EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

jbdun

ayşegülcüm yağızın artık öyle kusmalarının kalmamasına inan çok sevindim , tarhanasının yarısını da yemiş afiyet olsun :aferin:  :nazar:
kahvaltısını da ayrı ayrı yemiş maaşallah :nazar:
inşallah bundan sonra iştahı böyle ve de artarak devam eder canım :amin:

ponçik

ARZUUUUUUUUUUUUUU HOŞGELDİN SEFALAR GETİRDİN
bi gittin ama güzel haberle gelmişsin maaşalah Ardaya
ben de biara foruma yazmıştım Arzu Arda ne oldu yürüyormu , diğer oglun 7,5 aylık yürümüştü diye  :aferin:
hadi gözün aydın
bi de uyku düzeninizi oturttunuzmu tamamdır

Beriil sen İstanbula gelince sana özel depresyondan arınma terapisi uygulayacağım  :k06:
Melis ne kadar tatlı olmuş inanamadım o olduğuna , değişmiş bu kız valla  :nazar:

Emine Ceylinde sarı civciv olmuş maaşaalh ona

Jbdun annene de (kayın) maaşallah yani , al benimkini vur seninkine  :toothy10:  :ehi:  :toothy10: bide hepsi gitmiş yazdın yaaa korkudan bende göndermeden bi copy yaptım gerekirse paste yapıcam  :ehi:

Ayşegül benim bir arkdaşımın 10 aylık kızı var, onlarda kaç aydır doktor doktor geziyorlardı , en sonunda yapılan tetkiklerde idrar torbasında 2 tane delik oldugunu tespit etmişler ve reflü var demişler
tam detaylı konuşamadık , onların tedavi yöntemlerini bi öğreneyim bakalım seninki gibi mi  ???  buarada geçen gün yazıcam diyip te unuttuğum şey buymuş şimdi aklıma geldi  ;D
Allahım tüm bebeklere ve şifa bekleyenlere acil şifa ver  :amin:
sen böyle ayrı verdim kahvaltıyı deyince , dün annem diyorki ben bilmiyordumki öyle bisküvi,peynir,yumurta,pekmez karıştır mama yap, hepsini ayrı ayrı bizim gibi yediriyordum diyor .... inşallah Yağızda böyle olunca daha iştahla yer kahvaltısını  :icon_thumright:

Özlem şanslı annelerdensin iyi ki kocişin isyan edip yeter artık yok sana dizi mizi demiyor  :-[

Zehra biran  o uyutma sitilinde kendimi görüm ziraaaa bende , babası da ,babanneside Eylülü 1 ay öncesine kadar öyle uyutuyorduk , ayyyyy  :cildir:  :cildir: ama bunun ek sorumlusu babasıdır  :caca: ebbekkken alıştırdı
çok şükürki k.validem tatildeyken kzıımla yalnız kaşdıgımda yeni sitilimize alıştık
bu da övünmek gibi olmasın  :suclu: benim başarımdır   ;D

ben yine gelirim öpüldünüüüüüüüüüüüüüz

jbdun

Alıntı yapılan: g10ca - 13 Haziran , 2007, 11:30:32
Jbdun annene de (kayın) maaşallah yani , al benimkini vur seninkine  :toothy10:  :ehi:  :toothy10: bide hepsi gitmiş yazdın yaaa korkudan bende göndermeden bi copy yaptım gerekirse paste yapıcam  :ehi:
:toothy10: :toothy10: seninki de mi öyle gonca, sen nasıl başa çıkıyosun? :help: 
ben de uzun yazıcağım zaman copy yapıcam bi daha, normalde yapardım ama bu sefer unutkanlığıma denk geldi :k06:

amin canım :amin: 

ayşegül evet  çok komik oldu yawww :toothy10: :toothy10: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

ponçik

Alıntı yapılan: jbdun - 13 Haziran , 2007, 11:25:51
ha bi de dün geceki bi olayı anlatiiiim size :director:

babalar günü için eşime ayak masaj aleti alıcaktım,shopping tv diye bi alışveriş kanalı var belki biliyosunuzdur, dün internetten yayın akışına baktım ve ayak masaj aleti vardı akşamın 8i gibi yayınlanıcaktı satış için, allahtan dün de eşim geç gelicekti,
neyse ben bekle bekle ayak masaj aleti yerine ondan sonraki ürünleri çıkardılar saat oldu 10 eşim geldi, ben de eşim anlamasın diye (sürpriz olcak ya) internetten takip ediyorum canlı yayını :k06: saat 12yi geçiyodu en sonunda çıktı bu alet ve ben hemen satın alımını gerçekleştirdim internetten ve tam rahatladım derken ev tel çaldı o saatte ve eşim de fırladı tabi tele ama ben atladım ve adamın biri,
ben shopping tv yönetmeni bilmem kim, sizi canlı yayına almak istiyoruz dedi  :-ooo anaaa dedim tabi içimden :toothy10:
e durum böle olunca hemen tvyi de açtım ve eşim noluyoruz demeye kalmadan bi baktı ben tvdeki sunucuyla konuşuyorum :ehi: alttan da benim isim geçiyo alıcı olaraktan :toothy10:
haliylen bizim sürpriz mürpriz kalmadı :toothy10:  :ehi: :ehi:

KOPTUM KOPTUUUUUM İPTALİM ŞUAN
:ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:

Tebessüm :)

goncacım, bebeğin düzenini oturma konusunda her kafadan bi ses çıkınca iş daha da zorlaşıyo. ama tebrik ederim oturtmuşsun kendi istediğin  düzeni.çok şükür bizim idrar torbasında bişey yok. çişini yapınca da idrar torbası tamamen boşalıyo, bu da iyi bişey.

jbdun antibiyotik kullanıyoruz ya, ondan kusmaları kesildi bence kuzumun. ama arada çok azıcık kusuyo, o kadar da olur, gazlı bebek sonuçta. gazını çıkarırken azıcık kaçak olur.inşallah olmaz bi daha öyle şarrrr diye kusmalar, ömrümden ömür gidiyo çünkü. ayyy çok güldüm sana yaaa.sendeki de bendeki şanstan. :toothy10: ben daha karar vermedim ne alacağıma. bugün bişeyler bakıyım diyorum ama  :dontknow:

:director:KIZLAR SİZ NE ALMAYI DÜŞÜNÜYOSUNUZ EŞLERİNİZİN İLK BABALR GÜNÜNDE??

jbdun

neyse bari antibiyotik işe yarıyor o da sevindirici ayşegül, e o kadar da olucak gaz çıkartırken biraz kaçırma ;D
bendeki şans da gece gece böle oldu galibaaa :toothy10: :toothy10:
aslında ben bişey almıycaktım ama dayanamadım yine her akşam ayakları ağrıyo eşimin ve masaj yapmak bana düşüyo :toothy10: :ehi: ben de masaj yapmaktan kurtulmuş oldum böylece  :basardim:

ponçik

Alıntı yapılan: jbdun - 13 Haziran , 2007, 11:36:12
Alıntı yapılan: g10ca - 13 Haziran , 2007, 11:30:32
:toothy10: :toothy10: seninki de mi öyle gonca, sen nasıl başa çıkıyosun? :help: 
ben de uzun yazıcağım zaman copy yapıcam bi daha, normalde yapardım ama bu sefer unutkanlığıma denk geldi :k06:

amin canım :amin: 

Jbdun ben artık başa çıkmıyorum
anne öyle yapma diyorum gayet ciddi bir şekilde sebebini söylüyorum
mesela kepek ekmeği verme bağırsakları bizimki gibi çalışmıyor sindirim sistemleri bizimki gibi değil o bebek vs.vs.. anlatıyorum
işine gelirse yapmıyor işine gelmezse tamam diyor  :ehi: ama işte ne derler :
GÖZ GÖRMEYİNCE GÖNÜL KATLANIYOR  ::)
hele bi konuşmaya başlasınlar o zaman ne olacak çok merak ediyorum
aynen şöyle olacaaaak :
:binkybaby: anneeee babannem bugun bana kahve içirdi ,,  :binkybaby:  anneeee babannem bugün bana kokoreç yedirdi  :toothy10:  :toothy10:

ponçik

Alıntı yapılan: ayşegül - 13 Haziran , 2007, 11:43:28
goncacım, bebeğin düzenini oturma konusunda her kafadan bi ses çıkınca iş daha da zorlaşıyo. ama tebrik ederim oturtmuşsun kendi istediğin  düzeni.çok şükür bizim idrar torbasında bişey yok. çişini yapınca da idrar torbası tamamen boşalıyo, bu da iyi bişey.

:director:KIZLAR SİZ NE ALMAYI DÜŞÜNÜYOSUNUZ EŞLERİNİZİN İLK BABALR GÜNÜNDE??

aman aman inşallah herşey yolunda gider de bir daha doktora sadece aşı için gidersiniz Ayşegül

ben aslında gömlek kravat almıştım hatta bu sabah babası fellik fellik bu gömlekle hangi kravat uyar diye dolabı dağıtırken dayanamayıp Eylülle hediyesini verdik
sadece kravatı kullandı ama o da yeter
birde avonda çalışan bir arkadaşım parfümlerin çok ucuzladıgını söylemişti yarı fiyatına düşmüş birde parfüm sipariş ettik
onu da pazar günü vereceğiz
hani gömlek +kravat  :dontknow: ucuza gitmişim diye düşünmesin dedim  :ehi:

jbdun

gonca göz görmeyince gönül katlanıyor diyosun iyi diyosun ama ben nasıl katlanıcam bilmiyorum, aklım hep evde olucak orası kesin :sad1:
ama dediğin gibi bi konuşmaya başlasınlar o zaman  :caca:
ama okula başlamadan annemle oturup ciddi ciddi konuşucağım kesin artık alınırsa da alınsın, sonuçta emanet bırakıyorum, canının istediğini vermemesi lazım, ama tabi önce eşimle konuşucam ki onun da haberi olsun (zaten sağolsun bu konuda hep beni destekler :love9:)

ayşegül bardağın üstüne eşinle yağızın resmini bastır (yani ben onu eşimin doğumgününde yapıcam inşallah)
aslında masaj aletini doğumgününde alsam daha iyi olurdu ama 3ay daha masaj yapamiyciiimmm :toothy10:

ponçik

Ayşegül inşallah istediğin gibi bir hediye bulursun
bende dogumgününde çok fonksiyonlu özel bir kalem hediye etmiştim
üzerine ismini yazdıracaktım ama d.gününe yetişmez sonra yazdırım dedim
4 ay geçti hala yazdıracağım  :toothy10:

Ardaömür(Arzu)

Gonca teşekkür ederim önceki yazılanları okuyamadım çok fazla şimdi devam ediyorum en son anneler gününde girmiştim ondan sonrada 5 dk  5dk bir iki kere girdim.
Evet abisi gibi erken kalktı sadece duruyor adım falan yok ama onuda ögrenir herhalde
Jbdun gerçekten komik olmuş ama sen hediye işinden kurtulmuşsun.Bu arada Arda 15 dk bir kalkıyor yani sabaha kadar 1 milyon kere uyanıyor illa pişpiş diycem yada emzirecem yani işim zor.
Ayşegül sevindim Yağıza inşallah daha iyi olur.
Regl olmayan varmı diye sormuştum ama hala cevap yok

desree (Özlem)

Kızlar öldürdünüz beni :toothy10: muhabbeti kaçırdım neyse efenim dönelim mevzulara,
Ayşegül Yağız ın kusması azalmış aman maşallah :nazar: diyelim kusması azalınca iştahı da düzelmiş gibi geldi bana yanılıyor muyum? ben babalar gününde bir şey almayacağım çünkü anneler gününde bana hiç bir şey gelmedi :caca:
Arzu ben sorundan muafım canım :dontknow:
Gonca Allahtan anlayışlı bir eşim var yoksa ben çoktan Bakırköy ü boylamıştım çok sabırlıdır ama akşam onun da sabrı taştı yatağında bırakıp gitmiş traş olmaya Selim de tırmanmış yatağa bize çağırıyor gittim beni görünce atladı hemen içeri götürdüm oturdu benle beraber binbir geceyi izledi biraz, tabi ben anladım numara yapıyor hemen gardını alıp hedef bilgisayar masası bende peşinde onla oynayayım diziyi izlemeyeyim istedi 12 de yeter artık oğlum senin yaşıtların kaçıncı uykusunda dedim sütünü yapıp babasına teslim ettim uyutmuş, o uyutunca daha çabuk uyuyor ben uyutunca bağırıp duruyor sizinkilerde öyle mi Selim beni görünce daha çok ağlıyor yemekte, uyumaya çalışırken hep mızmızlanıyor bana sinir oluyorum :cussing:, sizin uyuma stiliniz nasıl acep? :icon_scratch:
Ayy bi de beni görünce ağlıyor gelmek istiyor kucağıma alınca da hemen yere sarkıyor emme basma tulumbaya çevirdi beni ne istediğini kendi de bilmiyor depresyona mı girdi ne :ehi:
Kahvaltıyı ayrı veren anneler  :director: Gonca Ayşegül nasıl yapıyorsunuz? yumurta, peynir, pekmez vs. karıştırıp verip üzerine tahıllı mama mı veriyorsunuz formül mama mı? :icon_scratch:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

Tebessüm :)

özlemcim benimki de babasında kolay uyuyo, müzik eşliğinde uyutuyo babası. kahvaltıyı da, dediğim gibi hepsini ayrı ayrı verdim ama yağız midesine az bi yemek gitse doydum sanıyo şapşal, sonra mama filan da içmiyo.işte sabah kalkınca babasının yaptığı mamadan 20 cc içmiş, 1 saat kadar sonra saydıklarımı verdim, 3 saat sonra da çorbasını verdim. benimki aç olmaktan öyle mutluluk duyuyoki... :cildir: aslında yumurtasını, peynirini vs verdikten sonra ya kahvaltı maması, ya tahıllı mama, ya da devam maması yemesi lazım. ama yokkk :cildir:

DEVAM SÜTÜNE GEÇEN ARKADAŞLAR! DEVAM SÜTÜNÜN TADI DEĞİŞİK Mİ DEVAM MAMASINDAN? BEBEĞİNİZ YADIRGADI MI VEYA REDDETTİ Mİ? önümüzdeki ay devam sütüne geçicez de merak ediyorum. ;D

Emine

Arzucum hoşgeldin ben de regl olmadım canım.Ardaya maşallah demek ayağa kalkmayı başardı tebrikler  :hello2: Geçenlerde annemlere bir tanıdıkları geldi kadın doktorasını yaparken bir ders konusunda şunu öğrenmiş emeklemek beynin sağ ve sol tarafının etkinleşmesine mi ne yardımcı oluyormuş emeklerken sağ adımda beynin sol tarafı sol adımda sağ tarafı uyarılıyormuş.Emeklemeden doğrudan yürüyen insanlar b ve p harflerini karıştırabiliyorlarmış.Kadın bunu öğrendiğinde şaşırmış çünkü kendisi de emeklemeden yürümüş bazen p ve b harflerini karıştırıyormuş.
Zehracım kucağıma alıp uyutuyorum bende bazen ama bazen şöyle yapıyorum onda da uyuyor kucağıma alıyorum bir iki pışşş pıştan sonra yatağına yatırıp poposuna vurmaya devam ediyorum pış pış diye.Sen de dene bakalım bendeki gibi işe yarayacakmı neredeyse 10 kilo olacak yakında artık kucakta taşıyamayacağım kusura bakmasın  :k06:
cocuksa benimki kendi kendine emeklemeye başladı bir çabam olmadı yani emeklemesi için kendini hazır hissedince emekler merak etme.Benimki önce yuvarlanarak yerde ulaşıyordu gideceği yere .Çevredeki herşey onlar için merak konusu ulaşmak için er geç emekleyecektir.
Jbdun çok ilginç bir olay olmuş istesen olmaz yani.Bu da bir sürpriz olmuş canım  :ehi: Tolgada bana almıştı ayak masaj aleti hamileyken içine su dolduruluyor mini jakuzi gibi baloncuklar çıkıp masaj yapıyor ondan mı  :)
Özlem bence sen de al canım utansın ders olsun bi dahaki sefere telafi eder  :-\
Ayşegülcüm ben hediyesini aldım ama babalar gününden sonra söyleyeyim şimdi pek girmiyor ama görür burada falan süpriz bozulmasın .Devam sütü ne devam maması ne bilmiyorum canım.Biz sadece aptamil 1-2-3 kullandık sanırım devam sütü

Bebeklerinin cam yuttuğundan şüphe eden anneler devamında ne oldu kakalarından çıktımı.Ceylin sanırım bir kalemin ucunu yuttu  ??? İçini çıkarıp vermiştim kalın bir tükenmez kalem.İlla istiyor elinden alınca ağlıyor.Gözüne falan sokmamasına dikkat ederek verdim.Sonra yere attı bugün o kaleme bir baktım ucu kırık bir parçası yok.Allahım sen aklıma mukayyet ol  :y25: