EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ponçik

selam kıssssslar Tünaydın olmuş artık

Emine geçmiş olsun Allah korumuş Ceylini   :dontknow:

Pınarcım sen de Esra gibi  Ümraniyede miydin gerçekten kiralar anormal pahalı şöyle iyi biyer bulmaya kalksan dediğn gibi 800-900  :sad1:  garson sen emziği uzatınca ne yaptı çok merak ettim  :laughing7:  ne kadın bi emziğe sahip çıkamadı diye düşünmüştür  :laughing7: aaaah ahhhh bilse ki bebek bakmak ne zor bir iş  :binkybaby:

Esracım Azra çok tatlı maşallah  :nazar: mesleğini eline almış  :laughing7: 3.ayınız hayırlı olsun

Aslıcım Nehir de pek bi yakışmış çiçeklerin arasına  :nazar:

diğer Aslıcım   :D Ece Deniz e de maşallah  :nazar: inşallah biran evvel kakasını yapar
 :-[  gerçekten insan kendi yapmış gibi rahatlıyor dimi kıssslar  :icon_thumright:

Zehra gerçekten Ravza aynı babasına benziyor ama ben eşinle senide birbirinize benzettim  ??? hani derler ya bir elmanın yarısı , karı kocalar benzermiş diye  :love9: Allah ayırmasın

Jbdun raporun hayırlı olsun Ecrinin şapkasını yerim ben  :aferin:

Gözdecim 6.ayınız hayırlı olsun  :flowers: inşallah kontrolünüz de iyi geçer

Funda ya aynı durum bizde de var şaklabanlık yapmadan yemek yemeyecekmi bu çocuklaaaar  :cildir:

Şeydacim Melis Alaraya da maşallah  :nazar: ne yalan söyliyim ben de sana benzetemedim   :suclu:

Berilcim size iyi uykular  :wave:  :sleepy1:

Ayşegül Allah yardımcın olsun Yağız bak uslu çocuk ol yoksa Jbdun annen Ecrini vermekten vazgeçecek  :laughing7:

Arzu sen de benim gibi kayıplardaydın naber  :D
Ardanın çilek lekesi duruyor mu ?  :binkybaby:

Filizcim günaydın hayatım  :hello:

Benim küçük böceğim artık geceleri yüzükoyun uyumak istemiyor
yan dönerek uyuyor hanımefendi , aynı babası kılıklı  :laughing7: sağa dogru yatmışsa sağ kolunu yukarı dogru uzatıp başını da koluna yaslayarak uyumayı tercih ediyor  :laughing7: ama görseniz öyle rahat ediyorki
sanki sanırsınız kırk yıldır öyle uyumuş da öyle rahat ediyor   :nazar: maşallah Eylül kuzucuğuma   :nazar:

Ardaömür(Arzu)

Filiz biz gece 11de yatıp sabah 8 de kalkıyoruz ve her saat uyanıyoruz yani en az 6-7 kere benimkide seninki gibi uyusa daha ne isterim
Gonca gerçekten bende buraya takılmak istiyorum ama bana vakit bırakmıyorki Ardanın lekesi geçici değil maalesef belki 4-5 yaşlarında azalırmış

ponçik

işte benimkiler  :laughing7:

[eklenti yönetici tarafından silindi]

aslio

Tşk ederim Esra ve Arzu hemen süreyim  zeytinyağını.. Umarım en kısa zamanda hallederiz..
g10ca teşekkürler.....
Bu arada Berker den Carmomil mama, kaşık mamaları ve rezene çayı geldi bugün bana adresi hastaneden almışlar galiba.

aslio

aslı

Bizde bugün ayaklarımızı tutmaya başladık artık.  :wav:

teşekkür ederiz teyzeleri akşam eve gidince tek tek defne'ye yazdıklarınızı ileteceğim. O'da duyunca herhalde şöyle yapar  ;D .

Jbdun ve gonca teyzesi benim kızımın ismi Defne nehir değil ki....

Zehracım hadi hayırlısı olsun Ravza Sena ayaklarını tutmuş. Çok da tatlı çıkmış  :nazar:

Gözdecim 6.ayınız hayırlı olsun. Hira için  :occasion16:  .Doktor kontrolünüz iyi geçer merak etme . İğne biraz ağlayacaklar ama herşey onlar için.  Mamaları hangi bölüme yazarsan haber verir misin  gözdecim ben diğer kısımlara pek girmeye fırsat bulamıyorum da. Bizde hele başlayalım ek gıdalara yazmak için sabırsızlanıyorum  ;)

Esra yeliz Azra'nın da 3. ayı hayırlı olsun.  :wav:

Adaşım Ece Deniz ne kadar tatlı öyle yaa. Yerim ben onu  :nazar:

Filizcim akşam şöyle yüzünü gösteren bir foto koyayım  :)

Eylül kızımızada  :nazar: . Fıstık fıstık bu formun kızları

aslio

Teşekkür ederim Adaşım. Ya ben yazmayı unuttum Defnede çok tatlı çıkmış papatyalar arasında :nazar: Ecede yaklaşık 10 gündür ayaklarını keşfetti bu sabah ayak başparmağını emiyordu :Dbenim kız bi tuhaf meme emmez ayak parmaklarını sokar ağzına......

tbay48

Merhaba..
İnfanrix IPV+hib (5'li karma)  aşısı yaptıran var mı içinizde?Hangi aylarda yapıldı?

ponçik

Alıntı yapılan: aslı - 29 Mart , 2007, 14:10:36

Jbdun ve gonca teyzesi benim kızımın ismi Defne nehir değil ki....

:director: jbdun nası affettircez kendimizi  :suclu:

Aslıcım kusura bakma -ki biliyorsun ben Defne ismini çok sevdiğim halde Eylüle Defne ismini koyamadığımı yazmıştım -

beni bu pastayla affedermisin acaba   :laughing7:

Tebessüm :)

ben geldiiim. sabah yağızım çok huysuzdu, bayağı bi gezdik ayakta, sonra 11 de yattık, 1de de kalktık. iyi geldi valla, öğlen uykusunu özlemişim.
gözde, iştahsızlık muhtemelen huysuzluktan. kan tahlili de istemedi dr umuz. bazen yedikten 2 saat sonra bile fazla miktarda kusuyor,  onun için reflü ilacı verdi, zaten bebeklerde olabiliyor reflü,ama bizimki tam reflü de değil gibi, bilemiyorum, sabah içirdim ilacı yemekten önce, ama yine kustu.bir de fantomaltı deniycez bakalım,inşallah toparlar biraz. sabah kahvaltı mamasına artık 1 bebe bisküvisi koyuyorum, dr söyledi.ama tam ezilmiyo neden acaba?iri pütürler kalıyo. :icon_scratch:
gözdecim, hira Allah ın izniyle güzel kilo almıştır, relax ol( dr bana da bunu tavsiye etti  :laughing7: ) inşallah iştahı hep güzel olur. haa unutmadan yağız 14 günde 150gr almış,3.aydan sonra bebekler  ayda 400-600 gr arası kilo alırmış, bizimki yine az tabii. :(

emine, bak bunu hiç düşünmemiştim, bu çocuğun iştahı kesin sevdadan kesildi. :toothy10
aslı dört gözle bekliyorum yağızın :hungry: yapacağı günleri. defneye kocaman maşallah, çok tatlı, çok tombikkk :nazar:

zehra, sonunda başardı demek ravza ayaklarını tutmayı, maşallah ona. senin kızın saçlarına bayılıyorum :nazar:

:director: filiiiiiiiiiz, sakın gelinime göz dikme :caca: başka kız mı yok!alan razı veren razı sana ne oluyooooooo! :caca:

Filiz

Sanada günaydın gonca cımmmmmmm naber :))

ayşegül cüm orası belli olmaz hem ne malum sana verdiği hehehe :))

alın size kız emre :)

ponçik

Alıntı yapılan: tbay48 - 29 Mart , 2007, 14:28:55
Merhaba..
İnfanrix IPV+hib (5'li karma)  aşısı yaptıran var mı içinizde?Hangi aylarda yapıldı?

Tubacım hoşgeldin vaktin olursa daha sık uğra  :opucuk:

bizim karma aşılar 2-4-6.aylarda oldu
hepatit B sanırım 3.ay tam emin değilim ikinciside 6.ayda karma aşıyla beraber yapıldı
3.ayda verem aşısı olduk
bi sonraki aşımız kızamık 12.ayda olacak

ponçik

esra(azra)

filiz maşallah tombik tombik oğlun Allah bağışlasın  :nazar: :nazar:

aslı

:caca: benim kızımı ismine yanlış yazmayın bir daha dermişim  :k06:  goncacım pasta için teşekkür ederim ama pasta olmadan da kusura bakmam.  Defne ismini ne kadar sevdiğini biliyorum  ;) . Bende bazen yanlış yazıyorum isimleri  :suclu: .

ohhh ayşegülcüm iyi gelmiştir öğlen uykusu dinlenmişsindir. ayşegülcüm 14 günde pek fena sayılmaz yinede yağızın aldığı kilo  biz son 2 aydır 440 gr ve 275 gr aldık. Bu arada teşekkür ederiz ayşegül teyzesi.