EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

Emine

Gonca ve Ayşegül paylaşımınız için teşekkürler.Müsait bir zamanda okuyacağım ve bakacağım Ceylin durmuyor şu anda alelacele bi göz atayım dedim.
Özgülcüm teşekkürler iyi yolculuklar.
Pınarcım sana da iyi haftasonları
Jbcuncum Ecrinime buradan da maşallah demeden geçemeyeceğim  :nazar:  :opucuk:
Veeeeeeeeee
  :love9: İyi ki Doğdun Melis Alaraaaaaaaaaa.. Ailenle nice mutlu yıllara güzel kız   :love9:

jbdun

selam kızlar,
bugün kimsecikler uğramamış buraya, herkes gezmelerde galiba ;)

bense bugün hep temizlikle uğraştım, perde-cam silme falan... halıları yıkamaya verdik çarşamba gününe kadar halısız kaldık, bakalım ecrin hanım napcak ay bi de hep fayans her taraf, soğuk oluyo halısız ::) kala kala yine 4makina ütüm kaldı  :cildir:

esin ve emine tşk ederim  :flowers:
ayşegül valla maaşallah çeşit çeşit deniyorsun, ben daha o kadar çeşit yapamıyorum, daha doğrusu anca yapsam yapsam haftasonu yapabilirim, bayramdan sonra denemelere başlarım, şu biber yerine kabak kullandığın tarifi ben yapıyorum zaten sebze çorbası olaraktan  :laughing7:
brokolili olanını ben de deniyim  :icon_thumright: tekrar teşekkürler ;)
kuzu etli domatesli tarhana mı yaptın dün yağıza? yemiştir inşallah :amin:

jbdun

goncacım aklıma geldi, unutmuştum yazmayı ,
eylüşümün EEEDİ ve EEDÜÜ diyen dillerini yerim  :hungry: :nazar:

Tebessüm :)

jbdun farkettiysen linkteki mercimek çorbası, sebze çorbası değil :laughing7: napıyım yağız sıkılıyo hep aynı çeşit olunca haklı olarak, ben de deneme yamulma yoluyla bişeyler yapmaya çalışıyorum :y25:

jbdun

farkettim tabi benim sebze çorbasının bikaç malzeme eksiği, ve adı mercimek çorbası  ;)
ellerine sağlık canım,yağızçok şanslı , senin gibi bir annesi olduğu için  :love9: :opucuk:

puysal

Kızlarrrrr kızım yürüyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :muzz: :muzz: :muzz: :occasion5: :occasion5: :occasion14: :occasion14:
afferin kızıma dimi ama :aferin: :aferin:

bugün çay bahçesine gittik. üzerinde kapsunlu bir kazak vardı.. hadi artık elimi tutma bak ben kapşonundan tutuyorum korkma dedim.. bir bakstım bizimki anlamış gibi bıraktı elimi yürümeye başladı.. Aaaaaaaaaayyyyyyyyyyyyy nasıl oldum anlatamam..

Herşeyin bir zamanı saati var.. Aceleci olmamak lazımmış anladım en sonunda:)))

Tabi kızımı bol bol yürüttük.. arada denge kaybı oluyor ama sürekli tetikteydik.. Şimdi evdede öyle yürüyor :))))

Ayyyyyyy nasıl mutluyummm anlatamammmm :love7:

sevda

:D :D :D :D çok sevindim çok güzel bir duygu onu tahmin edebiliyorum bizde yaşayınca anlıyorum seni allah hep böyle güzel günleri yaşamanızı nasip etsin... :amin:

jbdun

pınarcım gözün aydın canım  :opucuk:
nehirciğime de  :aferin: :nazar:

burcu-emir

ya kızlar siz bitanesiniz  :opucuk: ne güzel bir site bu yiyorum büyüyorum.teşekkür ederim size  :flowers:
pınarcım çok sevindim,allah sana kızının tüm güzelliklerini göstermek nasip etsin  :nazar: ,nehirciğe  :opucuk:

rica ederim burcu 8) afiyet olsun capon balığıma :opucuk:
pınarr hayırlı olsun canım, çok sevindim..nehirciğimi öpüyorum  :opucuk: :nazar:
jbdun kıs o sebze çorbası diil, mercimek çorbası ;) mercimeği az olursa sebze çorbası olur tabii. ayyy muhabbete bak ya :D  tamam ortak paydada buluşalım anacım, sebzeli merrrcimek  çorbası :occasion14: :ehi:

Alıntı yapılan: jbdun - 07 Ekim , 2007, 22:24:51
ellerine sağlık canım,yağızçok şanslı , senin gibi bir annesi olduğu için  :love9: :opucuk:
:opucuk:

ponçik

Alıntı yapılan: puysal - 07 Ekim , 2007, 22:45:20
Kızlarrrrr kızım yürüyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :muzz: :muzz: :muzz: :occasion5: :occasion5: :occasion14: :occasion14:
afferin kızıma dimi ama :aferin: :aferin:

bugün çay bahçesine gittik. üzerinde kapsunlu bir kazak vardı.. hadi artık elimi tutma bak ben kapşonundan tutuyorum korkma dedim.. bir bakstım bizimki anlamış gibi bıraktı elimi yürümeye başladı.. Aaaaaaaaaayyyyyyyyyyyyy nasıl oldum anlatamam..

