EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

anita

ARKADAŞLAR DOMUZ GRİBİ AŞISI YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ?

ÇOCUKLARA VE HAMİLELERE ÖNCELİKLİ YAPILACAK DİYORLAR. DOĞRUSU BEN ENDİŞELİYİM. SİZLERİN FİKRİNİ MERAK EDİYORUM.

ponçik

Alıntı yapılan: anita - 24 Ekim , 2009, 15:10:38
ARKADAŞLAR DOMUZ GRİBİ AŞISI YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ?

ÇOCUKLARA VE HAMİLELERE ÖNCELİKLİ YAPILACAK DİYORLAR. DOĞRUSU BEN ENDİŞELİYİM. SİZLERİN FİKRİNİ MERAK EDİYORUM.

Arkadaşlar aynı zamanda aile dostumuz olan KBB doktorumuz domuz gribinin kesinlikle medyanın abartısı olduğunu, bu tür virüslerin normal gripten hiçbir farkı olmadığını ve tedaviyle iyileşebilecek bir hastalık oldugunu söyledi...
aşısının ise tamamen keyfi oldugunu belirtti
.

ben şahsen ne kendime ne de çoduguma ve sevdiklerime yaptırmayı düşünmüyorum  :icon_scratch:  :cildir:

Meltem senin adına çok sevindim , evde çocuklarınla kendin ilgilenmen hem senin için , hem de onlar için harika oalcaktır eminim
Belemirin konuşmaları gözümün önüne geldi  :love9: eminim çok tatlıdır
Baray ve ablasını benim için kocaman öp olur mu  :opucuk:
Seninle bir kez daha görüşmek isterdim , ne zaman döneceksiniz , vaktin olur mu iki çocukla  :dontknow:

ponçik

Gelecekte,
Türk olmakla gurur duyan, Atatürk'ü seven ve vatanını satmayacak kadar gururlu evlatlarımız olması dileğiyle ...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

ponçik

Fatmacım Ezgi Anna'nın geçmiş doğumgünü kutlu olsun
Daha nice güzel sağlıklı yaşlara inşallah

:hello2:  :hello2:   :hello2:   :hello2:   :hello2:  :hello2:

Aslıcım Ece Denizin geçmiş doğumgünü kutlu olsun
Uzun ve sağlıklı yaşları olsun inşallah

:icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower:

Emine

Defne , Ezgi Anna ve Ece Denizin doğum günleri kutlu olsun. Nice mutlu yıllara  :love9:  :love9:  :love9:
:wav:

ponçik

Berilcim Cumhuriyet çocuğu Melis'in   doğumgünü kutlu olsun,
sen her ne kadar yazmasan da arasıra girip okudugunu düşenerek yazıyorum  :opucuk:
anneliğinin 3.yılı kutlu olsun, yavrunla eşinle daha nice güzel yıllara

:flowers:  :flowers: :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :flowers:

herkes nerede  :icon_scratch: neden kimse gelmiyor sayfamıza  :dontknow:

aslio

Goncacım ve Eminecim doğumgünü kutlamanız için teşekkür ederim... :opucuk:

Bende Melis, Ezgi Anna ve Defne'nin doğumgününü kutluyorum....

Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun...

ponçik

Eylüle biberonu bıraktırmaya çalışıyorum
twetyli bir bardak aldık, bardaktan süt içmeyi çok sevdi ama uykuya geçene kadar epey zorlanıyor, c.tesiden beri izinliydim, uyuturken ben yanındaydım, veya okulda öğretmeni yardımcı oluyordu
bakalım bugun babannesi nasıl uyutacak  :'(
eminim ki biberooonuuuum diye ağlayıp zırlayacak ve babannesi pes edecek  :-\
umarım öyle olmaz  :amin:

ponçik

aslio

Ben geldimmm Goncacım...

Biberon olayında kolaylıklar diliyorum ben henüz cesaret edemiyorum çünkü Ece resmen krize giriyor.Bir iki kez denedim ama olmadı.Gelişmeleri yazarsan sevinirim..

Emine

:love9:  :love9: Melis'cim doğum günün kutlu olsun. Nice mutlu senelere  :love9:  :love9:  :hello2:

Goncacım, Aslıcım size biberon konusunda kolay gelsin. Ceylin ne biberon ne emzik hiç kullanmadı. Biberon çürüğü vs dişlerine zarar verebilir diye direk bardağa başlatmıştım ben. İyi ki de öyle yapmışım diyorum şimdi. 2. sinde de öyle yapmayı planlıyorum bakalım. Allah kolaylık versin  :sad1:

anita

ARKADAŞLAR
ÇOĞU BURADA BİRKAÇ ARKADAŞIM DOMUZ GRİBİ KORKUSUYLE ÇOCUĞUNU YUVAYA GÖNDERMEKTEN VAZGEÇMİŞ. SİZ NE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Emine

Ben şimdilik göndermeme gibi birşey düşünüyorum. Ceylinin okulu bu konuda çok hassas, geçenlerde Ceylinin sınıf arkadaşının gözünde arpacık çıkmış iltihabi bir durum belki diğerlerine de bulaşır diye almak istememişler çocuğu sonra okulun doktoru bakmış bulaşıcı bir durum olmadığı anlaşılınca okula almışlar. Hasta çocuklar okula alınmıyor evde istirahat ediyorlar. Hemşire sürekli okulda zaten Ceylinin gece arada öksürüğü vardı nadir, okul doktoru muayene etti ertesi gün hemen. Bütün çocukların hergün saç tırnak ve kıyafeti temiz mi günlük forma yazıyorar hergün. Kapıda konuşurlarken duyuyorum dikkat etmeyen velileri uyarıyorlar. Psikologta haftanın belirli günleri tek tek çocukları izliyor gün boyunca bizi bilgilendiriyorlar. Psikolog sayesinde Ceylin öğlenleri 2 saat uyumaya başladı okul gelişi. Yönlendirmeleri çok güzel. Evde olsa sürekli bunu başaramayabilirdim. Her sene bir hastalık çıkıyor çin gribi, kuş gribi, domuz gribi ve ilerleyen yıllarda da virüsler değişerek yeni kimbilir ne hastalıklar çıkacak ilkokula başladıklarında mecbur göndereceğiz. Beslenmesine ve hijyene dikkat ettiğimiz sürece bence çok korkmayalım. Eve gelir gelmez Ceylin ellerini yıkıyor. Kolonya ve antibakteriyel jellerle ellerini temizliyor. Umca veriyorum arada . Bağışıklık sistemini geliştirmek için hergün kullanın Umca dedi Ender Saraç Tv de. Zaten yapılması gerekenler tv de sayılıyor defalarca . Hasta ise tabi okula gitmemesi gerekir ama okul bu konulara dikkat ediyorsa özellikle hasta çocukların eve gönderilmesi konusu bence gitmesinde bir sakınca yok.

ponçik

Anita ben de Emineye katılıyorum, dikkat edersek ve bağışıklık sistemini güçlendiririsek fazla korkacak birşey yok ,
bizim anaokulunda da bu konularda hassas davranıyorlar, çocuk ateşli ise okula almıyorlar, veya bulaşıcı bir hastalık söz konusuysa , velilerin, çocuklarını okula göndermeleri konusunda ısrarcı olmamalarını istiyorlar, çünkü okula almıyorlar.
Geçen p.tesi günü okulda veli toplantısı vardı  :k06: çok eğlenceliydi , toplantı sınıfta oldu ama sadece veliler vardı , gün içinde neler yaptıklarını anlattı öğretmenleri
her sabah yarım saat ingilizce dersleri var. ingilizce öğretmeni kuklayla derse giriyor, cocukların yabancı bir dili korkarak öğrenmemeleri için bu yöntemi uyguluyorlarmış
kukla bir tilki ama o kadar sevimli ki benim bile derse girip ingilizce öğrenesim geldi  ;D
- Jbduncum ve Gözdecim sevgiler -  :love9:
genel toplantının haricinde birebir görüşmeler olacakmış
en güzeli de öğretmenin tüm velilere faaliyet yaptırmasıydı  :D
hepimiz ufacık masaların etrafında ufacık sandalyelerde , bir elimizde uhu, küçük elişi kağıtlarını resmin üzerine yapıştırdık , çok eğlendik o da ayrı tabi  ;D

veeeeeeee biberonu bıraktık   :hello2:
Aslıcım darısı başınıza
gerçi biz tam olarak bırakalı daha 3 gün oldu ama okuldaki biberonu eve geri göndermeleri bu konudaki kararlılığımızı ispatlıyor  :hieyt:
önce Eylüle renkli 2 tane bardak aldık, biri eve diğeri okula , bardakları özellikle kendisinin seçmesini istedik, o da en beğendigi 2 taneyi aldı
akşamları süt içtikten sonra hikaye okurken uyuma denememiz başarılı oldu ,
sadece dün öğlen ve akşam yanına yatmamızı istedi uyurken , bakalım bir şekilde bundan da vazgeçecektir , biberonu braktık ya bi de gece bezinden kurtulduk mu tamamdır 
:icon_thumright:

ponçik

Caner kuzusunun bugun doğumgünü  :icon_thumright:
o zaman Gülayımızın da 3.annelik yıldönümü   :flowers:
sizi çooook öpüyorum
sağsalim İstanbula dönmüş ve yerleşmişsinizdir umarım

iyi ki doğdun CANER 
:occasion16: :occasion16:
:wav: