EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

semra

tesekkür ederiz gülay teyzesi buda hira evlilik yildönümünüz kutlu olsun :flowers:kuzuma :opucuk:                                                                                                                   gecmis olsun serifecim allah sükür bisey olmamis :amin:                                                                                                                                         hosbulduk asli teyzesi   :-*                                                                                                                                                          bikinili fotosu cok yakismis tuba laranin masallah :nazar:                                                                                                                                      goncacim eylüsün mama sandalyesi hayirli olsun gülerek kullansin  :hungry:                                                                                                                                  hosbulduk eminecim     ceylinde konusmaya baslamis  :nazar:    kocaman öpüyorum fitigi :opucuk:                                                                                                                                         hosgeldin esra cim gecmis olsun gülerek oturun yeni yuvanizda  :amin:   azrada masallah cok tatli                                                                                                                                                      vallahi arkadaslar oglusum 4 gündür yine kakasini yapamiyo hic uslu durmuyo cocuk hersaniye ciglik cigliga bagiriyo tesekür ederiz teyzeler  :flowers: :love9:                                                                                         

jbdun

selam kızlarrrrr ve de bebişlerrrr  :hello:   :hieyt:

biz eve döndük kızım ve ben iyiyiz, yazılanları daha sonra okuycam, inşallah herkesler iyidir, ay çok özlemişim buraları :-*

jbdun

zehracım ravza senanın resimleri birbirinden güzel, maaşallah güzel gözlü minişe :nazar: :nazar:

gonca eylüşün 11.ayı hayırlı olsun, bakalım bu ayda neler yapmaya başlıycak bıcırık :) söylediğin gibi büyüyorlar baksana eylüş derdini anlatmaya başlamış bile :nazar:
sizin işyeri nerden nereye taşınıyo ki? inşallah hayırlısı olsun canım yeni bir iş olacaksa bile :amin:
anita kaynanasına gitmişti galiba adaya ama şerifeyi bilmiyorum, belki işleri yoğundur :icon_scratch:

tuba hoşgeldiniz ;)

aslıcım eceye maaşallah demek o da parmağıyla sana kızma hareketi yapıyo :k06:  asosa ben gitmiştim behram otele, tam kafa dinlemelik bi yerdi ama ben gittiğimde 6sene önceydi :laughing7: şimdiden iyi tatiller canım , geçmiş doğumgünün de kutlu olsun canım :flowers:

pınarcım nehirin daha iyi olmasına çok sevindim canım, allahım bebişlere sıhhat versin inşallah :amin:
ya 15,5 saat mı dedin, ay pardon ama okurken ç.ş demişim :toothy10:
size de iyi tatiller canım

ayşegül tşk ederim canım, yağızın incisi de hayırlı olsun :hello2: ecrinde kanama olmamıştı diş patlatırken, bi de koyuluk yoktu galiba ilk başta, yani öyle hatırlıyorum :k06: ecrin birini yadırgadığı zaman hemen kollarını açıp bana atılıyor, ben de alıyorum zaten, kıyamıyorum ağlatmaya :love7:

özlemmm maaşallah selime :nazar: bayıldım yakışıklıya :hungry: isilik için dr bize stilex jel verdi, iyi geldi, günde 3-4kere sürülebilir

şimdilik bunları gönderiyim de devamı gelicek :icon_thumright:

jbdun

arzucum hoşgeldiniz,tatilinizin güzel geçmesine çok sevindim ;) ardaya maaşallah ne güzel çıkmış  :nazar: e tabi sana da  :nazar:

ay ayşegülllllllll "ınnını" ya dikkat çekiyon demek :k06: :toothy10: yağızın öyle heceleri sıralamasını duymayı çok isterdim, kimbilir ne tatlı ve de komik oluyodur dimi :love7: sen sarmısağa başladın mı yağıza :k06:

zehracım ravzacığıma çok geçmiş olsun, nasıl da ağlamıştır kuzum :sad1: anlık bişey zaten. Babanla da güzelce hasret giderirsin ne güzel, haber vermen iyi oldu en azından biliriz neden giremediğini :suclu:

şşşşşşşt aloooooo gözdeeeee  :director: :caca: :toothy10: :toothy10: "raporlu mu hala" demek haaa :ehi:
döndüm döndüm canım,cuma günü sabahtan aydındaydım evimde ;)

şerifecim çook geçmiş olsun berata :sad1: nasıl da canı yanmıştır , inşallah son olur :amin: maaşallah bu arada merdivenler falan vız geliyo desene :nazar: biz temmuz başında istanbula gittik canım cuma günün döndük seçim için, pek fazla giremedim o yüzden ;D

semracım sen ve oğluşun hoşgeldiniz :flowers:

gülaycım tşk ederim canım ve evlilik yıldönümünüz kutlu olsun :flowers:

gonca demek 5.diş geliyo eylüşümün, ama bi o kadar da canı yanıyo  :sad1: inşallah tez zamanda patlatır :amin:
maaşallah mama sandalyesinde pek bi şirin çıkmış :nazar: ikeadaki mama sandalyesini emine de almıştı çok önceden :laughing7: eylüşcüm güle güle otursun mama sandalyesinde :hello2:  dondolinoyu habersiz mi göndermişler, vıyyyy büyük konuşmıyım da ben geri isterdim herhalde :suclu:
yolculuğumuz iyi geçti canım, tşk ederim :-* uçakta etrafımızdaki herkes ecoyla ilgilendiği için şaşkın şaşkın bakıyodu bizimkisi :)

tuba bittim bittim bikinili lara hanıma :nazar: :nazar: tabi diğer resimler de güzel :nazar: demek sizin oralarda sel gidiyo haa, buralarda da kuraklık :sad1:

gonca ve ayşegül evet döndüm yuvaya :k06: tam da öyle bi rahata alışmıştım kiiii, neyyyysee :honk:

eminecim tşk ederim canım , kınalı ceylinin resimlerini de en kısa zamanda bekliyoruz  ;D kontrolünüz de iyi geçmiş  :nazar:  dillenmiş de iyice aman maaşallah, ne de tatlı konuşuyodur :hungry:

esracım hoşgeldiniz canım :flowers: aman neler gelmiş öyle başınıza, neyse ki sağsalim yeni evinize yerleşmişsiniz, hayırlı olsun, güle güle oturun canım :amin: azraya da maaşallah neler demeye başlamış öyle erkenden :nazar:

unuttuğum olduysa şimdiden  :flowers:
bizden haberleri de az sonra vericem, ecrinimle ilgilenmem lazım :love7: :love9:

burcu-emir

hoşgeldin jbdun  :flowers: ,nerelerde kaldın eni ve minik akrebimi çok özledik yaaa...
bizim sayfada seni gözler oldu.en kısa zamanda bizim oraya da bekleriz kocaman  :opucuk:

jbdun

canım hoşbulduk :opucuk: anca geldim yaw, ben de sizi çok ösledim,
şimdi sizin oraya geliyom ama hemen çıkcam ;D
yarın gelirim uzun uzun :occasion14:

Zara82

eveeet bir secim gününden sonra herkese merhaba....Umarim vatan icin hayirli olur..

Serife, Beratimiz artik emeklemeyi hizlandirmis  :nazar: kuzuya..darisi benimkinin basina. Ayrica uuuf  olan yerini  :opucuk: Serife CAprice bende gitmistim cok memnun kaldim, tavisye ederim

Gözde, Avatar resmi gercekten cok hos cikmis...Su alttaki tickeri degistirmisin o da güzel olmus...dedigin gibi lillypie de cok kücük gözüküyorlar...bende zamanim oldugunda degistireyim bari..

Gülay, evlilik yildönümünüz kutlu olsun canim....kac yil oldu??? Sen simdi oteldesindir  :love3:  Ayrica o dondurmalar gözüktükleri kadar cokda tatliydilar....yakin olsak beraberde giderdik..

Semra.....YUnus Emre nin resimlerini bekliyoruz..

Gonca, mama sandalyeniz hayirli olsun canim....Eylül ün mutlulugu gözüküyor zaten..Birsey dikkatimi cekti...ön dislerinin arasi acik degilmi?? Benim kizinkide acikta acaba diger disler ciktikca kapanirmi??

Tuba, ben cocuk egitimi hakkinda burda birkac seminere katilmistim.....Ilk 2 sene kesinlikle anadil ögretilmeli....3 yasindan itibaren ebeveynlerin biri diger dili konusabilir.... Bizde esimle öyle yapacagiz iki sene sirf türkce...2 yasini doldurduktan sonra esim sirf almanca konusacak ben ise türkce...Ravza yi yazdirdigimiz kresdede sordular, ikinci dil olayini nasil düsünüyorsunuz diye...bende yukarida yazdigim gibi anlattim...ve Bayan en Dogrusunu yapacaksiniz diye tebrik etti...Yani buradaki türk aileleri bizler gibi düsünmüyorlar....ev icinde sirf türkce konusuluyor ....cocuklarinida krese almanca ögrensin diye yolluyorlar....ama cocuk tek kelime almanca anlamadan gittginde cok eziliyor.!! Ayrica cnaim, Lara nin resimleri harika  :nazar: kaslar gözler maasallah, Allah nazarlardan saklasin...Ben senide merak ediyorum...belki koymusundur resim ama ben hic görmedim..

Emine, hosgeldin....özlettin kendini.Iyi oldugunuza ve Ceylinin konrolünün iyi gectigine sevindim.Ceylinde RAvza gibi artik dillenmis  :nazar: kuzucuga.....veeee o kinali ellerinden öpüyorum....ben öyle birsey yapacak olsam babasi eve almaz bizi herhalde...hic sevmez kina kokusunu..

Esra, offfff okudukca bi tuhaf oldum ya...neler gelmis basiniza...Neyseki sag selamet yerlesmisiniz...bende Gözde gibi o nakliyecilere bit YUHHH cektim...ne istemesler Azra nin kiyafetlerinden yaaa....günah bee.. Azra hanimda dillenmis  :nazar: ona..

Jbdun, hosgeldin canim..

Bizde 2 saat önce eve geldik..Esim cuma günü birakti bizi babamin yanina bugünde almaya geldi....Güzel oldu bizim icin ...ama yoruldum cook...camasir ütü yemek filan...üstüne bir de Ravza...Annemin yine dayanamayip türkiyeden RAvzaya kiyafetler almis....coook tatli seyler...Ravzam da dedesiyle iyice oynayip hasret giderdi cok alisti 2 günde..Benim kizdada cene cok...Babami gördükce "de de" diyor ...babasinada arasira "baba" arasira de de " diyor  :toothy10: banada "AA" diyor....Sonracigima..."Ayyyy", "cici" , "Allah" diyor...Allah lafzini tam cikaramiyor ama yinede anlasiliyor...birde coook taklitci bildiginiz gibi degil...birisi öksürsün arkasindan o da yapiyor....ben "aaaaaa" diye bagiriyorum oda yapiyor.....Ben kahkaha atiyorum o da yapiyor....ayyy anlatmakla bitmez...Ben hayir diye kafa salliyorum gözümün icine bakip aynisini oda yapiyor...ISte böylee....ha birde sanirim bizimde üst kesiciler yani 7. disimiz yolda....dislerini yine gicirdatmaya basladi...Insaallah Türkiye ye gelmeden cikarir..

desree (Özlem)

Merhaba,
Jbdun hoşgeldin canım sen biraz daha kalmayacak mıydın erken döndün seçim için galiba,
Esra sen de hoşgeldin çok zor günler geçirmişsiniz neyseki yerleşmişsiniz her şey yolundadır umarım,
Emine Ceylin de büyümüş neler yapıyormuş öyle canım ya iyice dillenmiş zilli :-[

Selim üstten iki diş daha patlattı :hello2: ayrıca dün dedesinin kucağında ilk saç traşını oldu hiç rahat durmamış berber yanlışlıkla kendi eline makası saplamış neyse ki kazasız belasız traş işlemi halloldu önleri rahat durmadığı için kesememiş ama yanları arkaları düzeltmiş ense ve kulaklar açıldı hep öpüyorum oraları, ama çok diş sıkıntısı çekiyor üst damağı şişti ikisini patlattı ama hiç uyuyamıyor kuzum ağrısını nasıl dindireceğim calpol mu versem bende ateşi pek yok ama

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

Lily Wonka

23 Temmuz , 2007, 11:52:57 #7733 Son düzenlenme: 23 Temmuz , 2007, 12:05:31 Gözde
Dün gece berbattı, belki 10 kere uyandı Hira ağlayarak, çok büyük olasılıkla sıcaktan.. Nasıl uykusuzum anlatamam.. Kahve içmem lazım.. Evet evet kahve içeyim..
Kahvemi yaptım geldim.. Şimdilik 1 doz alıyorum, daha sonra tekrar yapıcam gerekirse (ki sanırım gerekecek..) Malum, bütün gün dinç ve enerjik olmam lazım..::)

Jbdun'cum, hoşgeldinnn! :opucuk: Nasılsınız sen ve güzeller güzeli? Gayet iyisinizdir umarım.. Bir sürü foto bekliyoruz senden, tahmin edebileceğin gibi.. Bir an önce ekleyiver e mi? Öpüyorum boncuk gözlümü..

Zehra'cım, maaşallah dilbaz kuzuya.. Konuşacakları günleri iple çekiyoruz değil mi? :love7: Ha bir de, kreşe kaç yaşında vereceksiniz ki siz Ravza'yı?! Merak ettim çünkü kreşler 3 yaşına kadar alıyorlar (en azından Türkiye'de öyle..) 3 yaş sonrası yuva/ana-okulu için başlangıç yaşı.. Kreş derken ana-okulunu mu kastettin?

Semra'cım, sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, kayısı püresi/suyu, armut püresi/suyu, erik püresi/suyu, incir püresi (incirin içirilecek kadar suyu çıkmaz herhalde..::) ), mercimek çorbası deneyebilirsin.. Bunların hepsi bağırsakları çalıştırır..;) Ama tabii miktarını çok iyi ayarlamak lazım, zira bu sefer de ishal olur yavrucak.. Gerçi sen bunların hepsini biliyorsundur hatta deniyorsundur ama ben gene de yazayım dedim.. İnşallah bir an önce rahatlar kuzucuk..

Özlem'cim, sıhhatler olsun yakışıklıma.. Demek berber makası eline saplamış ha, zavallı adamacağız..:k06: ("Problem Kid" diye bir film vardı, onu çağrıştırdı bana nedense..::)) İncileriniz de hayırlı uğurlu olsun canım ama patladıktan sonra ağrı yapmaz ki normalde.. Üst-yanlar da mı geliyor acaba hemen arkasından? :icon_scratch:

Fotolarımızı bilgisayara aktardık, geriye sadece küçültülmesi kaldı.. Bugün ekliyorum inşallah.. Valla Hülya Avşar Zehra'nın fotolarını basına vereceği zaman bu kadar uğraştırmamıştır herhalde..:k06: İçinden uyuz olan varsa çok haklıdır..::)

meltemk

Arkadaslar is gecen hafta inanilmaz yogundu.  Gerci hala oyle. 8de falan ciktim gecen hafta. Hic giremedm.Ama hem kuzulari hem sizleri ozledim valla. :-*

Su anda Pazartesi sabahi moduyla soyle bir goz attim. Heme aklimda kalanlari yazip bu hafta daha az devamsizlik yapmamayi planliyorum ;)

Pinar cok cok gecmis olsun. Icim acidi. Allah kimseye evlat acisi gostermesin. Butun acilar basimin ustune ama kuzularimin acisini gostermesin Allahim.  :amin: :amin: Simdi Nehir'in iyi olduguna sevindim. Iyi bir tatil gecirmis dinlenmissinizdir insallah.

Tuba, Gozde, Arzu hosgeldiniz. Iyi vakit gecirmissiniz , cok sevindim.

Zehra Ravza'nin kupeleri cok tatli olmus. Gule gule taksin fistik!!!

Tuba Larada cok cici olmus. Ne cabuk buyuyorlar dimi.

Arzu, arda'ya masallah :nazar:, Gulay Caner'e de masallah :nazar:. Ozlem Sinan'a da :nazar: Sitemizin erkek yakisiklilari bunlar. Az olduklari icin kiymetlerini bilelim. :k06:

Unuttuklarim kusuruma bakmayin. 10 sayfayi 7-8 dakika da okudum.

Ben gecen hafta biraz sikintiliydim. Ev halleri iste. Simdi daha iyi sayilirim.

Belemir'in gece uykulari mahvolmus vaziyette. Anlamiyorum ne oldugunu, daha da kotusu cozumun ne oldugunu bulamiyorum. 9 - 9_30 arasi yatiyor. O gece kismetimize ne varsa bir ara aglayarak uyaniyor. Emzigi almiyor. Kalkiyoruz yatiyoruz. Bizim yataga gelip oynuyoruz. Yine yatiyor. Ama hic bir gece birbirine benzemiyor. Caresizlikten gece sutune yine basladim. Sut hazirliyor babamiz yatmadan. Ben de uyandiginda veriyorum. Onceden o noktada emzikle gecistiriyorduk, simdi agliyor. Sansli isek sutu iicip yatiyor. Ama yattiktan 2 saat sonra falan kalkarsa sutu de icmiyor, zaten cok erken oluyor. Cildiracagim cozemiyorum :cildir: :cildir:

Dun aksam 9 yatti. 10:30 ufak bir gurultuye uyandi. Emzik almadi. Aglamaya basladi. Kalktik oynadi, bizim yataga geldi. 12:30du zor uyudu. Sonra 3:30 kadar iki kere gidip emzik verdim. Sonra 3:30 da emzigi almadi yine aglamaya basladi. Biraz aglatiyorum susar diye ama gozyaslariyla agliyor. bir sebebi olmadigindan emin olsam aglatacagim bir 5 dakika falan. Sonra yine kalkti. Saat 4du bakiciyi kaldirdim, ona verdim. Oyun oynadilar. 5 den sonra uyumus. Cok feci. Bilemiyorum nasil olacak.

Burunu hala cook tikali. Damla damlatiyoruz ama bir ise yaramiyor. Bu doktorlar bir halta cozum bulamiyorlar. Carsamba bir Turk doktor var ona goturecegim bakalim.

Bu arad haftasonu emeklemeyi epey ilerletti. Halida rahatlikla ilerliyor. Ama bizim evde cok tas var. Orada kayiyor biraz. Ona bisiklet aldik cok mutlu. tutunup kalkma calismalari yapiyor. Istah soyle boyle. Idare ediyoruz.

Bye bye, gel, iyi geceler, alkis bunlari cok guzel yapiyor. Soyleyince hemen yapiyor. Kucagimda bana donuk otururken kardesin nerede deyince gobegimi isaret parmagi ile gosterip sariliyor. Op diyor. O kadar cok soyledim ki ogrendi simdi :-[

Disler hala yok anlamiyorum. alttan gelenlerde cok az buyudu. Neredeyse 4 ay oldu. Ustten hic bir hareket yok. Gecen hafta beyazlik gormustum, ama yok oldu gibi. Buradaki doktora kalsa hersey coook normal. Bir vitamin testi falan yaptirmak istiyorum gerek yok diyorlar. Biz burada hic vitamin falan vermeden takiliyoruz. Bir d vitamini her aksam o kadar.

Karnim iyice buyudu. Sanki 6 aylik gibi oldum. Artik yoruluyorum. Ama aktivitelerde bir azalma yok :sad1: :sad1:

Tuba senin yabanci dil soruna cevap vereyim. Ben yabanci dil ogrenmesi icin krese kadar bekleyecegim. cunku ne benim ne de esimin fransizcasi cocuga ogretecek kadar duzgun degil. Onun da yarim yamalak ogrenmesini istemyiyorum. Esimin almancasi benim de Ingilizcem ogretebilecek gibi. Ama onlarin da anlami yok. Ben seneye hafta da 3 gun yarin gun falan krese gondermeyi planliyorum. belki orada yavas yavas baslar Fransizcaya. Baska bir secenek yok gibi.
Neyse bu kadar tembellik yeter. Ben kactim. Zaten leyla gibiyim. Su isleri bitireyim....

Tebessüm :)

meltem, özlem ve gözde, biz de uykusuz ve huzursuz bir gece geçirdik...yağızın mızırdanması durmuyo, dünden beri de doğru düzgün bişey yemiyo.cumartesi günü meyveli yoğurdunu yedirirken bir kısmını kusut, dün de hepsini şakır şakır kustu. tek korkum yine dirar yolları enfeksiyınu olması. diştense bu durum razıyım ama iye ise bana kafayı yedirtcek. şu sıcaklardan korkmsam hemen yaptırcam sünnetini. ama zaten çokkkk sıcak, bir de sünnet sıkıntısı eklenince nasıl olur bilemiyorum. bugün yine idrar kültürü yaptırmak istiyorum ama onda da hep temiz çıkıyo, ne olduğunu anlayamıyoruz. kafam öyle karışıkki ve öyle sıkıntılıyımki...ateşi de dün gece 37  oldu, vücudu bayağı sıcaktı, ateşi daha fazla sandım ama sadece 37.son günlerde hem gece uyumuyo doğru düzgün, hem de sabahın köründe kalkıyo, hal derman kalmadı bende.

meltemk

Aysegul canim seni cok iyi anliyorum. Belemir beni de dertli anneler sinifina soktu artik..... Ben arada ise kaciyorum. Sizler hep bebislerinizlesiniz cook guzel ama psikolojik yukunu de dusunemiyorum valla. Sunnet biraz ertele istersen.

Hani bu bebislerin ilk 3ayi zordu, sonra hersey cok guzel olacakti :crybaby2: :crybaby2: Ben hatirliyorum hastaneden eve geldimizde kayinpederim "Cocuklar ilk 3 ay sabredeceksiniz sonra hersey duzene oturacak" demisti. Dun gibi kulaklarimda cinliyor. Simdi bakiyorum da Belemir'in en duzenli gunleri ilk 3 aydi. 3 ay bitti basladi duzensizlikler. Hele simdi hiic anlamiyorum. 10 aylik oluyor neredeyse ??? ??? Cocuk oluyor laftan anlamasi lazim.

Zaten biz babamizla artik biraz terbiye calismalarina basladik. Ota .oka aglamasina kiziyoruz. Cunku artik yavas yavas biliyorlar bizleri nasil parmaklarinda oynatacaklarini...

Aysegul kolay gelsin. Insallah daha sakin gecirir Yagiz bugunu. Gozde ayni sekilde Hira'da.  :amin:

ponçik

Allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin  :k06: bu da nerden çıktı şimdi -diyeceksiniz  :ehi:
yemekten geldimde  :hungry:  
neyseeeeeeeeee
nabersiniz bakalım , sıcaklarla aramız hepimizin kötü galiba, hele de çocuklar  :sad1:

tüm teyzelerimize teşşkür ederek başlayalım bakalım yazımıza  :flowers:

Eminecim hoşgeldin , maaşallah Ajlaya  :ehi: demek 2. ismini de öğrendi minik hanım  :icon_thumright:
doktor herşey nomal ve yolunda diyorsa doğrudur mutlaka :hıhı: çünkü onlara güvenmek zorundayız

Esracım hayırlı olsun yeni eviniz,komşu olacagız diye çok seviniyordum, hatta süt izinlerim bitmeden bir iş çıkış saatinde güle güle oturuna gelmeyi planlıyordum , sağlık olsun ,inşallah bu eviniz huzurlu olur
nakliye şirketiyle konuştunuzmu bu durumu  :BangHead: onlar ne diyorlar  :icon_scratch:

Semracım
Yunus Emrenin kaka durumu ne alemde , gelişme varmı  :dontknow:

evet Gözde teyzesi, bu şımarıklıklar babaya özel oluyor genelde  :-[ hatta sabah uyanır uyanmaz babaaa diyor, eğer babasını göremezse son çare ııınneeee diyor  :ehi: zilli bunlar yaaa  :nazar:
huzursuzluğunuz bugün ne alemde peki  :-\ gündüz uykularınıda etkiliyormu Hiranın

Jbduncum hoşgeldin, bu arada aklıma geldi marmariste çektiğim resimleri hala sana mail atacağım  :suclu:  :suclu:
demek yolculuğunuz boyunca Eco assolistti öylemi , evini babasını özlemişmi , ne tepki verdi  :hello2:
benden habersiz yolladılar derken evet gideceğini biliyordum ama bu kadar (!) erken değil  :caca:  :sad1:
napalım herşeyde bi hayır vardır  :love9:

Zehracım aman maaşallah diyelim karaböceğe  :nazar: büyümüşde annesine neler yaparmış cimcime  :k06:
2.dil konusunda gerçekten çok güzel bir sistem uygulayacaksınız , inşallah herşey istediginiz gibi yolunda gider

Özlemcim sıhhatler olsun minik adama , demek incileriniz çoğalıyor , Gözdenin dediği gibi acaba diğerleride geliyor da onların ağrısımı var  :icon_scratch:

Meltemcim Allah kolaylık versin sana, hemde iki canlıyken  :cildir: iyiki bakıcınız var, benimde o yönden en büyük avantajım k.validemle beraber oturuyor olmamız  :hello2: bebekken az yardımı dokunmadı Allah razı olsun  :love9:
şuanda da tabiki  :flowers:
Belemire de maaşallah demek kardeşini sevip öpüyor , inşallah doğduktan sonrada kıskançlık durumları olmadan (yada minimum seviyede ) aynı sevgi gösterilerine devam eder  :love3:

Ayşegülcüm aynen bizde uyandık bu gece
üstelik sadece ince bir body ile yattığı ve üzerini örtmediğimiz halde  :sad1:

arkadaşlar sabah babamız işe giderken Eylülün kolları ve bacaklarının çok sıcak oldugunu söyleyince biraz tedirgin oldum ,uyandıktan sonra altını değiştirirken ateşini ölçtüm 37,4 idi, babannesiyle kahvaltısını yedirmeye çalıştık çok az yedi , ağzındakileri diliyle dışarı çıkardı ,bizde zorlamadık, ben çıktıktan biraz sonrada uyumuş, aradığımda uyuyordu, 10 dk.sonra cep telim çaldı , insanın aklına hemen kötü birşey geliyor nedense  ::) Allahtan kötü birşey yokmuş,sadece ateşimiz 38 olmuş babannemizde fitil vereceğini söylemek için aramış, zaten her ihtimale karşı ben fitil kutusunu göz önüne koymuştum , az önce yine konuştuk ateşi 37ye düşmüş , sanırım bu gelen diş bizi biraz uğraştıracak, inşallah olumsuz birşey yaşamayız , herşeyin hayırlısı

heee diş dedimde Zehracm evet Eylülün üst dişi aralık , halası daha önce dişçide çalıştıgı için şunu söyledi, dişin arasındaki etten kaynaklanıyormuş eğer diğer dişler gelince de kapanmazsa, o dişin arasındaki bağa kesik atıp dişlerin birleşmesini sağlıyorlarmış  :y25: biraz ürkütücü geliyor bana , ama dişçiylede konuştum minicik bir operasyon korkulacak bişey yok dedi, biraz çim rahatladı , umarım buna gerek kalmadan kapanır diş aramız  :-[

jbdun

zehra,özlem,gözde ve gonca hoşbulduk  :wave:

zehra demek ravza iyice dillendi  :nazar: ee artık büyüdüklerini belli ediyolar her geçen gün :aferin: yeni dişiniz de yoldaymış, sorunsuzac gelir inşallah canım :amin:

özlemcim seçimden önce döneceğim için erken gitmiştim istanbula ama ne kadar da erken gitsen malum sayılı gün, o kadar çabuk geçti kii anlamadım bile :y25: gerçi kocişi çok özlemiştim  :love9: o ayrı ama ailenin yeri de apayrı :love7:
selim 2diş daha patlatmış yakışıklı :nazar: ve de traş bilenem olmuş, sıhhatler olsun :opucuk:

gözdecim çok iyiyiz canım sağol :-* yeni fotolar inşallah en kısa zamanda :) senden de fotoları bekliyoruz, sen benden 1adım öndesin, en azından bilgisayara yüklemişsin ben onu da yapamadım daha :suclu: hira da ne çok kalkmış öyle , gerçi istanbuldayken ecrinin de gece uykuları düzensizdi ama sıcaktan değil, yerini yadırgadı galiba, çünkü burası daha sıcak ama eskisi gibi uyuyo miniğim :aferin:

meltem slm canım, inşallah belemirin uykuları düzelir :amin: kardeşinin nerede olduğunu da bilirmiş küçük hanım :nazar: sana işlerinde kolay gelsin canım

ayşegül inşallah diştendir canım yağızın huysuzluğu :amin:

goncacım yaw sen şu resimleri göndermedim diyince, ben de göndermedim ki sana galiba, dimi :icon_scratch: ;D
ecrin babasını çok özlemiş, hep ona gitmek istedi, öptü durdu babasını :love7: eve gelince de özlediğini anladım, çünkü gece uykuları eskisi gibi oldu, istanbulda düzensizdi, hele bazı geceler yarım saatte bir uyanıyodu, ay ama öylesi de pek zormuş yaa, arzu hep söylüyo da yarım saatte bi uyanıyo diye, valla iyi dayanıyo :nazar:
eylüşüm de inşallah çok zorlanmadan çıkartır dişini canım :amin:

bizden haberlere gelinceee;
ecrin artık hızla emekliyor, tutunup hemencecik kalkıyor, 2-3saniye tutunmadan duruyor ayakta :k06:
pek anlamlı kelimeler söylemiyor ama epey bi dillendi, carcarcar :love7:
bildiğiniz gibi 2dişimiz var, artık iyice belirginleşti :hello2: ama tam çıkmadı
yemek konusunda allaha şükür bi problemimiz yok
şimdi tek başımıza olduğumuz için ecrin önde ben arkada dolaşıyoruz evi ;D günde 4-5kere de evi turluyoruz yürüyerek, maaşallah sağlam basıyo ayaklarını yere :nazar:
şimdilik aklıma gelenler bunlar

ponçik

Alıntı yapılan: jbdun - 23 Temmuz , 2007, 15:16:12
goncacım yaw sen şu resimleri göndermedim diyince, ben de göndermedim ki sana galiba, dimi :icon_scratch: ;D

aaa  :-ooo evet yaaa  :caca: hakikaten öyle
ama hani ecrinin sayfasında gördüm ya resimleri ondan galiba  :ehi: unutmuşum bende

Ecoya kocamaaaaaaaan maaşallah  :nazar:  :nazar:
annesi daha çok yorulacak artık ama bilmem farkında mı  :laughing7: