EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ponçik

01 Ağustos , 2007, 11:14:46 #7995 Son düzenlenme: 01 Ağustos , 2007, 11:16:54 g10cA
EVET FATMA SANA DEDİM BOWLİNG OYNAYAK DİYE  :k06: BENDE ÇOK ANLAMAM DA HOŞUMA GİDİYO ÖYLE TOPU AT LABUTLAR DEVRİLSİN, ACAYİP DEŞARJ OLUYORUM , HANİ AYŞEGÜLÜN Bİ OYUNU VARDI TAŞI ATIP BALIKLARI FILAN VURUYODUN, AYNI ONDAKİ GİBİ PATRONLARI LABUT YERİNE KOYUYORUM  :violent1:  :violent1:  :toothy10:  :laughing7:
AYYY OKUYUNCA CANIM MERCİMEK ÇORBASI ÇEKTİ VALLA
1 HAFTADIR YEMEKHANE HENÜZ FAALİYETE GEÇMEDİĞİ İÇİN SANDVİC YEMEKTEN GINA GELDİ  :igrenc:

Alıntı yapılan: tubi79 - 31 Temmuz , 2007, 22:06:54
merhaba arkadaslar, yogun calıstıgım icin cok fazla yazamıyorum ama okumaya calısıyorum yazdıklarınızı.bizden haberler vereyim size 8250 olmusuz kilo alımımız iice azaldı2 dişimiz cıktı 2 taneside yolda.iştahsız dönemdeyiz.aksam biberon mamasını zar zor yiyor birde gece uyanmalarımız oluyor.emekleme girisimlerimiz basladıda henüz beceremiyoruz.her türlü yorgunluga ragmen gercek askı buldugum icin sükrediyorum.bambaska birseymis annelik.ve ben çalısırken bebeğime bakan annemede sonsuz teşekkür etmek istedim burdan.Allah annelerimizi ve bebekleriimizi bizden ayırmasın.bütün sevdiklerimizi.
AMİN TUBACIM    :love9:  :amin: İŞTAHSIZLIĞINIZ KESİNLİKLE DİŞLERDEN VE SICAKLARDANDIR, İKİSİ BİRLEŞİNCE DOĞRU ORANTILI OLARAK İŞTAHSIZLIĞA SEBEP OLUYOR , KİLOSU AYINA GÖRE NORMAL ASLINDA , AMA DİŞLERİDE ÇIKARINCA HERŞEY ESKİSİ GİBİ OLACAK ANNESİ MERAK ETME  :flowers:

AYŞEGÜL SEN MEYVELİ YOGURDA TEK MEYVEMİ KOYUYORSUN YOKSA BİRKAÇ MEYVEYİMİ KARIŞTIRIYORSUN
YENİ MUAYENEHANEDEN İLK SEFERDE BU KADAR MEMNUN KALMANIZA SEVİNDİM , İNŞALLAH HEP İYİ DEVAM EDER
YAĞIZIMIZDA NEDENSİZLİKLERİNDEN KURTULUR İNŞALLAH  :amin: SENİN BAŞIN DÖNMÜŞ DE BENİMDE OYNAYASIM GELDİ ŞİMDİ NAAPCAZ  :occasion14:  :occasion14:  :occasion14:  :occasion14:  :ehi:

EMİNE SEN BU KONULARDA EPEY ARAŞTIRMACISIN TEBRİK EDİYORUM SENİ , ÇOK DA GÜZEL BEBEK YETİŞTİRİYOSUN
BENİMDE DAHA ÖNCE OKUDUĞUM BİRYAZI VARDI

HANİ BEBEK DÜŞTÜGÜ ZAMAN, YADA BİYERİNİ VURDUĞU ZAMAN HEMEN HEPİMİZ EEEH EEEEH DİYE YERİ DÖVMEYE BAŞLARIZ YA... BU ASLINDA ,ÇOCUKLARIN, GELECEKTE , YAPTIKLARI BİŞEY İÇİN BAŞKALARINI SUÇLAMASINA ALT YAPI OLUŞTURUYORMUŞ  :-ooo BUNUN YERİNE SİZ NELER YAPIYORSUNUZ

ANNEM BUNUN YERİNE ÖPİYİM GEÇSİN OLAYININ DAHA İYİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ
AMA BEN ÖPİYİM GEÇSİN DESEMDE , BABAANNESİ EEEH EEEEH YAPMAYA DEVAM EDİYOR
ARADA KALDIIIIIIM  :cildir:

GÖZDE SEN PEKMEZLE PEYNİRİ YOGURDU BERABER VERİYORMUSUN
BİZİM DOKTORUMUZ VEREBİLRSİN DİYOR AMA BİRÇOK DOKTOR DA VE BANA MANTIKLI GELEN ,SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ DEMİRİN EMİLİMİNİ AZALTIYOR ÖYLE DEĞİLMİ  :dontknow:

JBDUN BEN DE GECE SÜTLERİNİ SU BİBERONUYLA GEÇİŞTİRİYORDUM
DAHA ÖNCEDE YAZMIŞTIM
ÖNCEDEN 2 KEZ KALKIYORDU SONRA 1 E DÜŞÜRDÜM ŞİMDİ BAZEN 1 KEZ BAZEN HİÇKEZ  :laughing7: KALKIYOR
AĞLAMASINA 1-2 GÜN GÖZ YUMACAKSINIZ ALIP KUCAGINIZDA PIŞPIŞ YAPACAKSINIZ AMA BİBERON KESİNLİKLE VERMEYECEKSİNİZ .BÖYLECE AĞLASADA BİBERON VERİLMEYECEĞİNİ BİLDİĞİ İÇİN UYANMAYACAK  :hello2: SONRA DİĞER KALKIŞLARINI DA BU ŞEKİLDE AYARLAYIP GECE BOYUNCA RAHAAAAAT BİR UYKU ÇEKECEKSİNİZ AİLECENEK  :occasion14:

ponçik

01 Ağustos , 2007, 11:24:57 #7996 Son düzenlenme: 01 Ağustos , 2007, 11:28:45 g10cA
BAKIN NE BULDUM BAYANLAR  :hello2:
18/09/2006 EYLÜLÜN DOĞUMUNDAN 3 SAAT ÖNCE  :love3:

[eklenti yönetici tarafından silindi]

jbdun

goncaaaaa djimmmm  ;D o resimlerde sancı mı çekiyosun, malum ben bilmiyorum sancı nasıl bişey ::)

ecrin düştüğü zaman  yani ciddi düşmediği zamanlarda ben sadece "ağlama hadi kalk bakıyım kendin düştün kızım, daha dikkatli ol" diyorum, hiç aklıma düştüğü yeri dövmek veya öpmek gelmiyor, ama bazen kafasını çarptığında kucağıma alıp okşayarak konuşuyorum.

ben de süt ve süt ürünlerinin demir emilimini azalttığını biliyorum canım,

evet canım su biberonuyla geçirdiğini biliyorum, ben de suya ağırlık vermeye çalışıyodum ama hiç almadı 1hafta kadar,ta ki dün geceye kadar :aferin:
sen de yemek tarifi gibi yazmışsın cnm :laughing7: inşallah ya düzelicek geceler, şimdilik kalkmak zor gelmiyor bana ama çalışmaya başlayınca nasıl olucam bilmem :dontknow:

ponçik

Alıntı yapılan: jbdun - 01 Ağustos , 2007, 11:36:00
goncaaaaa djimmmm  ;D o resimlerde sancı mı çekiyosun, malum ben bilmiyorum sancı nasıl bişey ::)

HEEE SANCI ÇEKİYODUM VALLA  :honk: BİDE GÜLMÜŞÜM POZ VERMİŞİM DİMİ  :ehi:  :toothy10:
3 SAAT SONRADA KIZIMLA BULUŞTUM  :love9:  :love3:  :love9:
NE GÜZEL BİR GÜNDÜ
BU ARADA BENİM KIZIMIN DOGUMGÜNÜ HEM SALI GÜNÜNE HEMDE RAMAZANA DENK GELİYOR
DOGDUGU SAAT TE 10:30 YANINDA OLMAK İSTİYORUM
BÜYÜK İHTİMAL O GÜN İZİN ALIRIM
AKŞAMDA YAKINLARIMIZI İFTARDAN SONRA PASTA YEMEĞE ÇAĞIRIRIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM
SİZDE PLANLAR NEDİR ARKADAŞLAR
ŞAKA MAKA 1 AY SONRA EYLÜL AYINA GİRİYORUZ VE YAVAŞ YAVAŞ DOGUMGÜNLERİ PEŞPEŞE KUTLANACAK
AYYYYY  :hieyt: NE GÜZEL YA  :hieyt:

seyda

ben geldiiiiiiim... dün dogum günümdü arkidesler bugün artıkın 32 yasındayım :honk:

Goncacım,
insallah gecer 3 güne Eylüsün sorunu. cok sordum bu konuda ama o kadar fazla pisik mi oluyodu prenses anlamadım :icon_scratch: bide az bi mahrem olucak ama bu yapısıklık ictekilerde dimi? sen görebiliyomusun o kadar belirginmi yani diycem o ki biz de görebilirmiyiz detaylı bi incelemeyle :toothy10:

Jbduuuuuuun :director:
resimler halen ulasmadı tarafımaaaa. ev islerinden fırsat yok galiba ???

Aysegülcüm,
cok sevindim Yagızın normal ;) degerlerine

Serifecim,
arabanın kapısını acıyo demissin Berat. bebek koltugu ne taraftaysa oranın bebek kilidini kilitlemiyomusunuz ??? ben gecenlerde yaptım neolur neolmaz Allah korusun :amin:

Fatmacım,
biz 7 Eylül de dönüyoruz insallah. sen gelince burdayım yani. söyle Gözde Özlem felan bulusamayanların da katılımıyla bi görüssek ne güzel olur :muzz: :muzz:

eeeeeeee... baska bisey yazcaktım daha dogrusu sorucaktım da ah kafa ahhhhhhhhhh :BangHead: unuttum.

Özleeeeeeem,
nasılsın? biraz daha iyimisin arkadasim menrak ediyoruz seni...

aslı

Yazılanları okudum ama aklımda pek birşey kalmadı  :suclu: . Acayip yorgunum  :sleepy1:

Gözdecim bal bademimi öpüyorum.

Ayşegül tahlil sonuçlarınız iyi çıkmış. Yeni doktordan memnun kalmanıza sevindim.

Ecrin ve annesine , Melis Alara ve annesine  :nazar: . Çok güzel çıkmışsınız fotolarda.

Goncacım Eylüşümün 3 gün sonra hiçbirşeyi kalmaz inşallah  :amin: . Kontrolünüzde iyi geçmiş.  :nazar:

Jbdun bizde papqadan aldık ayakkabımızı yarın kontrolde göstercez dr amcamıza bakalım e diyecek sana bilgi veriririm.

Emine ceylin yaramazlaşmış . YErim ben onu   :hungry: . Evet Defneyle Ceylinin gelişimi aynı gidiyor. o yüzden senin dr. sonra yazdıklarınıçok iyi takip ediyorum ben  ;D .

Şeydacım doğım günün kutlu olsun canım. Daha nice senelere  :wav:

sonra tekrar şöyle bir göz gezdireyim unuttuklarıma bir bakayım biliyorum bir ürü şeyi atladım kusura bakmayın  :flowers:

aslı

Bu arada dün farettik üstten bir dişimiz gelmiş   :occasion16:  :occasion16: :occasion16:  :alkış:  . 3-4 gündür süre gelen mızmızlığımızın nedeni de böylece anlaşılmış oldu.

Devam sütü veren annelere bir şey sormak istiyorum. Pazartesi sabahı huysuzluğumuz üzerimizde olunca ben doymadı Defne diye düşündüm ve aptamil 3 aldım. Ama benim kız ağzına sürmedi. Şimdi sütüm yetmezse bu kız süt yerine ne içecek . Zamanla alışır mı dersiniz ne dersiniz .

Tebessüm :)

aslıcım, nükleotid içermesi nedeniyle anne sütüne en yakın mamalar aptamil ve lactum. ikisinden birini verirsen daha iyi olur. benim cadı hiçbirini istemedi, milumil veriyorum, diğerlerine göre daha lezzetli. yeni dişiniz hayırlı olsun. :nazar: öpüyorum  kuzuyu. :opucuk:

goncacım alerjiniz için geçmiş olsun canım. inşaAllah 3 güne geçer diğer durum da.sen doğumu suni sancıyla mı yapmıştın? yoksa normal serum mu elindeki? kuzuların doğum günleri yaklaşıyo gerçekten. :y25: bu kuzular 1 yaşında olcak dimi o zaman  :(  meyveli yoğurda kayısı ve şeftali katıyorum genelde, bazen armut, üzüm suyu, muz filan da katıyorum, genelde iki çeşit meyve koyuyorum canım, çok da lezzetli oluyo. bir de muz kayısı kombinasynunu tavsiye ederim. :icon_thumright: demek oynayasın geldi, e hadi gel beraber oynayalım :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14:

jbdun siz flor kullanıyodunuz dimi? adı ne damlanızın? dr bize de verdi de, ben unutmuşum flor verdiğini, sabah babası diğer vitaminleri almaya gitti, eczacı okuyamamış flor damlasının adını, benim de sonradan aklıma geldi onun flor olduğu. :BangHead:

şeydacıııım doğum günün kutlu olsuun. :opucuk: nice güzel senelere sağlıkla, mutlulukla....

meltemk

Arkadaslar simdiden doktordan geldik..... Bebisimiz [erkek 330 gr, 20 cm kadar olmus. Hersey normal gozukuyor... :nazar: :nazar:

Bugun tatil burada. Simdi disariya cikiyoruz esimle. Cok yazamiyorum. Okumadim da..... Ama hemen sizlerle paylasayim dedim.

:occasion16: :occasion16: :occasion16: :wav: :wav:

emir geliyoooooooo :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: ayy çok sevindim meltemciiim. Allah gönlüne göre verdi çok şükür, sağlıkla gelsin inşaAllah. :opucuk:

ponçik

:wav: :wav: :wav: :wav:
heyoooooo Belemire ERKEK kardeş geliyoooooo :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16:
inşallah sağlıkla kucağına alırsın Meltemcim
Allahım herkesin gönlüne göre versin inşallah

fatmacım, burası akdeniz ülkesi olduğu için belki de, genelde bebeklerde kansızlık oluyo ve bu kansızlık oluşmadan önlemini almak için demir damlası öneriyo drlar genellikle 6 aydan sonra.avrupa ülklerinde pek görülmüyo kansızlık, onun için de demir damlası vermiyo drlar. ben de devam sütü veriyorum, tamam demir içeriyo, ama önemli ölçüde etkileyeceğini sanmıyorum. ;)

ponçik

Alıntı yapılan: seyda - 01 Ağustos , 2007, 12:19:34
ben geldiiiiiiim... dün dogum günümdü arkidesler bugün artıkın 32 yasındayım :honk:

Goncacım,
insallah gecer 3 güne Eylüsün sorunu. cok sordum bu konuda ama o kadar fazla pisik mi oluyodu prenses anlamadım :icon_scratch: bide az bi mahrem olucak ama bu yapısıklık ictekilerde dimi? sen görebiliyomusun o kadar belirginmi yani diycem o ki biz de görebilirmiyiz detaylı bi incelemeyle :toothy10:

iyiki dooooğduuuun Şeydaaaaa iyiki doğduuuun Şeydaaaaaa iyiki doğdun iyiki doğdun iyiki doğduuuuun Şeyda
:flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:

geç de olsa doğum günün kutlu olsun arkadaşım  :alkış:

sorduğun soruya hemen cevap vereyim
evet yapışıklık içeride  ::)  bende doktor gösterince ve ilacı sürdükten sonra açılma oldukça farkettim , sonuçta idrar deliği orada olduğu için çok yapışıklık durumlarında idrarda zorlanma ,ağrı,acı vs..vs..durumları oluyormuş
Allahıma şükür böyle sorunlar yaşamadık  :love9:  :amin:  :love9:
normalde Eylül çok pişik olmuyor fakat hastalığında ateşten dolayı acayip pişik olmuştu, sanırım onun etkisinden olacak  :'(

Alıntı yapılan: ayşegül - 01 Ağustos , 2007, 13:25:50

goncacım sen doğumu suni sancıyla mı yapmıştın? yoksa normal serum mu elindeki?
normal serum Ayşegülcüm, maaşallah gözünden de bişey kaçmıyor  :laughing7:
suni sancı vermesinler diye çok dua etmiştim Allah dualarımı kabul etti , benimki ittire ittire çıktı kendiliğinden  :ehi:  :toothy10:

Jbdun,Şeyda ,Aslı Ayşegül teyzelerimize teşekkür ediyoruz  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:

aslı

Meltemcim tebrik ederim. Ayy şimdide maviş maviş minicik minicik kıyafetler alacaksın. Düşününce bile içim hoş oldu  :y25:

:occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: 

aslio

Herkese merhabalar.  Yazılanları hiç okuyamadım sonra uzun uzun okuyacağım.Hepinize merhaba demek istedim.
Tatil pek iyi geçmedi bizim için kızım hiçbirşey yemedi tatil boyunca sıcak bir taraftan tatil dönüşü doktor kontrolümüz vardı bu ay 500 gr kilo kaybetmişiz 6.ay kilomuza düşmüşüz moralim çok bozuk :y25: neyse bir ara uzun uzun yazarım hepinizi ve bebişleri öpüyorum.