EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

Emine

Balkız her yaşın ayrı bir zorluğu ve güzelliği var işte annelikten emekli olunmuyor :)

Goncacım çok iyi anlıyorum seni ben de Ceylinden önceki kürtajım için aynı şeyleri düşünüyorum doktorlardan bir tanesi biraz daha bekle bakalım demişti ama kürtajımı yapan doktor beklersen kanama olur sana zarar gelir vs hemen alalım dedi sonradan Ceylini de boş gebelik diye almak istemişti bu kez bayağı beklemiştim. Şimdi ilkinde de bekleseydim ilkokul 2 ye geçecekti diye düşünüyorum hep  :'( İçim rahat değil ama günahı o doktorun boynuna artık olan oldu o zaman da çok ağlamıştım babası Miray için o ilk bebeğimiz Allah onu bize gönderdi geri diyor. Kaderimiz böyleymiş .. Allah evlatlarımıza uzun sağlıklı ömür versin. Sen de tekrar hamile kalıp bebeğine kavuşursun canım inşallah.  :amin:

ponçik

Sağol canım  :opucuk:
kendimle başbaşa kalıp uzunca düşününce yeniden bir bebek sahibi olma fikrim yavaş yavaş ortadan kayboldu
Evet  :-\
Yeniden anne olmak istemiyorum ben
Kararımı ve düşüncemi henüz eşimle paylaşmadım , onun bu konuda bana hak vereceğini sanıyorum
Bebekken ya da çocukken birbirlerine eşlik etmeleri beraber büyümeleri fikri gözümün önüne gelince gerçekten gülümsüyorum
fakat
işin mantık tarafı bu hayallerime perde oluyor
Büyüdüklerinde ,okul hayatlarında ya da  aile olduklarında birbirlerine ne kadar vakit ayıracaklar , belki ayrı şehirlerde yada ayrı ülkelerde ...
biri mutlu olunca diğeri de mutlu olacak, ama biri üzülünce diğerinin aklı hep onda olacak , ona destek olmak için çabalayacak
Kendinden fedakarlık yapacak, eşinden,arkadaşlarından, dostlarından belki de çocuklarından zamanlarını çalacak ...vs.vs.
bir sürü sebep var ,
belki de bebeğimin olmaması bunları düşünmem için bir sınavdı benim için
Bugünden itibaren gerçekten de 2.çocuktan vazgeçtim
Eğer birgün korunmamıza rağmen %1 de olsa bir bebek verirse Rabbim, onu da hayırlısı neyse o olsun diyerekten dünyaya getiririm ama isteyerek yeniden bir bebek sahibi olmayı , kızımın bir kardeşi olması fikrini tamamen rafa kaldırmış bulunuyorum  :hıhı:

ponçik

eşime bebekten vazgeçtiğimi nedenleriyle beraber anlattım
bunu konuşurken akşam saati sahilde yürüyorduk , nedense etraftaki tekneler, karşı sahilden vuran ışıklar , yıldızlar ,ayın gölgesi vs.daha çok ilgisini çekti , yooo romantizmle filan alakası yok  :laughing7: sürekli konuyu değiştirdi
en sonunda sinirlendim ben de  :caca:
bunları düşünmen için erken , herşeyin hayırlısı deyip konuyu kapattı  :icon_scratch:
ne açıdan erken acaba , konu kapanınca bir daha da sormak istemedim
erkenden bahseden adam 40 yaşında , bense 33  :k02:
hadi bakalım diyorum
noktayı koyuyorum (.)

Balböceği

Ben senin yerinde olsam hicbirseyden vazgecmezdim ...

Herseyi zamaninda yasamak lazim.. Dusuk, kurtaj gercektende zor anlamayan bilemez.

Tekrar hamile kalirsam yine ayni seyler olurmu bu ve bunun gibi sorular hic bitmiyor.

9 ayi kafayi yiyerek gecirdim ama cok sukur Allah'im korktugumda yere ugratmadi.

icini ferah tut gonca HERSEY GUZEL OLACAK  :flowers: :flowers:

derbeder

Alıntı yapılan: g10ca - 12 Temmuz , 2011, 11:43:55
eşime bebekten vazgeçtiğimi nedenleriyle beraber anlattım
bunu konuşurken akşam saati sahilde yürüyorduk , nedense etraftaki tekneler, karşı sahilden vuran ışıklar , yıldızlar ,ayın gölgesi vs.daha çok ilgisini çekti , yooo romantizmle filan alakası yok  :laughing7: sürekli konuyu değiştirdi
en sonunda sinirlendim ben de  :caca:
bunları düşünmen için erken , herşeyin hayırlısı deyip konuyu kapattı  :icon_scratch:
ne açıdan erken acaba , konu kapanınca bir daha da sormak istemedim
erkenden bahseden adam 40 yaşında , bense 33  :k02:
hadi bakalım diyorum
noktayı koyuyorum (.)
eminim yasadiklarin cok zor gecmistir ama zamaniniz varken bence hazir oldugunuzda kardes olayini dusunun derim.

inan ben her seferinde Allaha sukrediyorum ve surekli anneme tesekkur ederiyorum dualar ediyorum kardeslerimide dogurdugu icin.
kardes olmasi cok baska. hatta neden bir kac tane daha dogurmadin diyede kiziyorum kadina  :k06:

inan ilerisi icin cocugunu dusunuyorsan kardes fikrini dusun derim sana. gerci bunlari sende biliyorsundur ama ne bilim ben mesela isterdim bir kac tane daha kardesim olsun. et tirnaktan ayrilmaz ve inan her basin sIkistiginda sana ilk onlar yardim ediyorlar gerek maddi gerek manevi. Allahim acilarini gostermesin bana  :amin:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

ponçik

13 Temmuz , 2011, 09:41:50 #13475 Son düzenlenme: 13 Temmuz , 2011, 09:44:01 g10ca
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 12 Temmuz , 2011, 13:57:40
Ben senin yerinde olsam hicbirseyden vazgecmezdim ...
Herseyi zamaninda yasamak lazim.. Dusuk, kurtaj gercektende zor anlamayan bilemez.
Tekrar hamile kalirsam yine ayni seyler olurmu bu ve bunun gibi sorular hic bitmiyor.
9 ayi kafayi yiyerek gecirdim ama cok sukur Allah'im korktugumda yere ugratmadi.
icini ferah tut gonca HERSEY GUZEL OLACAK  :flowers: :flowers:

Edacım çok güzel yazmışsın, Allah yavrularımızın acısını göstermesin, şimdiki aklım olsa 1 yaşındayken daha bi çocuk daha yapardım , ama işte ailevi bi takım sıkıntılar da oldu , valide hanım meğerse bebeğimi kaybettiğime çok sevinmiş, iyi ki olmamışmış diye konuşmuş o zamanlar  :y25: bunları duyunca çok üzüldüm  :crybaby2:  geçen gün de yemek masasında misafirler varken bebek konusu açılmıştı, misafirlerden biri akraba yeni evli bebek düşünüyorlar vs..
valide de "bebek kokusunu çok özledik ne güzel hemen olsa da sevsek" deyince benim yüzüm düştü ağladım ağlayacağım , kafamı kaldıramadım masadan
zaten o gece vazgeçtim işte , yine de Allaha hep dua ediyorum , günahı benimse çekiyorum zaten sürekli aklımda , ama kaderimizde varsa, yine olacaksa hiç birşey için isyan etmeyip hayırlı olanı isteyeceğim

Alıntı yapılan: derbeder - 12 Temmuz , 2011, 14:25:00
eminim yasadiklarin cok zor gecmistir ama zamaniniz varken bence hazir oldugunuzda kardes olayini dusunun derim.

inan ben her seferinde Allaha sukrediyorum ve surekli anneme tesekkur ederiyorum dualar ediyorum kardeslerimide dogurdugu icin.
kardes olmasi cok baska. hatta neden bir kac tane daha dogurmadin diyede kiziyorum kadina  :k06:

inan ilerisi icin cocugunu dusunuyorsan kardes fikrini dusun derim sana. gerci bunlari sende biliyorsundur ama ne bilim ben mesela isterdim bir kac tane daha kardesim olsun. et tirnaktan ayrilmaz ve inan her basin sIkistiginda sana ilk onlar yardim ediyorlar gerek maddi gerek manevi. Allahim acilarini gostermesin bana  :amin:

kardeşimi ben de çok seviyorum, birbirimize hep destek olmuşuzdur ama iki kız , ikimizde ayrı ailelelrde , eskisi gibi görüşemiyoruz ne biliyim mutsuz oldugu zaman daha çok düşünüp üzülüp kendime gelemiyorum aklımdan çıkmıyor  tabiki abla olarak bunu yapmam gerekir ama bazen de olmasaydı daha mı iyi olurdu tek başıma ...oofff işte anlatamıyorum içimdekileri çok karmaşık duygulardayım

sanırım depresyondayım imdaaaat  :cildir:

derbeder

bizim bi tanidigimiz var goncacim ve kadinin 2 tane kizi var. zamaninda 3. cocuga hamile kalmis sanirim erkek cocuguymus ve aldirmis. sebebide calisiyoruz calisip ev alalim vs vs dusunceleriyle. suanda 3-4 tane evi var kirasi geliri var, ama o kadar pismanki anlatamam.
keske bir kac tane cocuk daha yapsaydim sanki ev aldikta icindemi oturuyoruz deyip duruyor. en cokta tabiiki bebegini aldirdigi icin uzuluyor pismanlik duyuyor. yani zamanin ve imkanin varsa gercekten bir muddet sonra simdi olmasa bile tavsiye ederim. gerci ben henuz anne bile degilim, boyle bir akil vermek benim haddim degil. ama gercekten Rabbim bana ilerki zamanlarda evlat sevgisini tattirirsa, verirse 1-2 tane degil 4-5 tane olsun isterim. ha tabiki belkide 17 yasinda baslamak gerekirdi o kadar cocuk yapmak icin belki gec kalmisimdir tabii orasini Rabbim bilir.

ha ama erkek cocugunda olabilir ilerde inan kizinin kucugu oldugu halde bacisina nasil sahip cikar inanamazsin. dedigim gibi belki suanda degil ama ilerisi icin bence dusun. hani mantigimda su: yapabildigin kadar degil bakabildigin kadar!..
heleki bakmak gibi bir sorunun sanirim, cunku kayinvaliden basinizda. zaten sen kendi durumunu maddi manevi kendin daha iyi bilirsin ve eminim zamani geldiginde bu karari sen kendin vereceksin  :)

Balböceği

Gonca bebegin dustu cennette insallah  :amin:

Ama bebeginin dusmesi senin sucun degil, O nun bi kere nasibi yokmus ve senin layigin degilmis.

Allah sana o'nu layik kilsaydi eger sen damdanda atlasan  o bebek dusmezdi.

Sucu bi kere kendinde arama .. Kayinvalidenin sevinmesine birsey diyemem belki baska sebebi vardi  ::)

Zamanin varken ikinci bi cocuk hicte kotu fikir degil. Asil olan zamani gectikten sonra duyacagin pismanlik.

Hayat bazen risk almak lazim  :k06: insallah hakkinda hayirlisi olur  :amin:

Ha bu arada zehra'ya katiliyorum biz iki kardestik bi abim var 3. bi kardesim oldu ama gec oldu ..

ponçik

:flowers: Teşekkürler desteginiz için , bakalım zaman ne gösterecek
Allahım öncelikle isteyip de olmayanlara versin İnşallah  :amin:

tabi bu arada geçen ay doktora gittiğimde sağ overde kist var dedi , beraber olduğumuzda sağ tarafımda ağrım oluyor belki de istesek bile bebek olmayacak, ya da 2 ay sonra kontrole gittiğimde doktor bebek yaparsan kistinden kurtulursun diyecek bilemiyorum  :dontknow:

derbeder

evet canim birazda zamana birakmak lazimdir belkide. bakalim mevlam ne eyler, ne eylerse guzel eyler  :amin:

buarada kistin varsa adet oluyormusun gonca?

ponçik

kist oldugunu yeni öğrendim , öğrendikten sonra 1 kez adet oldum , o da gününde geldi, normal zamanında bitti  :icon_thumright:

derbeder

kist adet olmayi etkilemiyor yani? hmm tesekkurler canim. ins. seninde kistin yok olur. ben sogan suyunun kisti kuculttugunu duymustum, ama tam bilmiyorum. insan kendi basina doktorun tavsiyesi olmadan birseyler denemeyede korkuyor dogrusu.

ponçik

Benimki belki çikolata kisti değildir , bilmiyorum ki , ama şubatta bebeğim gittikten sonraki adetlerim biraz düzensizleşti, 28 günde olurken bazen 26 bazen 29 belli olmuyor , benim annemde de kist vardı, o da soğan suyuyla tamamen yok etti, hatta doktor yumurtalığını almak isterken sonraki kontrolde kistin gittiğini görünce çok şaşırmıştı, bazen insan kendi kendinin doktoru oluyor, İnşallah senin de hayırlısıyla yavrun gelir  :amin:

derbeder

amin goncacim insaAllah hayirlisiyla saglicakla gelsin yeterki  :love9:

ponçik

:flowers: HAYIRLI KANDİLLER SAYFAMIZIN GÜZEL ANNELERİ  :flowers: