EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ponçik

30 Temmuz , 2009, 09:03:37 #12540 Son düzenlenme: 30 Temmuz , 2009, 09:05:45 g10ca
Meltem gözünaydın  :hello2: meleklerine kavuşmuşsun, insan , onlar büyüdükçe , ya da onların varlığına alıştıkça daha çok özlem duyuyor sanki  :love9:
düşününce 3 yıldır, daima yanımızda, aklımızdalar ,bazılarımızda 2 tane yavruş var, bir de araya hasret girince tabi ki özleriiiiiiiiiz  :love8: Allah acılarını göstermesin  :amin:
annenle ilgili yazdıklarına, daha doğrusu biz de onların yaşındayken kısmına kesinlikle katılıyorum, dilerim biz de o kadar sabırlı , dirençli ve sağlıklı oluruz ...
havuz deniz sefanız da gözümün önüne geldi birden , ne kadar eğlendiğinizi tahmin edebiliyorum  :hieyt: resim eklersin bir ara  :icon_thumright:

bizim akşamları bez bağlamama olayımız sadece 1 hafta sürdü ,
eşim, benim yoğun ısrarlarıma karşılık "bu çocuk sabaha kadar kuru uyumuyor, gece wc için kaldırınca da uyanmıyor, boşuna ikinize de eziyet ediyorsun, bir süre daha bağlayalım, o zaten söyleyecek merak etme " cümlelerine ikna oldum ,
gündüz bağlamayı bıraktık en azından, o da bir başarı bence   :suclu:
mesela bu sabah 6 'da "anne çişim geldi" sesiyle uyandım  :hello2: demekki bizimkini gece bağlamayı kesmenin tam olarak zamanı gelmemişti , yine de denedim , bu sabah ki seslenişin ardından biraz daha ümitlendim, umarım kışa kadar halederiz

benim İzmir çıkarmam haftaya ertelendi arkadaşlar , yine de önceden haber vereyim dedim , cuma, c.tesi , pazar kısmetse ordayım , isterseniz c.tesi branch ayarlayalım diyeceğim ama  :D güldüğüme bakmayın , kızım yanımda olmayacak, ben rahatım o yüzden  ;D

zeytince

Goncacim demek Eylul de kresli oldu... :D ohh ne guzel... insallah yeme olayiniz da zamanla duzene girer... cis konusunda da gece kaldirdiginda yapmiyormu? gerci eminim Caner`i kaldiracak olsam mummmkunn degil kalip da yapmazdi cisini... oyle inattir sagolsun... :laughing7: hangisinin dogru olacagini dusunuyorsaniz oyle devam edin canim... :opucuk:

meltem demek dondun yuvana... :) Allah ayirmasin evlatlarimizdan.. :amin: :amin: ne guzel annen de yurtdisi olmasina ragmen istedigin her zaman yaniniza gelebiliyor... Allah annelerimizi de basimizdan eksik etmesin... :amin: :amin: dedigin gibi insallah bizler de kendi annelerimiz gibi her istediklerinde, daima yanlarinda olabiliriz... :amin: :amin: demek orada havalar guzel gidiyor, burada niye hep yagmur yagiyor yaaa... yagmur yagmasa da kapali, SIKICI bir hava hepppp varrrrrrr... :(

eminecim hamilelik nasil gidiyor... insallah hersey yolundadir...  :nazar:

bize gelince, Caner krese baslamasinin ilk haftasinda hastalandi... :sad1: hafta ici 2 gun goturmedim, diger gunler bir oncekilerden farksiz degildi, aglayarak gonderdi beni her defasinda... hafta sonu da ben sifayi kaptim... :-\ neyse bu hafta basindan beri iyiyiz cok sukur... :nazar: okula gidiyoruz, sinifa cikiyoruz... sesi titreyerek bana bayyy diyip el salliyor, camdan gidisimi gorup iceri giriyor...  :nazar: ogretmeninin soyledigine gore hafta basinda ben gittikten sonra icini cekip nenne ditti diyip iceri giriyor, oyuna daliyormus... simdilerde onu da yapmayi birakmis... :D yanliz sabahlari hadi giyinelim okula gidicez dedigimde "no okul" diyor... gitmek icin pek hevesli degiliz yani... :laughing7: gerci okula ve arkadaslarina iyiden iyiye alisti mi eminim bu sorun da ortadan kalkacaktir...  :amin:

neyse simdilik bu kadar... opuyorum hepinizi... :wave:

ponçik

Alıntı yapılan: zeytince - 30 Temmuz , 2009, 12:28:51
  okula gidiyoruz, sinifa cikiyoruz... sesi titreyerek bana bayyy diyip el salliyor, camdan gidisimi gorup iceri giriyor...  :nazar: ogretmeninin soyledigine gore hafta basinda ben gittikten sonra icini cekip nenne ditti diyip iceri giriyor, oyuna daliyormus...

Gülay  :y25:  içim cızz etti yaaa
hani aynı şeyleri ben de yaşıyorum şuanda , ilk zamanlar gayet iyi mutlu şekilde el sallayıp yollardı beni
3 seferdir kaçıyorum resmen , ben kapıdan çıkınca da anneeee diye ağlayan sesi içimi acıtıyor, yutkunarak işe gidiyorum
ne kadar "BÜYÜDÜLER" desek bile, onlar daha minicikler
eninde sonunda onlar da bizde alışacağız bu duruma  :amin:

sizin bebeiş durumları ne durumda, haber geldimi görüştüğünüz hastanelerden  :-\

zeytince

sorma goncacim  :y25: ben de ilk baslarda oyle kotu oluyordum ki anlatamam... hatta esime telefonda kac defa dedim "alip goturucem eve, baslarim okuluna" diye.. inan okulda oldugu 3 saat evde elimi kolumu nereye koyacagimi bilmiyorum sanki... oyle alismisim ki Caner`le dip dibe yasamaya... bazen zaman gecse de gidip alsam kuzumu diye saate bakiyorum... :crybaby2: :suclu: 

2. cocuk konusunda bahsettigim gibi bircok hastanaye mail atmistik, bir cogundan yanit geldi... biz florence nightingale hasnesinde karar kildik.. hatta esimin evde oldugu bir gun telde doktorla da gorustuk.... bize neler yapilacagini, ne kadar surecegini anlatti... sorularimiza cevap verdi... sonra da muhasebe bolumunden islemlerin, ilaclarin ne kadar tutabilecegini hesaplattirdi... onceki mesajimda yazdigim gibi 1000$ bir fiyat vermediler tabi... ilaciydi, suydu, buydu derken TL olarak 10 milyar gibi bir fiyat cikti onumuze... tabi biz bu ise basladiktan sonra fiyatin onemi yok..bana biraz tuzlu geldi ama esim "boylesi onemli bir durum icin hicbirsey" diyerek ciddi anlamda karar verdik...  doktorun soylemesine gore 2-3 haftada (biz 1 ay olarak hesapliyoruz)butun hersey olup bitiyor... benim neyse de, islerinden dolayi esimin 1 ay TR de olmasi imkansiz... ancak TR ye dondugumuzde olabilecek birsey... hee o nezaman olur onu da Allah bilir... hatta ben madem o kadar para dokecegiz olmusken ikiz olsun bile dedim yani... :tongue3: :laughing7: :k06: bir kerede 2 tane ohh ne guzel..  kismet diyelim, bakalim zaman ne gosterecek...

jbduncum yaaa sen bana taaa ne zaman once Caner`in konusma terapisini sormustun degil mi? hep aklimda oluyor yazmak ama unutuyorum herdefasinda... hatirlarsan 2009 sonuna tarih vermislerdi... ama 1 ay once randevu kagidi geldi eve.. temmuz ayi baslarinda cagirdiklarina dair.. o donem de esimin cok yogundu isleri bu sefer biz tel ile gorusup baska bir tarihe gun vermelerini istedik.. ama hala baska bir randevu kagidi gelmedi... bekliyoruz bakalim... ::)

aslio

Herkese merhaba. Nezamandır aklımdaydı sorucam hep araya bir şeyler girdi. Yasemin ve YAğızdan haberi olan var mı?

zeytince

Alıntı yapılan: aslio - 31 Temmuz , 2009, 10:54:16
Herkese merhaba. Nezamandır aklımdaydı sorucam hep araya bir şeyler girdi. Yasemin ve YAğızdan haberi olan var mı?

onlar kimdi aslicim...  :icon_scratch:  :dontknow:

ponçik

Alıntı yapılan: zeytince - 30 Temmuz , 2009, 19:23:53
sorma goncacim  :y25: ben de ilk baslarda oyle kotu oluyordum ki anlatamam... hatta esime telefonda kac defa dedim "alip goturucem eve, baslarim okuluna" diye.. inan okulda oldugu 3 saat evde elimi kolumu nereye koyacagimi bilmiyorum sanki... oyle alismisim ki Caner`le dip dibe yasamaya... bazen zaman gecse de gidip alsam kuzumu diye saate bakiyorum... :crybaby2: :suclu: 

Gülaycım hadi sizin üç saat , Eylül , tam 10 saat yuvada  ::)
çocuk olayınız için de daha önce de yazdığım gibi hayırlısı olsun, anladığım kadarıyla siz Türkiyeye kesin dönüş yapacaksınız, biraz daha zamanı var demek ki  , verdiğiniz karar da sizin için iyi olur dilerim .

Aslıcım Ayşegül ve Yağız demek istedin sanırım  ::) geçenlerde msn de görüştük iyiler , Yağız da Ayşegül de bıraktığımız gibiymiş  :love9: ya da onların bizi bıraktığı gibi mi demeliydim  ;D

ben de dün gidip kızımın öğretmeniyle tanıştım, sevdim , 24-25 yaşlarında genç bir kızcağız ama yapı olarak hafif kilolu olmasından dolayı daha bir anne havası veriyor çocuklara
gayet sabırlı,sevecen birine benziyor , okula bırakırken ağlamasından ve benim kaçarak gitmemden bahsettim  , en fazla 1-2 dk. ağlıyor merak etmeyin hemen oyuna dalıp arkadaşlarıyla oynuyor dedi . bu bir geçiş dönemi , atlatacak merak etmeyin dedi...
içim biraz daha rahatladı .

ço

Tebessüm :)

Selam kızlar ;D
Aslıcım bizi sormuşsun sanırım, iyiyiz şekerim :-* Goncanın da dediği gibi ;)

Önce hamişleri tebrik edeyim,Jbduncum doğuma yaklaştınız gerçi sanırım, hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah minik erkeki,ecrin ablayı ve seni öpüyorum :opucuk:

Emine çok tebrik ederim, keyifli bir hamilelik geçirirsin umarım.Minik abla ceylini de öperim :opucuk:

Şeydacım minik kuzunu almışsın kucağına,tebrik ederim :flowers:

Meltemcim yavruşlara kavuşmuşsun gözüm aydın, Belemir fotosu isterim ben gelmişken, küçük bonus koca kız olmuştur :opucuk:

Goncacım valla çok sevindim öğretmeni beğenmene, inş. hep böyle içinize siner memnun kalırsınız :amin:

Gülaycım 2. bebişe karar vermişsiniz, hayırlı olsun canım.Bir ara Canerin fotolarını görmüştüm, maşallah koca adam olmuş :nazar:  :opucuk:

Bize gelincee, iyiyiz şükür.Bildiğinizi gibi devam benim afacan kuzumla.Sıcaklardan yine iştah filan sıfırlandı haklı olarak.gündüzleri sıcaktan dolayı evdeyiz, sıkılıyo kuzum, akşam üstleri park bahçe filan gidiyoruz işte...Çiş olayını da geçen ay halletik,bayaa çektirdi bana, ben çiş yaptığı bir yeri silerken bi yeri daha suluyodu hemen filann :cildir: Temizlikçi modunda gezdim evin içinde bi süre.Ara ara kaçırmalarımız oluyor, çok normal bu da zaten, sorun yok :)Neyse sonra devam ederim,öperim hepinizi :opucuk:
Hee Goncacım geliyormuşsun :hello2: Umarım görüşebiliriz, sen ayrıntı bildirirsin zaten ;)

ponçik

Hoşgeldin Ayşegül  :hello:
inşallah Yağız sıfır bedenden fırsat buldukça yazmaya çalışırsın
bez olayınız hayırlı olsun , kaçırmalar bi süre devam eder fakat o da zaten farkına vardıkça hepten kesecektir merak etme , zaten tahmin ediyorsundur  ;)
evet öğretmeni beğendim , umarım bu öğretim yılı boyunca sorunsuzca devam ederiz

gelince mutlaka görüşmek isterim , umarım bir aksilik olmazda oradaki buluşma olayına da bi el atarım  :laughing7:

Emine

Aslıcım teşekkür ederim ben de Ece'nin fotoğrafların bakıyorum ara ara maşallah tatlıma o da koca kız oldu. :nazar: Hele gelinlikli fotoğrafına bayıldım.  :love9:

Meltemcim gözün aydın yavrularına kavuşmuşsun.Allah daha uzun ayrılıklar vermesin.  :amin:  :-*

Goncacım çiş olayını halledersiniz bir dahaki denemelerde inşallah.Eninde sonunda başarıya ulaşacaksınız.Allah başka sorunlar yaşatmasın.Biz Ayvalıktayız bahsettiğin tarihlerde de Ayvalıkta olacağız buluşup güzel vakit geçirirsiniz umarım.Aranızda olamayacağıma üzüldüm tek tesellim Eylülcüğümün gelmeyecek olması.  :'(

Gülaycım öyle böyle alışacaklar eskiden direk ilkokula başlıyordu çocuklar benim zamanımda şimdi erkenden alışıyorlar okula çok daha güzel erken yaşta sosyalleşmeleri.Hamilelik güzel geçiyor göbeğim çıktı biraz  :) etraftakiler benim hamile olduğumu anlamayıp şişman zannederler mi acaba diye çekincelerdeyim  8) Aslında 50 kilo ile başladım hala 50 kiloyum ama göbek belirdi çocuk olayı için hayırlısı neyse o olsun tatlım

Ayşegül seni görmek ne kadar güzel. :love3: İyi olmanıza çok sevindim canım.Ben de Yağızcığımı kocaman öpüyorum 1-2 foto koy biraz özlem giderelim.  :opucuk:

Biz de Ayvalıktayız kayınvalidemlerde deniz kum kova kürek yazlık muhabbetlerdeyiz. Pazartesi 1-2 günlüğüne eve uğrayıp tekrar Ayvalığa döneceğiz.2 li test sonucum iyi çıktı çok şükür. Doktor cinsiyeti erkeğe benzetti ama 1 ay sonra netleşecek. Bizim ailede anneannemde vs erkek çocuklar doğumda ya da 6 aylık civarı ölmüşler hep. Anneannemin annemin yaşayan çocukları hep kız. Neden bilinmiyor. O nedenle bebeğimin cinsiyeti erkekse 3 lü testte yapılacak olumsuz çıkarsa amniyosentez kızsa 3 lü teste gerek yok dedi. Hem erkek olsun istiyorum hem korkuyorum. Allahım sağ salim yavrumu bana bağışlar inşallah.Siz de dualarınızı eksik etmeyin.Ceylin'in okulu 23 Eylülde açılacakmış biz alışsın diye 1 Eylülde başlatacağız.İlk başlarda yarım gün gidecek bebek geldikten sonra duruma göre saatlerini yeniden değerlendireceğiz.Bu arada Hepatit A aşısı nihayet eczaneye geldi ve aşısını yaptırdık Ceylinin. Doktor hastası bizimkide hadi gidelim ne zaman gidicez vs sonunda muayene oldu muradına erdi arkasından aşısını oldu hiç ağlamadan. 13 kg 91 cm şu anda normal sınırlarda ama annelere her zaman az gelir ölçüleri çocukların öyle ruh hallerindeyim en sonunda sağlıklı olsun da gerisi boş diyorum. Hepinizi öpüyorum kocaman  :flowers:

aslio

ayşegülcüm hşg canım.Birde ismini yanlış yazmasaymışım:)hep aklımda yasemin diye çağrışım yapıyorsun nedense:)
Yağızla koşturmacada devam ediyormuş..Seni daha sık aramıza bekliyoruz.. Bu iştah konusunda napacağız bilmiyorum.Sağlıklı olsunlar demekten başka bişey gelmiyor.

Eminecim tşk ederim canım..İnşallah sağ salim bebeğini alırsın kucağına,olumsuz şeyleride hiç aklına getirme canım.

Emine

zeytince

aysegulcum hosgeldin.. nerelerdesiniz siz bakiimm???  :caca: unuttun bizi artik... daha SIK ugra lutfen... demek Yagiz hala 0 beden olarak hayatindan memnun... sagligi yerindeyse bosver canim.. biliyorum anne icin bu cokkkk zor ama ne yapacaksin... senin oglun da yemek yemeyi sevmiyor demek... opuyorum seni de Yagiz`i da... :-*

eminecim masallah gobusundeki minik kuzuna...herseyin yolunda olmasina da cok sevindim... hmmm demek dr. erkege benziyor dedi... hayirlisi olsun insallah...

goncacim evet 10 saat uzun bir sure gercekten... ne yapacaksin guzelim... Allah kotu sebeplerden ayirmasin sizleri, bizleri...  :amin:

aslicim sen nasilsin?

ben de az once Caner`i krese biraktim geldim... dun tatildi burada tum resmi yerler... haftaya bugun basladik yani... sinifa girdi, hemen ogretmeninin yanina gitti... bana baaayyyy diyip gonderdi... :k06: :nazar: cok sukur aglama durumlarini da astik artik... tek sorunumuz, cisi geldiginde Suzi ye soylemiyor... :-\ oglum cisin geldiginde Suzi ye soyle o cisini yaptiracak senin diyorum israrla "no Suzi" diyor bana... Suzi de soruyormus cisini ama ona da olumsuz cevap veriyormus... ::) cogunlukta ne altimiza ne de wc ye yapmadan eve tasiyoruz cisimizi... ama bazen de sizinti yasamiyor degiliz... :k06: neyse tek derdimiz bu olsun degil mi? simdilik bu kadar..

heee Rana`dan haber var mi? sancilari oluyordu arada dogum yapti mi acaba?  :dontknow:

:hello:

aslı

Kızlar merhaba,

hemen ceee diyip kaçacağım sonra hepinize yazacağım. Goncacım İzmir'e geliyormuşsun  :hello2: Bu hafta mı geliyorsun bir buluşma ayarlayalım. Diğer arkadaşlar nereyi uygun görürse oraya gelirim.

Aslıcım Eceye  :nazar: demeden kaçmayacağım. Ayy bu kızlar kocaman oldu ortalığı yakacaklar valla  :D