Herşeyin bir zamanı saati var.. Aceleci olmamak lazımmış anladım en sonunda:)))

Tabi kızımı bol bol yürüttük.. arada denge kaybı oluyor ama sürekli tetikteydik.. Şimdi evdede öyle yürüyor :))))

Ayyyyyyy nasıl mutluyummm anlatamammmm :love7:

hadi gözün aydın Pınarcım , Allah kazasız belasız günler göstersin Nehirciğime , malum yürüme olayı başlayınca her tarafında gözün olacak derler  ;D  sevincini paylaştığın için de teşekkür ederim  :opucuk: en az senin kadar sevindim  :hello2:

Alıntı yapılan: ayşegül - 07 Ekim , 2007, 22:01:51
ben de deneme yamulma yoluyla bişeyler yapmaya çalışıyorum :y25:

Ayşegül alemsin yaaaa  :toothy10: sabah sabah beni güldürdün ya Allah da seni güldürsün

Jbdun bende aynen dün bütün gün temizlikle uğraştım , camları da silecektim ama artık dermanım kalmadı  :sad1: bi de terli terli kızıma yemek yedirip sonra iş yapmaya devam ettim , akşamdan beri öksürüyorum  :'( 
bu arada kızımda kaç gündür öksürüyordu, dün peditusa başladık , Dr.umuz 3 gün kullan , ateş olursa görüşelim dedi  :y25: inşallah bi sorun olmaz

Esincim tickerınız çok güzel, çok yakışıklı çıkmış Timur , güleç yüzlü yavrum benim  :opucuk:  ba-ba-ba demesi bile yetiyor dimi, ama merak etme bi konuşup pir konuşunca da ne zaman susacaklar diye bekleyeceğiz sanırım  :D

biz dün kızımın dedesine (babama) gittik, orada kaldık, park yatağınıda götürdük, mışıl mışıl uyudu prensesim :nazar:
bugün deeeeee TEYZESİ bakacak kızıma  :hello2: bakalım başedebilecekmi bizim yumurcakla  :laughing7: bende durmadan arıyorum , en sonunda "ablaaaaaaa yeter , beceremiyceeeem bişey olursa ben ararım " dedi  :suclu: ;D

herkese güzel bir hafta diliyorum kızlaaaaar  :sunny:  :hello:  :opucuk:

ayşen

kızlar selammmm, geçen çarş yaşgünümüzü kutladık, çok güzel geçtiii. arkadaşlarımız vardı hep, bir de annemler. tuna da çok eğlendi :) salı akşamından süsledik salonu, en eğlenceli kısmı oydu :) çarşamba da annem geldi, yiecek içecek telaşı... hazırladığımız şeyler hep yendi, fazla fazla yapmadık ztaen iyi oldu. uzuuun zamandır (1 yıldır) görmediğimiz görümcem ve oğlu da geldi, pek beklemiyodum ama, geç de olsa geldiler :) oğluşum 1 yaşına girdi , çok güzel bişey bu ya.... o akşam daha 1,5 aylık kızları olan arkadaşlarımız var, onlar da bizde kaldı. gece 4 e kadar oturduk, tabi ertesi gün ve cuma günü baya yorgun geçti :)  bebişi görseniz çokkk tatlı minicik :) ufak doğmuştu, ş,imdi 3,800 gr, bi de gelinlik gibi bembeyaz bi elbise giydirmişler, acaip tatlıydı :)

cmt günü de kontrole gittik. mmr ve su çiçeği aşılarını oldu, çok ağladı yavrum ama neyse ki şimdi iyi. 2 si bir arada çımış oldu. 625 gr almış kuzum  :aferin: :hello2: :muzz: :basardim: o kadar aydan sonra süper birşey bu. boyu da 1,5 cm artmış, doktorumuz bütün gelişmelerini çok iyi buldu ve en önemlisi şu orktuğum kontrolden yırttık :D  :muzz: kan alınacak diye aklım çıkıyodu, gerek kalmadı dedi, gelişime devam edince. bir dahaki kontrolümüz 15 ayda. hediye gelmişti, spor ayakkabıları vardı, kinetix, onlara baktı, bunlar güzel kullabnabilirsiniz dedi, bir de reebok ve adidası önerdi. kösele ortopedik ayakkabı istemiyorum dedi. henüz yürümüyor ama emekliyor, emeklemesine izin verelim mi, elinden tutup yürütelim mi dedim. izin verin tabii, o yapabileceği zaman zaten yürür dedi.. bize birkaç kişi aman emekletmeyin alışır  geç yürür falan demişti de... onun dışında vitaminlere ve demire devam.  çinkoya da 15 aya kadar devam edicekmişiz, o zaman duruma göre kesebilirmişiz. vitaminleri de o zaman tekrar değerlendircekmiş. böyle işte, bu haberlerle acaip mutlu olduk hafta sonu o gazla evde bi temizlik , kociş gece yarısına kadar yardım etti  :laughing7:

ve işte yaşgünü resimleriiii :)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

ayşen

ilk resim mulumunuz izre babası ve tuna...
ikinci resim görümcem ve tuna
üçüncüsü ailecek biz :) (tunanın gözü ortada oyanayan çocuklarda :) )
son resim de  ben, kucağımda minik prenses deren, yanımdaki liseden arkadaşım burcu ( o da 2 aylık hamile :basardim:) diğeri de derenin annesi ebru ve tuna

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003

ayşen

08 Ekim , 2007, 14:16:28 #9269 Son düzenlenme: 08 Ekim , 2007, 14:20:26 ayşen
affınıza sığnarak birkaç resim daha....  ::)

ilki deren ve tuna sonraki sabah :)
2.si pastamız (eminecim bunu seçtik, nasıl? ha bu arada gerçekten de 37 verdik  :laughing7: çok ilginç, 1 lira indirmişler galiba  :icon_scratch: çok teşekkr ederiz tekrar tavsiyen için ;)
3.sü annem
4. babam ve tuna, zeytinli ekmek yerken :)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003