EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

jbdun

ben de o zaman aslıcım, ecrinin dişleri iyice yükselsin de öyle veriyim ısırması için, küçükten küçükten

anlaşıldı gözdecim, pudra gibisi daha kolay gibi :suclu: dışarı çıkar çıkmaz ilk işim mısır nişastası almak, gerçi  bu aralar yok, klimanın etkisi olsa gerek :)

Zara82

merhaba arkadaslar bayagi yazmisiiniz bugün ama ben hepsini okuyamadim söyle mbir göz gezdirdim...Birazdan Jbdun teyzemizin gönderdigi hediyeyei postaneden almaya gidecegiz ...onun icin fazla zamanim yok...

Gonca, canim cok gecmis olsun ya...NAsil durumu Eylül ün? Tam hatirlamiyorum ama bugün yazmamisin sanirim...Ya bizim burdada hic vajinal kontrol filan yapmiyorlar....Allah sifasini verecek insaallah canim, kalbini ferah tut.

Tuba, bende snein gibi geceleri hala kalkip emzirenlerdenim....emmezse uyumuyor sipa...bu gidisle benim ki 3 yasina kadar emer  :toothy10: benim memelerde iyice sarkar  :toothy10: Ayrica sel felaketi yüzünden büyük gecmis olsun, sizin oralarda hasar varmi?

Aysegül, oooooffffff icin ciz etti ya.....Nasil becerip düsmüs o cocuk??? Büyük gecmis olsun... :flowers: Ne zaman ne yapacaklari belli olmuyor bunlarin...DOktorunuda degistirmisin simdiden hayirli olsun..

Gözde, sen ne isle mesguldün? Demek baban bakacak...ayyyy..ne güzel iste...anlattigina göre bazi annelere tas cikartir baksana...hayirlisi olsun

Jbdun , resminiz cok hos cikmis, zamanim oldugunda sayfanizada ugrayacagim..

Meltem, kontrolünüzün iyi gecmesine sevindim...

Mamalar hakkinda konusmussunuz....bizim buralarda havalar o kadar sicak olmadigi icin kasik mamalarina ben genel olarak devam ediyorum....Agirlikta emiyor hala Ravza...sonracigima..öglenleri meyve karisimi yogurt yiyor...Benim kizda kemirmeyi cok seviyor....eline havuc yada salatalik veriyorum....kendi kücük kücük koparip yiyor ama verdigim zaman hep yaninda oluyorum cpnki bazen büyük parca kopabiliyor...corba iciyor...baliga bizde basladik( hazir kavanozlar icinde var) onlardan veriyorum yine kavanozdan makarna brokoli filan veriyorum...bazen de makarnayi kendim yapiyorum....iste büüüüleeeeeeeeeeeee

öptüm hepinizi

şerife Berat

merhaba kızlar nihayet vakit bulabildim de yazıyorum çok şükür mesaimin bitmesine 15 dakıka kadar bi süre kaldı,bugün forum baya bi ilerlemiş  :nazar:

ayşegüll yaizin bi düşmediği kalmıştı oda tamamlandı yani çok üzüldüm off offf geldimi üst üste gelir zaten geçmiş olsun canım dikkat etmek gerek bu veletlere :y25:

gözde nişasta metodumu bende uygulayım bari en kısa zamanda , hiç duymamıştım  :dontknow: böyle bişeyi beratında poposunda isilik var krem sürdüm ama geçmedi hala denemekte fayda var  :suclu: canım balık tarifini nereye yazdın yemek tarifleri bölümüne mi ?

aslı defneye aferim ben hiç vermedim daha büyük parçalar ağzına onuda deniycem eve gidince heveslendim bak  :muzz:

Lily Wonka

Zehra'cım, ben İngilizce öğretmeniyim.. (avatardaki minik kız Ravza mı yoksa senin çocukluğun mu?)

Şerife'cim, balık çorbası tarifi 522. sayfada.
Mısır nişastasını ben de bir arkadaşımdan duydum. Önce bana da tuhaf geldi ama işe yarıyor gerçekten. İşe yarıyor derken mucizevi bir şekilde yok etmiyor isilikleri, büyük ölçüde söndürüyor, hafifletiyor sadece.. Yalnız, ben ne yaparsam yapayım bu azgın sıcaklarda çocuğum isilik çıkarmaya devam edecek heralde.. Günde 3-4 kez duşa sokuyorum, vantilatör hep çalışıyor, body sini sürekli değiştiriyorum, bu nişasta kürünü uyguluyorum ama yokkk.. 1-2 gün düzelir gibi oluyor, hop 3. gün gene pörtlüyorlar! :BangHead:

Zara82

Tebessüm :)

:-ooo anaaaa, zehra ravza ayyyynı sen. bu kadar mı benzer bi bebek annesine yaw.

