28 Nisan , 2024, 08:25:50

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ultrasona Sık Girmek Bebeğe Zararlı mı?

Başlatan sellini, 06 Haziran , 2011, 08:33:10

« önceki - sonraki »

sellini

Kızlar annem de kayınvalidem de ultrasona girme fazla diye bana kızıyorlar  :caca: Diyorlar ki zararlı bebeğe. Doktor da ikiz gebelik diye ilk aylarda haftada bir bakıp takip edilemesi gerek dedi.  :icon_scratch: Şimdi ben napsam çok kararsız kaldımmm  :dontknow: Bu Perşembe de dr. gideceğim. Ne yapmalıyım, bir akıl verin lütfen  :-\

[url=http://www

Aytii

yok deve ! okadarda tehlikeli degil ! sanki saatlerce mi inceliyolar Allahim yaaa

bu eskilerde çok bilmis konusmuyomu bitiyorum yani cix cix cix  ???

cnm sen dinleme kimseyi sonrada pismanligin fayda etmez ;) bence doktorunu dinle bu konuda ikiz bebeklerin var senin tabikide kontrol ettirmen lazim. ayrica alttan muayene genelde risklidir bebek için ultrasyon degil

sellini

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 06 Haziran , 2011, 08:35:54
yok deve ! okadarda tehlikeli degil ! sanki saatlerce mi inceliyolar Allahim yaaa

bu eskilerde çok bilmis konusmuyomu bitiyorum yani cix cix cix  ???

cnm sen dinleme kimseyi sonrada pismanligin fayda etmez ;) bence doktorunu dinle bu konuda ikiz bebeklerin var senin tabikide kontrol ettirmen lazim. ayrica alttan muayene genelde risklidir bebek için ultrasyon degil

Evet canım 3-4 dakika bile sürmüyor. Zaten karnımdan baktırıyorum öğrendiğimden beri. Alttan hiç baktırmadım.  :suclu: Benim de içim huzursuz olacak gitmezsem. Uffffffff ne kötü bu kararsızlık  :dontknow:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

sellini

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 06 Haziran , 2011, 08:58:09
CANIM DR NE DİYOSA ONU YAP  :icon_thumright:

Kevserciğim ben de öyle düşünüyorum. Ama gel gör ki içimde bir kurt düşürdüler artık  :sad1:  :cildir:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

sibel28

canm benimde kendi annem çok kızıyordu..çünkü annemin hamileliğinde ultrasona girdiği günler sancısı oluyormuş belkide psikolojikti..Annemde fazla girme diye tembihliyordu..Bende girdiğimi söylemiyordum :)..Bende çok sık girdim hiç bir sorun olmuyor..Girmemek daha tehlikeli ..Bebeğinin durumundan haberin olmuyo..İlk 3 ay sık oluyor ondan sonra ayda bir kez giriyorsun..

KasrıCinan

evet bende çok sık giriyorum.ilkten her hafta vajinal olarak bakıldı simdi ise 2 haftada bi gidiyorum ve hep bana vajinal bakıldı.banada kendi annem kayınvalidem sürekli girmek iyi değil ışınları zarar veriyor dediler.hatta :ehi: dedem bile anneme diyormuski habire doktora götürmeyin su kızı iyi değil o makinaya girip durmak diyormus :ehi: :ehi: ayy yaslı basıyla onu düsünüyor.elbet vardır zararı ama saatlarce durmuyoruz yani.tabi hak veriyorum.bende bazen rahatsız oluyorm.ama sıkıntılı bi durum varsa en iyisi sürekli kontrole gidip riski atlatana kadar bakmak.yoksa sonradan daha çok pişman olabiliriz.
sellini sende içini ferah tut birseycik olmaz suan mecbur bakılacak sana.zaten zararı olsa doktor da der.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

sellini

Kızlar randevumu öne alıp ultrasona girip geldim  :k06: Bebişlerimi gördüm teyzeleri. İkisi de iyilerdi maşallah  :nazar: Kalpleri de atıyor dedi dr.  :muzz:  :muzz: Ama ses olmadığı için duyamadımmm  :sad1: İdrar testi ve 8 tüp de kan verdim. Onda neye bakılacak bilmiyorum  :dontknow: aranızda yaptıran var mı hiç? Bana bilgi verir misiniz?  :flowers:

sellini

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 07 Haziran , 2011, 07:57:16
evet bende çok sık giriyorum.ilkten her hafta vajinal olarak bakıldı simdi ise 2 haftada bi gidiyorum ve hep bana vajinal bakıldı.banada kendi annem kayınvalidem sürekli girmek iyi değil ışınları zarar veriyor dediler.hatta :ehi: dedem bile anneme diyormuski habire doktora götürmeyin su kızı iyi değil o makinaya girip durmak diyormus :ehi: :ehi: ayy yaslı basıyla onu düsünüyor.elbet vardır zararı ama saatlarce durmuyoruz yani.tabi hak veriyorum.bende bazen rahatsız oluyorm.ama sıkıntılı bi durum varsa en iyisi sürekli kontrole gidip riski atlatana kadar bakmak.yoksa sonradan daha çok pişman olabiliriz.
sellini sende içini ferah tut birseycik olmaz suan mecbur bakılacak sana.zaten zararı olsa doktor da der.

Ben karnımdan baktırıyorum ama mecbur kalıyorum gitmeye canım yaaa. Dr. çağırıyor napıyım yani  :icon_scratch: Kızsalar da gidiyorum. İçim pek rahat etmiyor ama bebişlerimi de merak ediyorum. Görmek istiyorum onları  :toothy10:  :toothy10: Artık söylemiyorum ultrasona girdiğimi ben de napayım  :ehi:  :ehi:  :ehi:

banu_fth

Alıntı yapılan: sellini - 07 Haziran , 2011, 11:22:20
Kızlar randevumu öne alıp ultrasona girip geldim  :k06: Bebişlerimi gördüm teyzeleri. İkisi de iyilerdi maşallah  :nazar: Kalpleri de atıyor dedi dr.  :muzz:  :muzz: Ama ses olmadığı için duyamadımmm  :sad1: İdrar testi ve 8 tüp de kan verdim. Onda neye bakılacak bilmiyorum  :dontknow: aranızda yaptıran var mı hiç? Bana bilgi verir misiniz?  :flowers:

idrarda bi çok şeye bakılıyor .. iltihap bakteri protein yani kısaca şöyle anlatayım ..
idrarında kan var mı , yediklerinin vitamini idrarla çıkıyormu yoksa bebişe mi gidiyor , iltihap var mı .. gibi şeylere bakılıyor .
kan da da kan sayımı , ve bazı hastalıklar mikroplar var onlara karşı bağışık değilsen doktor tekrar kan testi istiyor ilerleyen zamanlarda .. ve öle bi çok değere bakılıyor .. pıhtılaşma var mı filan gibi hepsi gerekli ve önemli şeyler yani ..
güzel haberler alırsın inşallah  :amin: :nazar: :nazar:

sellini

Alıntı yapılan: eylül_üm - 07 Haziran , 2011, 11:27:07
Alıntı yapılan: sellini - 07 Haziran , 2011, 11:22:20

idrarda bi çok şeye bakılıyor .. iltihap bakteri protein yani kısaca şöyle anlatayım ..
idrarında kan var mı , yediklerinin vitamini idrarla çıkıyormu yoksa bebişe mi gidiyor , iltihap var mı .. gibi şeylere bakılıyor .

kan da da kan sayımı , ve bazı hastalıklar mikroplar var onlara karşı bağışık değilsen doktor tekrar kan testi istiyor ilerleyen zamanlarda .. ve öle bi çok değere bakılıyor .. pıhtılaşma var mı filan gibi hepsi gerekli ve önemli şeyler yani ..
güzel haberler alırsın inşallah  :amin: :nazar: :nazar:

O zaman doktora gitmekle çok iyi yapmışım :hello2: Eylülüm canım bilgilerin için çok teşekkür ederim  :opucuk: Bir de benim bebişler ultrasonda farklı çıkıyorlar 6 buçuk haftalık. Yani 1 hafta erken gösteriyor ultrason  :icon_scratch: Dr. dedi ki normal hep öyle oluyormuş sanırım hamileliğin başlarında. Önce çok korktum  :-ooo Ama normal deyince derin bir oh çektim  :suclu:

KasrıCinan

CANIMM ÇOK SEVİNDİM NE GÜZEL MASALLAH BEBİSLERİNE.AYY İKİ TANE ÇOK GÜZEL OLMALI. :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:BEN İLK GİTTİĞİMDE ÖĞRENMEK İÇİN DEVLET HASTANESİNE GİTTİM KAN VE İDRAR İSTEDİ DOKTOR.SONRA GEBESİN DEDİ.AMA Bİ ÇOK SONUÇ VARDI.SONRA KENDİ DOKTORUMA GİTTİM KAĞIDI ONA GÖTÜRDÜM İYİ OLDU GETİRDİĞİN KAN DEĞERLERİN FİLAN HEPSİ VAR DEDİ.BANA BASKA TAHLİL YAPMADI O YÜZDEN.BENDE BİRSEY YAPACAK MI İSTEYECEK Mİ DİYE BEKLEYP DURUYORUM.CUMA GÜNÜ KONTROLÜM VAR BENİMDE.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

laracroftt

sellını cnm benım doktor 3 haftada bır gel dıyor o oyle dedıgı ıcın gıtmıyorum o ne zaman cagırırsa... Doktora gore degısıyo demek kı  :icon_scratch:  bana yaptılar aynı testlerı ama benden 2 tup kan aldılar sonuclar guzel sıkıntı yok ama demır hapına erken baslıycazkı ılerde sorun yasamayalım dedı  ::)

...ŞehzadEfe...

genelde büyüklerimi dinlemeye çalışırım nihayetinde benden tecrübeliler diye ama benim doktorum da ilk zamanlarda da 2 hafta da bir çağırıyo du gittim en nihayetinde bu adamın işi bu boşuna doktor olmamış zararı olsa bu kadar hastayı riske atamaz işini biliyolarmış eskiden evlerde doğumvarmış doktormu varmışta gitsinler zamana göre değişiyo oooo belki bizim torunlara uzayda bakıcaklar teknoloji devrindeyiz
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var