EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

emel efe

herkese selam
GONCACIM OZEL MESAJ ATICAKTIM AMA GONDEREMEDIM
merhaba goncacım meltemden haberım pek yok ama facebook ta bende eklı bırkackezde facebook ta onlıne dı sadece sanırım newyork a gıtme gıbı bıseyden bahsetmıstı ya bı ara sanırım gıttı ve geldı dıp notunda ucaknewyorktan havalandı yazıyordu ve daha sonrada yıne ındı falan gıbı b ısey yazmıstı bunu soylesen meltemcım sımdı nasıl guler ara ara rastlıyorum foruma gırıp okuyor ama yazmıyor bende merak edıyorum senıde opuyorum

ponçik

sağol Emel  :opucuk:
hani bunları okursa belki artık foruma yazmaya gelir  :D

Meltem bak bu sana  :wave:

ya kızlar karar verdim bundan sonra gelenlere güzel resimler yollayacağım

Emelcim bu da sana gelsin o zaman

şerife Berat

goncaaaaa bende geldım anacım

forumda kımse olmayınca farklı konulardada muhabbet acılmayınca ınsan yazacak bısı bulamıyokı     :suclu:

ponçik

HOŞGELDİN CANIM  :opucuk:

HAKLISIN VALLA
HANİ DERLER YA "KENDİN ÇAL KENDİN OYNA"
BİZİM Kİ DE O HESAP OLDU
EMİNE BİLE GELMİYOR  :sad1: ACABA TATİLE Mİ GİTTİ

emel efe

goncacım emıneyı sobele ıstersen  :toothy10:

emel efe

opucuk ıcınde thanks canım bende senı kiss ;D

zeytince

selam kizlar.. canim cok SIKKIn gelip size anlatip rahatliyayim dedim... :'( ben kendimi kotu hissediyorum yaa... sanirim senelerdir 4 duvar arasinda yasamanin zorluklari, hep icime atisim disa vurmaya basladi... yoruldum, bunaldim......... isin kotu tarafi bu sinir ve yorgunlugu Caner`e yansitiyor olmam...mesela gun icinde Caner ile hersey guzel giderken, canim cicim derken yaptigi bir yaramazlik sonucu sesimi yukseltiyorum O na karsi, poposuna vuruyorum, kiziyorum.. eften puften degil elbet kizmalarim, ama bu bile bana cok dokunuyor.. neden yavruma, canima sesimi yukseltiyorum, belki de canini acitiyorum.... inanin yazarken bile gozyaslarimi tutamiyorum.... kotu anne olmak istemiyorum... Allah`im eger kotu bir anne olacaksam al canimi diyorum defalarca...  ama yoruldummmm... bedenen degil yorgunlugum.. ruhen cok yoruldum...  darlandigimda gidebilecegim, kapisini calabilecegim birileri olsun istiyorum artik.... en cok da kuzum icin uzuluyorum... O da ben gibi yanliz... istemez mi coluk cocuk icinde kosturmayi, oyun oynamayi... ben tek basima ne kadar yetebilirim ki yavruma... gecen hafta bir oyun klubune gittik, Caner gibi bir cok cocuk vardi... saldik Caner`i iclerine, oyun oynaya bilecekleri alanlarda masum masum dolandi bir tanem, oyle cekingen oyle urkekdi ki.... cocuklar atlayip ziplarken benimkisi yerdeki minik toplari toplayip, oyun havuzuna atti... orada icim oyle burkuldu ki sizlere anlatamam.... tarifi yok bunun.... farkinda olmadan cocugumuzun psikolijisi ile mi oynuyoruz diye dusunuyorum...hayatimizi kaliteli duruma getirmeye calisirken yavrumuzun yasantisindan, bir daha geri gelmeyecek yaslarindan, oyunlarindan, eglencelerinden mi caliyoruz?????? cok zormus gurbette olmak, gurbette olup anne olmak, Caner`e sorsak belki de cocuk olmak....

yani anlayacaginiz icim boyle kaynayip duruyor.... beynim oyle dolu, bedenim oyle yorgun, ruhan-i durumum oyle karisik ki anlatamam... cok sukur ki mutluyum... seviyor seviliyorum.... en korktugum sey ogluma karsi Annelik gorevini layiki ile yapamamak... bu karmasik durumdan, bu gelgitlerden en ufak yara ile hatta yarasiz sekilde kurtulmayi nasip etsin Allah`im...

durum boyle kizlar, ne yapayim, sizler anlatmaktan baska ne yapabilirim?... Allah beterinden saklasin elbet ama yasayan bilir benim yasadiklarimi... neyse zaman ayirip okudugunuz icin hepinize cok tesekkur ederim....  :-*

ponçik

19 Temmuz , 2008, 10:51:45 #11422 Son düzenlenme: 19 Temmuz , 2008, 11:08:55 ""Gonca""
Gülaycım öncelikle bu sana  :opucuk:

yazdıklarını okuyunca inan benimde gözlerim doldu, ama biliyormusun bunca şeye rağmen seni çok tebrik ederim ,
sen gerçekten iyi bir anne ve iyi bir eşsin
senin şuan yaşadıkların dediğin gibi tamamen içine atmandan kaynaklanıyor.
sürekli bişeyleri biriktirince insan belli bir yerden sonra patlıyor.bu çok normal
üstelik yeni bir şehir,yeni bir hayat ,bişeyler daha yeni yeni oturdu , bütün bu geçen zamanda sinirlerinin gerilmesi çok normal
kaldı ki bizim yaramazlar artık iyice büyüdü,yaptıkları herşey bilinçli
zaten mesela beni en çok kızdıran şey birşeyi yapma dediğim halde bilerek yapması  :cildir:
küçükken bu kadar farkında değillerdi, ama şimdi bu bizi iyice çıldırtıyor
bir düşünsene ben bütün gün işyerinde deli gibi özleyip sonra eve gittiğimde sımsıkı sarılıp kucaklamak yerine bazen son sesime kadar bağırıyorum  :sad1: ama kendimi tutamıyorum , sakin olamıyorum
o yüzden bu yaşadıklarını çok iyi anlıyorun, zaten bize anlatmakla içini dökmekle çok güzel bir şey yaptın buna emin ol :opucuk:
oyun grubunda yaptıklarına için burkulmuş , haklısın hangi anne olsa böyle olurdu
belki bu şekilde yaklaşımı onun karakterinden de kaynaklanabilir, her çocuk aktif,sosyal olacak diye birşey yok , seninki kendi halinde ağırbaşlı bir çocuk demekki
belki oyun gruplarına daha fazla zaman ayırarak bu çekingen durumunu gözlemleyebilirsin , Eylül de öyle ortamlarda koşar zıplar atlar ama genelde hep kendi halinde olmayı sever  :dontknow:

Alıntı yapılan: Gulay - 19 Temmuz , 2008, 00:42:11
farkinda olmadan cocugumuzun psikolijisi ile mi oynuyoruz diye dusunuyorum...hayatimizi kaliteli duruma getirmeye calisirken yavrumuzun yasantisindan, bir daha geri gelmeyecek yaslarindan, oyunlarindan, eglencelerinden mi caliyoruz??? cok zormus gurbette olmak, gurbette olup anne olmak, Caner`e sorsak belki de cocuk olmak.... 

bu yazdıklarınla ilgili geçen gün annemle bir sohbet esnasında konuştuk , ona dedimki benim kızım benim çalıştığımı ya başıma kakarsa , ama sonuçta onun geleceği için , ona daha iyi bir hayat sunabilmek için çalışıyorum ...ve öyle özlüyorum ki çocukluğumu, annemle geçirdiğimz zamanları...belki benim kızım , benim annemle yaptıklarımı benimle yapamacayak, çünkü ben çalışıyor olacağım  :sad1: aslında yaşadıklarımız hep benzer şeyler
sen evde sürekli çocuğunla olduğun için dolusun, ben çocuğumla olamadığım için ,
yani bilmiyorum yazsam sayfalarca anlatılacak şey var....
Gurbette olman en büyük dezavantajın, belki oyun gruplarında Caner arkadailarıyla kaynaşırken sen de yeni arkadaşlar edinerek , sosyalleşerek bu sıkıntılarını atlatabilirsin
ne zaman sıkılırsan biz burdayız , kendini hiç üzme oldu mu güzel arkadaşım  :opucuk:

Alıntı yapılan: emel 19884 - 18 Temmuz , 2008, 18:01:01
opucuk ıcınde thanks canım bende senı kiss ;D
:opucuk:
Alıntı yapılan: emel 19884 - 18 Temmuz , 2008, 18:00:08
goncacım emıneyı sobele ıstersen  :toothy10:
:ehi: :ehi: :toothy10:

Emine

Ayşegülcüm teşekkür ederiz.  :-*
Goncacım teşekkür ederiz.Tuvalet olayını kafana takma ergeç alışacak uyumadan önce tuvalete götürmeyi deneyin o zaman uyurken yapmaz belki.Buluşma fotoğraflarınız da süper bütün çocuklara ve annelerine maşallaaah.  :nazar: Annene de çok geçmiş olsun umarım önemli bir şey değildir. :amin: Küpeli kızımıza da geçmiş olsun acımış biraz ama değmiş ben de çok istiyorum babamız izin vermiyor :caca: Nereye deldirdiniz siz? Oje olayınıza da çok güldüm  :laughing7: süslü olacak cimcime küpeler ojeler   :k06:
Jbduncum teşekkürler.  :-*
Fatmacım hamileliğinin yolunda gitmesine çok sevindim. Çok güzel yeni bebeğinin ismi Ezgi Anna ile uyumlu hem bahtı da güzel olsun inşallah.Yeni eviniz de hayırlı olsun anaokulu bitişiği olması çok güzel ya aklın kızlarda kalmaz.Kordonlarını bağlatan bir tanıdığım yok ama ben öyle bir şey düşünmezdim ileri de belki fikrini değiştirirsin başka korunma yöntemleri de var uzun süreli bu işi tamamen sonlandırmak bana pek uymuyor.Fotoğraflarınız süper Ezgi Anna ne kadar da büyümüş sana da hamilelik çok yakışmış.  :nazar: Allah sağlıkla yavrunu kucağına almayı nasip etsin.Pasta da 10 numara bravo babaya  :icon_thumright:
Aslıcım siz de tuvalet eğitimini tamamlamışsınız hadi gözünüz aydın maşallah Ece Deniz'e  :nazar:
Aslıcım teşekkür ederiz. Ceylin de bir ara Defne gibi bana yapışıktı şimdi biraz daha normalde döndü babasıyla ya da başkalarıyla az da olsa vakit geçiriyor.
Özlemcim doğum günün kutlu olsun.Ailenle bir ömür mutluluklar . :flowers: Selimciğime de çok çok geçmiş olsun bir an evvel iyileşir inşallah.  :amin:
Rana hoş geldin geçmiş olsun her çocuğun farklı bir yapısı var 2. de aynı olacak diye düşünme 2. çocuk için benim önerim arayı fazla açmamak  :icon_thumright:
Gülaycım kıyamam ben sana seni çok iyi anlıyorum ama böyle Allah canımı alsın vs gibi şeyler söyleme sakın  :sad1: sen çok iyi bir annesin biz Türkiye'de olmamıza rağmen durumumuz farklı değil Ceylin'in sürekli görüştüğü oynadığı bir arkadaşı yok hep büyükler etrafında çocuklu ortama girince de anne sen de gel diye beni sürüklüyor ben yanında olmadan oynamıyor çocuklarla.3 yaşına gelene kadar çocukların oyundan arkadaşlıktan çok anne sevgisine ihtiyacı varmış beni de çileden çıkardığı oluyor Ceylinin ben de poposuna vuruyorum sonradan pişman olsam da ama sadece kendin öylesin gibi düşünme hepimizin bunaldığı sıkıldığı bağırdığı zamanlar oluyor herkesin farklı bir derdi sıkıntısı var benim de eşim akşam 9 dan önce eve gelmiyor gelince de hemen çalışması gerektiği için yine bilgisayar başına Ceylin akşama kadar babam beni seviyor mu diye sorup duruyor babasının gelmesini 4 gözle bekliyor ama babasının yeterli zamanı yok.Bizim de ömrümüz kızımla baş başa geçiyor haftada bir kardeşimle annemlerle vs görüşsek te kalan 6 gün yalnızız.Sen gurbette olmanıza bağlıyorsun bunu ama çoğu insan memleketinde olsa da durum aynı.Canerin iyiliği için her şey ve sen çok iyi bir annesin bunu aklından çıkarma   :love9:
Şerifecim sen süt geldikçe boşalttığın için yeniden doluyor sanırım sıkma istersen bi süre bakalım ne olacak.2. çocuk olayı bir ay daha ertelendi.Doktor bu ay olmaz dedi  ::)

Çocuk düşündüğümüz için diş doktoruna gittim kontrole dişlerim temizlendi hamilelikte bir sorun çıkarmayacak şekilde kadın doğumcuya gittim ultrasonda baktı bir sorun yok dedi ben girmişken sorayım dedim birkaç hafta önce bir batma olmuştu genital bölgemde 1 gün sürdü dedim baktığımda topluiğne başı gibi bir şeyler vardı orjinalimi o bir sorun mu var dedim  :honk: Bakalım dedi reglimin son günleriydi adam kandan bişey göremedi siğil olabilir sen bu ay hamile kalma dedi 2 kutu hap krem ve fitil verdi bunları bitir gel dedi bir de folik asit verdi.Şimdi verdiği şeyleri kullanıyorum.İçim hiç rahat değil bir rahatsızlığım olmadığı halde kullandıysam bir şey olur mu diye korkuyorum.O bahsettiğim şeylerde geçmiş değil orjinali öyle galiba bilemiyorum.Bu hafta içi tekrar gidicem bakalım ne diyecek. :dontknow: Ceyline de kan tahlili yaptırdık biri dışında bütün değerler normal 11 ile 16.5 arası normal sayılan HGB değeri 10.7 çıktı doktorumuz bir şurup verdi ferrimax diye aç karnına onu içecek 2 ay onun dışında bir sorunumuz yok çok şükür.

zeytince

gonca ve emine cok tesekkur ederim cevaplariniz ve desteginiz icin.... yasadiklarimin sadece benimle ilgili olmadigini ogrenmek icimi rahatlatti acikcasi... cunku benim psikolojim sebebi ile ogluma kotu davranmaktan korkuyorum.. hatta gecen gun esime psikolojik destege ihtiyacim var dedim... esim de saskin saskin yuzume bakiyor...  :laughing7:

goncacim ben de isterim haftanin en az 3 gunu oyun evine Caner`i goturmeyi ama araba mesafesi ile 20 dk., ancak babamiz evdeyken gidebiliriz... :-\  Caner de ayni, birseyi yapma dedigimde gozumun icine bakarak yapmaya devam ediyor... e o zaman da ister istemez kiziyorum... oyun evinde de zaten 1 saat oyle yabancilik cekti, ikinci saatte tirmanmalara, kosturmacalara basladi... diger cocuklara kendi dilinde bisiler demeye calisti falan.. :D evet hersey cocuklarimizin daha rahat yasamalarini saglamak icin.. hicbirimiz keyiften calismiyoruz... :'( annene de gecmis olsun ayrica... insallah onemli birsey yoktur...

eminecim sert davranmanin sonunda oyle pisman oluyorum ki elimde degil kotu anne oldugumu ya da ileride olacagimi dusunup oyle konusuyorum iste... evet belki cocukla birlikte degil Ceylin ama cevresinde kendi dilinden konusan insanlar var... bak nasil da konusuyor masallah  :nazar:  Caner henuz konusmayi sokemedi, bunun da yanliz olmamizla alakali oldugunu dusunuyorum ben... elbet zamani geldiginde konusacaktir, ama yanliz olmamizin gecikmesine sebep oldugunu dusunuyorum... evet baba faktoru bizde de ayni, sabah gidip aksam geliyor esim, Caner ancak izin gunlerinde doyasiya gorebiliyor babasini... :sad1: demek 1 ay daha ertelendi yeni bebek, olsun gec olsun guc olmasin... insallah genetik sigil degildir, yok yok degildir... icini ferah tut sen...   ;)

cok sagolun kizlar.. icim rahatladi dogrusu, hem anlatmak iyi geldi....  iyi ki varsiniz... :-* :-* :-* :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Emine

