29 Nisan , 2024, 07:20:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ilk su ne zaman veriliyor

Başlatan eguzel89, 31 Mayıs , 2011, 14:54:32

« önceki - sonraki »

eguzel89

kızlar bebeğe su vermeye ne zaman başlanıyor
kurban olayım sana Allahım nazardan korusun:)

susanna

Alıntı yapılan: eguzel89 - 31 Mayıs , 2011, 14:54:32
yegenlerimde her emzirmeden sonra 1-2 damla su verirdi annem agzinda aft olusmasini engelliyormus tabii 40 ciktiktan sonra

Aytii

canim bütün doktorlar 6 ay su yok desede ben kesinlikle yanlis buluyorum. zaten bazisi itiraf ediyo. bize verilen talimat bu diyolar. halbuki 40 çiktiktan sonra su verebilirsin çay kasiginin ucuyla ;) ben mesela oglum dogduktan sonra ona çesme suyuda vermeyi dûsünüyorum. ama tabi öncesinde kaynaticam soguyacak sonra içircem

eguzel89

gülay t.

Canım yalnizca anne sütü aldığı süre boyunca su vermene gerek yok, ne zaman ek gıdaya geçersen su vermeye de başlamalısın. Emzirirken bebeğime su vermeye çalışmıştım birkaç kez içmek istemedi  demek ki vücudunun su ihtiyacı sütle karşılanıyor. Zaten sütün büyük kısmı sudan oluşuyor. Ama bebekleri yaz bebeği olanlar arada verebilir birkaç çay kaşığı, zaten susamışsa içecektir. Diliyle iterse ihtiyacı yok demektir. Yazın çok daha fazla terliyorlar belki ihtiyaçları olabilir.

AyNi

sadece anne sütü veriyorsan 6 ay gerek yok, ama mama da veriyosan, her mamadan sonra kaşıkla ılık su vermelisin... doktorum bana öyle demişti...

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: susanna - 31 Mayıs , 2011, 15:07:41
Alıntı yapılan: eguzel89 - 31 Mayıs , 2011, 14:54:32
yegenlerimde her emzirmeden sonra 1-2 damla su verirdi annem agzinda aft olusmasini engelliyormus tabii 40 ciktiktan sonra
bunu bende duydum 40 ını falan beklemedim 15-20 günlükken başladım
önceleri ilk 6 ay su vermeme düşüncesindeydim ama yazın diyarbakır çok sıcak
vücutta su kaybı olması ciddi bir rahatsızlık verecem kuzuma  azar azarda olsa
bazen şimdi bile kana kana içme modunda oluyo ama ben 3-4 çay kaşığı içiriyorum

ecrin.su79

ben 6ay vermemiştim sadece anne sütü verdim zaten gerekte yok böbrekleri tam gelişmemiş olduğundan suyu hazmetmeleri zor oluyormuş doktorlar tavsiye etmiyor ek gıdaya başladıktan sonra vermiştim hiç bir zararını görmedik çok şükür hatta eşimin işi dolayı ş.urfada oturuyorum 55, 60derece sıcaklık oluyor yaz bebeği olduğu halde vermedim anne sütünün 100de 90nı su içeriyormuş Allahıma şükür kızım çok nadir hastalanır doktormuz gelişimini çok beğeniyor :basardim:şimdi iki yaşında 1aylıkta hamileyim yine ilk 6ay su vermeyi düşünmüyorum :D

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Susuz olabilir mi her ne kadar vücudununun yüksek bir bölümü su olsa da :-ooo
Oğlumun sarılığı da uzamıştı doktor içirebildiğin kadar su içir dedi ya da rezene :icon_thumright: Rüzgar en az 30-50cc içerdi ve onun sayesinde atlattık :amin:
Hele ki kavurucu sıcaklarda yazık günah su verilmez mi hiç..

Aytii

su vermenin zarari olmaz vermemek zararli olur ;)

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

βαlκιz

bende devamlı su verdim ilk günden başlamıştım

mamada içiyolardı
doktorumuzz mama içiyosa su verme demişti  :ehi:
mamayı suyla yapıyosun ne gerek var demişti  :caca: manyak doktor
ama ben verdim
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

CardeleN

bizim doktor da sen bol su iç dedi, ama ben de yazın vermeyi düşünüyorum.
Yüreğime hoş geldin...

eguzel89

ben günde en az 4 litre su içen biriyim zaten verme dediler valla ama annem arada çay kaşığıyla ver diyo