KEÇİBOYNUZUNU HAMİLEYKEN YEMENİN BİR ZARARI VAR MI?

Başlatan ¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨, 03 Haziran , 2011, 12:19:05

« önceki - sonraki »

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Kızlar keçiboynuzu çok yararlıymış ve kan yapıyormuş buyuzden aldım yıyorum ama kafama takıldı internettede bir açıklama bulamadım hamilelik dönemınde keçiboynuzu yiyen varmı?yada bu konuya dair bir fikri olan,acaba zararlımıdır ki  :icon_scratch:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

asya81

Hamilelikte yaşanan kansızlık için keçiboynuzu yada keçiboynuzu pekmezi yenebilir.

Pekmezin çok iyi kaynak olduğu besin öğelerinden biri de kromdur. Dokuların krom içeriği hamilelikte, malnütrisyonda ve yaşla büyük ölçüde azalmaktadır. Krom, glikoz toleransa faktörünün yapısında bulunur ve insülin kullanımı ile glikoz metabolizmasını etkiler. Rafinasyon işlemi sonucunda gıdalardaki krom miktarının büyük ölçüde azaldığı göz önüne alınırsa keçiboynuzu pekmezdeki kromun önemi daha da belirginleşmektedir.

Bilgilendirmen için sağol tatlım :opucuk:geçen gün yediğimde belli beliriz bir kasılmam oldu hafifte agrım oldu korktum bende :-\
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

cnm faydalidir evet ama fazla tüketme

sen bence bu aralar hurma ye

geçen tv de bile gördüm doktor söyledi hamileler bol bol hurma yesinler dedi ;)

aytim hurma yedğimden beri bu kasılmalarım başladı taş gibi kesılıyorum top gibi oluyor karnım korktum yemıyorum hurma oyuzden  :sad1:

Aytii

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 07 Haziran , 2011, 18:33:07
aytim hurma yedğimden beri bu kasılmalarım başladı taş gibi kesılıyorum top gibi oluyor karnım korktum yemıyorum hurma oyuzden  :sad1:
hadi ya  :-\ demekki gerçekten dogumu kolaylastiriyo

neyse cnm dedigim gibi sen derin derin nefes al ver kendini kasma suyunu takip et.

sudenaz85

canım bu hurmadan kastınız hangisi haca gidenler getiriyo omu yoksa meyve olan hurmamı :icon_scratch: :icon_scratch:

ayy

kuzum hamişlikte bilmiyorum ama sperm sayısına inanılmaz etkisi var :k06: :k06:

sudenaz85

ayy