EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

jbdun

kızlar biz istanbuldayızzz :occasion14: ve çok iyiyiz, kızım uçakta uyudu :aferin:
yazılanları dah sonra okuyup cevap yazıcam,hepinizi öpüyoruzzz ecomla :-*

estim

ponçik

03 Temmuz , 2007, 15:44:01 #7382 Son düzenlenme: 03 Temmuz , 2007, 15:45:47 g10ca
SELAM KIZLAAAAAAAAAAR  :hello:
TATİLDEN DÖNÜNCE NEDENSE İŞLER DAHA BİR YOGUNLAŞTI SANKİ  :icon_scratch: ANLAYAMIYORUM  :violent1:   :violent1:

MELTEEEEEM MAAŞALAH YAA NE TATLI OLMUŞ ÖYLE BELEMİR
AİLECEK DE ÇOK GÜZEL POZ VERMİŞSİNİZ , UFAKLIK (daha dogrusu göbiş) GÖZÜKMÜYOR OLSA DA
HEPİNİZE  :nazar:  :nazar:  :nazar:

EMİNE CEYLİNİN POZLARA BAYILDIM BAYILDIM ÇOK ŞEKER OLDU BU CADILAR YAAAAAA  :nazar:

ZEHRACIM İNCİLERİNİZ HAYIRLI OLSUN , RAVZA SENANIN O İRİ ZEYTİN GÖZLERİNDEN ÖP BENİM İÇİN  :opucuk:

AYŞEGÜL BALIK İÇİN ÖNCE ÇUPRA İLE BAŞLAYIN DİYOR DOKTORLAR, SEN SORDUNMU SOMONU  :-\
BİR DE BEN BALIĞI PİŞİRİP (çok az su havuç patates maydonoz) HEMEN O GÜN YEDİRİYORUM

BİRDE BİZİM KOMŞUMUZ BALIĞIN KAFASINDAN ÇORBA YAP DEMİŞTİ BANA
KAFASINI DA AYRICA PİŞİRİP SAKLAM KABIYLA DONDURUCUYA ATIYORUM BİR HAFTA SONRA FILAN  KAPLA BİRLİKTE SICAK SUYUN İÇİNDE ISITIP YEDİRİYORUM..SİZCE BİR ZARARI OLUR MU  :dontknow:

GÜLAYCIM CANERE MAAŞALLAH  :nazar: İNŞALLAH İRLANDA DA HEP AYNI TEMPODA DEVAM EDER, KOŞTURMACANIZ İÇİNDE ŞİMDİDEN KOLAY GELSİN

TUBACIM ŞEVVAL NE TONTİŞ NE ŞEKER BİR BEBEK ÖYLE MAAŞALLAH  :nazar:
ALLAH GÜLEN YÜZÜNÜ HİÇ SOLDURMASIN  :amin:

JBDUUUN HOŞGELDİİİİN  :wave: AFERİN ECROŞA HİÇ ÜZMEMİŞ ANNECİĞİNİ ANNEANNECİĞİNİ  :aferin:
HADİ DİNLENİN BAKALIM , SONRA YAZARSIN  :opucuk:

ANNEM İÇİN GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR
YANIMDA OLMASANIZDA TESELLİLERİNİZ BİLE İŞE YARIYOR
İYİKİ VARSINIZ  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:

aslio

Meltemcim Belemir çok tatlı çıkmış resimlerde tabi sizlerde öyle.. Şu yemek konusuna gelince devamlı mamaya alışan bebekler ileride yemek olayına çok zor geçiyorlar aynı problemi bende yaşıyorum keşke diyorum daha küçükken alıştırsaydım..Emekleme konusunda ise bakıcına koyduğun tavırda çok haklısın biz salonda değişiklik yapıp ortada ne varsa kaldırdık kızımın eline veriyoruz bi top onu yuvarladıkça peşinden gide gide emeklemeyi ilerletti..
Ayşegülcüm valla sen çok sabırlıymış be arkadaşım. Ben yakında tırlatırım gibime geliyor bugün bizim cimcimenin yediği 60 cc kahvaltı ve 7 kaşık çorba saat 4 oldu ağzına başka birşey sürmedi zorluyorum kesinlikle açmıyor ağzını sinirden bugün kızıma bağırdım ilk kez o da ağladı :crybaby2: ve kendimi çok kötü hissettim ona kavuşmak için verdiğim onca çaba aklıma geldide offf offf...

ponçik

Alıntı yapılan: aslio - 03 Temmuz , 2007, 16:02:54
sinirden bugün kızıma bağırdım ilk kez o da ağladı :crybaby2: ve kendimi çok kötü hissettim ona kavuşmak için verdiğim onca çaba aklıma geldide offf offf...

Aslı bak benide ağlatacaksın şimdi  :y25:  :y25:
zaten bugünlerde bende böyle bir depresif durumlar içindeyim  :sad1:
kızıma yeteri kadar vakit ayıramamak, onunla istediğim gibi ilgilenememek  :(
onu çok özlememe rağmen ne yaparsam yapayım bu özlemi ona tam olarak hissettirememek  :y25:  :y25:  :(  :(  :y25:  :y25:
kendimi çok kötü ve bunalımda hissediyorum  :'(  :'(

meltemk

Gonca sanim cok sagolll.

Ben annene gecmis olsun dememistim. Ancak sizleri havadislere boguyordum. ;D

Ravzanin yeni incileri hayirli olsun.

Simdilik kaciyorum :wave:

aslio

Goncacım valla o kadar bunalmış durumdayım ki dokunsalar ağlayacağım  :crybaby2: :crybaby2: canım ya seni üzmek istememiştim dönem dönem oluyor herhalde böyle durumlar ...

ponçik

Alıntı yapılan: aslio - 03 Temmuz , 2007, 16:24:36
Goncacım valla o kadar bunalmış durumdayım ki dokunsalar ağlayacağım  :crybaby2: :crybaby2: canım ya seni üzmek istememiştim dönem dönem oluyor herhalde böyle durumlar ...
ASLI ACABA BİZDE Mİ ATAK GEÇİRİYORUZ  :ehi:

meltemk

Gonca / Asli ben de Belemirle yeterince ilgilenemiyorum diye cook uzuluyorum. Sanirim calisan annelerin genel problemi.  :'( Alismak vakit aliyor duruma. Bir de tam alistigini dusundugun sirada hoop bir tatil ve herseye yeniden basliyorsun.

ben gecen hafta tam 3 gun 4 gece gormedim kuzumu. Haftasonu nasildik anlatamam :love7: Dun aksam eve gittigimde nasil sevindi. Heryerime vuruyor, bagiriyor, kafasini gogsume sokuyor. Boyle olunca diyorum madem vakit geciremeyecektik niye yaptik cocuk. Ama sonucta onlar icin calisiyoruz. Bir de simdi 2 kuzu olacaklar.

sanki biraz daha iyi olur gibi dusunuyorum. Hani kardesiyle olursa daha az dusunurmusum gibime geliyor.

Neyse bende ayni hislerdeyim. Oluyor boyle zamanlar :dontknow:

Tebessüm :)

:cildir: yine kustu :cildir: aslı ne sabrı deliler gibi bağırıyorum evin içinde, çileden çıkardı artık beni. yeter yaaaaaa.! lale devri bitti,  bundan sonra az yesede ennn az 4 satte bir yiyicek. gerekirse 5 saat olacak öğün arası. yazık günah ya.herşeyler çöpe gidiyo, bulan var bulamayan var. aç kalsın da aklı başına gelsin. banyosunu yaptı şimdi aç aç ağlıyo, ağlasın. akşam 8de kaşık maması yiyecek.ben de bi insanım yaa, hergün aynı şeyler, kabus gibi.

meltem resimlere bayıldım, favori resmim de bornozlu olanı. çok daha güzel olmuş belemir görmeyeli. :nazar: ailecek hepinize maşallah. :nazar:

meltemk

Aysegul, sabret biraz daha. Dedigin gibi 4 saatten once verme bence. Biz hep oyle veriyoruz. Ben cocuk beslenmesi konusunda cok ornek alinack durumda degilim, ama yine de idare ediyoruz.

Ben de yemedigi zaman birakiyorum. Bakiciya da oyle dedim. Yemek aralarini acarsan belki daha guzel yer. Uzulme lutfen :amin:

berilce

ya ben uzun yazamicam islerimi bitireyim uzun yazarim bavullarla ugrasiyorum hayirlisiyla cumartesi abbas yolcu,17 saat yollarda gececek  :cildir:

aysegul sen kac saatte bi veriyodunki yemek, ben de melise 4-5 saatte bir veriyorumki iyice aciksin,yoksa cope gidiyo,yazik gunah,sadece sabahlari emzirdikten yarim saat bi saat sonra kahvalti veriyorum o da yani anne sutu artik cerez niyetine oldugu icin tok tutmayacagi icin hemen veriyorum kahvaltiyi... ben kacayim sonra yazacamda ben yazana kadar bir suru yaziliyo gene unutacam yazilanlari  :icon_scratch:

Tebessüm :)

meltem ve beril, son zamanlarda yağız hiç yemediği için 2 saat sonra filan veriyodum, ama yok artık vermiycem, aklı başına gelsin. yerse ne ala, yemezse 4-5 saat bişey yok. şimdi açlıktan ağlaya ağlaya babasıyla bakkala gitti. saat 8 e kadar dayanacak mecburen.

jbdun hadi gözün aydın, dikkat et kızı yemesinler. :laughing7:

jbdun

şimdi yavaş yavaş cevapları veriyim ama hepsini yetiştiremem galiba :suclu:

eminecim ay ben yerim ceylini, ne tatlı maaşallah :nazar: bisikletiyle de pek bi uyumlu olmuş :k06: bisikletini de güle güle kullansın minik hanım  :hello2: ben de 6ay emziriyim keşke diyordum allaha şükür 6ay oldu da geçti bile, sen de 10ay emzirdin az değil, maaşallah canım, zaten sütün de çok yaramıştı kuzuna :nazar: inşallah bi dahaki sefere sana da uğrarım canım :-*

tuba sevvale de maaşallah, ne de şirin çıkmış resimde :nazar: bizim öğün araları genelde 3saat yaklaşık :icon_thumright: ama öğünden sonra emziriyorum da :laughing7:

ayşegül inşallah yabanmersini yağıza faydalı olur canım  :amin:

gülaycım kontrol sonuçlarınız çok iyi  :nazar: aşınız da hayırlı olsun canım ;) başvuru işlemleri için de kolay gelsin canım

zehracım iyi olmanıza sevindim canım, ravzanın da üst dişleri çıkmış  :hello2:

meltem kontrolden iyi haberlerle dönersiniz inşallah, ecrin 1-2kere yapıyo kaka

devamı var ama bakalım ne zaman yazarım :dontknow: :k06:

desree (Özlem)

Emine Ceylin bisikleti hayırlı olsun tam takım uymuşlar :D şu kızının kollarını bacaklarını ısırıver benim yerime :hungry: sütün içinde üzülme canım kısmet ne kadarsa o kadar artık
Meltem Belemir ne kadar büyümüş maşallah :nazar: çok tatlı olmuş babaya hiç çekmemiş tıpkı sen
Aslı sen bir kere bağırmışsın ben kaç kere iyi bi şey değil ama kendini kaybediyor insan Selim in dişler büyüdükçe huysuzlukta devam ediyor gece 2:30-4:30 uyumadı bende bağırdım yeter artık diye babasıyla birbirimize girdik bende al sen bak ozaman deyip oturma odasında yattım :violent1: gündüz zaten beynimi yiyor eşimlede tartışıyorum hep gece dedim ki ben evlenip çocuk yapmakla hata mı ettim diye bende çok istiyordum Selim i o yüzden mi bu kadar tahammülü zor bir çocuk anlamıyorum :dontknow: para durumum müsait olsa hemen psikiyatriste gideceğim ben eski Özlem değilim çünkü zıvanadan çıktım :cildir: bi kaç kere de annelikten istifa ediyorum demiştim :suclu:
Ayşegül bende sebze çorbasını yemiyor diye 4 saat yapmıştım o öğünü ama şimdi hep 4 saat öğünleri bazen 5 saati de buluyor bencede araları açman iyi olmuş belki yer o zaman
Jbdun hoşgeldiniz canım :flowers:
Benimki ağlayarak üzerime geliyor şimdi cırmıklayacak yine beni :sad1: kaçtımm....

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver