EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

Emine

Anitacım çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin.
Goncacım bu virüsten tamamen kurtulmak için 1 yıl korunarak ilişkiye girilmesi gerekiyormuş o zaman %90 bu virüsü yeniyormuş vücut biz çocuk istediğimiz için korunmadığımızdan virüs tam olarak bitmiyor.Bu virüsün bazı çeşitleri siğile neden oluyor şu anda bende yok ama eğer hamilelikte çıkarsa normal doğum sakıncalı oluyor geçişte çocuğa bulaşmasın diye.Ben zaten sezeryan olacağım ilki sezeryan olduğundan o nedenle çocuğa ya da hamileliğe bir engeli yok.Sadece bir an evvel hamile kalmam gerekiyor sonrasında 1 yıl korunup virüsü tam olarak yenebilmem için  :-\

ponçik

Anladım canım , herşeyin hayırlısı
birşeyi ne kadar çok istersen o kadar tersi oluyor
o yüzden Allahtan  hayırlısını iste , bende duacıyım senin için  :amin:

bizde değişen birşey yok, inatlaşmalar, bağırışlar, yemek istememeler vs.. herşey aynı

dün Pınarlara gittik , Eylülle Nehir eskiye göre daha güzel oynuyorlar, sadece kalkmamıza yakın aynı oyuncağı paylaşamadıkları için biraz hır-gür oldu ama uykusuzluklarına verdik biz  ;D  3 yaşından sonra daha bi güzel oynarlar sanırım
eve gelince babaannesi sordu naaptınız nehirlerde .diye
bizim ki ne dese beğenirsiniz: Nehiri birazcık kızdırdım  :honk:  :ehi:
heeee birde parmaklarını çekmeceye sıkıştırdı ama atlattık çok şükür , lasonil sağolsun  :suclu:

ponçik

kızlar günaydın

favori kuyumculuk bi yarışma düzenlemiş , siteye girişte reklamı da var hatta
ben katıldım , oy verirseniz sevinirim

önce üye olmanız lazım, sadece isim , yaş, mail adresi soruyor, detaylı bilgi yok üye olmak için
hem üye olup siz de yarışmaya katılırsınız  :opucuk:

http://www.favoricanimannem.com/ca917

http://www.favoricanimannem.com/ca906

Zara82

Merhabalar arkadaslar, bizleri soran herkese tesekkkür ediyoruz.
Eveeeettt, 29.03.2009 tarihinde saat 11:31 de oglumuz Mirza ya kavustuk. Ayin 28 inde sancilarim vardi her 10 dakika da bir ama dayanilmayacak kadar degildi. Yinede bi hastaneye gidelim dedik. Ayni Ravza dada oldugu gibi , bebegin kalp atislarini hizli buldular 200 idi. Hastaneye gittigimizde saat 22:00 idi. Bebegin kalp atislari cok hizli oldugu icin  orda kalmam gerektigini söylediler. Gece 12 den sonra bana suni sancilar vermeye basladilar, cünkü benim sancilarim dogum icin yeterli degildi. Bitkisel ilaclar verdiler, ardindan 3-4 tane fitil verdiler....onlarda yetmedi suda masaj filan uyguladilar....bu arada saat sabah 6 yi gösteriyordu. Ama benim sancilarimda hic bir gelisme yok....rahim agzinin yumusamasi icin 2 defa igne yaptilar....6 cm acilmisti ama bende sanci henüz yoktu...Sonra serum takildi....o serum sayesinde sancilarim biraz fazlalasti....ama bilmiyorum nasil dayandim 10cm acilmasina ragmen ben sancilara dayanabiliyordum. Esim bunca zaman hep yanimdaydi ve basimda öyle Kuran okudu. Cok faydasini gördüm. Son care olarak suyumu patlatmaya karar verdiler...Hastanenin basebesi geldi ...afedersiniz parmagiyla suyu patlatti.....saat 10:30 idi. Saat tam 11:00 de ben cok fenalastim....istigfar ettim...2-3 doktor geldi....bebegin kalp atislari kötü dedi...ve alt taraftan birsey soktular...bebegin kalp atislarini normale düsürmek icin ....o an cok aci hissettim.Normalde suda dogum istemistim...ve hicbir problem yoktu ama bu istigfar yüzünden yerinden kalkamadim, ardiondan takili olan serumu doktor hemen cikarttirdi.
Ama benim halimi düsünün artik uykusuzluk, ilaclarin vermis oldugu yan ewtkiler....gözlerim tam görmüyordu...benekli görüyordum heryeri...Sonra 11:15 sancilarima dayanamaz hale geldim....3 büyük sanci geldi.....(ama ön tarafa bastiriyordu), basebe arkadan bastirdiginda haber ver dedi.....4. sanci arkadan geldi.....veeeeee sonucunca oglumda geldi 11:31 de Bebegim kucagimdaydi. Ama o kadar yorgunluktan, bas agrisindan ve düzgün göremememden bebegime ilk etapta doyamadim. Ooofff sanki o anlarai yine yasadim. Allah kimseyi orda birakmasin, cok zor birsey yaaaa su dogum yaaaa.....

Oglum 4150gramm ve 54 cm dogdu. Dogum aninda kesmemisler fakat ön taraflar biraz zedelenmis bu yüzden dikislerim var.
Hastanede 3 gün kaldik ve ciktik. Annem bizde kaldi cok faydasi oldu , simdide kücük görümcem yanimda kaliyor. Ravza hanimda kardesini cok sevdi. Kiskanclik var ama asiri degil, cok seviyor kardesini hep korumaya calisiyor. Her gün eve ebe gelip gidiyor, suan oglum 4200 gramm, emiyor. Simdilik benden bu kadar benimki emmek icin sabirsizlaniyor......cok obur teyzelerii.....

Zara82

Emine

Zehracımm çok zor bir doğum yaşamışsın ama Allaha şükür sağ salim almışsın yavrunu kucağına.  :amin: Maşallah kilosu boyu da çok iyi. :nazar: Emmesine de çok sevindim..Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.Minik abla Ravzayı mis kokulu Mirzayı çok öp benim için..  :flowers:  :love9:

ponçik

12 Nisan , 2009, 23:33:09 #12426 Son düzenlenme: 12 Nisan , 2009, 23:41:16 g10ca
Zehracım doğumun gerçekten çok zor olmuş , okurken bile  insan etkileniyor
sonuçta yakışıklı Mirza sağ salim aranıza katılmış
Allah analı babalı büyütsün inşallah, güzel yazılar yazsın  :amin:

biz de dün KBB doktoruna gittik
hatırlarsanız sürekli bir burun kurcalama durumu vardı, meğer minik yavrumun geniz eti çok büyük oldugu için nefes almakta zorlanıyormuş
dolayısıyla burnu tıkalı oldugu için , sürekli kurcalayarak burnunu açmaya çalışıyormuş
özün sözü önümüzdeki  günlerde bir operasyon yolu görünüyor :sad1:
geniz eti alınırken  bademcikleri de alınacak, çünkü bademcikleri de oldukça büyük  :'(
geceleri çok horluyor ve devamlı ağzından nefes alıyordu , umarım hayırlısıyla atlatırız
aslında bu operasyon için 3 yaş diyorlar ama sağlığını olumsuz etkilediği durumlarda 2-3 aylık bebekleri bile ameliyat ediyorlarmış
şuanda sadece operasyon tarihini belirlememiz gerekiyor , tek dileğim hayırlısıyla atlatmak. Dualarınızı esirgemeyin arkadaşlar  :amin:

Emine

Goncacım benim kardeşimde de aynı durum vardı gece horlama vs kendisi 27 yaşında ama :) Geniz eti alındı geçen ay çok rahat etti daha rahat nefes alabiliyor.Eylül de inşallah iyi bir şekilde atlatır operasyonu

office

eminecim çok geçmiş olsun canım benim. inşallah yakında kurtulursun bu sıkıntıdan, 2. bebiş haberini veririsin bize :flowers:

zehra hayırlı olsun canım benim. gerçekten zor bir doğum olmuş ama unutmuşsundur bile eminim çoktan :nazar:

gonca, bende de var canım geniz eti. malesef nefes almak zor oluyordu eskiden ama büyüdükçe kaybolur demişti doktorum. belki eylülün de geçer büyüdükçe. ameliyat için çok küçük yaa :-[ endişelerini çok iyi anlıyorum canım, bol bol dua edicem minik kuzuma :amin:

kızlar ya size bir sorum olucak. hamileyken tetanoz yaptırdınız mı? yan etkisi falan oldu mu? ben ercanda yaptırmadım ama doktorum bu hamileliğimde istiyor ve ben çok korkuyorum. yani 2. kere sezeryan olucam ama iğneden korkuyorum işte  :y25: birde acaba bebeğe bir zararı olur mu diye endişe duyuyorum.  :-\

bu endişem haricinde bel ağrılarım çok arttı. Ercan çok bilmiş oldu  ;D . uğraşıp duruyoruz  :cildir: . öpüyorum bütün arkadaşlarımı :flowers:
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

Emine

Ranacım ben tetanoz yaptırdım hamileyken ve iyi ki yaptırmışım sokakta düşmüştüm dizlerimin üstüne kanadı yani kesen cisimler oldu dizlerimi.Bence yaptırmalısın yan etkisi olmadı.Doktorun ne zaman ne şekilde istiyorsa öyle yaptır zaten yönlendiriler seni.Ben 3 doz olmuştum sanırım.Ama 2 dozu hamilelikten sonramıydı neydi geçmiş zaman tam hatırlamıyorum

ponçik

Ranacım ben tetanoz aşısı olmadım , doktora sorduğumda , doğum esnasında kullanılan aletlerden tetanoz olma riskine karşı yapıldığını ve genellikle devlet hastanelerinde ve anadoludaki küçük kasabalarda yapıldığını söylemişti
olacağı varsa özel hastanede büyük şehirdede olur yani ne alaka dimi  :tongue3:
neyse sonuçta benim gittiğim hastanede yapılmadığı için ben de yaptırmamıştım  ;)

ponçik

20 Nisan , 2009, 15:00:24 #12431 Son düzenlenme: 20 Nisan , 2009, 16:19:17 g10ca

SELAM KIZLAR

yine kimsecikler gelmiyor anlamadım gitti
neden bişeyler paylaşmıyoruz arkadaşlar , çocuklar büyüdü , onlar bebekken yaşadığımız sıkıntılar aynıydı, hepsi aynı dönemin bebekleriydi
şimdi de aynı dönem çocukları oldular
ama yaşadıklarımız değişmedi , yine aynı herşey,
mesela ben en çok Eylülün inatçılığından bıkmış durumdayım
bi sabır, iki sabır ama nereye kadar
tatlı dille hiçbirşey çözemez olduk, eskiden dikkatini dağıtırdım başka şeyler yapardık
şimdi nuh diyor peygamber  demiyor , hatta nuh bile demiyor  :D
o kadar inatçı ki anlatamam
eminim sizin çocuklarda da buna benzer durumlar vardır,
sabahtan akşama kadar hiç susmadan konuşabiliyor,koşup hoplayıp zıplayabiliyor
maaşalalh bu kadar enerjiyi nerden buluyor bilmem  :muzz:
akşam 12 den önce yatmıyor, sabah çok yorgun uyanıyorum
tek tesellim yaz geldi ve artık parta kum, toprak, kova, kürek..vs derken yorulup akşam erkenden yatacak (mı acaba)  :k06:

office

goncacım inatçılık mı dedin.  :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead:

ercan bey evde pavarotti modunda geziyor. sürekli ciyak ciyak bağırıyor. kafayı yicem sinirden  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
yatsan yatmaz, yemek yemez, sürekli dışarı çıkmak istiyor. sokağa çadır kursak eminim çok mutlu olur  ;D
valla yaz geldi ama ben yorgun düşeceklerini hiç sanmıyorum. bunlar ne ara şarj ediyor kendini bir anlasam  :laughing7:

bu arada aşımı oldum. 2 gece feci ağrıdı. 15 mayıs ta 2. dozu olucam. bizde pek bişi yok yani.

diğer kızlar nerde hakkaten  :suclu: :suclu:
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

Emine

Slm.
Goncacım Ceylin de çok inatçı.Özellikle dağıttığı oyuncakları toplamamak konusunda o da evde akşama kadar konuşup zıplayıp hopluyor.Sokağa çıkınca 2 adım yürümüyor hemen kucağa alın diyor.Hafta sonu Ceylin ilk kez sinemaya gitti.3 yaşından küçük olduğu için kabul etmiyorlardı normalde Ülkerin çocuklara 23 nisan hediyesi dolayısıyla aldılar Ay prensesi diye bir filme gittik babası Ceylin ben.Kocaman perdede ilk olarak Hadisenin reklamı çıktı.Zaten bayılıyor hadiseye bize gelsin söyleyelim diyor  :D O da bizden davet bekliyordu zaten ya :) Film başladı 20 dakika sonra uyudu Ceylin.Sadece 21 seansına yer kalmış normal yani :) Neyse çıktık ilk yarı sonunda.Sinemaya girmeden öncede 1 tl atıp oyuncak çekilen makinalar var ya oradan bir bebek beğendi en altta :) Bunu bana kazan diyor.5 TL sonucu 5 deneme yaptım sonunda bir öküz kazandım güç bela.Ben bunu beğenmedim bunu istememiştim demez mi.Ben kazandığıma dua ediyorum.Sonra Bornova Forumda çocuk fotoğraflarından oluşan sergi vardı sinemaya kadar onu gezdik konser ve kukla gösterileri vardı onları izledik.Sinemadan sonra evimize döndük.Ceylinde 12 den önce pek uyumuyor Goncacım.Biraz biz de hatalıyız bu konuda çok üstüne düşmedik ama babası eve geç geldiği için anca böyle birlikte vakit geçirebiliyorlar.Sabah 10 gibi kalkıyor.Gündüz bazen uyuyor bazen uyumuyor.Okulunun olduğu günler 8:30 da kalkıyor.Yemek canı isterse yiyor yani bebekliğindeki gibi çok üstüne düşmüyorum şu saatte şu öğünü gibi.O zamanlar meyve saati yoğurt saati vs vs ne güzel günlerdi  :)

ponçik

22 Nisan , 2009, 13:06:07 #12434 Son düzenlenme: 22 Nisan , 2009, 13:19:21 g10ca
Alıntı yapılan: office - 20 Nisan , 2009, 17:49:38
yatsan yatmaz, yemek yemez, sürekli dışarı çıkmak istiyor. sokağa çadır kursak eminim çok mutlu olur  ;D
valla yaz geldi ama ben yorgun düşeceklerini hiç sanmıyorum. bunlar ne ara şarj ediyor kendini bir anlasam  :laughing7:

güldürdün beni Rana  :D kendiliğinden şarj olan cins bunlar
Aşının ağrı yapacağını hiç düşünmemiştin, umarım diğer dozlarda olmaz , geçmiş olsun

Emine Ceylinin konuşmalarına bayılıyorum zaten , hadiseye söyleyin hemen gelsin size  :k06:
maaşaalh subhanallah Ceyline  :nazar:
sinema ilkiniz de hayırlı olsun , Eylül de evde animasyonları gözünü kırpmadan 1 saat boyunca izleyebiliyor ama sinemaya henüz cesaretim yok.
kazandığın öküz oyuncağı için sana bi alkış     :alkış:  :ehi:
zaten bu paralı makinalar ocağımıza incir ağacı dikecek  :tongue3:
babasına da dedim , artık yaz da geliyor, AVM lere gitmek yok, bizim zamanımızda parklar bahçeler vardı , pamuk şekerler ,dondurmalar, gezmeye gidilince  para harcanan tek şeylerdi , birde zincirli salıncakçılar gelirdi 25 kuruşa kolu çevirerek bizi döndürürdü... aaaaah aaaahhhhh nerde bizim çocukluğumuz  :y25:

kızlar 500 oy almam lazımmış , daha 460 oy gerekiyor desteklerinizi esirgemeyin  :basardim: , hergün bu iki linke tıklayıp, yıldızın üzerine tıklarsanız sevinirim , tabi buarada mail adresi ve şifrenizi girmeyi unutmayın

Alıntı yapılan: g10ca - 07 Nisan , 2009, 11:15:29
kızlar günaydın

favori kuyumculuk bi yarışma düzenlemiş , siteye girişte reklamı da var hatta
ben katıldım , oy verirseniz sevinirim

önce üye olmanız lazım, sadece isim , yaş, mail adresi soruyor, detaylı bilgi yok üye olmak için
hem üye olup siz de yarışmaya katılırsınız  :opucuk:

http://www.favoricanimannem.com/ca917

http://www.favoricanimannem.com/ca906