EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ponçik

Rana  :caca:
niye kendine dikkat etmiyorsun bakiim
sırasımıydı şimdi antibiyotiğin  :'(
inşallah biranönce atlatırsın  :opucuk:
geçmiş olsun dileğin için de teşekkür ederim

Aslıcım çok teşekkür ederim  :hello: Defnenin başka fotolarını da bekliyoruz hani nerde :caca:

Teşekkürler Aslı , sonucu bu akşam alıp cuma günü kontrole götüreceğiz
şuanda o belirtiler geçmiş durumda
son günlerde çok fazla chetos ,cips ,ketçep gibi katkı maddeli
gıdalar tüketmişti, sanırım ondan olsa gerek (dilerm ondandır ), Ece napıyor iyi mi

office

gonca ne desen haklısın valla. inşallah bir etkisi olmaz bebişime  :y25: bu sene içinde 8 kere faranjit olmuşum. sanırım kronik bir hal aldı artık  :crybaby2:
eylülümün yediklerinden kaynaklanıyordur bence de . inşallah bişi çıkmicak kuşumun  :flowers:
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

zeytince

21 Ocak , 2009, 15:03:54 #12212 Son düzenlenme: 21 Ocak , 2009, 15:05:31 Caner`in annesi
 goncacim gecmis olsun... insallah dedigin gibi abur cuburdan olan birseydir... bizimkisi de bu gunlerde fistiga takti... antep fistiklarini kabuklarindan cikartip cikartip yiyor... neyse ki pek zararli bisii degil, sesimi cikartmiyorum... :D resimleriniz supperrrr... :nazar: :nazar:

rana sana da gecmis olsun... sebebi komsunuz olmasin??? hani sizi soguklara mahkum eden komsunuz... :violent1: :violent1: :violent1: dikkat et kendine.. dr. kontrolunde aldigina gore ilaci bebege zarari olmaz... balli limonlu ilik su ic o da iyi gelir...ya da ihlamur kaynat icine elma kabugu dogra, tane karanfgil ve zencefil de at biraz, limon da SIKip ictin mi cok iyi gelir... ;)

emine son ekledigin soru ve cevaptan sonra icinin rahatlamasi gayet dogal, cok rahatlatici bir cevap... hadi gozun aydin... ;)

aslicim sen de iyisin insallah seni de opuyorummm :-*

ben de ders calismaya calisiyorum... insallah 3 dersi birden veririm de 3. sinifa borcsuz baslarim... :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

dersini calis gulay... (tamam) gittimmm... :laughing7: :hello:

ponçik

22 Ocak , 2009, 08:52:40 #12213 Son düzenlenme: 22 Ocak , 2009, 09:21:16 g10ca
günaydın bayanlar

güzel bir gün olsun bugün

Dün akşam Eylülün tahlil sonucunu almaya gittim ama henüz çıkmamıştı
zaten kontrole cuma günü gideceğimiz için acele etmedim bende, yoksa ortalığı birbirine katardım  :caca:  "nerde bizim sonuçlar" diye  :caca:  :ehi:

arkadaşlar birşey sormak istiyorum, aranızda lazer epilasyon yaptıran varmı, bugünlerde arkadaşlar arasında çok sık gündeme gelmeye başladı da ...
memnun kaldınız mı, tavsiye eder misiniz? o doğrultuda yaz gelmeden bir-iki operasyon yaptırayım diyorum da  :suclu:

Ranacım Eğer farenjitin kronikleşmişse yandın canım , çünkü bende kronik farenjit var ve sıcak-soğuk hiçbişeye gelemiyor, anında boğazlar feci , Allahtan bademcikler yok , zaten eskiden senede 4 kere anjin olurdum, şimdi bu farenjite can kurban diyeyim  :k06:

Gülaycım demek Caner antep fıstığına dadandı

bak ufak çaplı bi araştırma yaptım , iyi de oldu  :icon_thumright:

Antep Fıstığının Faydaları
Günde 10-12 adet yenilen iç antepfıstığı,vücudun günlük yağ ihtiyacını karşılayabilmektedir.
100 g antepfıstığı vücudun günlük protein,vitamin B1 ve fosfor ihtiyacının %35''ini karşılayabilmektedir.
Antepfıstığında kolestrol yoktur Kandaki kolesterol seviyesini düşürür. Kroner kalp hastalığının riskini azaltır.
Antep fıstığı protein yönünden 2 kat,fosfor yönünden 4 kat sığır etinden daha üstündür
Vitamin E,B ve C komplexince zengindir.
Antepfıstığı şeker hastalığında (Diabete Mellitus)kullanılabilir
100 gr antepfıstığında 4.0 gr posa bulunur.Posa miktarı yönünden pirinç, patates ve buğday (0.3 gr) dan daha üstündür
İnce bağırsakta glikoz emilimini azaltır ve kan şekerinin yükselmesini önler.
Yapısındaki lipitlerin çoğunluğu monounsature yağ asiti içerdiğinden(35 g), kan şekerini yükseltme (Glisemik indx) yönünden buğdaydan daha az riske sahiptir
Kalp İçin Antep fıstığı kalp sağlığını korumada önemli bir ilaç vazifesi görür
Hastalıktan Sonra Antep fıstığı nekahet dönemlerinde de vücudumuzun dostudur. Bir terkip içinde veya tek başına tüketilen fıstık, nekahet dönemin rahat ve kısa sürmesini sağlar, bünyeyi dirençli hale getirir
Akciğer için iyi bir iltihap temizleyicidir. Göğsü yumuşatır, ağrılarını hafifletir, öksürüğün geçmesine yardımcı olur

zeytince

goncacim insallah sonuclar temis cikar... :amin: yaygara koparmamakta haklisin, madem ki yarin kontrol var... :laughing7: ;)

lazer apilasyon ben yaptirmadim ama yaptiranlardan da sikayet duymadim.. aslinda ben de dusunebilirim... bikini bolgesine, bir de biyiklara... ::) 2-3 seansda fark ediliyormus azalma...

aaa ne faydali seymis bu fistik.... evde zaten bulunuyor cogunlukta, ama Caner tuketti sagolsun.. yeniden alayim bari... :D ;)

aslı

Goncacım yarın dr.'dan sonra iyi haberleri bekliyoruz.  Lazer yaptırmadım yaptırmak istiyorum ama yakarlarda leke kalır mı diye korkuyorum  :-\  . Goncacım yeni fotoları bilgisayara aktarayım da ekleyeyim buraya. Ama çok uzun sürüyor bu işlem onu beklerken uyuyup kalıyorum  ;D

Gülaycım Caner'e teşekkürlerimizi ilet iyi ki yemiş fıstıkları  :k06: ne kadar faydası varmış baksana. Goncacım sana da teşekkür ederiz.

ponçik

23 Ocak , 2009, 09:09:03 #12216 Son düzenlenme: 24 Ocak , 2009, 14:00:01 g10ca
günaydın arkadaşlar

bugün 16:20 'ye kontrol için randevu aldım, dediğiniz gibi iyi haberler vereceğim size, buna inanıyorum  :icon_thumright:

akşamları Eylül o kadar geç yatıyor ki sabahları kalkıp işe gelmek işkence olmaya başladı, sürekli dua ediyorum, Allah elden ayaktan düşürmesin diye

bu arada kızım hala bizimle aynı oda da yatıyor  ;D inşallah bi aksilik olmazsa, babaannemizin önerisi üzerine önümüzdeki aylarda kızımın da ayrı bir odası olacak  :basardim: 
cimcimeme bu durumdan bahsettiğimizden beri sürekli benim yatağım ne zaman gelecek, ne zaman yeni yatak gelecek, burası benim odam olcak diye sevinç ve merak içinde  :k06: bakalım , kısmet diyelim,
bu aralar çok istediğim şeyleri bi türlü gerçekleştiremediğim için , sürekli ya nasip ya kısmet diyorum
aslında doğru olan da bu ama  :dontknow: heralde alışkanlık meselesi

bir de bu aralar şu "kaza kurşunu " olayına fena takılmış durumdayım
korunurken nasıl kaza olur kaaaardeşim diye ahkam kesip duruyorum , umarım başıma gelmez, ona da nasip kısmet diyelim  :ehi:

Gülay ve Aslı öpüldünüz kızlar  :opucuk:
fıstık çok faydalıymış evet  :icon_thumright: ben de yeni öğrendim
:director: ama yine herşeyin fazlası zarar DiKKat

aslı

Yağmurlu bir izmir sabahından herkese günaydınlar,

Goncacım sanada günaydın. Canım arkadaşım inşallah güzel gönlünden geçen herşeyi tez zamanda gerçekleştirirsin. Eylüşümün odası olacak diye fıstık şu vaziyette  :occasion14:  demek.
o kaza kurşunundan ben korkuyorum doğumdan sonra doğum kontrol haplarını içmeyi unutuyorum bir türlü düzene oturtamadım
Eylüşüme kıyamam ben   :-[

ponçik

Alıntı yapılan: aslı - 23 Ocak , 2009, 09:28:54
o kaza kurşunundan bende korkuyorum doğumdan sonra doğum kontrol haplarını içmeyi unutuyorum bir türlü düzene oturtamadım

aman Aslı dikkat et valla  ;D
gerçi Defneye bi kardeş daha düşünüyorsan bahaneyle aradan çıkmış olur

ama 2.çocuktan sonra işi biraz daha sıkı tutmak lazım  :icon_thumright:
k.validem 4.cocuktan sonra tüplerini bağlatmış , rahat ettim diyor,
ama o doğurmaktan veya hamilelikten koktuğu için değil , çok aşerip mide bulantıları çektiği için rahat etmiş  :suclu:  :laughing7:
o yöntem en iyisi aslında, bizim tanıdığımız bir jinekolog vardı, 2 çocuk doğurdu, sonra o da bağlattı, hani jineklog olduğu için onun yaptığı kesin doğrudur mantığıyla hareket edersem bağlatırım diye düşünüyorum ama yinede o günleri bi görelim bakalım da hayırlısıyla  :amin: sonra düşünürüz  :icon_thumright:

