EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ponçik

09 Temmuz , 2007, 09:03:26 #7485 Son düzenlenme: 09 Temmuz , 2007, 09:04:58 Gonca
             500. sayfamız hayırlı olsun kızlaaaaar
:wav:   :wav:

ben gidip çay alayım kahvaltımı yapayım
bu arada yazılanları okuyayım
görüşürüz  :hello:

Ardaömür(Arzu)

Ay çok kıskandım ama gerçekten kıskandım çok eğlenmiş görünüyorsunuz  ;D
Şerife Pınar Ayşegül Estim ve Meltem teşekkürler.
Meltem ev yemeklerinden vermiyorum ama kavanoz mamaları heleki sebzeleri asla yemiyor.Banada herkes mustela 50 diyor sinek içinde kola yapıştırılan bişeyler varmış adını bilmiyorum ondan alıcam herhalde
Ayy benimki kaka yapmış mis gibi
500. sayfa bakalım kaçlara kadar çıkacağız buradaki herkesi seviyorum  :k06:

aslio

Mercem hoşgeldin aramıza....
Arzucum ben Sebamedin güneş kremini kullanıyorum 50 faktörlü bizde seçimden sonraki hafta çıkacağız tatile.Sinek koruyucu bana biraz zararlı gibi geliyor onun için almayı düşünmüyorum.
Meltemcim tekrar geçmiş olsun canım
İstanbul resimleri harika ne kadar güzel biraraya gelmeniz.

ponçik

Alıntı yapılan: Ardaömür(Arzu) - 08 Temmuz , 2007, 23:01:40
iYİ AKŞAMLAR
Perişan haldeyim Ardanın ateşini düşüremiyorum sürekli 38.5-37.5 arası.Bide kolunda bişey çıktı egzama gibi kuru kuru bakalım yarın dr. götüreceğiz.  :crybaby2:
Demek buluştunuz eminimki çok eğlenmişsinizdir.Yanınızda olabilmeyi sizi ve bebeklerinizi yüz yüze görebilmeyi çok isterdim.
Gonca Eylül çok tatlı olmuş suyu bu kadar çok sevmesi ne kadar güzel  :nazar:
Emine gerçekten çok güzel çıkmışsınız hepiniz   :nazar:
Pınar Nehir ne kadarda büyümüş öyle ve güzelleşmiş  :nazar: Hoppalayı sever inşallah
Merve sende hoş geldin aramıza
Meltem geçmiş olsun sanada ama küstüm sana kaç kere dedim resimlerinizi ben görmedim diye es geçiyosun beni bozuluyorum ha  :k06:
Ayşegül kesinlikle sana katılıyorum jbdun ataklara feci taktı kızının yaramazlaşabileceğini aklının ucuna bile getirmiyor.Benimki hala hep atakta gece kalkmalarımızı yarım saate bire düşürdük ne başarı demi.
Esra sende hoşgeldin
Fatma  demek bayağı döktürdün aslında benimde bir ihtiyacım varki
Kızlar cuma günü alanyadayız yani can kazandı.
Tatile gidenlerden yardım bekliyorum.Güneş kremi ne kullandınız sineklerle nasıl savaştınız?
Gideceğimiz otel herşey dahil oradaki yemeklerden verebilirmiyim bilmiyorum.
Bana kesinlikle unutmamam gerekenleri hatırlatırmısınız

İnşallah hepimiz için uykulu bir gece olur.çooook ihtiyacım var.

ARZU GEÇMİŞ OLSUN ARDAYA İNŞALLAH ÖNEMLİ BİRŞEY YOKTUR   :amin:
AYŞEGÜLÜN DEDİĞİ GİBİ BELKİ DİŞTEN OLABİLİR

BEN EYLÜL İÇİN BU LİNKTEKİ GÜNEŞ KREMİNİ ALDIM DOKTORUMUZ ÖNERDİ ÇOK DA MEMNUN KALDIK
http://www.evzane.com/main/product_detail.asp?pro_ID=633&sub_cat_ID=112&cat_ID=42
ECZANEDEN ALDIM FİYATI 42,50 YTL AMA SANIRIM ECZANE OLDUGU İÇİN HERYERDE FARKLI FİYAT OLABİLİR
SİNEK YOKTU ALLAHTAN , KORUMA İHTİYACI DUYMADIK
ŞİMDİDEN İYİ TATİLLEEEEEER  :hello:

Ardaömür(Arzu)

Sağol Gonca bugün 2 de randevumuz var dr.da .Diş değil 4 dişimizi çıkardık öbürlerinden haber yok daha.Ateşi bugün yok ama şu kolundaki beni endişelendiriyor çünkü sadece doğum lekesinin üzerinde var başka yerinde yok.
Tatildeyken uykusunu sadece odadamı uyuttun yoksa plajdada uyuttunmu hava çarparmı diye merak ediyorum.Zaten hasta olmaya bayılıyor.

Tebessüm :)

timur abiye, ecrin prensese, nehir prensese ve eylüş prensese buradan da kocamaaan maşallah, gördüğüm kadarıyla uslu durmuşlar aferin kuzucklara. :aferin:  etabi anne kraliçeleri geçmek olmaz :k06: hanımlar hepinize maşallah. :nazar: bir de bebekleri babaların kucağına verip dizseydiniz, bi de öyle bir foto görseydik iyi olurdu. :suclu:

arzucum bakalım inşallah yi geçer kontrolünüz. haber vermeyi unutma. ;)

meltemcim kuşburnu var mı orda? eğer varsa ıhlamurla kuşburnunu kaynatıp limon sıkarak içersen hem boğazın rahatlar hem de c viatmini almış olursun. bir de karabiberle balı karıştırıp gece yatarken bir tatlı kaşığı yersen sabaha çok daha iyi kalkarsın. Allah kısa zamanda şifa versin inşallah canım. :opucuk:

ponçik

Alıntı yapılan: Ardaömür(Arzu) - 09 Temmuz , 2007, 11:53:35
Sağol Gonca bugün 2 de randevumuz var dr.da .Diş değil 4 dişimizi çıkardık öbürlerinden haber yok daha.Ateşi bugün yok ama şu kolundaki beni endişelendiriyor çünkü sadece doğum lekesinin üzerinde var başka yerinde yok.
Tatildeyken uykusunu sadece odadamı uyuttun yoksa plajdada uyuttunmu hava çarparmı diye merak ediyorum.Zaten hasta olmaya bayılıyor.
biz zaten hep 16:00 dan  sonra plaja indik 2 saat durup geliyorduk
o yüzden evde park yatagında uyuyordu  plaj saatine kadar da uyanıyordu  8)

mercem

Oncelikle hosbulduk, herkese tesekkurler  :wave:

Arzu, gecmis olsun ogluna...Biz esimin isi geregi 1 seneligine Ingiltere' ye geldik (10 ay kaldi donmemize) Amerika' dan.Esim de isi geregi cok sIk Ingiltere-Amerika arasi yolculuk yapiyor, biz de kizimla seve seve katiliyoruz babamiza  :love7: Demek istedigim, ben kendi listemizi koyayim...

*Ates olcer
*Ates dusurucu surup (her ihtimale karsi)
*Islak mendil
*Bol miktarda bez ve 3-4 paket mama(kalma suresine gore degisir miktari)
*Pisik merhemi
*Sik ve surekli kullanilan ilaclar
*Yuksek faktorlu gunes kremi
*Sapka
*Bol miktarda kiyafet
*Biberon vb.
*Sivrisinek koruyucu bir sey iyi olur
*Birkac kalin giysi her ihtimale karsi
*Havuz-deniz oyuncaklari
*Sisme havuz
*Kendinden bezli bikini olabilir

Okudugum kadariyla bulusma olmus, anneler ve bebekler cok seker gozukuyor  :)

desree (Özlem)

Meltem geçmiş olsun umarım atlatırsın yorma kendini o kadar organizasyonlarla :nono:
Arzu umarım ateşi düşer Arda nın, sinek için elektro mat alırsın yanına güneş kremi de sebamed veya nivea 45-50 faktör olabilir, yemek konusunda işin zor Selim de kavanoz sebze maması yemiyor çorbalarından verirsin tuzlu ve fazla baharatlı olmuyor, meyve pürelerini kavanoz alırsın yanına, kaşık maması verirsin yatırmadan önce de,
İstanbul buluşması gerçekleşmiş anneler ve bebekleri süper :flowers: ne eğlenmişsinizdir inşallah bende bir dahaki sefere aranızda olurum,
Pınar daha önce seni görmemiştim çok hoş bir bayansın canım
Yeni gelen arkadaşlara da hoşgeldiniz diyorum :flowers: ve kaçıyorum
500. SAYFAMIZ HAYIRLI OLSUN :occasion16:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

Lily Wonka

Biz geldiiiiiiiiikkk! :flowers:

Bir ay nasıl geçti anlamadım valla..::)  Bittiğine üzülmekle birlikte, nihayet evimde olmaktan sonsuz bir haz duyduğumu belirtmek isterim, insanın evcaazı gibi yoook kardeş yok..

Gece, eğer bi köşede bayılıp kalmaz isem yorgunluktan, girip bi sayiim dökiim istiyorum ama.. du bakalım..::) :D

Kızım da ben de çooookkk özledik sizleri, bu hasret nasıl giderilir bilmem..:dontknow: :k06:

Zara82

MErhabalar hanimlar, Forum cosmus masallah..

Meltemcigim, canim kendine dikkat et yaa....nasil oldun?? Allah acil sifani versin... Hani sana bir ara Belemir in gözülügünü sormustumya...buldum ondan canim...biraz pahaliydi ama aldik...cok kullanisli birsey....BIrde kavanoz mamasi götürdügünü yazmissin tr ye....onlari bavulunami koydun??Bazen burda duyuyorum cam siseler yasak filan diye..

Özlem, biz HOtel Karaburuna gidecegiz...bende tavsiye üzerine gidiyorum...insaallah seneye birlikte gideriz...

Seyda, sanada iyi tatiller...esinde gelmis gözünaydin..

Esra....hosgeldin aramiza..

Pinar, yegenin sünnet olmus...hayirli olsun....resim varsa isteriz..

Merve..sende hosgeldin aramiza..

Jbdun, Ecrin emeklemeye baslamis kocaman  :nazar: ona.....

Arzu, Arda nasil oldu???

Gözde......hosgeldin anacim, özlettin kendini....HIra nasil?

Öncelikle 500. sayfamiz hayirli olsun...Allah nazarlardan korusun  :amin: ve daha nice 500 sayfalara...
Bulusma gerceklesmis, henüz resimlere bakmadim ama eminim cok güzel gecmistir...Insaallah bir dahakiine bende aranizda olurum....

Bizi sorarsaniz 2 gündür geziyoruz....Önce cumartesi günü kizima alisverise gittik...anneannesine biraktik..bebisimi... Kizima mama sandalyesi aldik, türkiye icin bir buggy aldi chicco nun (cok begendim) ....daha sonra mayo aldim....günes gözlügü ...vs.. yorulduk bayagi....Dünde hava cok güzeldi bir nehir kenarina gezmeye gittik.....Görümcem 3 haftadir bende kaliyordu...bu cuma türkyeye gönderecegiz  onuda...simdi onun telasi var...

Kizimda iyi cok sükür....yemesindede bi problem yok ama uykusu cok kötüp ya....geceleri 3 kez uyaniyor....niye acaba??? Deliriyorum yaa....acaba emdigi icinmi böyle yapiyor??? Yoksa atakdamiyiz acep??? Emekleme filan hala yok.....bol cene var.....dede, baba, ayyyy filan diyor.....anneside dayanamayip dudaklarina yapisiyor....

Hepinizi öpüyorum..

ponçik

09 Temmuz , 2007, 17:57:12 #7496 Son düzenlenme: 09 Temmuz , 2007, 18:07:41 Gonca
BENİM PC. DE SORUN VARMIŞ BUGÜN DEVAMLI AÇIP KAPATTILAR BÖLÜK PÖRÇÜK OKUDUGUM İÇİN ANCA CVP YAZACAĞIM  :-[ AFFOLA

Emine fotolar süper valla (laf aramızda ilerde silikon yaptırsan süper olacak kanımca)  ;D
Allah bir yastıkta kocatsın kardeşini , Ceylin gibi tatlı ve sağlıklı da bir çocuk versin  :amin:

Fatmacım aynen Zehraya dediğin gibi burada büyük marketlerde pek çok mama çeşidi var, sizin oralarda  kullandıklarınızdan bile bulabilirsin içiniz rahat olsun  :icon_thumright: vaay demek sanatçı annemiz de varmış hee
Allah sesine zeval vermesin , kızında senden biraz yetenek almıştır eminim  :-*
deniz ve bikini olayına gelince , genelde benimki günde 2 kez kaka yapıyo o da genelde sabah 9-10 arası ve öğleden sonra bazen 3 oluyor vs..vs.. o saatleri tam bilirsen çıplak da soksan sorun olmaz , çiş olayına gelince  :laughing7: zaten deniz dalgalı alıp götürür bişey olmaz   :toothy10:
hoş bizimki hiç yaptımı bilmem hiç hissetmedim çünkü  :ehi: bende geçen sene 20 temmuzda bi kınaya gitmiştim epey halay çektim herkes "OTUR DOGURACAKSIN" dedikce ben inadına zıplamıştım  ;D neyski sağsalim geldi kızım  :amin:

Zehracım
teşekkür ederim gözler benden (benim yeşil Eylülün mavi) diğer kısımlar babadan ,
şu dediğin özel bezlerden Türkiyede yok , eğer mümkünse gelirken bol bol getir bence  ;)
dillenmiş cimcimeyi benim içinde öp heee  :opucuk:

Şeyda
iyi tatiller canım , bol bol dinlenin emi  :sunny: kendinden bezli mayo nasıl oluyor kakayı yapınca çıkarıp yıkıyomusun  :igrenc: eskien annelerimizin yaptıgı patiska bezler misali  :-[ ben tam anlamadım olayı  :dontknow:
yok bu özel bezlerden diyosan 30 yrl pahalı değilmi yaw  :icon_scratch:

Esra ve oğluşu Ataberk  hoşgeldiniz aramıza  :flowers:

Merve ve kızı Cemre sizde hoşgeldiniz buyrun size de bir buket çiçek ve öpücük  :flowers:

Jbdun Ecrinin tüm olumlu gelişmeleri için kocaaaaman maaşallah  :nazar:
çorbayı beğendiği belliydi canım, dünki buluşmada şapur şupur götürdü maaşallah  :hungry:

Ayşegülcüm kuaföre ne zaman gidiyorsun, bence hiç bekleme acayip moral oluyor insana  :icon_thumright:
ben de ilerde Allah izin verirde bir çocugum daha olursa ve oğlan olursa dogar dogmaz yaptırmayı düşünüyorum sünnetini , kısmet ...

Pınarcım dün unutmuşum söylemeyi yeğeninizin sünneti hayırlı olsun , Alalh damatlıgını da göstersin inşallah  :amin:
Nehiri öp benim için , dün doyamadık ki ne çocuklara ne sohbete , zaman kısıtlı olunca işte
neyse artık bi dahaki buluşmaya diyelim  :wave:
hoppalanız da hayırlı olsun  :muzz: zıp zıp zıplasın Nehir hanımcım  :binkybaby:

Şerife komşunuza çok geçmiş olsun, beni unutmuşsun  :caca: şaka şaka bol bol yatıp dinlenmişsindir umarım haftasonu  :opucuk:

Meltem çok geçmiş olsun inşallah Belemire bulaşmaz ve içindeki minik çiçekde etkilenmez  :love7:

Özlem inşallah bi dahaki sefere sende aramızda olursun canım  :icon_thumright: tabi Selim assolist olarak katılacak  :aferin:

Ay Gözde yoksa dünmü geldiniz keşke sende gelseydin ayagının tozuyla buluşmaya
özlemişim bu gülüşünde inciler görünen prensesi  :flowers: HOŞGELDİNİZ

biz de bildiğiniz gibiyiz
ve resimlerde gördüğünüz gibi
gerçekten çok güzel bir buluşma oldu ama dediğim gibi vakit kısıtlı olunca doyamadık birbirimize
kısmet bir dahaya inşallah
kızıma dün ilk adım ayakkabısı aldık sizden ayrıldıktan sonra, mağazada ayakkabıları giydirip 3-4 adım attırdık  :nazar:
yaşlı bir teyze çok sevdi Eylülü hemen alın bu ayakkabılar çok yakıştı dedi
yorgun bir şekilde (bütün TEpe Nautilusu gezmekten ) şu vaziyette eve döndük  :tongue3:
bu hafta hep 18:00 de çıkacağım
yarın yine uzun uzun yazarım kısmetse
bugünlük bu kadar  :wave:

aslio

gözdecim hoşgeldin.. hira nasıl? özlettiniz kendinizi...

puysal

Allahımm ne yorucu bir gündü...canım çıktı desem yeridir.. ve bir sürü iş yine beni bekliyor:((

şimdi kızımı yıkayacağım.. sonrada yeme faslı.. oooooooooo dahaçok işim var anlayacağınız:)

jbdun

slm kızlar ben geldim yine  :k06: ay galiba artık bağlantıyla ilgili sorunumuzu hallettik ve sıksık girebileceğim artıkın :occasion14:

gözde hoşgeldiniz yaw, siz 1aydır tatildemiydiniz yanee, oyyy maaşallah  :nazar: ben de merak etmeye başlamıştım neredesiniz diye ;D neyse geldiniz ya, haberlerini bekliyoruz artıkın cnm :-*

arzucum geçmiş olsun ardacığıma :sad1: ateşi düşer ve yarası da iyileşir inşallah :amin: ama bu saate drdan gelmiş olmalısınız, ne dedi dr? güneş kremi ben de sebamed aldım 60faktörlü, sinek için spreyi drumuz pek tavsiye etmedi onun yerine likit veya tablet takmamı söyledi. Mervenin listesine ilave edebileceğim bişey gelmiyor aklıma ::)

zehracım siz de hoşgeldiniz canım ve tşk ederim ;) seni ve geveze ravza senamı  :opucuk: ecrin de geceleri ravza gibi canım, inşallah fazla uzun sürmeden atlatırlar bu her neyse ;D

goncacım sağol canım, eylüşe de sağlam sağlam adımlar atsın, güzel güzel yürüsün inşallah yeni ayakkabılarıyla :amin: :hello2:

pınarcım nehirciğimin hoppalası hayırlı olsun, hop hop hoplasın inşallah :amin: :) sana da kolay gelsin canım

meltemcim çok geçmiş olsun canım, inşallah belemire ve minişine geçmeden atlatırsın canım :amin: