29 Nisan , 2024, 17:04:19

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

astigmatı olanlar??

Başlatan ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥, 11 Mayıs , 2011, 21:22:57

« önceki - sonraki »

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

sağ gözümde sph0,25  cyl0,50  ax161

sol gözümde sph 0  cyl 0,75 ax180

bilenler varsa bu değerler nasıl :icon_scratch: :icon_scratch:

gözlük kullanmamı tavsiye etti doktor ama netten bakıyorum lens te mantıklı geldi :icon_scratch:

bilgisi olan varsa tecrübelerinden yararlanmak istiyorum

xxcansuxx

bence bu değerlerde lens kullanma... bu numaralarda lens yokda sanırım çünkü lensin numarası gözlük numarasından daha düşük oluyor çünkü birebir lensin üzerine takıldığı için lens nolar farklı olur... sağda 0.25 miyop 0.50 astigmat var axslar gözlük ayarlanırken önemli...bu gözlüğü alırsan drun söylediği gibi net görürsün ama gözün alışıp tembelleşebilir de... yenide keratit atlatmışsın buda bulanık görmene sebep olabilir...

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Ben henüz çocukken 4 yaşındayken gözümde kaymayı annem fark ediyor doktora gidiyoruz astiğmat çıkıyor 0.25 ye 0.50 idi numaralarım yaklaşık 10 sene gözlük kullandım ve gözlerim sıfıra indi çok şükür :amin: Dinlendirici gözlük kategorisine bile girebiliyordum bu durumda.Lens senin kendi tercihin canım benim :icon_thumright:

xxcansuxx

küçükken kaymalar gözlükle düzeltiliyor... kaslar topluyor gözlükle ama şimdi bu yaşta gözlükle sıfırlanmaz dediğim gibi çıkarınca bile huzursuz olup sürekli gözlük kullnmayı isteyeceksin eskiden gözlüksüz bu kadar bulanık görmüyordum diyeceksin... tercih meselesi doktorun dediği gibi yaşam kalitem artsın mükemmel göreyim diyorsan kullan  :icon_thumright: :icon_thumright:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

cansuu ne yapayım kararsız kaldım şimdi

çok aşırı bi durum yok anlıyosundur sende değerlerden

gözlük alırsam zaten takmam sürekli çok nadir takarım

az önce görümcemle konuştum o da bana da verdiler dedi gözlükle daha bulanık görüyodum takmadım dedi

ben de almasam mı ne yapsam :icon_scratch:

lensleri tekrar okudum da o çok zahmetli be her gece çıkarıyosun suyunda bekletiyosun

en ufak bi mikropta göze çok fazla zararı var aman en iyisi doğalllık

gözdecim senin adına sevindim ne güzel 0 a inmiş değerlerin

tabi yaşın faktörü büyük

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

cansu yeni keratit atlatmışsın demişsin

sence bulanık görmemde faktörü var mııdır :icon_scratch:

çünkü bende bu düşüncedeyim bu hastalıktann  önce hiç bulanıklık farketmedim

Aytii

benimde var malesef. yani Fransadaki doktorum var demişti. burdaki yok dedi. ama ben hissediyorum olduğunu. resimlerden bile anlaşılıyo kaydığını gözümün  :-\

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 12 Mayıs , 2011, 13:14:20
benimde var malesef. yani Fransadaki doktorum var demişti. burdaki yok dedi. ama ben hissediyorum olduğunu. resimlerden bile anlaşılıyo kaydığını gözümün  :-\
[/quot

peki gözlük kullanıyormusun ya da astigmat olduğu kesinleştimi :icon_scratch:

derbeder

Alıntı yapılan: ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥ - 11 Mayıs , 2011, 21:22:57
sağ gözümde sph0,25  cyl0,50  ax161

sol gözümde sph 0  cyl 0,75 ax180

bilenler varsa bu değerler nasıl :icon_scratch: :icon_scratch:

gözlük kullanmamı tavsiye etti doktor ama netten bakıyorum lens te mantıklı geldi :icon_scratch:

bilgisi olan varsa tecrübelerinden yararlanmak istiyorum

Merhaba ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

oncelikle gecmis olsun, ins. cabucak tamamen sikayetlerinden kurtulursun.

goz degerlerin bence cok kotu degil, hatta kotu bile degil. ilerleyen yaslarda zaten yakin gorememe sorunlarimiz olacak.

benim sag gozum -1,5 ve sol gozum -2 ve yaklasik 3-4 senedir lens kullaniyorum. Daha oncesinde bi 6 ay kadar gozluk kullandim. Iyiki boyle birsey icat etmisler diyorum ve yatip kalkip sukrediyorum dersem yeridir. Ozellikle basortu taktigim icin kendime fazla yakistirmiyordum gozlugu ve lens takmaya karar verdim. Ama bir turlu takip cikarma isleminde basarili olamadim bir sure. Daha sonra bir kac ay ara verip tekrar denedim ve ne gariptirki bu sefer daha iyi takip cikariyordum. Birseye muhtac olmak cok sinirimi bozuyordu ve surekli disarda yururken, arabada vs. gozlugumu takmam gerekiyordu. Disarda biri el salliyordu bana ve ben geri el salliyordum ama kim oldugunu bilmeden. Disaridan iceriye girdigimde soguktan sicaga gozlukler buharlaniyordu, yagmur yagarken islaniyordu. Bu yuzdende aslinda tum zorluklarina ragmen lensleri tercih ettim, hayatimi kolaylastiracagi icin...iyikide etmisim.. Insana gozlerine dokunma dusuncesi korkunc gelsede zamanla alisiyorsun ve gozluk kullanmak istemiyorsun bile. Gerci takip cikarirken dokundugun gozlerin olmuyor, lenslerin oluyor.

Allah nasib ederse gozlerimi bir gun lazerletmeyi dusunuyorum, ama henuz buna cesaretim yok

Benim en zorlandigim sey gozlerimde lensler varken koltukta uyukladigim zaman gozlerimde kuruyor ve cikarmasi bir kabus haline geliyor, ama bu tamamen benim tembelligimden kaynaklanan bir durum. Normalde tv karisinda filan uyuyacagimi anladiysam lenslerimi cikarip gozluklerimi takiyorum boylece yataga giderken sadece gozlugumu cikarmak zorunda kaliyorum.

aslinda 6 aylik kontrollerine gittigin surece ve yapman gerekeni yaptigin surece kullanmasi rahat birsey lens.

Buarada lens kullananlarinda bir adet gozlukleri olmak zorunda, cunku gozlerin enfeksyon kapmasi halinde lenslerini kullanmaman gerekir. Bu yuzden mecburen gozluk kullanmak gerekir. Ama bakarsin sende hic mikrop kapma olmaz ve rahatlikla kullanirsin. Bu bunyeden bunyeyede degisen bir durum. anlatildigi kadar korkunc degil, ama dogru kullanildigi taktirde....
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥ - 12 Mayıs , 2011, 13:16:51
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 12 Mayıs , 2011, 13:14:20
[/quot

peki gözlük kullanıyormusun ya da astigmat olduğu kesinleştimi :icon_scratch:

evet gözlüğüm var. pc ve tv önünde kullan dedi doktorum. bende genelde öyle yapardım ama sonra bıraktım. çünkü gözlüğü çıkarınca gözlerim bi tuhaf oluyodu  :-\ 0,25 olarak verdi gözlüğü bana. dinlendirici diye. ama dediğim gibi artık takmıyorum bile. göz ne kadar gözlüğe alışırsa okadar tembelleşiyo çünkü. ama şöylede bişey var. astigmat olanlar ilerde ciddi göz kaymalarıda yaşayabiliyolarmış. Allah korusun  :amin: ben farkettimki gözlüğü kullanmayınca daha rahatım oyüzden takmıyorum

suzannn

BENDEDE ASTİGMAT VARMIŞ AMA DR. LENS KULLANAMAZSIN DEDİ SOLDA VARMIŞ ASTİGMAT SAĞDA YOKMUŞ GÖZLÜK KULLANIYORUM

oslemturgay

bnmde sol gözümde çıkmıştı kendimi bildim bileli sol gözüm hep etrafı buzlu camdan izler gibiydi.. sağ gözümde ona inat kimsenin göremediği küçüçük birşeyi bile görür..10 yaslarındayken annem 2 değişik doktora götürdü beni doktorlar gözlük verdi yengenin dediği gibi iyce bulandı ortalık. takmadım zaten doktorlar demişti gözlüğün bi faydası olmaz 3 yaslarındayken getirilmesi lazımmış ozaman tedavi edilebilirmiş dedi artık gözün ne ilerler nede geriler böyle gider demişti.çoçugun olursa onu mutlaha 2-3 yaslarındayken getir bakalım ırsi olabilir demişti. suan gözlük kullanmıyorum gözlerimdende hiç bi şikayetim yok.. sağ gözüm kapalı olmadıkça  :) geçmiş olsun :opucuk:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥ - 12 Mayıs , 2011, 13:13:54
cansu yeni keratit atlatmışsın demişsin

sence bulanık görmemde faktörü var mııdır :icon_scratch:

çünkü bende bu düşüncedeyim bu hastalıktann  önce hiç bulanıklık farketmedim
olur canım keratit bulanık görmeyi çok etkiler iltiahabi bir durum atlatmışsın ama yine de hemen gözlük vermeleri ne kadar doğru olur ki damlaların bitti ve birşey kalmadıysa birkaç ay sonra gözlerinde netlik eskisine döner... bak sende yazmışsın hastalıktan önce net görüyormuşsun bekle... zaten bu değerlerde gözlük almana gerek yok takamam da demişsin... birde psikolojik olarak bulanık gördüğüne takılma hiç bu durumdan kurtulamazsın yoksa... geçmiş olsun :opucuk:

xxcansuxx

astigmat rahatsızlığı da zaten sürekli bulanık görmez bazen netleşir bazen bulanıklaşır...
bu yaşlarda az miyop olması ilerisi için iyi aslında yakın gözlüğüne ihtiyacımız olmayacak tolere edecek... :opucuk:
birde derbeder arkadaşım laser düşünüyorsan 1 yıl numaralarının değişmemiş olması gereekiyor gözlerinin uygunluğuna bakıyorlar eğer uygunsa çok basit bir işlemle gözlükten kurtuluyorsun... onunda sonunda 15 gün yada 1 ay batmaları oluyor sürekli gözyaşı damlası kullanıyosun bu arada bu kadar...

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

ayy ne karışık durumlr :-\ :-\
cansucum teşekkür ederim bilgilendirdiğin için :opucuk:

evet değerlerim kötü değil şükür :amin:

ben düne kadar mmeğer ne kadar net görüyormuşum

doktor gözbebeğimi büyüten damla damlattı daha iyi görebilmek için

bi kaç saat bulanık görceksin dedi ve ben hiçbiey göremiyordum sattimi telefonndadi yazıları özellikle yakını uzak daha netti

bu durum bi kaç saat dedi ve bende hala etkisi var 2 gün oldu acayip bulanıklaştı görmem öyle böyle değil

bu damladan kullanan oldumu ne kadar sürer bu durum :dontknow: