EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ertl

kızıma kreşte kuran öğretiyorlar  bu kitaplara benzer bir kitaptan hiç sıkıcı değil boyayarak faliyetlerle öğretiyorlar

kızım şimdiden bir kaç sure ve dua öğrendi

kuran öğrenmede de bayağı ilerldi

inşallah 2.dönem kurana geçecek

bide  bizden söz aldı eğer kurana geçerse süpriz doğum günü yapacaz

hem okulunda hem evde
:k06: :k06: :k06:

ponçik

Eminecim teşekkürler  :opucuk:

Tuğbacım maaşallah Ranaya , zaten senin eşin de din görevlisiydi yanlış hatırlamıyorsam, evde konuya hakim bir anne baba varsa , çocuk da doğal olarak çabucak öğreniyor , aferin kuzuya  :aferin:

Bizim okul maceramız , pardon yeni sınıf maceramız, ikinci gün Eylülün öğle uykusu uyumamasıyla  , eve dönüş yolunda uyuyup 12 saat hiç uynamamasıyla devam ediyor  ;D
o da bu yeni düzene alışacak tabi ki
her sabah bugun okul var mı diye sormuyor en azından severek gidiyor  :nazar:

Lily Wonka

23 Aralık , 2010, 20:37:14 #13352 Son düzenlenme: 23 Aralık , 2010, 21:00:23 Lily Wonka
Goncagülüm, buralardayım ben! :opucuk: Evet, bir süredir uğramıyorum, ama gördüğünüz gibi eninde sonunda ziyaret ediyorum sayfamızı.. Öyle başkaları gibi tamamen ortadan kaybolmam söz konusu bile olamaz yani! ::) ;)

Biz 3 kız hala evdeyiz. Hayatımızda hiiiçbir değişiklik yok. Bi ara bi taşınma mevzuu vardı gündemimizde (Gonca hatırlarsın..) ama erteledik. Yaz başında olcek sanırım, bakalım.. Şubat-Mart gibi de haftanın 3 günü Hira ve belki haftanın iki yarım günü de Mina anaokuluna gidecekler inşallah. Yani Direnç'le öyle planladık ama gene de belli olmaz tabii.. Ben artık tam 2 yıldır, 7-24, tabiri caizse büyükbaş hayvanlar gibi (ki onlar bile otlanmaya hava almaya falan çıkıyorlar) eve kapalı yaşamaktan, bir Allahın kulundan (kocam hariç) zerre kadar manevi destek görmeden çocuk büyütmeye çalışmaktan depresyonun dibine vurmuş vaziyetteyim. Dışardan bakan anlamıyor. Ama içerden 1-2 insanın bildiği ve üzüldüğü bir durum bu. Neyse....

Mina hala cokkudu cokkudu meme emiyor. Önümüzdeki 1 ay içinde kati surette kesme çalışmalarına başlıyorum. 2 yaşını doldurur doldurmaz yani. Kim bilir ne gümbürtü kopacak.. Çünkü benim minik tatlı böceğim resmen bir memekeş! :( :laughing7: Öyle böyle değil yani..

Sonra gene uğrarım inşallah.

Hepinize kocamaaan öpücükler,

Gözde - Hira - Mina

ponçik

Alıntı yapılan: Lily Wonka - 23 Aralık , 2010, 20:37:14
Hepinize kocamaaan öpücükler,

Gözde - Hira - Mina

bu üç güzel bayana  öpücükler için teşekkür ederiz :flowers:
Gözdecim manevi olarak nasıl destek olsam ki sana  :-\ sen böyle kestirip atınca da üzüldüm bak şimdi , en azından hayatında gücünü hissettiğin, seni asla yarı yolda bırakmayacak tam destek alabileceğin en önemli insan , eşin var  :icon_thumright: Allah kimseye muhtaç etmesin her zorluk aşılır, bu minik kuzular iyice büyüsün o zaman çektiğin sıkıntıları tatlı anılar olarak hatırlayacaksın , buna inan  :aferin:
taşınma olayınızı ertelemek bile daha iyi olmuş olabilir, hem yazın yeni bir eve yeni mekana taşınmak daha bi heyecan yaratır  :sunny:

biz de 2.çocuk için eşimle prensipte anlaştık  :ehi: ama ne zaman çalışmalara başlarız  onu bilmiyorum ,
c.tesi günü Ortaköy'e gittik, boğazköprüsünün altından geçerken eşim Eylüle "kızım hadi dilek tut bakalım, köprünün altından geçiyoruz" deyince "kardeşim olsuuuun " diye bağırdı  :laughing7: belki dileği gerçek olur kimbilir  :love9:

okuldaki gidişatımız çok iyi , 5 gün gitmeye iyice alıştı, haftasonları bile , biran önce okula gitmek için gün sayıyor , akşamları en geç 21.30 da yataktayız
haftasonu kuzeni gelmişti , öyle kudurdular ki, saat 22:00 ye geliyordu ve bizimkilerden ses çıkmayınca odasına gittiğimde , Eylül kuzeniyle yatağa yatmış hadi uyuyalım akşam oldu uyku saati geldi vs... konuşmalarını duydum  ;D bi hoşuma gitti ki anlatamam
benim minik meleğim büyümüş de kendi yatarmış artık  :aferin:  :nazar:

ponçik

ponçik

yeni yıl geldiiiiii heeeeeeeeey uyanııın
sayfamızın güzel bayanları
nerdesiniz  :hieyt:  :hieyt:

ponçik

hüzünden_gelme

04 Ocak , 2011, 09:40:44 #13357 Son düzenlenme: 05 Ocak , 2011, 09:39:46 g10ca

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: güzel cevap ama :ehi: :ehi:

anita

Merhabaaaa,
Ayy uzun zman oldu hiç konuşamadık sizinle.. .....Biz sürekli gribal durumlarla uğraştık uzun bir süre.. Hala da bitmiş değil.. Bir Kayra bir Lukas derken sırayla hastalanıyorlar.. İyi düşünmek istiyorum iyleşsinler..
Neyse fazla kalamıcam.. biraz işim var..
herkesi çok öpüyorum..

ponçik

Anitacım çok geçmiş olsun , havalar malum tabi , ne kadar dikkat etsek de hastalıktan kaçamıyor çocuklarımız
Allah dermansız dert vermesin
biz de seni öpüyoruz  :opucuk:

ponçik

ponçik

selam bayanlar , iyi akşamlar

dün akşam yatarken aklıma geldi acaba Beril doğum yaptı mı  :dontknow:  kızına kavuştu mu , Melis nasıl davranıyor kardeşine

Gülay ne yaptı acaba , yeniden bi bebiş haberi verecek mi bize

Aslıcım seni de arayamadım ne zamandır , umarım senin hamileliğinde gayet sağlıklı devam ediyordur  :flowers: seni ve Defne bonusu öpüyorum, isim buldunuz mu yeni boncuğa

beril

baktim goncacik beni merak etmis ben de cevap veriim dedim.yok sekerim daha 32+2 haftalik daha var yani,ama bitsin hayirlisiyla bir an once, sola yatmaktan solum curudu :suclu: 15 kilo almisim doktor canima okuyo,ama napiim tutamiyorum,simdi calismayida biraktim habire elim dolaba gidio slklntldan, ama ben melis de 40 kilo almistim bilionuz :toothy10: 102 kiloyla gittim doguma :toothy10:ama sonra gene 59 a dustum evlendiimdeki kiloma ,o yuzden cok endiselendmiyorum,bi de yaz zamani daha kolay veririm gibi gelio. sonracima doktor normal dogum diyo,birinci normal oldugu icin. 4 kiloya kadar dogurursun dedi bana :y25:   korktum,hayirlisi ben zaten normal istiorum,birinci normal olmusken ikinci niye sezeryan olsun,hem ben sezeryandan daha cok korkuyorum,Allah bi aksilik cikarmazsa hayirlisiysa normal olcek.onun disinda bisey yok,ayni hersey...ismini ece dusundum ama ariyorum hala bulamiyorum soyle kyfime gore

ponçik

:ehi: süpersin Beril yaaaa akşam akşam güldürdün beni , demek sol yanın çürüdü , kıyamam yaaa   :aferin:
az kalmış doğum iznine ayrıldın sanırım , tekrar çalışacak mısın  :dontknow:
Melisin okulu nasıl gidiyor onu yazmamışsın  :k06:
bence 15 kilo gayet iyi ama sen yine de eski günlerini hatırlayıp bol bol meyve sebze yesen hem daha sağlıklı olur hem de az kilo alırsın gibime geliyor , tabi burdan söylemesi kolay , Allah hayırlısıyla normal doğum yapmanı nasip etsin, benim de 2.olursa ve aksilik olmazsa normal istiyorum tabi ki  :love9:

ponçik