aslı

Goncacım bazen çaktırmadan bir tane daha doğursam mı diyorum zaten  :suclu: . Hoş kocamda unutuyorum ayaklarına bir tane daha doğuracaksın galiba diyor   :k06: 

aslı

Kesin bir daha doğurmam dersen belki yada öyle olması gerekirsa ok ama ben yinede tuhaf geliyor kendi elinle doğurganlığını yok etmesi. Defne'de ki mide bulantılarımı her doğumda çekeceksem o zaman düşünürüm  :tongue3:

ponçik

Güünaaaydıııın arkadaşlar  :sunny:
hava süper istanbulda

ben de süperim , kızımın sonuçları temiz çıktı  :hello2: :hieyt:  :hieyt:
doktor , sürekli yedi bişeyi fazla kaçırdıysa o reaksiyon göstermş olabilir dedi
zaten lekeler tekrarlamadı

aman aklınızda olsun cips, çikolata, ketçap ..vs butür katkı maddeli yiyeceklerden uzak durun

bu durumda babasına biraz oklava  :caca:  gösterdim ama anlayana sivrisinek saz misali sadece tamam dedi o kadar  :honk:
bundan sonra cips yerin mısır patlatmayı süşünüyorum, ailecek patlamış mısır yiyeceğiz
ama yağsız tuzsuz, ocakta patlatacağım  :icon_thumright:

Alıntı yapılan: aslı - 23 Ocak , 2009, 16:07:38
Kesin bir daha doğurmam dersen belki yada öyle olması gerekirsa ok ama ben yinede tuhaf geliyor kendi elinle doğurganlığını yok etmesi. Defne'de ki mide bulantılarımı her doğumda çekeceksem o zaman düşünürüm  :tongue3:

hayırlısı diyelim o zaman  :aferin:

mavili

merhaba sayfanızı ara sıra fırsat bulunca okuyorum ama pek mesaj yazamadım

misafir kabul edermisiniz  :flowers:

gonca çok geçmiş olsun
alerji gelişti demek
neyseki düzelmiş
inşallah tekrar yaşamazsınız

anita

Merhabalar,
Ranacım çok tebrik ederim.  :flowers:Hayırlı olsun çok sevindim.. kisti hiç kafana takma.. ben de de  vardı ama bebek 3 aylık olduğunda kaybolmuşlardı.. Birçok kadında oluyor üzme kendini..
Bende antibiyotik kullanmıştım hamileyken. eltim de kullandı. Kullanmaman kullanmandan daha iyi olur mademki iyileşmiyor öksürüğün. takma kafana bunu canım.
Allah isteyen herkese versin. Özellikle de hiç çocuğu olmayan ve isteyen anne adaylarına.. Benim eltimin kızı vardı 1 yaşında, ona da şimdi erkek kardeş geliyor. :)
Jbudun çok geçmiş olsun Ecrinin atlattığı kazaya çok üzüldüm. Allah tüm çocukları korusun . amin.
Şeydaaaaaaaaaa, inanamıyorum.. çok sevindim  ve şaşırdım hamile olmana.. hani Melis Alara da zor bi çocuk ya, nasıl hangi arada karar verdin de yaptın o anlamda diyorum yani... ;D tekrar hayırlı olsun ..  :flowers:
Fatmaa, çok tatlı kızın maşallah. Analı babalı büyüt. sağlıkla ve huzurla..  bu maviş olucak sanırım..
emine Eymen ismi çok güzel bence. inşallah istediğin gibi kabul ettirebilirsin eşine..

Kayradan haberler şöyle:
Tam iyleşmişken gripten tekrar grip oldu. Çok sık üşütüyor bu çocuk. Ama Allah beterinden korusun şükrediyorum.
Kayra hala çok yaramaz. Söz dinliyor ama tv izlemeyi çok seviyor ve herşeyi ağlayarak yaptırmayı..Hayırdan anlamıyor. İsteklerini ağlayarak yaptırmaya çalışıyor. bu konuda çaresizim malesef. Aslında çok güzel konuşuyor çok akıllı. ama işine gelmiyor sanırım ağlamamak..
Öğlenleri 1.5 saat uyuyoruz. akşam en geç 10 da uyur ama sabah 6.30-7.oo de uyanır. Yemek yemeyi sevmiyor hala. Çok hareketli ve kendi başına değil birileri ile oynamayı seviyor. Bu aralar kuzenini kıskanmaya başladı. oyuncaklarını paylaşmıyor bi de beni ve babasını..
işte böyle..
tekrar yazarım.
hepinizi öpüyorum.

anita

Bi de son halimizin resmini ekliyorum.