EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ponçik

04 Ağustos , 2007, 11:58:57 #8130 Son düzenlenme: 04 Ağustos , 2007, 12:00:30 g10cA
günaydın güzel arkadaşlarım ve artık bebek kokmayan (!) ama  bize hâlâ mis kokan çocukları  :hello:

dün bahsetmiş olduğum üzere çocuk yuvasına gittim, çok heyecanlandım  :love9: ilk kez kızım için, cocugum için ciddi bir görüşme yapacaktım  :-[

çok iligilendiler, bebek öğretmeniyle tanıştık, Eylülüm kucaktan kucağa gezdi, akşam saati olduğu için velilerini bekleyen çocuklarla eeeh eeeeh diye oynadı , yemekhane,tuvaletler,oyun odaları,uyku odaları hepsini gezdim tek tek .. bahçesi güzel .. ve tek gün olarak da kabul ediliyormuş.. fiyat olarak günlük 30.YTL
yemekleri orada aşçıları yapıyormuş fakat 2 yaş üzeri menü hazırlandığı için yiyeceklerini biz gönderecekmişiz ve de giyeceği yedeklerini ...
fiyatta pazarlık yapıp k.validemi rahatlatmak adına iki yarım gün gönderebilirim
herşey iyi güzel de birtek uyku odası kafamı karıştırdı  :icon_scratch:
nasıl anlatayım...hani elle taşınan sedyeler olur ya , normal boyutunun yarısını düşünün,çocuk sığacak kadar ve 15 cm ayak koyun altına ...
çocukların yatakları yan yana o şekilde  :tongue3: iyide Eylül onlarda uyuyamaz ki  :sad1:
hadi sabah uykusunu evde uyutup göndersem , öğleden sonra nerde uyuyacak
ooooooooooooofffffff kafam allak bullak
birde valide "ben kıyamam kızıma"  dedi
:cildir:  :BangHead:  :cildir:  :BangHead:  :cildir:  :BangHead:  :cildir:  :BangHead:  :cildir:  :BangHead:  :cildir:  :BangHead:  :cildir:  :BangHead:  :cildir:  :BangHead:  :cildir:  :BangHead:  :cildir:  :BangHead:  :cildir:  :BangHead:  :cildir:  :BangHead: :cildir: :BangHead:  :cildir:
ben mecbur olmasam elaleme niye bırakayım minicik süt kuzumu 
:(  :(  :(  :(  :(   :(  :(  :(  :(  :(

jbdun

devam...

gözdecim anaanneciğine çok geçmiş olsun canım, umarım tez zamanda eski sağlığına kavuşur :amin: kaynın da gitmiştir herhalde, allah kavuştursun canım :-* atak haftalarını bilmek çok işe yarıyor, en azından geçecek diyebiliyorum :laughing7: inşallah hira kuzusunun da atağı fazla sürmeden biter annesiii :amin: bu arada uykularına da maaşallah , inşallah ataktan sonra yine eski uykularına döner hira :amin:
ayşen hoşgeldin canım  :hello2: , tunacığıma da çok geçmiş olsun, neyse ki çok önemli bişey değilmiş  :amin: maaşallah nasıl da büyümüş öyle  :nazar:, daha da babaya benzer olmuş :laughing7:
esincim hoşgeldinnn  :flowers: sıksık uğrasana yaw  :laughing7: timurun resmine bayıldım, canım çok tatlı  :nazar:
meltemcim maaşallah belemire , inşallah artık böyle güzel güzel uyur geceleri  :nazar: benim görevi devraldığın için tşkler canım :-[ ;D
goncacım ne güzel düşünmüşsünüz kreş işini, nasıl hoşunuza gitti mi? eylüş naptı  :D
bi ara ferro sanol da verdik biz 10 damla, ferrumu da 10 damla veriyorum :icon_thumright:
baharcım nasıl geçti dün k.valideyle :-[
ayşegül ben ecrin için yemeklere ve içme suyuna damacanadan veriyorum kaynatmadan, 6ayı bitirdikten sonra
aslıcım maaşallah defneme, ne güzel, inşallah herşey hep böyle iyi gider defneciğimde :amin: :nazar: :nazar: portakal suyu dediğin hazırlardan mı, tamek, dimes gibi? tuzsuz zeytin ben de veriyorum hemen hemen 1aydır. Ayakkabı ile ilgili bilgiler için çok tşk ederim canım :-*

yaw ben bunları da gönderiyim de bi yandan ecrinle pek zor oliii  :k06: 541.sayfadayım :basardim:

bahar_tuğra

JBDUN K.VALDEMİ SEPETLEMEK İÇİN BEN PAZARA GİDİCEM DEDİM. ODA DEMEZMİ SEN GİT BEN OTURCAM ANAAAA GÜLERMİSİN AĞLAR MISIN. :BangHead: SİNİR OLDUM AMA. SEN GİT BEN ÇOCUĞA BAKARIM DESE ODA YOK KARI DEVİRDİ KIÇINI UYUDU. :caca:GİTTİM GELDİM UYUYODU TÖBEE YAA

ponçik

Alıntı yapılan: bahar_tuğra - 04 Ağustos , 2007, 12:16:34
JBDUN K.VALDEMİ SEPETLEMEK İÇİN BEN PAZARA GİDİCEM DEDİM. ODA DEMEZMİ SEN GİT BEN OTURCAM ANAAAA GÜLERMİSİN AĞLAR MISIN. :BangHead: SİNİR OLDUM AMA. SEN GİT BEN ÇOCUĞA BAKARIM DESE ODA YOK KARI DEVİRDİ KIÇINI UYUDU. :caca:GİTTİM GELDİM UYUYODU TÖBEE YAA
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Lily Wonka

Jbdun'cum, hoşgeldin sefalar getirdin..:opucuk:

Aslio'cum, ben hiç vermedim konserve balık ama her an verebilirim..:D Özellikle de taze balık bulunamaması durumunda bence iyi bir alternatif. Katkı maddesi içermiyor olsun yeter ki.. Bizden bir tek Emine veriyordu sanırım (doktor önerisiyle..)

Bahar'cım, ben balığı aldığım gün pişirmeye hazır bir şekilde öğün sayısına bölüp derin dondurucuya koyuyorum..

Gonca, o yatak işi nasıl öyle yaw? :icon_scratch: Kafamda canlandırdığım şey hiç hoş görünmüyor (yan yana minik sedyecikler..?!) Masraf yapmak istememişler besbelli.. Dünyanın parasını kazanıyorlar ama şerefsizler! :cussing: Ah keşke hiç bırakmak zorunda kalmasan ama koşullar işte.....

Lily Wonka

:toothy10: :ehi: :toothy10: :toothy10:

berilce

ben geldııııııııım ama ahstayım ıshal mıde krampları ıle ugrasıyorum.tatıl tamamen ıskenceydı.ben ancak 8ınden sonra aktıf sekılde gırecem yazarım sıze olanları.ama sunu belırteyım melısın hala dısı yok:(

jbdun

:toothy10: :ehi: :ehi: yaaaa gördünmüüü sen kimi kandırıyon, o seni göndermiş de kendi uyumuş bilenem :toothy10:
eee tuğrayı bırakmış mıydın, yoksa pazara mı götürdün onu da?

jbdun

devam...

zehracım maaşallah ravzaya, bayıldım şalvarlı fotolarına güzelin  :nazar: :nazar:
emine benim kızda da selülit var aynen doğuştan :toothy10:
özlemcim hoşgeldin, inşallah daha iyisindir, nasıl iyi gelişmeler vardır inşallah :amin: :amin:
gülaycım geldik geldik canım  :hello: gezmeye değil de işte pazara ordan da anneme gittim ecrin ordaydı, güzel geçti  :)
detayları şunları bitiriyim ayrıca yazıcam canım. ben eylül gibi almayı düşünüyorum, inşallah o zamana yürümeye başlar ecrinim :k06:
emzik konusuna gelince ecrin alıyo ama ben verirsem, neyse ki öyle bağımlı olma durumu yok  :amin:  ama herhalde 1-1,5yaşına kadar tutuyolardır :dontknow:
baharcım demek tuğra sürekli ishal oluyor, geçmiş olsun canım, neden ki acaba?dr ne dedi? neden tekrarlarmış?
annem de hep kucağına alırdı ama baktı ki ecrin hep yerde olmak istiyor o da bıraktı zaten, oyuncaklarını veriyo, oynuyo onunla :love7:
meltem oğluşun yeni cicilerini güle güle giyinsin inşallah  :amin: 3.çocuk mu dedin sen :laughing7: hayırlısı canım ve de iyi yolculuklarr :wave:
ayşegül ecrinin suyu genelde biberonunda oluyo ama ben içerken isterse, bardaktan veriyorum içiyo :aferin: alıştırma bardağı var ama hiç vermedim :dontknow:
esincim size de iyi yolculuklar canım :opucuk:
goncacım herşey iyiymiş de o yataklar dediğin gibi nasıl yatcak eylüş  :icon_scratch: ee bi karar verdiniz mi peki canım?
valide dediğin senin annen mi yoksa k.validen mi?
ah şeyda ahhh, sen de takıldın yane melisin saçlarına, hele biraz daha sabret bak nası çıkcek :laughing7: geziyom valla ara ara iyi oluyo :occasion14: demek sen 18 kg almıştın haa, maaşallah valla gördüğümde 1gr fazlan bilenem yoktu maaşallah :nazar: :opucuk:

jbdun

berilcim çok geçmiş olsun canım, hayrola ya noldun öyle  :sad1:
gözdecim hoşbulduk  :flowers:

jbdun

bizden haberlere gelince;

bildiğiniz üzere ecrine ben okula gittiğimde annem bakıcak, içim pek rahat değildi ama dün görünce çok rahatladım, artık gönül rahatlığıyla anneme bırakıp gidebilicem  :occasion14: şükürler olsun ki  :amin:
ama bi fırsatını bulursam, belirtmek istediğim bişey olucak o da yiyeceklerine tuz veya şeker katmaması, malum annem acaip takıntılı, illa ki tuz yada şeker koysana diyip duruyor ben de hiç koymadım, en azından 1yaşına kadar böyle gitsin diycem, o da anlayışla karşılar sanıyorum,
uyutmaya gelince ecrin mızmızlanmış o da kucağına almış 1-2kere pışpışladım uyudu dedi :hello2: yani ayakta sallama konumuz da kapandı galiba :amin:
ecrin de durmuş sağolsun, oynamışlar falan :muzz:
akşam eve gelince 2kiloya yakın bamya ayıkladım deepfreeze için, oh be rahatladım valla durupduruyodu ;D öyle olunca da akşam nete giremedim :suclu:

ecrinimden haberlere gelince artık ver, al,gel, hayır, olmaz deyince anlıyor, müzik duydu mu yerinde durmuyo, zıpzıp oynuyo, poposunu sallıyo  :hungry:
mesela 2gündür balkonda çamaşırları asarken ecrini de oturtuyorum mindere, mandal sepetini de önüne veriyorum, ver kızım mandal diyorum "a" diyip uzatıyo :k06: :aferin: biraz geç kalırsam da o uzatıp "aaa" diyo ;D
ecrine bişeyi uzatıp al desem hemen atlıyo zaten,
hayır,olmaz deyince bikaç sn sonra bırakıyo veya uzaklaşıyo ordan :aferin:

akşamki pirincununa muz katıyorum 2gündür yiyor (sabah meyvede muz vermiyorum)
ama bugün hero babynin sevdiği iyi geceler pirinçli-mısırlısını aldım ondan devam edicez :laughing7:
tansaşta hero babynin kahvaltı saatini alana iyi geceleri bedavaydı o kampanyadan aldım :basardim:
balıklı sebzemizi de yiyoruz allaha şükür  :amin:
huysuzluğumuz aynen devam, pirincunu muhallebisini yemesine rağmen sıksık uyanıyor :dontknow: anlamış değilim hala ama diştendir 8)

bugün de sünnet yemeği varmış akşama doru oraya gidcez, işte bu kadar, ben bi benim cadıyı uyutuyum ;)

Emine

Gülaycım bizim doktor ayakkabı için yürümeye başlayınca giydirirsiniz dedi.Bizim Ceylin doğduğundan beri çıplak ayak geziyor hala  :D Ceylin hiç emzik ve biberon kullanmadığı için bilemiyorum  :-\
Meltemcim ben o 1 mesajı gönderebildiğime şükrediyorum.Ceylin uyanmadan şu mesajımı yetiştirebilirsem ne ala :) Belemirin kardeşi de güle güle giysin cicilerini inşallah sağ salim gelsin de melek.
Ayşegül ben normal cam bardaktan içiriyorum.Alıştırma bardağı almıştım ama Ceylin istemedi onu delikten zor geliyordu sanırım.6 aylıktan beri yani su içmeye başladığından beri normal cam bardaktan içiyor.
Aslio verebilirsin canım %100 doğal konserve ton balığı.Ama öncelikle suda yıkaman gerekiyor sonra azıcık zeytinyağı ile karıştır ver.Bizim doktor bu şekilde verebilirsin demişti.
Jbdun iletirim canım.Ecrinin sayfasını da dört gözle bekliyorum ama sonra hazırlasanda Ecrin ismini almanı tavsiye ederim hemen sayfa yakında birleşecek bizim forumla ve trt de vs. reklamları çıkacak ,broşür vs dağıtılacak yani Ecrin ismi kapılmasın zaten şirketin size hediye etmesinin nedeni de sizin çocukların ismini başkaları kapmasın diye size öncelik tanındı.Forumdan isteyen arkadaşlara ben de hediye ederim.
Baharcım güldürdün beni de haa..Sizin kayınvalidenle diyaloglarınız bi alem
Berilcim hoşgeldinn.Geçmiş olsun.Uzun uzun anlat bakalım neler yaptın detayları fotoları bekliyorum  :hello:

Emine

Jbdun maşallah demeyi unuttum senin cimcimeye neler de öğrenmiş öyle  :D  :nazar:
Ceylin uyandı ama uslu uslu oynuyor hayret bende 2 satır daha yazayım bari  :) Ceylin dün ilk defa kendi kendine çatalla yemeye başladı.İkeadaki renkli kaşık çatal bıçaklar var ya çocuklar için onlardan kullanıyoruz.Kendi batıramıyor henüz ama ben ucuna saplıyorum birşey o kendisi yiyor.Kaşığı henüz beceremedi döküyor ağzına götürene kadar bişey kalmıyor yani  :D Birde ben üzüm tanesini bıçakla 4 e bölüp öyle veriyordum.Dün kendi kendine salkımdan koparıp yemeye başladı.Boğazına kaçacak diye korktum ama bizim yediğimiz şekilde yemek istiyor artık herşeyi yanında hazırolda bekledim boğazına falan kaçarsa kurtarmak için ama çok şükür bişey olmadı.Bir de göbeğinden hafif kanlı bir sıvı gelmeye başladı Ceylinin.Hafif kabuk bağladı banyo yaptırırken içine su doluyor göbek deliğinin böyle delik gibi bişey oluyor akşam doktoru arayacaktım hadi dedim rahatsız etmeyelim bu saatte gazlı bezle batticon sürdüm sabah aradım hemen.O da dedi iyi yapmışsınız batticon sürün dedi.Önemli bişey değil pimpirikli olduğumu biliyor merak etmeyin içten gelen bir sıvı değil dedi.3 güne kadar geçmezse bir krem adı verdi onu sürücez.Ceyline şu aralar Allah 1 demeyi öğretmeye çalışıyorum ve yemekten önce bismillahirrahmanirrahim ( biraz uzun bir kelime ama ne kadarını söylerse artık :) ) yemekten sonra elhamdülillah.Parmağını 1 şeklinde yapıyor ama henüz 1 diyemedi.Allaaa Allaaaaaaa diyor şimdilik  :D
Salı günü tatile çıkıyoruz nereye gideceğimiz hala belli değil araştıracağız bakalım yarın.İlk olarak Ayvalığa yazlığa gideriz sonra bakacağız artık 2 hafta kadar olmayacağım gidene kadar daha görüşürüz

aslio

Baharcım süpersin valla ne diyeyim çok  :toothy10: :ehi: :laughing7: çok tatlı yazmışsın....kayınvalide daha uyanık çıktı desene...
Eminecim teşekkür ederim canım yarın alıp yedirmeyi deneyeceğim tavsiye ettiğin şekilde.Bu arada geçmiş olsun doktor söyledimi birşey neden oluyormuş o kanlı sıvının gelmesi..

jbduncum nelerde öğrenmiş minik Ecrin :hello2:bizimkiside müziğe pek meraklı atilla taşın yeni bir parçası var bekarlar diye ona bayılıyor bende hiç sevmem o adamı ::) Annem bakacak demişsin kendi annenmi kayınvalidenmi canım.

goncacım kreş olayında anlattığın kadarıyla benimde aklımda soru işareti kaldı bu yataklar konusunda birde diğer çocuklar kaç yaşındalar

Bizimde bu hafta bi karar vermemiz gerekiyor bu ayın 14 ünde ücretsiz iznim sona eriyor annem bakacak diye düşünürken babaannemin kalp ameliyatı çıktı annemin onun yanında durması lazım en azından üç ay.Kadın ayarlamaya çalışacağız bakalım 10 günde bulabilirsek olmazsa izni uzatacağız....

Sizlere bunları yazarken minik bir kaza yaşadık kızım yatağındaki dönenceye

aslio

Sizlere bunları yazarken minik bir kaza yaşadık kızım yatağındaki dönenceyi söküp koparmış nasıl yaptı bende anlıyamadım birden ses duydum bi baktım dönence yatağın içine düşmüş ve Ece öğürüyor hemen kucağıma alıp ters çevirdim yediklerinide kustu :honk: Bişey bulamadım ağzında zaten yatakta hiçbirşey bırakmıyorum acaba dönencenin oyuncaklarınımı ağzına soktu anlıyamadım daha dikkatli olmam lazımm...