Gülaycım bence en önemli şey çocuğun anne ve babasının yanında olması ve iyi anlaşması.Evliliğinizde mutlu olduğunuz sürece Caner de mutlu bir çocuk olacaktır dil konusuna gelince Caner konuşmasa da hafızaya konuşulanları kaydediyor bence ileride bunu göreceksin sen konuşamıyor diye susma herşeyi konuş ben Ceylin doğduğundan beri durmadan konuştum hergün evi gezdirip burası mutfak bu çatal bu kaşık diye anlattım biri beni görse deli zannederdi herhalde :) Şimdi bizim gibi normal konuşuyor.Erkek çocuklar kız çocuklara göre daha geç konuşurmuş Ceylinin babası 3.5 yaşında konuşmaya başlamış örneğin gerçi annesi çalışıyormuş komşular bakmış ona ne kadar ilgilenebildilerse artık.Bir de bence bulunduğun konumun iyi yönlerini görmeye çalış Canerin yabancı dil öğrenmesi için çok güzel bir fırsat Türkçeyi eninde sonunda öğrenecek bu tip gruplara daha fazla sokabilirsen faydalı olur.Konuşma için önerim bir de her yaptığın şeyi konuşarak yap mesela acıkma vakti gelince Canerin karnı acıkmış annesi sofrayı hazırlayacak annesi tabağa yemek koyuyor annesi tabağı masaya koyuyor gibi.Hissettiği duygunun kelime olarak karşılığını söyle.Örneğin güldüğünde hoşuna mı gitti çok mu komik ağladığında üzüldün mü üzülme vs vs Ben böyle böyle konuştuktan sonra şimdi de Ceylin sofrayı hazırlasın dedim sonra tabakları kaşıkları tek tek eline verip sofrayı hazırlamama yardım etmesini sağladım.Kirlileri de veriyorum eline mutfağa taşıyor.Bir başka konu çok çok kitap okumanız faydalı olur.Herşeye rağmen her çocuğun kendine özgü bir yapısı var birinin erken birinin geç konuşması bir sorun değildir herşeyi kafana takma kendini suçlama elinden geleni yapıyorsun zaten gerisini akışına bırak.Allah daha beter sağlık sorunu vermesin bunu düşün emi canım  :opucuk:

aslio

yaş otuzbeş yolun yarısı demiş ya şair bende bugün yolu yarıladım kızlar sevinçle karışık bir hüzün var içimde. sabah ilk kutlayan eşim oldu sonra annem ve minik kızım. yanağıma bir öpücük kondurdu ve canımmmm demezmi bundan daha güzel bir şey olabilirmi? görümcem ve eltimşehir dışından geldiler küçük bir kutlama yaptık hoş bir sürpriz oldu.

Gülaycım sana yazmak istedim canım birşeyler. zaman zaman hepimizde oluyor bu kendini sorgulama durumları acaba ben iyi annemiyim diye.. Bence bunu düşünmemiz bile bizim çocuklarımıza ne kadar ilgili olduğumuzun bir kanıtı.. gurbette olmak tabiiki çok zor.. arkadaşlarınız yokmu canım..merak ettim. umarım en kısa sürede atlatırsın bu durumu canım..

Emine

:love9: Aslıcım doğum günün kutlu olsun ailenle birlikte nice senelere   :love9:

:occasion16:

ponçik

Eminecim bunlar sana

Aslıcım doğum günün kutlu olsun , sağlıklı huzurlu bir ömür dilerim , eşinle ve Eceyle  :love3: :love9: :flowers:
bunlar da sana

şuanda benim cadı uyumaya çalışıyor , sonra yazacağım öpüldünüz  :opucuk:

desree (Özlem)

Gonca cım demişsin ya Eylül  benim çalıştığımı ya başıma kakarsa bence kakmaz çünkü benim annemde bizi kimseye emanet etmeden kendi büyüttü babam annesi çalıştığı annesinden yoksun büyüdüğü için annemi çalıştırmamış aynı şeyi çocuklarım yaşamasın demiş annemde bize kıyamamış ama ben annemin bu kadar yıprandığını görünce keşke çalışsaymış diyorum, en azından biz belli bi yaşa geldikten sonra çalışsaydı hem gelecek güvencesi olur hemde bu kadar yıpranmazdı, bende Allah izin verirse çalışacağım, çocuk-ev-koca üçgeni insanı çok yıpratıyor kesinlikle, kendimize nefes alcak vakit kalmıyor belki ilerde mesaisi daha az bi iş bulursun o zaman daha çok vakit geçirirsin kızınla :flowers:
Gülay zaman zaman böyle oluyor insan ama TR olduğum hatta doğduğum yerde birlikte büyüdüğüm insanların olduğu yerde olduğum halde bende yanlızım hiç farketmiyor bizde bütün gün dört duvar arasıdanyız ara sıra bi ananemiz var gidecek,
Emine sen Ceylin yaptıklarını anlatıyosun ya maşallah kitap gibi çocuk sofrayı kuruyor sözünü dinliyor sen bide poposuna vuruyosun çocuğun :laughing7: :caca:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver