: :muzz:.suyumda iimiş.. :nazar: :nazar: :nazar:
dra kesin kız dimi dedim biz alışvriş yapıooz..kesin dedi tekrar baktı yap sen alışveriş dedi bizde babasıyla bisürü şey aldık biz pek bişi almamıştık ya...buarada dra sanki çok hareket etmiyo dedim..dr baktı herşeyi normal ve aşırı hareketli sen stresten hissedemiyosun dedi..biraz paniğim sanırım...bak şimdi hareket ediyo mesela dedi hafif hafif bişiler oluyordu içeride ben bunları bağırsak hareketim sayıyordum dedim..dr çok güldü:) meğer ben sadece en büyük darbeleri sayıyormuşum...pazar falan okadar hareketliydiki alışverişte resmen satıcının anlattıklarını dinleyemedim..kıza tekrar anlatırmısın karnımdan dışarı fırlamaya çalışan biri var konsantre olamıyorum dedim:)  :nazar: :nazar: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:
buarada dr kızdı çok kilo almışım geçen kontrolden beri(40gün) 5 kilo :y25: ama dr uyarmasa hiç sallamıyorum hiç...yeterki bebeğime doğuma zorluk çıkarmısın kilom..ömür boyu zayıftım şimdi kilo almanın keyfini çıkarıom resmen..bir sonraki kontrole kadar dikkat etcem 25 şubatta nasıl geçicek zaman bilmiyorum :S

MERCİMEĞİM

nilcim geçmiş olsun bende çok kötüydüm ama ıhlamur, nane limon, bal ii geldi şimdi çok daha iyiyim...öksürürken benimde karnım ağrıyordu ..  Allahtan çok öksürmedim umarım atlaırsın hemen...buarada gülle ikinizde yıkamışsınız çamaşırları şimdi daha çok içinize sinmiştir...kaç derecede, neyle yıkadınız...
ben daha yeni aldım bikaç parça şey..park yatak aldık henüz kurmadık..alt açma hastane çıkışı, kapı süsü, 5li parça, takım falan aldık babası normalde  bigünde ben bukadar para harcasam ikide bir şakasını yapardı bişiler söylerdi..şimdi helal olsun kızıma diyip duruyo...:)))
buarda ben de normal doğum çok istiyorum inşallah bebeğim için hangisi daha sağlıklıysa o olur, sezeryandan daha çok korkuyorum...dr. nisanın ilk haftası gelicek bence dedi..hayırlısı nezamansa ozaman gelir inş.. ben hep boğa burcu olsun isterdim birde 23 nisan bizim çıkma yıldönümümüzdü, çok güzel birgündü bizim için güzel bi anlamı vardı çok isterdik o güne denk gelsin ama hiç önemi yok..buarada en çok koç burcu olcak die korkardım 12 tane burç arasıdan tabi bunlarda saçma...sağlıklı mutlu bi bebiş olur inşallah :amin: :amin: :amin: