EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

aslı

Evet goncacım evin içinde turluyoruz sürekli.emeklemediğimizden sürekli yürüyoruz hem de giderken kurcalanacak yerlere bakıyoruz  :laughing7: .   arada da bak eylül yürüyormuş hadi bakalım sende kaldır popişi diyorum sana da alalım ayakkabı diyorum  heveslensin diye  :k06:
Bak sen eylüşe parklara gidip kendi kendine yüymelere de başlamış demek. Yaa gonca kameraya alıp forma koysan seyretsek eylülün yürüyüşünü çok tatlıdır eminim
fırsat buldukça geçmiş sayfalara bakıyorum da şu çiş olayına çok  güldüm  :ehi: .

aslio

Merhaba dün yazdığım gibi kızım epeyce korkuttu beni ama geceyi sorunsuz geçirdik bugünde keyfi yerinde.. Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.
Adaşım yeni resimleri yokmu Defnenin bekliyoruz.
Benimkisi acayip tırmanışlarda bu sıralar düz duvara bile tırmanacak tv sehpası, koltuk, masa heryere tırmanmaya çalışıyor tabi bazende düşüyor fazla tepki vermemeye çalışıyorum düşünce..

ponçik

Alıntı yapılan: aslı - 12 Temmuz , 2007, 13:48:39
Evet goncacım evin içinde turluyoruz sürekli.emeklemediğimizden sürekli yürüyoruz hem de giderken kurcalanacak yerlere bakıyoruz  :laughing7: .   arada da bak eylül yürüyormuş hadi bakalım sende kaldır popişi diyorum sana da alalım ayakkabı diyorum  heveslensin diye  :k06:
Bak sen eylüşe parklara gidip kendi kendine yüymelere de başlamış demek. Yaa gonca kameraya alıp forma koysan seyretsek eylülün yürüyüşünü çok tatlıdır eminim
fırsat buldukça geçmiş sayfalara bakıyorum da şu çiş olayına çok  güldüm  :ehi: .
aslında kameraya çektimde boyutu büyük oldugu için sayfaya koyamıyorum 2-3 sn.lik bişey çekip koyarım belki yetermi o kadar süre  :icon_scratch:

Alıntı yapılan: aslio - 12 Temmuz , 2007, 14:06:07
Merhaba dün yazdığım gibi kızım epeyce korkuttu beni ama geceyi sorunsuz geçirdik bugünde keyfi yerinde.. Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.
Adaşım yeni resimleri yokmu Defnenin bekliyoruz.
Benimkisi acayip tırmanışlarda bu sıralar düz duvara bile tırmanacak tv sehpası, koltuk, masa heryere tırmanmaya çalışıyor tabi bazende düşüyor fazla tepki vermemeye çalışıyorum düşünce..
defnenin iyi olmasına sevindim annesi
demek o da yaramazlar kategorisinde öylemi  :laughing7:  yakında o da yürür inşallah   :aferin:

aslio

İnşallah Goncacım valla zaman o kadar çabuk ilerliyorki nasıl büyüyecekler derken şimdide büyüme hızına şaşırıyorum..

ponçik

kesinlikle katılıyorum
bu sabah uyandıgımda Eylülün geceleri nasıl uyandığını,onuemzirdiğimi fılan düşündüm de
sanki hayal gibi , rüya gibi
sanki o günler çoook seneler önceymiş gibi
Allahım sen evlatlarımızı bize bağışla onları koru  :amin:

aslio

ponçik

BİZİM KIZLAR NERELERDE ACEP  :icon_scratch:
GENE KİMSE UĞRAMAMIŞ
HERKES GECE KUŞU MU OLDU   ::)

jbdun

selam kızlar, yazılanları okumadan sorumu sorayım da sonra size yazıcam :)

bugün kızıma ilk defa akşam mama vericem,
milupanın 7tahıllı uykudan öncesi + aptamil 3

akşam 8gibi veriyim diyorum bakalım uykusunda bi değişiklik olcak mı, ama sanmıyorum burada yazılnları görünce :k06:

ha soruma gelince de,
aptamil, milumil, conformil ve lactum bunların ne farkı var yaw :icon_scratch: ay bu mama işi pek bi karışık :caca:

Zara82

merhaba kizlar, yazilanlari hizli hizli okudum cünki bilmiyorum niye gözlerim ynaiyor ayyy.....
Ama sanirim anneler ve bebisleri iyiler....Yürüyen bebislerin popolarindan isiriyorum  ;D

BIzde bugün sabah erken kalkip  kizimi anaokuluna yazdirdik...ama kesin alinip alinmayacagi 2009 da belli oluyor ...tahminim olacak....Burada bebekler 3 yasinda anaokuluna gidiyor ....özelliklede almanca ögrenmek icin...

simdilik bu kadar öpüyorum hepinizi

jbdun

zehracım inşallah olur anaokulu  :amin:

ya kızlar bu 7tahıllıyı ecrin anca 4-5 kaşık yedi  :icon_scratch: ay bi de ne çok uğraştırıyo öyle

benim bugün denediğimi yapan var mıydı?

estim

slm kızlar ben arada bi uğruyorum sayfanıza ama yazılanların hepsini okumaya çalışıyorum. bu ay bebişler biraz rahatsızlanmış galiba hepsini geçmiş olsun

zehracım umarım okuluna yazılır  :amin:

jbduncum aptamil, milumil, conformil , verilen ay farkları ve içeriğinin farklı olduğunu biliyorum ama daha sağlıklı bilgi için www.milupa.com.tr 'ye bakarsan iyi olur.  bu arada ben bu mamaların hiç birini oğlana yediremedim, 2,3  yudum çekip bırakıyordu , diğer toz mamalardansa 3,4 kaşık alıp bırakıyordu , gerisini ben yiyip ona başka yapıyordum  :ehi:
umarım ecrin alışır  :k06: 

neyse sonra gene yazarım

puysal

jbdun bence ecrini önce aptamilin tadına alıştır:) Ben 120 ml suya e ölçekle aptamilini hazırılıyorum içine 3 tane bebe bisküvisi kırıyorum zaten hemen eriyor sonra muhallebi kıvamına gelmesi için 1-1.5 7 tahıllı koyuyorum.. Ancak öyle yiyiyor.. Bende ülkerin iyi gecelerini veriyorum 2 gündür Nehir e ama  muhallebi gibi tok tutmuyor malesef.. Gecenin bir yarısı uyanıyor açlıktan. dün gece bardaktan(bambino) içirdim uptamilini. yaklaşık 90 ml falan içti.. sonra salladım uyudu şansıma.. Ecrin mama tadına alışık olmadığı için zorlanıyor olabilir:) Birde mama vemeden önce bırak iyice acıksın.

Zehra cım umarım anaokulu işi olur:) Bende 3 yaşında anaokuluna vermeyi planlıyorum bakalım hayırlısı:)

Biraz önce kızımı yıkadım şimdi babası ile yatakta oynaşıyor.. birazdan onu uyutmaya gideceğim.. Yuppiiiiiiiiiiiiii babası uyutmuş  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

Ay bari bende kalkayımda evi biraz toplayayım.. yine dağıttık heryeri:) ;D

Hepinize ii gecelerrr

Zara82

Pinarcigim, ne güzel oluyor degilmi bebislerimizi babalari uyutunca..benim yapar bazen öyle...sanki üzerimden bi yük kalkiyor o zaman..

Jbdun ben o 7 tahilliyi henüz denemdim ....ama milupanin kasik mamalarini 3 aydir filan veriyorum...yapmasida cok kolay...6 yemek kasigi mamadan koyuyorum sonra su ile yapiyorum....her gün yer Ravza ...sen sanirim sise ile veriyorsun ben onu daha denemedim..kasik mamasi vermedigim zamanlar bende sirf aptamil3 veriyorum...ama burda bazi arkadaslar biberona ikisindende koyup iciriyor..

ponçik

günaydın herkese  :icon_flower:
İstanbulda havalar biraz serinledi hafif de yağmur atıştırdı tam kıvamında desek yeridir
o sıcaklardan bunlamıştık gerçekten   8)

Jbduncum 7 tahıllıyı sevmediyse başka markaları deneyebilirsin , Eylüle milupann yeni çıkan kahvaltı mamalarından aldım ama bi gıdım yemedi , bazı mamalar çok tatlı bazıları çok tatsız o yüzden damak zevklerine uymuyorsa yemiyorlar minik kuzular
soruna gelince Esinin dediği gibi milupanın sitesinden öğrenebilirsin sanırım
ama hani aynı fabrikanın farklı markalarla ürettiği ürünler olabilir, içeriği farklı olabilir  :dontknow:

Zehracım inşallah anaokulu işiniz hayırlısıyla olur , Ravzanın küpeli resimleri nerde bacııııım  :suclu: bekliyoruz  :icon_thumright:

Pınarcım valla süper olmuş , ilaç gibi gelmiştir akşam akşam
bebekken Eylülü hep babası uyuturdu bi yandan sevinir bi yandan kıskanırdım , bu çocuk seni annesi sanacak hep senin kokunla uyuyor derdim
ama şimdi koca sıpa oldular maaşallah
hele uyurken kendileri dönebiliyor ya .... bebekken hep sabit kalırlardı  :love9:
Allahım zaman ne çabuk geçiyor , sen evlatlarımızın acısını gösterme yarabbim  :amin:

ponçik