EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

office

ben geldim:)
jbdun cum hayırlı olsun canım, o mide bulantıları halen devam ediyor bende :(( inşallah seninki benim kadar uzun sürmez.
gonca ne güzel eylülüm dede evini keyfini çıkarmış  :flowers:

hep okuyorum ama bir türlü yazamadım, doktorum hamilee olduğu için izne ayrıldı. bende yeni bir hastane arayışına girdim. bugün ilgi hastanesine gittim memnun kaldım. ama doktor bulamam stresi öldürdü beni  10 gündür:(
bu arada kızlar bebişimin cinsiyeti belli oldu :))) inşallah bir erkek daha geliyor ailemize  :amin: hep kız bekliyorduk kısmet işte  :love3:
14 ağustos gibi de doğumum olucak bakalım hayırlısıyla :) bizden haberler de böyle, inşallah yine gelicem  :flowers:
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

ponçik

Ranacım Ercana bir erkek kardeş geliyor öylemi , hadi hayırlısı bakalım
inşallah sağ salim kucağınıza alırsınız  :amin:
bu arada bizim müdüre de ikinci çocuguna 8 aya kadar hep erkek dediler, en son kontrolde kız dediler  :tongue3:  o yüzden sağlıklı olması herşeyden daha önemli tabi ki  :icon_thumright:
yeni doktorundan da  inşallah sonuna kadar memnun kalırsın canım  :opucuk:

:love9: GEÇMİŞ KANDİLİNİZ VE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN BAYANLAR  :love9:   
Bizim haftasonumuz yorucu geçti, c.tesi ben işten eve geldiğimde kızım uyuyordu, uyanınca pazara gidip sebze-meyve alışverişimizi yaptık
eve geldik bıcı bıcı yaptık, yemekti bulaşıktı derken vakit geçiyor zaten  ;D
pazar günü de sabahtan valide,eylül,eşim ve ben praktikere oradan da carrefoura gittik 
aslında carrefoura eylül için gittik desek daha doğru olur  :k06:
jetonlarımız bitene kadar oyuncaklara bindik, kum boyama yaptık, koşturduk , eve geldiğimizde pilimiz bitmiş vaziyette uyuyup kaldı benim minik kuzum,
biz valideyle tekrar dışarı çıktık , 2 saat filan dolaştıktan sonra eve geldik, sonra eylül uyandı yemek yedirdim oynadık , ütü yaptım veeee nakavt  :tongue3:
epey yoğundum yani anlayacağınız  ::)

bugunde dinlenmek için işe geldim  :toothy10:  :ehi:
hoş , oturduğum için vucut dinleniyor ama çalan telefonlar, müşteriler, akşama kadar susmayan müzik ve departmandakilerin konuşmalarından  :cildir: beynim zonklayarak eve gideceğim
yine buna da şükür , en azından işim var  :amin: Allah elden ayaktan düşürmesin kimseyi ...

HERKESE GÜZEL BİR GÜN DİLERİM  :flowers:

ponçik

BU HARIKA TABLO BEBEK BEKLEYEN GUZEL ANNELERIMIZ ICIN

ernur

merabalar herkese güzel bir hafta arkadaşlar  :flowers:
geçmiş kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar  :flowers: geçmiş kadınlar gününüzü de kutlarım  :flowers:
hamişlerimize Allah kolaylık versin bulantılar ve hamilelik konusunda :nazar: :amin: ben doğuma gidesiye kadar bulantı çekmiştim  :honk:
hepinizi öptüüükkk  :opucuk: :opucuk:

ernur

gonca kayınvalidene geçmiş olsun bu arada canım  :flowers:

ponçik

Alıntı yapılan: ernur - 09 Mart , 2009, 12:35:01
gonca kayınvalidene geçmiş olsun bu arada canım  :flowers:
teşekkürler sevnur

kızlaaaaar nerelerdesiniz
dün Zehrayı msn de gördüm ama ben kapatmak zorunda kaldım bi slm bile veremedim  :'(

bizde bi yaramazlık yok, aynı tas aynı hamam
git gel konya 6 saat  :D

zeytince

selammm, ben geldim ;D

nasilsiniz bakalim gorusmeyeli...

goncacim k.validene gecmis olsun.. insallah tahlilleri temiz cikar.... bu 2 gunluk ayrilik sizlere yaramis anlasilan... anlattigina bakilirsa en cok da Eylus`e :k06: ...

