EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

Zara82

kizlar bir ricam olacak....cocuklariniza günlük neler veriyorsunuz....bana bir yazarmisiniz? Tr de cok karisan oldu benimde kafam karisti...da
simdiden tesekkürler

Lily Wonka

04 Eylül , 2007, 00:13:36 #8656 Son düzenlenme: 04 Eylül , 2007, 03:28:22 Gözde
Zehra'cım hoşgeldiniz! :hello2: Yeşil ışığının tekrar yandığını görmek ne güzel!..:D
Çok geçmiş olsun kuzuma, üzüldüm gerçekten..:-\ Böyle arka arkaya.. çok hırpalanmış olmalı.. Umarım kısa sürede toparlanır güzel bebeğim..:)
Canım, bizim son 1 aydır günlük programımız üç aşağı beş yukarı şöyle:

(Sabah 8-9 arası uyanıyor.)

9-10 gibi kahvaltı (klasik malzemeler..)
Öğlen 12 gibi süt (ortalama 180 cc)
Öğleden sonra 2 gibi yoğurt/meyve
Akşama doğru 5-6 gibi etli bir yemek..
Akşam 9-10 gibi süt (ortalama 180 cc)

(Akşam sütünden hemen sonra gece uykusuna geçiyor.)

Ve bu arada, eğer uyanırsa geceleri + sabah işe giderken ve akşam işten gelince emziriyorum (gluk gluk yutuyor Allah ne verdiyse..:D)

Anita'cım, siz de hoş geldiniz sefalar getirdiniz.. Kayra'mızı da seni de çok özledik.. İlk fırsatta bolca foto ekle de biz de hasret gidermiş olalım bu sayede..
Sorularına gelince,
1. Bu ayın sonuna doğru inek sütüne başlıyoruz (SEK-günlük..) Aynen bala da..
2. Uygun nitelikte yemekler olursa yediriyorum Hira'ya (zeytinyağlı, domatesli, az tuzlu, v.s. gibi..) Ama özellikle dert edinmiş değilim, artık bizim yediğimiz yemeklere geçsin diye.. Hala ona özel tencere kaynıyor yani bizim mutfakta..;)
3. Memeden kesmeyi düşünmüyorum.. Sütüm biliyorum ki az geliyor, ama olsun.. Çünkü koruyucu, yatıştırıcı ve bilimum mucizevi özelliği, ben usanmadan vermeye ve o aynı arzuyla emmeye devam ettiği müddetçe baki.. bunu da biliyorum..;) 2 yaşına kadar böyle gider herhalde..

Gülay'cım, maşaAllah yakışıklı Galatasaray'lıma..:D :nazar: Ben de Ayşegül gibi, Caner kuzusunun büyüdükçe babaya benzediğini düşünüyorum..;) (mendil ister misin canım? :( :ehi:)

Pınar'cım, demek pıtırcığım ilk bağımsız adımlarını atmaya başladı ha? :occasion5: Çok sevindim gerçekten..:nazar: Ara vermiş olmasını kafana takma bence, önemli olan bu ilki gerçekleştirmesi, biliyorsun.. Devamı öyle ya da böyle gelecek..

Şerife'cim, sen de hoşgeldin canım.. Sen neler planlıyorsun bakalım Berat oğlumuzun doğum günü için? Şu an ticker'ınızı göremiyorum ama Berat'ın doğum günü Ceylin'den 5-6 gün önceydi diye hatırlıyorum sanki..:icon_scratch: Onu da şimdi senin mesajı görünce hatırladım, yoksa düne kadar ben başı Ceylin kuzusu çekecek sanıyordum..

Emine'cim, şu atlı karınca deneyiminin detaylarını da yazsaydın.. Merak ettim tepkisini minik cadının? ::) :D

Lily Wonka

04 Eylül , 2007, 00:40:22 #8657 Son düzenlenme: 04 Eylül , 2007, 00:42:20 Gözde
"Buluşma" için tek bir sıfat kullanmam mümkün değil.. ilginç, heyecanlı, eğlenceli, keyifli, hareketli(:laughing7:) ve daha pek çok şeydi benim için..

Buluştuğum dostlar, sizleri bilmem ama, 2 Eylül-2007, unutulmaz anıların saklandığı rafa özenle yerleştirildi benim kişisel arşivimde..;)
Gonca, Pınar, Esin, Özlem, eşleri ve dünya tatlısı kuzuları; mis kokulu, ipek tenli kuzuları.. Sizleri görmek, tanımak gerçekten çok keyifliydi..:)
Hayatta herşey ama herşey daima gönlünüzce olsun....

Gelelim fotoğraflaraaaaa..;D
Posta posta eklemeye başlıyorum,

1. Masamızdan genel bir görüntü..
2. Esin ve Timur (ve birazcık Gonca..:laughing7:)
3. Eylül ve babası..
4. Pınar ve Nehir..

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Lily Wonka

04 Eylül , 2007, 00:51:30 #8658 Son düzenlenme: 04 Eylül , 2007, 00:55:52 Gözde
Devam..

1. Bir dizi Uyuyan Güzel.. (Ortadaki istiridye kabuğunda Nehir incisi var..:D)
2. Uyuyan Güzel Nehir..
3. Uyuyan Güzel Eylül..

vee vee veeeeeee,
4. Uyumayan Prens Selim!!! :ehi: :toothy10: (bi ara azıcık kestirmişti ama..;))

Lily Wonka

Devam..

1. Hira ve Timur tavlada kapışırken..
2. İlk oyunun galibi Hira..:D
3. İkinci oyunun galibi Timur..:D
4. Nehir ve babası..

Lily Wonka

04 Eylül , 2007, 01:17:02 #8660 Son düzenlenme: 04 Eylül , 2007, 01:46:19 Gözde
Devam..

1. Hira ve Selim - İlk tanışmaları.. (Selim pusetinin oyuncağına sulanan Hira'ya uzunca bir süre burun deliklerini şişirerek tehditkar naralar savurdu ama korkutmayı başaramadı! :ehi: eee, kimin kızı..8))
2. Selim ve babası..
3. Hira ve babası..
4. Hira ve annesi..::)

desree (Özlem)

Sabahtan beri resim bekliyodum Gözdem eklemiş GÖzdeeee sen yarın işe gitmicen mi? sitede 3 kişiyiz bu arada iki kişi de msn deyiz ama sen yarın işe gitcen davet edemiyorum o yüzden :-\ resimler süpeerrr bıcırıklar çok tatlı çıkmış :icon_thumright: hepsine maşallah :nazar:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

Tebessüm :)

sadece üçümüz kaldık forumda :laughing7: yorumlarım sonra. beni özleyin anacığıım...

Lily Wonka

Veee işte toplu pozumuz (sanıyorum Gonca'larda babalı versiyonu da var..;))
Timur'cuk o ara çok ağladığı için bizim makine ile çekilen karede yer alamamıştı sevgili anneciğiyle..:-\

Lily Wonka

Alıntı yapılan: desree (Özlem) - 04 Eylül , 2007, 01:18:37
Sabahtan beri resim bekliyodum Gözdem eklemiş GÖzdeeee sen yarın işe gitmicen mi? sitede 3 kişiyiz bu arada iki kişi de msn deyiz ama sen yarın işe gitcen davet edemiyorum o yüzden :-\ resimler süpeerrr bıcırıklar çok tatlı çıkmış :icon_thumright: hepsine maşallah :nazar:

Gidicem tabii..:-\ Ama benim genel yaşayış şeklim bu be tatlım; 2 gün 4-5 saatlik uykuyla kendimi helak edip 3. gün spatulayla kazısan çıkaramayacağın kıvamda yaklaşık 10 saat kadar uyuyorum..:ehi: :toothy10: Aslında bugün bayılmam gereken 3. günümdeyim ama her nasılsa pilim dayanmaya devam ediyor.. Duracell midir nedir?! :ehi: :toothy10:

msn sohbetine bir başka gece iştirak etmekten onur duyiciim efenimmm..;)
Size hayırlı geceler..:opucuk: :wave:

desree (Özlem)

Alıntı yapılan: Gözde - 04 Eylül , 2007, 01:39:34

Gidicem tabii..:-\ Ama benim genel yaşayış şeklim bu be tatlım; 2 gün 4-5 saatlik uykuyla kendimi helak edip 3. gün spatulayla kazısan çıkaramayacağın kıvamda yaklaşık 10 saat kadar uyuyorum..:ehi: :toothy10: Aslında bugün bayılmam gereken 3. günümdeyim ama her nasılsa pilim dayanmaya devam ediyor.. Duracell midir nedir?! :ehi: :toothy10:

msn sohbetine bir başka gece iştirak etmekten onur duyiciim efenimmm..;)
Size hayırlı geceler..:opucuk: :wave:
:ehi: :ehi: :ehi:  iyi geceler :opucuk:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

Tebessüm :)

04 Eylül , 2007, 12:02:28 #8666 Son düzenlenme: 04 Eylül , 2007, 12:05:05 ayşegül
günaydın kızlar ;D havayı hazır serin bulmuşken biraz uyuyayım dedim de..

gözdeciğim resimler için çoook teşekkür,az daha çatlamak üzereydim meraktan, bu iyi geldi. :opucuk:

hanımlar hepiniz çok hoşsunuz, kuzucuklar ayrı bir güzel zaten, bayıldım hepsine..hepinize maşaAllah.uyuyan güzeller dizisindeki tosurdak selime bayılldım, nasıl da sinirli sinirli bakmış yağız kardeşi gibi. :opucuk: :nazar: hiranın tepesindeki o minik saç topluluğunu  yerimmm, o öpücük vermeye çalışan dudakları yerimmm,eylüşün babasıyla olan resminde uykusu var herhalde, nasıl da şapşal şapşal bakmış kuzum yer ayşegül teysesi yer onu..timur da koca adam olmuş maşaAllah, tavlada da ilk eli hiraya kaptırmış ama neyse ikinci elde durumu kurtarmış :D :nazar: nehirde de çok büyümüş de küçülmüş havası var, küçük bir hanımefendi maşaAllah :nazar:

pınarcığım nehirin ilk  adımları hayırlı olsun canım, ama tabi birkaç adım attı diye hemen tamamen yürümeye geçmez, emeklemeye devam eder, arada küçük yürüme alıştırmaları yapar...yağız da bir hafta on gündür tek başına attığı adım sayısını arttırmaya çalışıyo :D :nazar: dün yaklaşık 2,5 metre yürüdü. :nazar: ondan önce en çok 5-6 adım atmıştı bir iki sefer. öyle öyle alışacaklar işte..

