EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

anita

Seyda ve Esrayeliz bebekleriniz için daha doğrusu tüm bebekler için dua ediyorum hergün..İnşallah Allah kabule eder..
Kayra şimdi iyi çok şükür biraz öksürüğü var o da Rotavirüsten olabiliyormuş.
Virüs kirli ellerden iyi yıkanmamış meyveden filan geçiyor o kadarda dikkat ediyorumki anlatamam. ama  dişleri mi çıkıyo diye giren çıkan elini bebeğimin ağzına soktu belkide ondan oldu bilmiyorum..yoldada sevmek için elliyorlar kızımı bende ters tepki vermiyorum ama bundan sonra kızıcam .. sudan da geçebiliyormuş.. Bi de hastanede bekledik idrar tahlili için bir yere yatırdık onu belki sağı solu elledi yada ben elledim ordan kapmış ta olabilir.. hijyene daha çok dikkat etmek lazım çok çok..

seyda

Selam kizlar,
Melis Alara hala cok istahsiz. gecen 1 ayda 300 gr almisti ve zaten itahsizdi onu da vericek bu gidisle. savasiyoruz su icmesi icin bile. aman atesi daha yükselmesin de ben raziyim savasmaya da. gücsüz düscek diye korkuyorum. atesi simdi 38 lerde. Allah bebeklerimizi sagliktan ayirmasin. bu arada Jbdun, Aysegül, Anita, Gonca, Gözde, Arzu, Esra, Asli ve unuttugum kizimi ve beni merak edip dua eden herkeze cook tesekkürler  :flowers:

bi dip not daha. yabanci damadi hala seyreden varmi bilmiyorum ben tesadüfen bakmistim 2-3 hafta önce hani Ada bebek hastalanmisti. iste bizim hastalik da ondan. doktor hic semptomu yoktur yüksek ates disinda 3. gün de döküntü yapar dedi. hatirladim aynisi dizide de öyleydi bende ilk defa duymustum.

Gonca ve Esra sizede gecmis olsun.

kereviz yani celery konusuna aciklik getiriyim efeem. burda ayri ayri satiyolar ikisini o yesil saplarin altinda bizim yemegini yaptigimiz kök var. amerika da burda da saplari sebze corbasi ve bazi corbalarda garnitür olarak kullaniyolar. hatta havucla birlikte saplarini yani o yesil yerleri kesip aperatif olarak yiyolar. Beril kocani da tebrik ediyorum :flowers: benimki olsa saplari sanirim bana yedirirdi :ehi: :toothy10:

jbdun

amin şeydacım.

ben o bölümünü seyretmiştim ve hatırlıyorum o dediğin sahneyi :laughing7:

kızlar nerelerdesiniz siz yahuuuuu :caca:

anita

kızlar ben bi türlü yoğurt tutturamıyorum
nasıl yapıcam??

anita

ikinci sorumda şu:
yoğrdu devam mamasıyla mı günlük sütle mi yapıyorsunz ?

Tebessüm :)

anita, ben bir kere yaptım onu da pastörize sütle yaptım.

bugün yağız canımıza okudu, ne babada ne anada adım atcak hal bırakmadı, bi de sesi çatallaşıyo, üşüttü mü acaba. burnu da tıkalı gibi. burnuna damla damlattım, buhar makinesini de açtım, iyi olur inşallah.çoook yoruldum. :icon_pale:

jbdun

inşallah üşütmemiştir yağız ayşegül,yapılıcakları yapmışsın zaten,iyi gelir inşallah canım

anita

canım anlıyorum seni Kayrada beni çok yoruyo.. bugün teyzemiz geldi de ben rahat ettim azcık..
peki nasıl yapılıyo yoğurt.. tarif edermisin rica etsem..

desree (Özlem)

Kızlar kereviz muhabbetine öldüm gülmekten :toothy10: Beril resmini koyunca koptum :ehi: bende kerevizi o resimdeki gibi biliyordum hala tam olarak bilmiyorum kereviz hangisi enginar hangisi zaten yemem öyle şeyler ben :honk:
Esra ve Gonca geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız
Filiz ahanda sorularına cevap;
1)Meyve püresini kendin yapıp vermelisin hazır olanları dışarı çıktığında yada acil işin olduğu zaman verirsin ben dolapta 2 kavanoz hali hazırda beklemekte,
2)Sebze çorbasını Selim de sevmedi ben önümüzdeki günlerde tekrar deneyeceğim içeriklerini değiştirerek sende dene sevmezse 1 hafta ara verip tekrar denersin,
3)Yoğurdu Selimde ilk verdiğimde sevmedi bir kaç gün sonra verdim yedi dediğim gibi sevmediği şeyleri ara verip bir kaç gün sonra deneyebilirsin,
4)Suyu da içtiği kadar verebilirsin artık bu iş için küçük bir biberon kullanıyorum ben bazen çok içiyor bazen hiç içmiyor belli olmuyor ama öğün aralarında veriyorum ben ya da öğünlerden sonra
Kaşık mamalarınında çoğunda ne zaman verileceği yazıyor genelde öğle ve ikindi öğünlerinde veriliyor pirinç unu maması akşam veriliyor,
Anita Kayra ya tez zamanda şifa diliyorum :k06: yoğurdu ben babymix veriyordum uğraşamadım seninki de yaramaz öğünleri bile zor hazırlıyorum ben dr kendi yediğimizden de verebileceğimi söylemişti,
Şeyda Melis Alara ya da geçmiş olsun
Alıntı yapılan: seyda - 31 Mart , 2007, 19:22:30
benimki olsa saplari sanirim bana yedirirdi :ehi: :toothy10:
:toothy10: :toothy10: :toothy10:
Selim iki gecedir sık sık uyanmaya başladı huysuzluk yapıyor çok  :dontknow: beni bugün sınava uykusuz gönderdi inşallah bu gece de öyle olmaz ben kaçtım bi rahat bırakmıyorlar :cussing:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

anita

Teşekkürler gözde teyzesi.iyiyiz Allaha şükür.
yoğurt bende danone mavi kapaklı olanlardan veriyorum ama içim rahat diil.acaba kendimmmi yapsam diye?? dediğin gibi Kayra durmuo zaten sebze çorbamızı ile kagva gürültü hazırlayabiliyorum..

Tebessüm :)

elbette.az mı yapıcaksın çok mu bilmiyorum 1 lt üzerinden veriyorum tarifi benim yaptığım gibi. 1 lt pastörize sütü ısıt, sıcağa yakın ılılk olsun, ama parmağını da yakmıycak gibi olsun.2 yemek kaşığı  yoğurdu bir kaseye al, üstüne ısınmış sütten ekle azcık, karıştır ve bu sütlü yoğurtlu karışımı süt olan tencereye dök, hafiften karıştır bir iki kere, tencerenin kapağını kapat, önceden hazırlamış olduğun kalın bişeylerle, battaniye kazak gibi, iyice sar. 4-5 saat yerinden hiç oyntma, sonra buzdolabına koy bir kaç saat sonra yoğurt hazır. biraz karışık gibi oldu ama idare et. takıldığın yer varsa sorabilirsin. ben tencerede değil de dayanıklı yoğurt kabında mayalamıştım sen de öyle yapabilirsin istersen.

anita

pardon özlem yazacağıma gözde yazmışım
geçen gün de misafir geldi kahve yapıyordum ki bi baktım cezveye kahve yerine Kayranın mamasından koydum
şaşkınlık işte :laughing7: :laughing7: :laughing7:

anita

Kızlar
1)Ben Kayranın çamaşırlarını yıkadıktan sonra ütülemeye vaktim olmuyor ? Sizler ütülüyormusunuz ?
2) Bi de özellikle tişörtlerin yakaları hep meyva suyu ve çıkmıyor yıkanınca. sizler lekeleri nasıl çıkartıyorsunuz ??

jbdun

anita
evet ben ütülüyorum
lekeyi (bizde kaka ve ferrum damla ) önce zeytinyağlı sabunla  çitiliyorum, ondan sonra yıkıyorum

aslio

Anitacım ben şu ana kadar hep ütüledim çamaşırlarını valla kendi çamaşırlarımızı ütülemeye üşeniyorum ama onunkiler mutlaka ütüleniyor içim daha rahat ediyor Lekeleride sabun tozu ile yıkıyorum çamaşırlarını leke bırakmıyor bazen Omomatikte ilave ediyorum.