EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ponçik

günaydınlaaaaaaaaaaaar  :hello2:
bugüne yorgun olmakla beraber genel anlamda güzel başladım
inşallah böyle güzel gider  :D
dün Eylülcüğümle beraber annemde kaldık , aynı yatakta yattık, sabah beni görünce bi sevindi  :-[
ama sanırım gece yatagını aradı eeeeh,eeeeeh diye diye dönüp durdu  :sad1:
kızımı önce Allaha sonra anneme emanet edip işe geldim  :love9:

Emine hayırolsun inşalah ne ilginç rüya , demek iki kızım varmış  :k06:  :k06: diğerinin ismi neydi acaba DEFNE miydi
hani hayalim hep o ya .. o bakımdan ,, herkes Eylülün arkası erkek bi tane daha dogursan kesin erkek olur diyor ama Allah biliyor ya ikinciyide kız istiyorum, herşeyin hayırlısı ,Rabbim önce isteyipte olmayanlara versin  :amin:

Özlem hoşgeldin, geçmiş olsun , Selim de eve geldiğimiz belli olsun eski günleri aratmayayım diye, aynen devam yapmış annesiyle babasına öyle mi  :D

Fatma kayınvalidenin bünyesi kuvvetliymiş demekki , bak maaşallah hemen iyileşmiş de pasta olayına fılan girmiş ,
Eylül de o gün yediği mercimek çorbasından yada banyo yapıp üşütmekten kaynaklı (tam bilemiyoruz) bir gaz sancısı yaşadı, çok şükür devamlı olmuyor

Zehra kolay gelsin dileklerin için sağol,Eylül de geçmiş olsun dilekleriniz için Zehra Teyzesini ve Ravza Sena arkadaşını öpüyor

Beriiiil   :director: bugün daha iyimisin  8)

Jbduncum günaydın bende merak ettim şimdi annennle benzerliğini  , bi girip sayfanıza bakayım  :icon_thumright:

yaaa ben bişey daha yazacaktım ama  :icon_scratch: neyse aklıma gelince artık  :-[
hadi kolay gelsin hepinize

cocuksa

selam.kızlar dün benim kızımın 8 ayı bitti.hala geceleri 7 kez felan kalkıyo.sizdede varmı bu sorun özellikle emziren anneler.ben doymuyomu acaba diyorum.cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.bide sizin bebekler gündüz kaç saat uyuyor.acaba benimki gündüzmü çok uyuyo diyorum.

ponçik

Alıntı yapılan: cocuksa - 12 Haziran , 2007, 11:33:51
selam.kızlar dün benim kızımın 8 ayı bitti.hala geceleri 7 kez felan kalkıyo.sizdede varmı bu sorun özellikle emziren anneler.ben doymuyomu acaba diyorum.cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.bide sizin bebekler gündüz kaç saat uyuyor.acaba benimki gündüzmü çok uyuyo diyorum.
8.ayınız kutlu olsun yeni ayınız hayırlı olsun  :flowers:
bence gecede 7 defa kalkması biraz normal değil gibi
üstelikde artıkbebek değil , gündüz ne kadar uyuyorki  :dontknow:
peki ek gıda durumunuz nasıl gidiyor , ekstra mama veriyormusun
ayy cevap yazacağıma bi sürü soru sordum sanada  :D

benim kızım gündüz 2  veya 3 kez uyuyor bazen 1 bazen 1,5-2 bazende yarım saat uyuyor
gecede çok acıkırsa 1 kez kalkıyor  :icon_scratch: sen doktoruna sordunmu bu durumu   ???

cocuksa

selam gonca.benim kız gündüz 4 saat felan uyuyo.bide 8 de yatıyo erken yani.ben bunlara bağlıyorum.ek gıda işine gelince bizim yediğimiz yemeklerden yiyo.kahvaltıyı felan bizle yapıyo.mamaya gelince doktorum mama vermememi söyledi.ben doktora sormadım çünkü ağlayarak kalkmıyo.acıktığı belli emmek istiyo hemen yapışıyo bana.geceleri ne mama veriyosun.bende geceleri mama vermeye başlıyayım.düzelir belki

şerife Berat

cevabın için teşekkürler fatmacım bizde öyle bi forum falan yoktu doldurulması gereken malesef bu nımetlerden yararlanamıyoz.devlet hastanesınde yapmıstım dogumumu özelde belki buna benzer formlar dolduruyolardır. :love7:
jbdun anacım nasılsın bakalım ecrının yenı fotograflarına hasret kaldık,bebeklerımızın ılklerındemı yoksa fotolar ? :opucuk:
gonca canım ya kıyamam ben eylulume nasılda vurmuş kafasını öyle çokda canı acımıştır,ALLAH korumuş gozune falan denk gelmemıs,bazen bende aynı yatakta yatmak ıstıyorum oglumla ama duser dıye korkuıyorum çok hareketlı uyanır uyanmaz başlıyo kıpırdanmaya... :honk:
cocuksa benım oglumda 9. ay 1 haftalık ve gecede en az 3 kez kalkıyor gunede sabahın 6-6.30 da merhaba dıyor ama erken yatıyor senın bebısın gıbı bende erken yatmasına baglıyorum bu olayı  :-ooo

emineeeeeeeeeee :director: ceylıne nazar degıcek esın sen ve kucuk melegınız çok harıka cıkmıs fotografta,dıger fotolara da dıyecek sozum yok maşşallahınız var ailecek  :nazar: :nazar: :nazar:

anıtacım annen nasıl  oldu guzelım tahlıl sonucları ne zaman bellı olacak?rabbim en kısa surede şifasını verır inşallah  :amin:
özlemcim hosgeldınız bakalım tatılınızın ıyı gecmesıne sevındım ahhh ahhhh bızde tatıl yapabılecekıyız acep bu yıl  :sunny:
seyda tatılın tadını çıkar güzelim mis gibi memleket havasından çek cığerlerine  :laughing7:

ponçik

ÇOCUKSA yemek olayınız çok güzelbence düzeniniz oturmuş, gece ağlayarak uyanmıyorsa bu da güzel bir gelişme aslında  :icon_thumright:
ben geceleri mama vermiyorum
yani 1 - 1,5 aydır vermiyorum
ona da şöyle alıştık :
önceleri gece 2 defa uyanıp mama içmek isterdi, ilk mama içme saatini kaldırdım
yani o saatte uynınca mama vermedim, kucagma alıp sevdim ,mamasız uyuması için biraz direndim
bu birkaç gün sürdü ama 3-4 gün sonra o saatte uyanmadı  :hieyt:
aynı uygulamayı 2.mama saati içinde uyguladım , uyanınca biraz su verdim vs..vs..
aynı şekilde o saatte ortadan kaklktı ve çok şükür artık gece uyanmıyor
sadece erken yatmışsa _ki genelde 10-10:30 gibi uyur_  mama yemediyse gece 3-4 gibi uyandıgında uykusu kaçmadan hemen biberonla veriyorum tekrar uyuyor
doktor neden mama verme dedi onu sordunmu peki  :icon_scratch:  ben 2 aylıkken sütüme ek olarak ve daha çok uyusun diye sadece akşamları bir defa veriyordum , aptamil 3 veriyorum ben
sana da kolay gelsin canım , inşallah düzeniniz değişir  :-*

jbdun

goncacım güne güzel başlamışsın ne güzel :icon_thumright: inşallah öyle de devam eder canım. Baktın mı annemle benziyor muyuz 8)
çocuksa 8.ayınız bitmiş hayırlı olsun   :flowers: ben de emziriyorum ama o kadar fazla kalkmıyor. Normalde 8gibi uyuyup sabah 6gibi kalkıyo kızım 2kere uyanıp emiyo o kadar  :aferin: . Geçen hafta düzensizleşti,uyanıyodu sıksık ama emmeden geri uyuyodu. Gündüze gelince de toplam 3saat falan uyur ecrin ;)
şerifecim aynen ben de devlette doğum yaptığımdan bize de form falan doldurtmadılar galiba  :ehi: neyse biz de hediyesiz idare ediyos artıkın :k06: yeni fotolar çok canım, evet ecrinin sayfasında hepsi yani bebeklerimizin ilklerinde :laughing7: sen nasılsın canım?işte yoğunluk devammı?berat nasıl?

Emine

12 Haziran , 2007, 14:17:10 #6967 Son düzenlenme: 12 Haziran , 2007, 14:20:33 Emine
Zehracım teşekkürler.Ravzaya maşallah çok tatlı olmuş saç bandı da çok yakışmış  :nazar: Kardeşim 07.07.2007 de evlenecek inşallah.Ağrılarının azalmasına sevindim canımcım.Dişleri de kolaycacık çıkar inşallah kuzunun
Fatmacım demek eşin bana benzeti  :) Artık pek bana benzeten kalmadı çevremde  :k06: Ortak görüş küçük kardeşime benziyor ben zaten ona benzemesini çok istiyordum hamileliğimde hep küçük kardeşimin resmine baktım bir de gamzeleri olsaydı Ceylinin daha çok benzeyecekti şimdi yanakları tombul ya zayıfladıkça belki gamzesi vardır içine gömülüdür diyorlar  :ehi: Benim artık ümidim kalmadı ama olsun sağlıklı olsun da gamzesiz olsun napalım  :) Ezgi-Anna ya da maşallah kilosu boyu yerinde aşınızıda atlatmışsınız.Doktor görünce ağlamayan bir bebek hayal bile edemiyorum maşallah  :nazar: Ceylin bizim doktoru görür görmez ağlamaya başlıyor  :k06: Benim eşim de sadece makarna tost ve yumurta pişirebilir buna şükür yalnızken az kalmaz hiç değilse  ::)
Goncacım rüyamda chate öyle bir dalmıştın ki hiç isimleriyle seslenmedin çocuklara :k06: Yabancı ülkeden birileri de vardı internette bir sürü insan. Ama Eylül 4-5 yaşlarındaydı siyah uzun saçları vardı beline kadar.Çok uslu bir kızdı küçük kızında oturup Ceylinle oynuyordu bu arada Ceylin büyümemiş hala şu anki halindeydi  :D
cocuksa 8. ayınız kutlu olsun  :hello2: Benim ki gece 12 de uyuyor sabah 10 da kalkıyor gece hiç uyanmıyor sadece sabah 7.30 da uyurken emziriyorum.Doktor gece 2 den fazla uyanıyorsa bir çocuk açlıktan olabilir demişti bize yani uyumadan önce muhallebi yedirmeyi dene.Ben yatmadan muhallebi yediriyorum.Bu arada bir arkadaşımın bebeği var 13 aylık şu ana kadar gece gündüz 45 dakikayı geçmemiş hiç uykusu doktor bu çocuk böyle değişmez demiş babası da pek uyumuyormuş.Arkadaşım psikolojik destek almaya başladı ilaç vermiş doktor ama emzirdiği için kullanmak istemiyor.Sen de bir doktora danış istersen.Ceylin gündüz 2 saat uyuyor.
Şerifecim teşekkür ederiz.Beratın dişleri çıktımı Ceylinin hala çıkmadı nine hatun diyorum artık  :k06:

Kızlar Ceylin evde boşaltılmamış çekmece bırakmıyor bütün evi gezip çekmeceleri açıyor içindekileri çıkarınca rahatlıyor.Dışarı çıktığımızda kilit vs ne varsa almamız lazım.Kumandaları telefonları açıyor pillerini çıkarıyor.Herşeyi naylon folyolarla sardım açamasın diye.Ağzına alıp çeke çeke çıkarıyor yine.Dolapları açıp bırakıyor küt diye.Ağzında dişi yok beni ısırmaya çalışıyor özellikle çenemi ve burnumu.Nasıl bir güçtür bu elinden zor kurtuluyorum.Sanki evi dağıtmaya programlanmış küçük bir robot gibi.Su pompasını bozdu herşeyi kırıyor o kadar dikkat ediyorum yine bozacak birşey buluyor kendine.Yürüyünce ne yapacağım bilmiyorum yani.Gitmesin diye kapıları kapatıyorum yumrukluyor kapıları bi taraftan çığlıklar atıp.  :cildir:

şerife Berat

jbduncum berat da iyi çok şükür bay bay yapıyor aferim diyimce kendni alkışlıyor.bişey yiyip bitirince annem ne kadar buyuyeceksın oglum dıye soruyormus bıde berata cvp verıyormus elını yukarı kaldırıp bu kadar dıyeeeeeeeee onu ogrenmıs,yemegını yıyınce elını kaldırıyo sonrada alkıslıyo kendını  :muzz: :muzz:
emıne diş miş yok ya hala imreniyorum diger bebbeklerden geç olsun güc olmasın dıyoz ama dayanamıyom artık,bende dede paşam mı desem ne yapsam acep  :ehi: :toothy10:

jbdun

Alıntı yapılan: Emine - 12 Haziran , 2007, 14:17:10
Kızlar Ceylin evde boşaltılmamış çekmece bırakmıyor bütün evi gezip çekmeceleri açıyor içindekileri çıkarınca rahatlıyor.Dışarı çıktığımızda kilit vs ne varsa almamız lazım.Kumandaları telefonları açıyor pillerini çıkarıyor.Herşeyi naylon folyolarla sardım açamasın diye.Ağzına alıp çeke çeke çıkarıyor yine.Dolapları açıp bırakıyor küt diye.Ağzında dişi yok beni ısırmaya çalışıyor özellikle çenemi ve burnumu.Nasıl bir güçtür bu elinden zor kurtuluyorum.Sanki evi dağıtmaya programlanmış küçük bir robot gibi.Su pompasını bozdu herşeyi kırıyor o kadar dikkat ediyorum yine bozacak birşey buluyor kendine.Yürüyünce ne yapacağım bilmiyorum yani.Gitmesin diye kapıları kapatıyorum yumrukluyor kapıları bi taraftan çığlıklar atıp.  :cildir:

emine bu anlattığın ceylin mi yaw  :-ooo :toothy10: anaaamm  :honk: allah kolaylık versin valla canım :amin:  iyi de bu yürümeyen haliyse yürüyenini tahmin bile edemiyorum :-ooo ayyy ecrin de mi öyle olcak 8)

şerifecim maaşallah berata :nazar: neler yapıyomuş öyle :aferin: :hello2: beratın da iyi olmasına sevindim canım  :-*

ponçik

:director: hemşeriler bölümüne bakıverin bi zahmet

Emine güldürdün beni Allah da seni güldürsün  :toothy10: hani öyle internet kurdu filan olsam gam yemiyeceğim de  :ehi: rüyalar hep ters çıkarmış ne diyeyim Allah hayra çıkarsın
Ceyline de maaşallah valla , süper bir hızla gelişimine devam ediyor minik kuzu

Jbdun
ben seni annene benzetemedim ama belki yanyana gelseniz benzersiniz , kimi insan fotolarda çok değişik çıkıyor çünkü , Ecrine de çok güldüm hee ayakları da nasıl sıkıştırmış parmaklıklara  :toothy10: kıpırdak bunlar yaaaa

Şerifecim bi maaşallah da benden Berata  :nazar:  :nazar: öyle büyüüük bir adam olur inşallah

Tebessüm :)

eminecim Allah kolaylık versin, gerçekten işimiz zor bu minik canavarlarla.bi yerd okuımuştum, emekleyen bi bebek annesinin ne kadar iç çamaşırı varsa hepsini balkondan aşağı atmış :honk: biz geçende bakmıştık çekmeceler için olan bebek kilitlerine, onlardan almamız gerek herhalde.

sevalcim ayşegülün gecede7 kere kalkamsı çok fazla, sen eminenin dediği gib muhallebi yedir yatırmdan.gece her kalkışında emzirme, su filan ver, su içmek için kelkmeya değmez deye kalkmaları azalır bir süre sonra.

göncacım, eylüle mercimek çorbası gaz yapmıştır muhtemelen, bir kaç sefer daha iyince alışır.  ;)

zehracım ravzaya maşallah, çok cin bakıyo. tokaları çok yakışmış ama ben bütün saçları havada olan halini çok seviyorum. küçük kadın gibi oluyo o zaman. :opucuk: baş ağrının hafiflemesine sevindim canım, dikkat et de tekrarlamasın sinüzit.

fatma kayınvalidenin sağlığına kavuşmasına sevindim canım.  :)

emine ceylin 9 aylık olmuş maşallah. :nazar: yürür artık cimcime, bi de dişeri çıksa tam olucak dimi. yağıza da diş yeri kabarmış dediydi dr, daha bişey yok görünürde, burnumdan getiriyo diş bahanesiyle :cildir:

gözdeee nerdesin gittiniz mi tatile?

jbdun ben annene benzettim seni, ama babanı görmedim, belki de ona daha çok benziyosundur. :dontknow:bugün gezme yok mu?

jbdun

12 Haziran , 2007, 16:21:09 #6972 Son düzenlenme: 12 Haziran , 2007, 16:54:33 jbdun
evet gonacacım tam kıpırdak,hayır öyle parmaklıklara sıkıştırmasa uyanmayacakta :toothy10: sıkıştırınca haliyle uyanıyo cadım :love9:
ayşegül bugün temizlik vardı öğlene kadar , sıcak bastı burda o yüzden evdeyiz ama yarın komşuya incez belki :laughing7:

ya kızlar dün çaya annemi (kayın) çağırdım,pasta da yapmıştım krem şantili, annem (kayın) ben yokken ecrine krem şanti vermiş  :caca: ama ecrin yememiş, çıkartmış :aferin: hay çıldırcam ya , bişey olmaz diyip duruyo sonra da,benim annem de vermeyin demiş ama dinleyen kim  :cussing: ben de dedim ki "anne ben gözüm arkada gidicem okula bu gidişle" daha hala bişey olmaz gidersin diyo yaaa :violent1: ay bak aklıma geldi nerden geldiyse sinirlendim  :toothy10: akşam da eşime söyledim o da çok kızdı belki fırsat bulursa söyler anneme :laughing7: hayır yani ben o kadar dikkat ederken, annem de rahat rahat krem şanti veriyo yanii :cildir:

ha bi de dün amcamız da geldi, ecrine babymix yoğurt getirmiş elmalı, ben de bugün dru aradım sormak için, 1 yaşından sonra dedi. Her ne kadar katkı maddesi yok diyorsa da var dedi. Sizin doktorlar bu yoğurtlarla ilgili neler dediler?

Zara82

Kücük prensesim iltifatlari icin Jbdun, Emine ve Aysegül teyzelerine tsk ediyor.....ve yanaginizdan öpüyormus...

Jbdun....bacim yaris halindeyiz gezme konusunda  :tongue3: su an sen önde gidiyorsun...

Cocuksa...arkadaslar yanitlamislar ama bende birseyler yazayim dedim....Bana görede 7 kere kalkmasi pek normal degil...Ben yatmadan önce kasik mamasi veriyorum gecede 1 kere uyaniyor emmek icin....Ama son zamanlar iki kere filan uyanmaya basladi......bende emzigini veriyorum biraz oksuyorum geri uyuyor...Gecenlerde bir kitapcik geldi evime....bebekler 9. aydan sonra daha Sik uyanabilirlermis.....ama kendiliginden uyumazlarmis....Yani bebekkende uyaniyorlardi fakat kendi kendi uyuyorlardi biz görmeden...fakat simdi artik akillari erdigi icin...anneyi ararlarmis gece....göremeyincede mizmizlanirlarmis....bu durumda ben kizimi kucagima aliyorum bir iki öpüyorum oksuyorum geri uyuyor...

Emine, tam kücük canavar olmus hiiii ceylin...ama annesi hicde öyle durmuyor....ahnim hanimcik benim Ceylinim... :tongue3: (gel de bana sor dedigini duyar gibiyim)

Bizde sab ah kalkip doktora gittik...ignemi yedim yine...coook acitti bu defa yavvv....sonra 3 saate yakin gezdik carsida....iyi geldi..simdi uyuyor Ravza hanim..

cocuksa

teşekkürler cevaplarınız için.bugün bide muhallebi yedireyim.benimki yanımda yatmak için kalkıyo çoğu zaman.neyse düzelir belki bugün mamayla.