Lily Wonka

Alıntı yapılan: ayşegül - 26 Temmuz , 2007, 18:45:27
  :-ooo anaaaa, zehra ravza ayyyynı sen. bu kadar mı benzer bi bebek annesine yaw.

Kesinlikle!!! Ne mutlu sana..:honk:
Gaza geldim ben de bakıcam bebeklik albümlerime, belki bi tane denk getiririm kızımla benzediğimiz..:laughing7: :-\ :( (;D)

Lily Wonka

Gonca'cım, bugün hiç haber alamadık senden ve çok merak ettik Eylül'ümüzü, bilesin..??? İnşaAllah herşey yolundadır....

desree (Özlem)

Merhaba,
Ayşegül cüm inşallah yeni dr unuz hayırlı olur da Yağız ın derdini anlar canım
Zehra avatardaki küçük kız sen misin? öyle ise Ravza çok benziyor sana,
Gözde cim bizim iştah durumları da fena ben artık pek özel mama hazırlamıyorum bizim yemeklere tuzunu az katıp onlardan veriyorum çünkü iştahı da pek yok bizim yemekleri yiyor dr 9 ay yada 1 yaşından sonra tuz verebilirsin demişti,
Size biraz açılayım ev işi fena eşimin ailesi taşınmamız taraftarı değil ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar sağolsun eşim 32 yaşına gelmiş ama hala söz geçiremiyor kendisinden 6 yaş küçük kız kardeşinin lafı dinleniyor benim eşim dinlenmiyor eşimin pasifliği beni mahvediyor şu an oturduğumuz ev eşimin güya ama kiraya verip başka bir yere gidemiyoruz aramız 6-7 aydır kötü zaten ben şu an annemdeyim "o eve" döneceğim meçhul eşimle de bir kaç gündür görüşmüyoruz 6 senedir katlandığım değişmesini istediğim beklediğim şeyler malesef değişmiyor aşk ve sevgiden gözüm kördü önceleri ama artık onlarda kalmadı eşimle bir ömür nasıl geçireceğim ben, boşanmayı bile düşünüyorum ama artık baba kapısı da zor ne yapacağımı bilmiyorum bütün bunların oğluma denk gelmesi daha da kötü oldu onu ve kendimi yıpratmadan salih kararlar almalıyım ama ne yapacağımı bilmiyorum :'( atladığım arkadaşlar kusura bakmasın lakin şu an forumun en sorunlu annesiyim

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

jbdun

kızlar goncayla konuştum az önce merak edicek bişey yok :hello2: eylüşün ateşi daha iyiymiş :amin:
goncaların işyeri taşındığı için bilgisayarları toplamışlar bugün  ;)

aslı

Benim kızla babası emekleme ve sıralama antremanı yapıyorlarken bir bakayım dedim. Artık bir koltuğu bir baştan bir başa gidip geliyor artk. Defne önce sıraladı sonra emekledi  :laughing7:

Şerifecim dene bakalım berat ne yapacak  ;)

Zehra  :-ooo acayip benziyor Ravza sana

Özlemcim Allah yardımcın olsun canım. İnşallah senin ve Selim için en doğru kararı alırsın canım. Psikologa falan gitmeyi düşünüyordun ne yaptın bu konuda

Lily Wonka

26 Temmuz , 2007, 22:26:05 #7841 Son düzenlenme: 26 Temmuz , 2007, 22:30:44 Gözde
Alıntı yapılan: desree (Özlem) - 26 Temmuz , 2007, 19:18:51
Size biraz açılayım ev işi fena eşimin ailesi taşınmamız taraftarı değil ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar sağolsun eşim 32 yaşına gelmiş ama hala söz geçiremiyor kendisinden 6 yaş küçük kız kardeşinin lafı dinleniyor benim eşim dinlenmiyor eşimin pasifliği beni mahvediyor şu an oturduğumuz ev eşimin güya ama kiraya verip başka bir yere gidemiyoruz aramız 6-7 aydır kötü zaten ben şu an annemdeyim "o eve" döneceğim meçhul eşimle de bir kaç gündür görüşmüyoruz 6 senedir katlandığım değişmesini istediğim beklediğim şeyler malesef değişmiyor aşk ve sevgiden gözüm kördü önceleri ama artık onlarda kalmadı eşimle bir ömür nasıl geçireceğim ben, boşanmayı bile düşünüyorum ama artık baba kapısı da zor ne yapacağımı bilmiyorum bütün bunların oğluma denk gelmesi daha da kötü oldu onu ve kendimi yıpratmadan salih kararlar almalıyım ama ne yapacağımı bilmiyorum :'( atladığım arkadaşlar kusura bakmasın lakin şu an forumun en sorunlu annesiyim

Özleeem, neler duyuyorum öyleee?!! Bu boyutlara vardı mı gerçekten? :-\  Çok ama çok üzüldüm arkadaşım yaa.. Boşanmayı -şimdilik- aklından bile geçirme tabii ki, zira sağlıklı bir karar verebilecek durumda değilsiniz ikiniz de.. O kadar kolay değil, olmamalı yuvayı dağıtmak.. (bu cümleyi aslında daha çok eşine ve ailesine ithafen kuruyorum!..) Ne hale getirdiler sizi yaa.. :cussing: Şuraya bak, delirmek işten değil!!! Tanıyabildiğin kadar zaman tanımalısın evliliğinize Özlem'cim. Bu demek değil ki taviz vereceksin, sadece bu konudaki kararlığını hatta tabiri caizse inadını ortaya koy.. Senin gerçekten yılmış, tükenmiş olduğunu ve gözünün her türlü deliliği yapacak kadar kararmış olduğunu görsün eşin. Arada biricik oğlu da var üstelik.. Seni ve oğlunu; iki can damarını kesebilmesi mümkün mü?!! Elbette değil! Olmamalı!

Bu arada, "boşanırsam ne yaparım?" endişelerinden sıyrılarak sadece evliliğine odaklanmalısın, sonuçta bu acı karar verildikten sonra öyle ya da böyle hayatta kalınıyor, bir şekilde yaşayıp gidiyor insanlar.. İlerisini görmeye çalışarak doğru adımları atabilmen mümkün değil.. Önce rahatla.. Sonra sınırlarını çiz ve neyi "asla yapamayacağını" tespit et, ona göre tutarlı, istikrarlı bir strateji belirle kendine.. Eşin senin ciddiyetini kesinlikle görmeli, buna rağmen aynı pasif tutumunu sergilemeye devam ederse ki umarım etmez, o zaman tekrar bir durum değerlendirmesi yaparsın.. Yavaş yavaş, kademe kademe yol al....

Umarım herşey tez vakitte rayına girer arkadaşım.. Kendine ve Selim'imize iyi bak, Allah'a emanet ol.. Sizi seviyoruz..:opucuk: :love9:

(Sakın ha gelişmeleri yazmayı unutma!)

jbdun

Alıntı yapılan: ayşegül - 26 Temmuz , 2007, 18:45:27

:toothy10: :ehi:  benim verdiğim tepki ahanda aynen ayşegülün verdiğinden zehracım  :k06: maaşallah ya bu ne benzerlik böle :-ooo :-ooo
zehracım aldınız mı ravzamın hediyesini ??? anladığım kadarıyla sen hep kavanozlardan mı veriyosun canım?

şerifecim hala yoğunluğun geçmedi mi yaw :honk: bi laflayamıyoruz  :)

özlemcim hakkınızda hayırlısı olsun :sad1: düşünüp taşınıp hem selim için hem de kendin için en doğru kararı vereceğine inanıyorum canım :opucuk:
anladığım kadarıyla başka yere geçseniz sorun kalmıyor değil mi? eşin de inşallah enine boyuna düşünür de güzel ve minik ailesine, yuvasına sahip çıkar,  :amin:

aslı

benim aklım karıştı ticker'ı değitirmen önce Defne 9 ay 1 haftalık 2 günlüktü ticker'ı değiştirdim Defne 1 gün büyüdü.  :-ooo  :-ooo Nasıl yaniiiii  :toothy10:  :toothy10:

Tebessüm :)

26 Temmuz , 2007, 23:01:17 #7844 Son düzenlenme: 26 Temmuz , 2007, 23:02:59 ayşegül
özlemcim neler diyosun sen canım yaaa... ne demek boşanmayı düşünüyorum, senin asıl sorunun eşin ve eşinle anlaşamamazlığın değilki.. aslı sorun aile... o sorunu halletmelisiniz siz karı koca. tamam, dediğine göre eşin pasif kalıyomuş ama sen gayret vereceksin ona bir şekilde. ya kendini çekip o evde yaşamak istemediğini, taşınmadığınız müddetçe hiçbirşeyin eskisi gibi olamayacağını söylersin, senin bu konuda kararlı olduğunu bir kez daha anlar, ya da güzellikle konuşursun, ama bu ikinciyi sen defalarca yaptın sanırım. biraz mesafe koy araya ve senin gerçekten kararlı olduğunu anlasın.eşinin, hele ki selimden sonra yanlız bir hayatı düşünebileceğini hiç sanmıyorum, senin kararlılığınla yumruğunu masaya vurucak eşin diye umut ediyorum. sözlerim yanlış anlaşılmasın, niyetim seni aileyle hepten kötü etmek değil, belki aranızın insani ilişkilere mahal verecek şekilde düzelmesi de sizin ayrı bir eve taşınmanıza bağlıdır. Allah yardımcın olsun canım. bir de benim merak ettiğim bişey var, senin ailenin bu durumlara tepkisi nedir?? onların araya girmesi sözkonusu mu ev değiştirme ve eşinin ailesinin sana davranışları  konusunda?