zehracığım hoşgeldin canım, ravzama geçmiş olsun :sad1: tatilde oluyo böyle rahatsızlıklar, kısa sürede atlatır ravza bunu da.ben de sonra yazarım normal günlük yeme programımızı, yağız uyandı şimdi. dün hiçbişey yemedi. geçen hafta 3. ve 4. dişimiz patladı, 5. mi yolda acaba diye düşünüyorum ???

desree (Özlem)

Anita hoşgeldin canım Kayra ve senin iyi olmana sevindim demek yine huysuz ama bunların mizacı böyle boşverr az kaldı sabret 2 yaşını bekliyorum ben artık inşallah düzelecekler Kayra nın son fotolarını bekliyoruz canım sorularına gelince
1)İnek sütü ve bal daha vermedim ama Pınar ın büyüme sütünü deneyeceim en kısa zamanda balı 1 yaşından sonra vermeye başlayacağım
2)ev yemeklerinden veriyorum ben ama hala ayrı sebze çorbası da pişiriyorum ama çoğu zaman yemiyor malesef bizim yemekleri özellikle anneannesinin yemeklerine bayılıyor
3)Biliyosundur ben uzun zamandır emzirmiyorum 7. ayında kendi bıraktı benimde sütüm kesilmişti zaten bence 2 yaşına kadar kesme derim ama çok memeye düşkün olduğunu söylüyorsun sadece ne bileyim günde 1-2 kere vermeye çalışsan ama tabi sen bilirsin
Zehra hoşgeldin Ravza ya geçmiş olsun nasıl da büyümüştür kara boncuk bence Ravza emeklemekle hiç uğraşmayacak yürüyecek annesi bi gün pıtır pıtır yanına gelirse hiç şaşma merak ediyorum Ravza nın son hallerini sende resim ekle olur mu? Bizimde menümüz aşağı yukarı Gözde ile aynı sadece Selim sütünü sabah erken ya da gece içiyor bi de gece yatmadan muhallebi yediriyorum ben Emzirmeyi sormuşsun Anita ya dediğim gibi 2 yaşına kadar devam et bence
Pınar demek Nehir sultan yürüdü canım yaa :nazar: darısı başımıza acele etme annesi zamanla daha da ilerletir ondan sonra buraya yazarsın Nehir koşup duruyo yetişemiyoruz peşinden diye valla Selimde hiç bi hareket yok annem ayakabı al diyo bende ilk adım ayakabıları var ya onlarla deneyeceğim çünkü Selim in tek başına adımlarına pek rastlamadım ben elinden tutunca bir iki adım atıp emekliyor hemen, kim uğraşcak yürümekle yaramazlık dururken
Gonca cım senden ses soluk çıkmadı bi ses ver canım Eylül napıyo? buluşmaya ilk geldim bi baktım Eylül pıtır pıtır yürüyo canım ya çok tatlıydı maşallah :nazar:
Ayşegül inşallah Yağız bugün silip süpürür öğünlerini

O gün Selim genel olarak usluydu beni yalancı çıkardı sadece gideceğimiz zaman huysuzlandı ama eve gelince canıma okudu ben anladım bu çocuğun zulmü bana başkasının yanında karizmayı çizdirmemek için uslu duruyor bu arada Şeyda dan haber var mı buluşmaya da gelmedi umarım her şey yolundadır

Zara82

hanimlar cevaplar icin tesekkürler...

resimler harika cikmis....minik kuzular ne kadar da büyümüsler yaa....MASAALLAH.....ama ben cok kiskaniyorum.....insaallah bir gün bende sizleri yakindan görebilir taniyabilirim..Bende resimleri bilgisayara yükledigimizde gönderecegim...
HIra nin saclari bayagi uzamis annesi.....ayyy bebelerin hepsine icim kaynadi...Selim de gözüme uzamis geldi..
Özlemcigim merak ettim, problemlerin ne durumda.....evindemisin?

desree (Özlem)

Zehra ben evimdeyim yeni ev arıyoruz ama maddi imkanlar yüzünden bulamıyoruz gibi evi taşırsak ve ben iş bulursam daha iyi olacak her şey çalışınca Selim e annem bakacağı için Z.burnu ndan ev bakıyoruz ama buraya (Esenler) göre çok pahalı