aslicim hosgeldin, daha SIk gelirsin artik, isleri kolayladin madem... :laughing7:

jbdun demek ustune gorme olayini yasamissin... hey masallah  senin mercimege :nazar: :nazar:, bak gordun mu gelmeye cok kararli bir bebekmis... :k06: insallah ablamiz Ecrin kardesi dogduktan sonra da kardesini kollar korur her daim... :amin: :nazar: ben cok az mde bulantisi yasamistim Caner`de... insallah senin bulantilar da cok kisa sureli olur... :amin:

Rana, demek ailenize 2. erkek geliyor... :nazar: demek hala bulantin var.... insallah sevnur gibi 9 ay surmez... :honk: :amin:

ay sevnur 9 ay mide bulantisi mi yasadin... :-ooo off cok kotu olsa gerek... gerci kucagina aldiginda meleklerini o 9 ay yasadiklarini unutmus gitmissindir... :love9:

eee digerleri nerede, Emine, Aysegul, Asli, Zehra, Gozde, Seyda, Meltem..... ve uzun zamandir gelmedikleri icin adini unuttugum diger arkadaslarr :director:

zeytince

jbduncum yukarida yazmayi unutmusum, onlar bize tarih verecekti konusma terapisi icin... tarih vermisler Aralik 2009 :-ooo :honk: :k06: .... o gune kadar benim oglum bulbul olmazsa ve tabi buralarda olursak gideriz artik... :ehi: :toothy10:

bize gelince benim ders calisma durumlarim bol bol test cozmeye dondu artik, calisma bitti, alistirma yapiyorum... insallah butunlemeye kalmadan gecerim derslerimi... :amin: :amin: :amin: :amin: onun haricinde bir yaramazlik yok sukur...

gecenlerde Caner dustu ve kafadinin arkasini sehbaya vurdu... :sad1: tabi findik gibi sisti kafamiz... o aksam uyurken sis yer acidigi icin hep ellerini kafasini korur vaziyette yatti... :y25: :crybaby2: cok sukur ertesi gun sislik gecmisti ama, o kafayi kollama durumu 2 gun surdu... :'(

ya arkadaslar Caner gece mutlaka yanimiza geliyor... :cildir: ben goturuyorum bumerang misali geri donuyor.. n`oldu bu cocuga yaaa... aksam yatar sabah kalkardi, simdi gece evin icinde getir gotur yapip duruyorum... :BangHead: bazen yatagina goturdugumde bir aglama tutturuyor gormelisiniz.. babaaaaa, babaaaaaa diye aglayip duruyor, baba yanina gidiyor, bu sefer de anneeeee anneeee diye.... en sonunda yine ben yanina gidiyorum O uykuya dalana kadar yaninda yatiyor, yatagina birakiyor geri kendi yatagima donuyorum... sarhos gibi oluyorum... dun artik oyle ki esime soruyorum sen mi yatirdin yatagina diye, uyur vaziyette Caner beyimizle ugrasiyorum... bu da bir atak durumu mudur, sendrom mudur nedir bilemedim... sizinkilerde de var mi boyle bir durum??? :dontknow: diyorum artik park yatagindan cikartsak mi ki? odada baska bir cift kisilik yatak var orada mi yatsa, kenarina korumalik alip... ay bilmiyorum, ne yapicaz ne edicez bilmiyorum... ::) :'(

ponçik

sağol Gülay  , umarım temiz çıkar tahliller  :amin:
senin çalışmalar nasıl gidiyor , sınavlara da az kaldı hani  ::)

CANIM ben cvp gönderirken senin yeni msj gelmiş  :icon_scratch: öncelikle Canere çok geçmiş olsun, artık herşeye akılları erdiği için, kafasını koruması psikoljiktir muhtemelen
diğer konuya gelince , Eylül de de ara ara oluyor o durumlar, ama uyku sersemi olduğunda çok fena çığlık atarak ağlıyor ama uyanmışsa, yani sabah olmaya yakın uyanmışsa yanımızda biraz oyalayıp kalkıyoruz (tabi babası uyuyor) biraz tv izliyoruz , zaten sonra ben işe gidiyorum ama genelde öğlen uykusunu 2-3 saat erkene almış oluyoruz o durumlarda ...
benim tahminim çok yorulduğu veya sıkıntılı geçirdiği günlerin gecesinde böyle durumlar oluyor  :dontknow:  tabi herçocukta aynımıdır bilmem
istersen bu şekilde bi gözlemle  ;)

Emine senden de ses seda yok, bebiş çalışmaları ne vaziyette  :suclu:

ben bu gece (hayrolsun) rüyamda gebelik testi yapıyorum be testte 3,5 aylık hamile olduğum çıkıyor, şaşırıyorum
ay diyorum ne zaman oldu bu çocuk, ee diyorum bu saatten sonra aldıramam da , bi tuhaf oluyorum   :honk: sabah uyandım neyse ruyaymış dedim  ;D
galiba Jbdunun üzerine adet görme olayından etkilendim  :ehi:
bir de dün arkadaşla konuştuk da yine spiral mi taktırsam filan diye , ne biliiim kazaya kurban giderim korkusu yaşıyorum bazen  :suclu:  :toothy10:  :ehi:

biz bu akşam dişçiye gidiyoruz ,  eylüşümün öndeki üst 3-4 no.lu dişleri hala çıkmadı, onları göstereceğiz
diğer tüm dişler (azı, köpek vs..) hepsi tamam ama bunlar hala meydanda yok
bakalım ilk dişçi hadisemiz nasıl cereyan edecek
durumları aktarırım size  :k06:

aranızda çocuğunu  dişçiye götüren oldu mu , Anita sen bi ara bahsetmiştin gittiniz mi

ernur

merabalar kızlar  :flowers:
caner e çok çok geçmiş olsun canım  :flowers:
gonca cım ilk dişçi maceranızda kolaylıklar  :flowers:
benimkiler 29 haftalık doğdular arkadaşlar o yüzden bulantılarım 6.5 ay sürdü  :honk: biraz daha anne karnında durarlarsa bulantı devam edermiydi bilmiyom  :tongue3:
benim oğlan da aynı caner gibi canım gece sabaha karşı ağlama krizine giriyor tekrar uyutasıya kadar canımız çıkıyor  :BangHead: bir de gündüzleri çok nazlı hep biryerleri ağrıyor ilgi istiyor  :binkybaby: inşallah geçici bir dönemdir  :amin: :nazar:

ponçik

arkadaşlar  :sunny: günaydın
bugün süperim çünkü kızımın dişçiyle tanışma olayı ve muayenemiz harika geçti  :nazar:
umarım bundan sonra (gerçi dilerim ihtiyaç duymaz ama ) dişçiye gidişlerimizde de böyle uyumlu olur  :icon_thumright:
içeriye ilk girdiğimizde beyaz pantolon ve beyaz gömlekli uzun boylu dişçi abiyi görünce biraz tedirgin olduk ama  ;D sonra , dişçi koltuğunda değilde normal sandalyede muayeneye başlayınca içi rahatladı ve ağzını açıp kendisi dişlerini gösterdi  :hello2: velhasıl , umduğum gibi ağlamalı zırlamalı bir muayene olmadı  :aferin:  :nazar:

çıkmayan diş konusuna gelince,dişçi, şuanda bunun sebebini söylemek için henüz erken olduğunu söyledi ve 6 ayda bir kontrole gelmemizi istedi, sebebi tam netleştirmek için röntgen çekilmesi gerekirmiş daha çok küçük oldugu için radyosyona maruz kalmasına lüzum yok dedi , içim rahatladı
bunun dışında BİBERONU bırakmamızı   :-\  AKŞAM SÜTÜnden vazgeçirmemizi, sütü SADECE KAHVALTIda içmesini , yemek aralarında abur cubur almamasını ve diş fırçalama alışkanlığını tamamen kazanması gerektiğini söyledi

biberon olayı biraz sakat oldu tabi , bıraktırmak zor olacak, malum , bizimki biberonla süt içerken uyuyor,
zaten bunu söylediğimde "işte bu olmadı " şeklinde bir tepki verdi dişçi
sizlerde görmüşsünüzdür , nette filan araştırırken, biberon çürüğü diye bir olay var
genelde de süt içerek uyuyan çocuklarda oluşurmuş
çok şükür şimdilik çürüğümüz yok ama bu olmayacak anlamına gelmiyor ,
velhasıl, dün akşam masal anlatayım  sana, biberonsuz uyuyalım, bak artık büyümüşsün , sütler bardaktan içilecek diyerek, ikna edip,
7 cücelerin pamuk prensesi evde buldugu kısma kadar masalı anlatıp , gözlerini kapatarak beni dinlediğine şahit olsam da , sonra birden kalkıp "anne bana süt yap ama biberonda içicem " dediğinde içimin yağları eridi ve dün akşamda sütle uyumasına göz yumdum  :love8:
artık yavaş yavaş bırakacağız bakalım, umarım zor olmaz
darısı sizlere arkadaşlar  :icon_thumright:

Sevnur 6,5 aylıkken doğmaları maddi, manevi zor olmuştur mutlaka
biryandan da sağlıklı olsunlar diye hergün beklemek  ::)
Rabbim çok büyük , bak bu günlere kadar getirmişsiniz, inşallah mürvetlerini görmek de nasip olur  :amin:

HERKESE GÜZEL BİR GÜN DİLERİM

meltemk

SURPRIZZZZZ. Ben geldim. Ozlemisim buralari. ama inanin yine deli danalar gibi oradan oraya kosturuyorum. Hiiic vaktim olmuyor nete girmeye.

Neyse soylee bir goz attim. tabi herseyi okuyamadim. Ama asil haberleri gordum. Jbdun cok tebrik ederim. Hayirlisiyla kucagina alirsin insallah. Seyda'dan haberim olmustu zaten. INsallah ikiniz de saglikla kucaklarsiniz yavrularinizi. Baska kacirdiklarim varsa kusura bakmayin cunku hiic okuyamadim, Su anda da iste ogle arasinda kafam dagilsin diye actim. Ama ozlemisim valla.

Bu arada sans eseri oglusumum dogumgunu mesajlarini gordum. Cok naziksiniz valla. Duygulandim. Unutmamissiniz yavrusumu.

Kisaca haberler yapip kacayim bari.

Kuzular iyiler. Baray 15 aylik afacan bir velet oldu. Annneeeeeee diye bi bagiriyor kacacak delik ara. Ablasindan farkli olarak aglama huyu var. Sevmiyorum hic. Bizi cok ozluyor. Belemir boyle degildi. Isten gelince baray yirtiyor kendini kucagima atlamak icin. Almazsan kanli gozyaslari dokuyor. Eh bir de sanda erkeklik var tabi sesi cok cikiyor, cok hareketli. Cok kelime soyluyor. Herhalde ablasindan duydugu icin.

Belosum iyi. Kaka cis hala cozumlenmedi. Cani isterse soyluyor. Isterse soyluyor ama bezine yapmak istiyor. Bilemiyorum nasil olacak. Ustune gitmiyoruz,ama artik istiyorum halledelim diye. Belemir tam bir kiz cocugu. Mutfaklar, kahveler, yemekler. bebekler. Gerci su ara lego salginimiz da var ya. Bir de bozyap seviyor. gerci ben yapiyorum ama bakmayi seviyor. Neyle neyin yakistigini, ne renkle neyin girilecegini pek bir bilir oldu. Tam bir cenebaz. Fazla konusuyor. Tum gun taklit. Duydugu hersey aninda geri donuyor. Gecenler de annem dikkat et dusmesin su kafana demis. Bizimkin de cevap hazir Allah korusun annene

Ben ayni. Is cok yogunlasti. Bir ara seyahatlerim vardi. Bu aralar yok. Ama asil haber biz yine tasindik. Seytan azapta gerek misali kocam bana rahat vermemek icin ugrasiyor. Tam duzeni kurdum diyorum hoooop bir sey oluyor. Neyse evi de degirtirmek cok istiyordu. Sonun da benim tum karsi cikmalarima ragmen becerdi. Sattik yeni ev aldik. Yeni ev aslinda eski bir ev. Ocaktan beri maddi manevi gucumuzun yettigince onun ici ile ugrasiyoruz. Gecen hafta da tasindik. Bugun bir hafta oluyor. Annemle babam buradalar. Sagolsunlar. Bir yandan da Resmiye Hn, el birligi ile olduk. Tabii su anda evin icine yerlesmek yavak oluyor. Ama 1 sene sursun ne yapayim. Umarim 2 sene sonra yine hareketlenmeyiz. Tasindigim evde am 2 sene oturmustuk. Hayirlisi....

Cocuklar da alisiyorlar yavas yavas. Havalar cok siguk isinmak bilmiyor. 4 gozle bekliyorum bu sene yazi. Cunku inanilmaz soguk ve kar oldu.

Evde duzen ayni. Resmiye Hn. Esma Hanim hala bizle. Ama hiiiccc anlasamiyorlar. Her gun biri gitmek ister mi acaba korkusu ile uyaniyorum. Ben de fobi oldu artik.

Annemler cmt donuyorlar. Alismistik. Cok zor oluyor bu gidisler. Sonra alisiyoruz. Ama cocuklar oyle mutluki annemle uzuluyorum valla.

Belemir bir okuldan kabul edildi gibi. Insallah Eylul de yarim gun baslayacak bakalim. Bundan sonraki onumuzdeki buyun zorluk o. allah baska sey vermezse tabiii. Hayat surprizlere gebeee...

Neyse hepinizi optum. Kuzulariniza daha da cook optum. Insallah arada ugrayabilirim. Hamislere de cook kolayliklar diyorum.

zeytince

oo meltem hanimlar gelmis cistak cistak, hosgelmis cistak cistak... :D :muzz: :occasion14:

hosgeldin meltemcim, nerelerdesin sen ve bucuruklerin.. ozledik vallahi yaaa..... yeni eviniz hayirli olsun... gule gule oturun... cok sukur evdeki yardimcilardan da kotu haber yok, bu iyi... :laughing7: masallah senin kuzulara, :nazar: :nazar: Baray dedigin gibi abladan kapiyordur kelimeleri.. anlasabiliyorlar mi abla kardes? bizimkisi de daha alti bezlilerden, hic ogrenme istegi falan da gormuyorum yani... nasil olacak bilmiyorum... :dontknow: seni ve kuzularini opuyorum... arayi cok acma ama, gel SIK SIK... ;)

goncacim disci olayina sevindim... acikcasi ben de korkabilecegini dusunmustum, :nazar: :aferin: aa disci abinin biberon olayi olmadi ama, biz de sutumuzu hala biberonla icip uyuyanlardaniz... ::) ben de bu aksam deniyim bakalim bardakla icirip yatirmayi.. bardakla icmeyi de seviyor sutu ama, biberonla ictigi miktarda icmez ki bardakla....  :-\ oyle olunca gece sutune de ihtiyac duyacak cocuk gece acikacak cunku... :dontknow: o zaman aksam sut oncesi karnini iyi doyuracagiz yemekle, sutu az icse de sabaha kadar idare edecek... :icon_scratch: off ne zor isler...

sevnur demek 6,5 aylik dunyaya geldi seni ikizler... goncanin dedigi gibi cok zor donemlerden gecmissinizdir, eminim... ama cok sukur ki simdi yaninda ve sagliklilar... :nazar: :nazar: :amin: :amin: :amin: Rabbim acilarini gostermesin evlatlarimizin :amin: :amin: :amin:....

goncacim Caner`in yanimiza gelme durumlari gece 3-4 gibi oluyor... dun gece yine geldi, esim de neyse bosver dedi, nasil bosver dedim hadi annecim yatagina gidiyoruz diye almaya yeltendim babasina yanasip mizirdanmaya basladi, gitmeyecekmis... iyi diyip ellemedim, ben de uyumusum sonra, uyandim bizimkisi yanimizda, aldim hadi yerine diyerekten, odasina goturdum bana buyuk yatagi gosteriyor, orada yatacakmisiz... hayir yatagina yatacaksin dedim basladi bagirarak aglamaya... yatagina biraktim, yataginda yatacaksin diyip odasindan ciktim.. biraz soylene biraz aglaya uyudu... :-\ :dontknow: gunduz fazla yorulmadigindan mi acaba gece uyaniyor... gunduzde uyuyor 1-1,5 saat... ya da aliskanlik edindi yanimiza gelmeyi... bakalim bugun oglen uykusu uyumadi, birsey degisecek mi???? :( :-[ :BangHead: :cildir:

meltemk

Gunaydin ;)

Bakin isler biraz sakin olunca hemen geri geldim. gerci coook isim var ama neresinden baslayacagim bilmedigim icin ilham gelmesini bekliyorum :amin:

Biz yine zor bir gece gecirdik. Cok yorgunum. 2 gece Barayin burnu tikanmisti ve neredeyse butun gece ayaktaydim. Tam bir gece duzgun uyudu derken dun yine huysuzluk falan 22:30 da zor uyudu. Belemir de yatti. Ama sonra gece Belemir 100 kere anne anne diye uyandi. O da hasta oluyor Burnu akmaya baslamis. Yanimiza geldi. Sonra gitti. surup verdim. Ama kac kere merdiven inip ciktigimi bilmiyorum valla. Bir gun dusup kalacagim su merdivenlerde. :y25:

Gulay merhaba. Hosbulduk.. Caner yatagindan nasil cikiyor merak ettim. Belemir hala bebek yataginda yatiyor. siz gectiniz mi buyuk yataga??

Neyse ben kacayim simdilik. Yine ugrarim belki.  :wave:

ponçik

Meltem  :hieyt: hoşgeldin
cocuklara geçmiş olsun, Baray atalatırken Belemir e bulaştırmış anlaşılan
inşallah çabuk atlatır kızın da
yeni eviniz hayırlı olsun, işlerin yoğun olsunda yeter ki iş olsun boşver, evde oturmak sana göre değil  :tongue3:
yardımcılarınızla da tekrar sorun olmaz dilerim , hergün o psikoljiyle yatıp kalkmak çok zor olsa gerek
Annele babanla tekrar ne zaman görüşeceksiniz , Türkiyeye geldiğiniz de mi
bu arada eşinin sağlık problemi olmuştu ve babanın ...
nasıllar bi problem yoktur dilerim
seni daha sık bekliyoruz Meltem , görüşmek üzere
bıdıkları öpüyorum  :opucuk: seni de  :opucuk:

Gülaycım sana ve dolayısıyla diğer arkadaşlar bi haber vereyim , yazmamışım sanırım
doktorumuz sütün içindeki laktoz maddesinin şekerli olduğunu ve dişleri ne kadar fırçalasalarda içindeki maddenin uyku sırasında tükürükle birleşerek diş minesine zarar vererek çürük oluşturduğunu söyledi (ynai buna yakın bişeyler söyledi de ben aklımda kalanları yazıyorum)
bu yüzden sadece sabah kalvatısında içsin dedi
Canerin yanınıza gelmesi sanırım tamamen alışkanlık
hani bebekken aynı saatte uyanıp emzirirdik ya onun gibi galiba  :dontknow:
ama senin için ne kadar zor oludğunu tahmin ediyorum
belki yaz gelince değişir, hani parklar bahçeler yeşillik, çiçekler, böcükler  :hello2:

dün akşam eve gittiğimde bizimkinin karnı toktu , 5 te uyanmış yemeğini yemiş 6'dan 7'ye kadar da meyve yemiş (yani zorla )
dolayısıyla yemek yedirmedim, saat 9 gibi sütlaç yaptım, bir kase yedi
saat 10 dan sonra da uyku hazırlıklarımız ve yatağa geçişimiz 22:30
malum biberon bıraktırma çalışmaları yapmamız lazım
zaten hiç biberon istemedi , direkt yattık, amaaaaaa
bi benim yatağa yattı, bi kendi yatağına , bi ağladı, bi uyudu, bi mızmızlandı, bi konuştu, hepsi bi arada yani
saat 23:30 da anne çok uykum geldi diyerek oyuncağına sarılmasıyla horlamaya başlaması bir oldu  :k06:  :muzz: velhasıl 1 saat boğuştuk ama ilk kez biberonla süt içmeden uyuduk  :basardim:
Gülay gece sütü yerine sen de yatmadan önce muhallebi sütlaç gibi şeyler yedirerek tok kalmasını sağlayabilirsin
zira bizimki gece gık demedi maaşallah ,  :nazar:

bu arada yatana kadar bir kez tabureden düştü, birkez açılıp kapanan masanın altına girip kanadını kapatırken kanat kafasına çarptı, bir kez elini sıkıştırdı   :-\  :sad1:

ya bir de en rahatsız olduğum şey ben kızımı sakinlik ve sabırla uyutmaya çalışırken babaannesi durmadan odaya gelip siz hala uyumadınız mı diye mudahale etmesi  :caca:
tamam işte bu çocuk gündüz sende , bırak gece ben halledeyim herşeyini
sonra çocuk "giiiiiiiiiiitttt" diye bağırınca niye beni sevmiyo diyosun  8) ne diyeyim ki  :k02: