Çocuğunuzu tavuk suyuyla büyütün

Başlatan Balböceği, 04 Haziran , 2011, 14:39:57

« önceki - sonraki »

Balböceği

Allah kabul etsin gulsah  :amin:

Bende kestirecem insallah  :amin:

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Lă_Tăhzen!

bendee bulundururumm tavuk suyuu aselın corbaları içinn hazır corbalarınkıde zaten hıc guzel olmuyor hıc almam  :igrenc:

çok sık olmasada tablet kullanırımm ama özellikle pilavlara

derbeder

cocugum olsa herhalde bende usenmem yaparim  :k06:
ama bazen oyle yorgun oluyorumki hazir corba yapiliyor illaki evde maalesef. bir ara yapmadim gecede olsa bir sonraki gunun corbasini yapip oyle yatiyordum, ama bir zaman sonra biraktim, cunku cok yorucu oluyor. ama kendi yaptigim corbalarada bulyon katacagima hic birsey katmam daha iyi. bekarkende babamin evinde hic bulyon denen birsey kullanmazdik. et veya tavuk suyu varsa kullanilir yoksa kullanilmazdi.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

****SeRaP-27****

benim kızıma sabah akşam ver tavuk suyuna çorba içer bıkmadı tiksinmedi kıyamam tavuğa da bayılıyor o yüzden hep kaynatıyorum çorbaası hep var hergün yiyor meleğim zararı olur mu acaba hergün yiyor çünkü akika kurbanı ne arkadaşlar benim bilgim yok kızım var kesmek mi gerekiyor
Allahımmmm binlerce kez teşekkürler sen evladımı koru ya rabbimmmmmmm

susanna

ben zaten evimde hazir corba yapmam bulyonuda pirinc pilavi yaptigimda koyuyorum
evde kemikli etim varsa muhakkak suyunu alir atarim buzluga  :laughing7:
et-kemik-tavuk suyu bebeklere nezamandan sonra verilebiliyor arkadaslar ilk sebze corbasina gectigi zamanlar agir gelmezmi ???
bilgi verirmisiniz ?

hümeyra_t_e

bende asla hazır kullanmam hatta dün kaynattım kemik suyu attım buzluğa.çok sağlıklıymış gibi öve öve yazmışlar bide hazır gıdaları

βαlκιz

Alıntı yapılan: ****SeRaP-27**** - 17 Ocak , 2012, 11:01:36
benim kızıma sabah akşam ver tavuk suyuna çorba içer bıkmadı tiksinmedi kıyamam tavuğa da bayılıyor o yüzden hep kaynatıyorum çorbaası hep var hergün yiyor meleğim zararı olur mu acaba hergün yiyor çünkü akika kurbanı ne arkadaşlar benim bilgim yok kızım var kesmek mi gerekiyor
Sual: Akika kurbanı nedir?
CEVAP
Akika, çocuk nimetine karşılık, Allahü teâlâya şükretmek için hayvan kesmektir. Akika hayvanı, kurbanlık hayvan gibi olmalıdır.

Sonra da kesilebilir. Her zaman kesilebilir. Kurban bayramında da kesilebilir. Resulullah efendimizin nübüvvetten sonra, kendisi için akika kestiği (Şir'a)da yazılıdır.

Akika kurbanı akikanın adı olduğu için akika kurbanı denilince kurbanda kesilmesi lazım değildir. Onu da kurban olarak söylenirse o zaman kurbanda kesmek gerekir. Akika kurbanını kurban edeceğim derse kurbanda keser.

Akika, çocukları belalardan, hastalıklardan korur. Kıyamette, anaya, babaya, ayrı bir şefaat ederler. Erkek çocuk için iki, kız çocuk için bir akika hayvanı kesilir. Kesilen akikadan kendisi ve zengin fakir herkes yiyebilir, pişmiş veya çiğ olarak zengin fakir herkese verebilir.

Akikayı kesmeyip bedelini fakire tasadduk etmek, akika yerine geçmez. Akika bedeli kadar din kitabı tasadduk etmek, akika yerine geçmez.

Şefaat etsin diye ölmüş çocuk için, torun için, hatta yaşlı kimse, kendisi için de kesebilir. Peygamber efendimiz de, kendisi için akika kesmiştir. Bunun için hangi mezhepten olursa olsun, herkesin akika kesmesi çok iyi olur.
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

Gecen bir yerde okudum.

Kemik suyunun o kadar cok faydasi yokmus..  ::)

Diyorki;

Kemik suyunu kaynatirken icine bir miktar sirke koyarsaniz

kemikten suya bir miktar calsiyum gecer.

doğangüneş

ben hep etin kendisini kullandım
beyaz veya kırmızı