EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

meltemk

Kizlar merhaba.

Gonca gecmis olsun yara icin. Cook yillar once bende de vardi, valla unuttum yaktirdim mi dondurdum mu ::) Eminim ikisi de kolay operasyonlardir.  Eylule cok guldum.

Asli / jbdun ne guzel gorusmussunuz. Ecrine cok gecmis olsun. Asli sana da cok kolay gelsin tatil sonrasi sendromu tahmin edebiliyorum.

Forumcek yine nazara geldik galiba. Bende de 1 aydir gecmeyen bir oksuruk vardi. Aslinda once evde Barayla basladi. Gicik gibi bir oksuruk. Sonra bana, Guler Leman ikilisine hepimize bulasti. Ama benim ki amerikada falan feciydi. sesim cikmaz olmustu. Sonra gecen hafta yine gicik gibi oksururken bogazimda acima hissettim. Baktim elime bir sislik geliyor. Sonra herkes disardan bile ayni seyi soyleyince gecen gun doktora gittim. Tiroid bezinin yani dedi. 7 tup kan alindi testler icin. Sonra boyun ultrasonografisine ve ciger filmine gonderdi. bugun sabah ona gittim. cigeri bilmiyorum birsey soylemedi ceken cocuk. Boyuna bakan adam tiroid bezlerinde ham sagda hem solda nodul oldugunu soyledi. Soldaki belirgin dedi. Raporlari doktora gonderecegim, kan testleriyle birlestirip konusur sizle dedi. Cok fazla okumamaya calisiyorum internetten. ama sanirim yeni bir saglik macerasi beni bekliyor.

Neyse yine yazarim. Simdilik kaciyorum. :wave:

Tebessüm :)

Eminecim sonuçların temiz çıkmasına çok sevindim, öyle bekliyorduk zaten ;)

Goncacım geçmiş olsun arkadaşım,umaırm kolay bir operasyon olur dondruma işlemi.

Jbdun ve Aslı ne güzel görüşmüşsünüz, fotoğraf isteriz ama dimi? ;) Jbdun Ecine çok geçiş olsun, yaz hastalıkları da bir başka zor oluyor, şimdi iyice olmasına sevindim. :opucuk:

Meltemcim sana yazayım diye girdim asıl, yoksa moralim bozuk birazdan anlatırım :-\ 5-6 yıl önce bende de senin yazdığın gibi şişlik olmuştu, senin yaptırdığın kadar çok tahlil vs yapılmadı, troid bezi iltihaplamısı mıydı neydi antibiyotikle geçti, seninki çok farklı bişey değilse, önemli bişey değil bu rahatsızlık.İçini ferah tut sen, temkinli olmak açısından yapılmış tahiller iyi de olmuş check up olmuş sana da ;)

Ben bugün alışverişe çıktım eve minibüsle döndüm,Yağız babasıyla evdeydi. Neyse eve geldim, bir saat kadar sonra cüzdanımı aradım, lazım oldu. Aradım taradım yok, deliye döndüm.Düşündüm en son minibüste para vermek için çıkarttım ve çantama koydum, tabi elim kolum doluydu, muhtemelen minibüsten inerken düşürdüm çantamdan :( Durağa gittik muhtemel şöferlere telsizle sordular yok, yolculardan biri cebe indirdi artık benim cüzdanı. :-\ İçinde çok para yoktu ama kartlarım ve en önemlisi Yağızın ve benim nüfus cüzdanlarımız vardı, işte yanarım yanarım buna yanarım ben :crybaby2: Şimdi nerde kim bilir yavrumun nüfus cüzdanı  :cildir:   Kartlarımı iptal ettirdik hemen, yapacak başka bişey de yok zaten.Yarın muhtarlığa ve nüfusa gidilecek, bir sürü iş işte..Anlıyacağınız moralim çok bozuk.Neyse diyorum cana gelmesin de mala gelsin ne diyim :'(

Lily Wonka

14 Ağustos , 2008, 01:31:38 #11552 Son düzenlenme: 14 Ağustos , 2008, 01:34:09 Gözde
Merhaba güzel anneler,
Ara ara girip size dair bilgilerimi güncel tutmaya çalışıyorum ama iş iki satır bizden bahsetmeye gelince..::)
Artık yeter dedim -az önce- kendi kendime.. Umursamadığımı, ihtiyaç duymadığımı, v.s. düşünmenizi istemiyorum, çünkü öyle değil.. Bu forum, daha doğrusu bu forumu oluşturan siz dünya tatlısı dost-anneler benim için hep çok özel oldunuz ve daima öyle olacaksınız. Bunu tüm içtenliğimle söylüyorum..:love9:

Benim genel ruh halim çoook uzunca bi zamandır pek parlak değil. Açıkça depresyona girmiş falan da değilim (öyle bir lüksüm olmadığı için belki de.. :'() ama, iki arada bi derede, tuhaf, gel-gitli, sevimsiz bir psikolojinin egemenliği altında bir hayli ezilmiş ve yıpranmış olduğumu söyleyebilirim. Pek çok kaynağı olabilir; çalışma hayatı, aile, annelik, özel hayat/kişisel gereksinimler.... Sebepleri ne olursa olsun, sonuç olarak yaklaşık 4 aylık hamile olan ben, hiç de olmam gerektiği gibi mutlu, umutlu ve heyecanlı bir anne adayı değilim.. :-\

Şunu bi sağ salim gönderiim, devam edicem..:)

Zara82

Merhaba güzel arkadaslar,

öncelkle bütün istenligimle söylüyorum hepinizi coook ama coook özledim.Insallah ilk firsatta geride biraktigim sayfalari okuyacagim. Umarim herkes iyidir.
Inanin cocuk büyüdükce internete girmek benim icin bir lüks oldu.....uzun zaman baglantimiz kopuktu giremedim sonra esim 2 haftalik tatile girdi. Almanyada biraz gezdik. Onun haricinde tüm günüm Ravza ile geciyor. Bana asiri derecede bagli bir cocuk...yarim saatliginede olsa bir yere birakamiyorum. Uyku problemleri devam ediyor...geceleri uyanmalarin sonu gelmiyor...Onunla kalkiyorum onunla yatiyorum....kendime hic zaman ayiramiyorum  :crybaby2:

Ama size güzel bir haberim var, 2. yavrumuz yolda.....suan 2 aylik. Allah nasib ederse 28.03.2009 tarihlerinde kavusacagim...

HEpinizi ve güzel cocuklarinzi kocaman öpyüroum

jbdun

kızlar fenayım hem de çok
ecrin uyurken yataktan güm diye düştü taşa yüzüstü düşmüş, hemen kaldırdım yüzünü yıkıyım ve bakıyım diye, bu sefer de şarr diye kustu :( hemen eşimi aradım geldi ve acile gittik. Bu arada drumuzu aradım o da göz altlarında morluk falan var mı dediyok dedim, 1kere kusmadan bişey olmaz korkmayın hemen ama acile gidin dr bi baksın dedi.
acildeki dr ecrini yürüttü, normaldi sonra da röntgene gönderdi. Ecrini tutmak çok zor oldu allaha şükür röntgende kırık falan yok :amin: görüntü olarak da dr bişey yok dedi. Ama yine de 24 saati geçirmemiz lazım allahın izniyle. O kadar korktum ki anlatamam, o kusması mahvetti beni. Ömrümden ne kadar gitti hiç bilmiyorum :(
yarın sabah drumuza gidiyoruz, o da bi baksın .
Ecrinde hapşırık ve öksürme de başladı. Şifayı da kaptı galiba yavrum :crybaby2: bi uğursuzluktur dolanıyor başımızda :y25:

aslio

Günaydın forumumuzun güzel anneleri...

Zehracım demek ikinci bebek yolda çok sevindim canım tebrik ederim :hello2: :hello2:

Jbduncum aksilikler gelmeye başladımı hep peşpeşe gelir ya öyle oldu sizdede. Geçmiş olsun canım.En kısa sürede toparlarsınız umarım...

Meltemcim dediğin gibi bu aralar nazar değdi forumdakilere. İnternet olayına hiç girme bence insan araştırdıkça aklı daha fazla karışıyor ve morali bozuluyor Emine gibi seninde iyi sonuçlar almanı bekliyoruz canım.

Ayşegülcüm sanada geçmiş olsun..Yağızın nüfus cüzdanı önemli tabiiki ama bak gerekeni yapmışsın bu saatten sonra yapacak bir şey yok kendini daha fazla üzme canım..

Lily Wonka mrb.Hoşgeldin öncelikle. Ben ilk kez görüyorum yazdığını kendini çok güzel ifade etmişsin.. Her zaman bekleriz katılımlarını...

Eminecim sen nasılsın canım toparladınmı iyice kendini? Ceylini ve seni öpüyorum canım.

guguş

jbdun cum çok geçmiş olsun Allah korrumuş ecrini zülme inşallah bişey yoktur canım
geçen hafta oğluşumda yatağından uyurken düştü dudağı patladı çok korktuk Allahtan bi yerinde bişey yoktu
Allah bebişlerimizi korusun tatlım  :amin: :amin: :amin:

ponçik

Jbdun  :icon_pale: okurken içim cız etti , Yine de Allah korumuş Ecrini çoook geçmiş olsun
inşallah birşeyi yoktur güzel kızımızın, kusmasıyla nasıl kötü bir duyguya kapıldığını , hatta yaşadıklarını tahmin edebiliyorum, gözümün önüne geliyor  :-ooo
bence boğazındaki öksürükten dolayı , bi degeniz akıntısı filan varsa ağlamanın ve kendini kasmanın etkisiyle kusmuştur
:amin: :amin: canm dualarım sizinle belki de şuan doktordasınızdır, inşallah bişeyciği yoktur Ecomun  :love9: yavrum o da nasıl korkmuştur uyku sersemi  :sad1:

Zehra inanırmısın ben şu günlerde senden bir hamiş haberiyle foruma yazmanı bekliyordum , içimden bir ses hep diyordu Zehra kesin hamile ve bize yazacak  :hello2: çok sevindim canım , inşallah hayırlısıyla kucağına almak nasip olur
Yaaa Ravzanın uyanmaması için ağlatma yöntemini hiç denemedinmi arkadaşım  :'( birde şimdi hamile hamile uykunun en güzel ve en tatlı dönemlerinde gecenin köründe kalk  :sad1: offf ne kötü yaaa , Allah yardımcın olsun  :amin:

Ayşegül çok geçmiş olsun , ya insan cana gelecek mala gelsin diyor ama birde "mal canın yongasıdır " diye bir gerçek var. Dediğin gibi para pul (iyiki de yokmuş)  önemli değil de , kimlik olunca işin içinde insana çok koyuyor. İnşallah kolaylıkla halledersiniz canım  :amin:

Emine   :honk: eyvah senin Ceylin bizimkinden beter desene  :laughing7: valla ben artık onun yanında çok dikkat ediyorum, soyunup giyinirken hep banyoya gidiyorum, kapıyı kilitliyorum, mahrem yerlerimi hiç göstermiyorum, neme lazım biryerde pat diye söyler rezil eder adamı  ;D iltifatın için de teşekkür ederim

Meltem bu gece rüyamda Barayı gördüm ben , demek senden haber alacakmışım, Baray güya Eylülün kardeşiymiş, yatakta öpüyor, sıkıyor , sarılıyor filan , Baray hop diye yataktan kayarak iniyor, aaa diyorum ne zaman büyümüş de yataktan kendi iniyor  :D rüya işte
geçmiş olsun bu arada  :-\  Ayşegülün yazdığı gibi bencede önlem olsun diye o kadar tahlil yapılmıştır. bizim bir komşumuza doktor , bu nodüllerden dolayı kanser teşhisi koymuş , hatta hemen şimdi troidlerini alalım demiş , kadın neye uğradıını şaşırmış   :-ooo Allahtan sabah aspirin içmişte ameliyat olmakatan kurtulmuş . Kurtulmuş diyorum çünkü iki gözü iki çeşme ağlayıp başka bir komşusunun dur bakalım başka bir doktora daha gidelim demesiyle içine su serpilmiş. Gittiği doktor böyle birşeyin olmadığını , tahlillerde nodülün göründüğünü fakat kanser olmadığını söylemiş.üstelik sokakta her on kişiden 8inde troidlerde nodül var ama farkında değiller demiş.danırım o da ilaç tedavisiyle iyileşmişti. Yani görüyorsun dimi doktor değil kasaplar sanki  :caca:  :violent1: iyiki o gün aspirin içmiş....
yani diyeceğim o ki aklına kötü şeyler getirme ... çok geçmiş olsun  :opucuk:

Lily Wonka sanki yazı uslubuyla bizim sevgili muallimemiz Gözde gibi geldi bana ama dur bakalım   ::) yazının devamını sabırsızlıkla bekliyorum, biz herzaman buradayız , bir aileyiz, birbirimizin derdini, sevincini, kaprislerini,sıkıntısını  kısaca herşeyi paylaşıyoruz , bende depresyondaymışım -haberim yok-   :ehi: doktor o teşhisi koydu ama kendimi buraya kaptırınca stres vs.. kalmıyor
ne demişler: birimiz hepimiz hepimiz birimiz için  :hello:  :opucuk:

foruma kesin nazar değdi , aman Allah beterlerinden saklasın
biz de dün amcamın (eşimin amcası) kanser olduğu haberini aldık  :sad1:
vücudun heryerini kaplamış , kemiklerin içlerine kadar sarmış, şuan tek sağlam organı beyin demiş dr.  :y25: yengem sürekli ağlıyor , kızları da çok kötü
yaşı 65in üstünde ama yinede insan hastalık olunca daha çok üzülüyor, Allah yardımcısı olsun hepsinin ... :amin:  :love9:  :amin:

Lily Wonka

14 Ağustos , 2008, 09:53:23 #11558 Son düzenlenme: 14 Ağustos , 2008, 10:04:54 Lily Wonka
(Dün gece internetle ilgili bir sorun çıktı, devam edemedim.. Şimdi kaldığım yerden yazıyorum.. :) )

Belki de foruma gerçekten çok daha sık girmeli ve bu paha biçilmez grup-terapisi hizmetinden daha etkin bir biçimde faydalanmalıyım..;)
Hamilelik iyi gidiyor, çok şükür.. İlk üç ay klasik; bulantılar ve sağda solda uyuya kalmalarla geçti, şincik ikinci trimesterin ferah, sıkıntısız günlerinin tadını çıkarmaktayım. Bu cuma dr kontrolüm var, cinsiyetini öğrenme ihtimalimiz var, bakalım.. Ben ve eşim bu ikinci -ve tercihen son :suclu:- bebişimizi de kız arzu ediyoruz ama kısmet tabii.. Herşeyden önemlisi sağlıklı olması..

Hira'm, minik serçem de gayet iyi. Büyüdü, değişti, dillendi.. Büyük bir zevkle seyrediyoruz maaaile yaptığı tüm şebeklikleri.. :laughing7: Geçen sene ikinci dönemin başında başlayan (birinci dönem dede bakmıştı Hira'ya hatırlarsanız..) iki buçuk-üç aylık kreş maceramızı kavga kıyamet sona erdirmiş ve seneyi tamamlamak üzere anneanneye göndermeye başlamıştık kuzuyu.. Bu sene de -çok büyük olasılıkla- anneanneyle devam edeceğiz. Birinci dönemin sonunda kardeşimiz geliyor zaten.(Doğuma kadar çalışmayı düşünüyorum, nasipse..) Dolayısıyla 4-5 ay sonra yine dizimin dibinde olacak benim tatlı meleğim..
Bu arada, göbeğimi gösterip içinde kendisine ait bir kardeş olduğunu söylüyorum sürekli. Beraber sesleniyoruz (-kaadiiişş!), seviyoruz.. Onun oyun arkadaşı olacağını, beraber çok eğleneceklerini falan söylüyorum, pek keyifleniyor.. :) İçimde tamamen ona özel bir varlık büyüttüğümü düşünüyor ve bu acayip hoşuna gidiyor şapşal kuzunun. Kendimi ve babayı işin içine hiç katmadan, sadece ikisinin ilişkisini vurguluyorum, bebeğe dair yaptığım yada söylediğim herşeyde.. Bakalım doğumdan sonra da böyle kolay ve keyifli olacak mı? Yaşiip göriciiiz..:dontknow:

Eminecim, çok geçmiş olsun tatlım.. Çok stresli günler geçirmişsin gerçekten de ama son okuduklarıma göre korkulacak birşey yokmuş.. (Bebek müjdesini heyecanla bekliyoruz..::) ;) :D )

Goncacım, sizin dolmuş kazasına da çok canım sıkıldı. İt herif :cussing: İnsan zerzevat taşırken bile dikkatli olur, hani bırak insanı.. Çok geçmiş olsun canım. Kreş kararınız da hayırlı uğurlu olsun. Biz Hira'yı 16-17 aylıkken falan vermiştik. Gerçekten çok küçüktü. Özellikle 0-2 yaş arası 1 ayın bile ne kadar farkettiğini biliyorsunuz. Hira'nın sınıfındaki diğer bebeklerin çoğu 2 yaş ve üstü idi ve gözlemlediğim kadarıyla kreş ortamına uyum sağlayacak olgunluktalardı.. Söylenenleri dinliyor, verilen komutlara uyuyorlardı.. Bu önemli birşey.. Hira o zamanlar canı ne isterse onu yapıyor, grup oyunlarına ya çok nadir yada çok kısa süreli katılıyordu, ki dönemine göre böyle olması gayet normaldi.. Eylül için gerçekten ideal bir zaman olduğunu düşünüyorum ben de. Bu arada sana da geçmiş olsun canım, umarım kolay ve etkili bir operasyon olur..

Hira uyandı, düt düt (süt) diye etrafımda geziyor. Virgül koyarak gidiyorum..

Lily Wonka

aslio

Gözde hoşgeldin   :D tahmin etmiştik zaten senin olduğunuda çaktırmayalım dedik :suclu:

Lily Wonka

14 Ağustos , 2008, 11:18:14 #11561 Son düzenlenme: 14 Ağustos , 2008, 15:12:23 Lily Wonka
Hoşbulduk Aslıcım..:opucuk: ve de Goncacım..

Jbduncum, çok geçmiş olsun canım ya..:sad1: Neler hissettiğini anlamak hiç zor değil inan. Durumunun iyi olmasına çok sevindim kuzunun. Nazar mı değiyor ne güzel yavruma, böyle üst üste.. Allah Allaah..:-\

Meltemcim, geçmiş olsun canım. Umarım olumsuz hiçbirşey çıkmaz tahlil sonuçlarından. Sivilce kadar önemsiz birşeydir inşallah..:amin:

Ayşegülcüm, size de geçmiş olsun bitanem.. Çok sinir bozucu bir durum gerçekten. Nüfus cüzdanları da çok önemli elbette ama ben gene de büyük miktarda bi para olmadığına cüzdanda çok sevindim senin adına.Tekrar geçmiş olsun..

Zehracııııım, neler duyuyorum?!! :occasion14: Demek sırf beni yalnız bırakmamak için kendini feda ettin ha? :tongue3: :ehi: Ah benim vefalı arkadaşım..:opucuk: :k06: Şaka bir yana, çok ama çok sevindim tatlım. Rabbim minik yavrunu sağlıkla kucağına almayı nesip etsin inşallah. Eşine de tebriklerimizi ilet lütfen..

Fatmacım, bu arada sana da en içten sağlık ve mutluluk dileklerimi sunmayı ne zamandır istiyordum.. Sevinçli haberlerini biz de en az senin kadar heyecan duyarak bekliyoruz bitanem.. Herşeyin güzel olacağına inanmaya çalış lütfen.. Olumsuz şeyler düşünerek kendini yok yere yıpratma. "Pozitif düşünmek" denen şeyi bir başarabilsek herşey o kadar farklı olacak ki aslında....:-\ :)

ponçik

Lily Wonka hanımefendi böyle arkası yarın şeklinde değil de , sürükleyici bir film tadında yazsan daha hoş olmaz mı  ;D

jbdun

arkadaşlar selam,
öncelikle goncacım ve aslıcım çok sağolun aradınız, mutlu oldum :opucuk: bu gibi durumlarda insan dost sesi duydu mu rahatlıyor, tekrar çok teşekkür ederim :flowers:
geçmiş olsun için herkese çok teşekkür ederim.
allaha şükür ecrinim iyi. Burun akıntısı ve öksürük dışında... Gözdecim senin de dediğin gibi nazar mı ne anlamadım hepsi üstüste geldi :sad1: inşallah bu son olur :amin: haberlerin iyi olmasına çok sevindim canım. Kız istiyormuşsunuz tekrar. Allah gönlünüze göre versin, sağlıklı sıhhatli ilk başta... :amin:

goncacım çok üzüldüm eşinin amcasına, kolay değil tabi hem ailesi hem çocukları için. Allah yardımcıları olsun... :amin:

zehracım tebrikler canım :icon_thumright: ne güzel patır patır geliyo 2.bebiş haberleri. Ben inşallah önümüzdeki haziran gibi hamile kalmak istiyorum ama çalışmalara ne zaman başlamak lazım bilemiyorum :k06: :suclu:

meltem geçmiş olsun canım, inşallahönemsiz bişeydir.  :amin:

Ayşegül sana da geçmiş olsun canım, yapılabilecekleri yapmışsın zaten. Cana gelmesin...

sevilaycım ahmet tahaya da çok geçmiş olsun canım, allah korusun yavrularımızı :amin:

ponçik

Alıntı yapılan: jbdun - 14 Ağustos , 2008, 12:42:01
arkadaşlar selam,
öncelikle goncacım ve aslıcım çok sağolun aradınız, mutlu oldum :opucuk: bu gibi durumlarda insan dost sesi duydu mu rahatlıyor, tekrar çok teşekkür ederim :flowers:

:opucuk: Canım inşallah burun akıntısıyla öksürüğü de biran önce geçer, Allah şifa versin
Jbdun sen ikinciyi martta mı doğurmayı düşünüyorsun  :tongue3:
o zaman SAT haziran olması lazım ki temmuzda 1 aylık hamile olman gerekir, bu durumda siz mayıs sonu gibi çalışmalara başlayın en iyisi  :k06:
ay jbdun  :laughing7: Ersin bunları okumaz dimi  :ehi:  ;D

ya Ayşegül unutuyorum hep sizin buluşma ne oldu, buluştunuzmu , dur ben hemen hemşeriler sayfasına bi bakayım  ::)